Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουνε πει τίποτα για χαλάρωση μέχρι τον Μάρτιο;

Φαντάζομαι εννοείς τον Μάρτιο του 2017? Γιατί αυτόν τον Μάρτιο χλωμό με την αξιολόγηση ακόμα στον αέρα...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Στο paypal στο balance μου λέει 0,00 usd available ( οπότε υποθέτω δεν μπήκαν εκεί,) ενώ δίπλα μου λέει completed jan 29 refund 4,99 GPB.

Είμαι και λίγο άσχετος σε αυτά..:wacko:

 

Τελικά σήμερα εμφανίστηκε το ποσό στην Revolut ενώ από χθές το βράδυ μου έστειλε απάντηση η Revolut ότι

Card refunds can take 3-6 working days to appear on your card. :):)

Αυτά προς γνώση και των υπολοίπων

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ενω δεν είχα προβλημα με paypal για αγορες απο ebay - gearbest-everbuying, δεν μπορω να κάνω καμμία συναλλαγή από προχθες, και μάλιστα δεν μπορώ να κάνω και το τρικ με το send στο δευτερο λογαριασμό που διατηρώ. Τ'αχω πάρει στη κράνα:shoot:
Link to comment
Share on other sites

3 του μηνος συνδεσα την καρτα μου στο paypal μου εκανε τις 2 χρεωσεις εβαλα και τον κωδικο και ολα κομπλε....

η μικρη η χρεωση ξερω οτι θελει αρκετες μερες για να αποδεσμευτει αλλα το 1.5 ευρω ακομη δε μου το εχουν πιστωσει....... τι συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

3 του μηνος συνδεσα την καρτα μου στο paypal μου εκανε τις 2 χρεωσεις εβαλα και τον κωδικο και ολα κομπλε....

η μικρη η χρεωση ξερω οτι θελει αρκετες μερες για να αποδεσμευτει αλλα το 1.5 ευρω ακομη δε μου το εχουν πιστωσει....... τι συμβαινει??

 

πάνε τα λεφτά , κλάφτα :)

 

δεν ξέρω πόσο παίρνει ακριβώς (σε μένα σε revolut έκανε 25 ώρες περίπου) αλλά γιατί αγχώνεσαι ;

ούτε 48 ώρες (πες) δεν έχουν περάσει

Link to comment
Share on other sites

πάνε τα λεφτά , κλάφτα :)

 

δεν ξέρω πόσο παίρνει ακριβώς (σε μένα σε revolut έκανε 25 ώρες περίπου) αλλά γιατί αγχώνεσαι ;

ούτε 48 ώρες (πες) δεν έχουν περάσει

 

ειπα εγω οτι αγχωθηκα μη μου φανε τα λεφτα?

απλα θυμομουν οτι με το που βαλεις τον 4ψηφιο επιστρεφεται αμεσα το 1.5 ευρω...

μπορει και να κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια ερώτηση!έχω την revolut αλλά σε virtual μορφή μόνο και θέλω ένα ποσό πχ 20/ευρώ που έχει μέσα να το στείλω σε λογαριασμό Πειραιώς της γυναίκας μου!θα πατήσω bank θα συμπλήρωσω τα στοιχεία και τι προμήθεια μου κρατάει ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια ερώτηση!έχω την revolut αλλά σε virtual μορφή μόνο και θέλω ένα ποσό πχ 20/ευρώ που έχει μέσα να το στείλω σε λογαριασμό Πειραιώς της γυναίκας μου!θα πατήσω bank θα συμπλήρωσω τα στοιχεία και τι προμήθεια μου κρατάει ξέρει κανείς?

Η revolut τιποτα.Η πειραιως 4 ευρω για την χρεωση εισερχομενου εμβασματος.

Link to comment
Share on other sites

Η revolut τιποτα.Η πειραιως 4 ευρω για την χρεωση εισερχομενου εμβασματος.

 

να ετσι ειναι. Αλλα δεν ειναι σφαγειο αυτο το 4€ προμηθεια εισερχομενου εμβασματος, οταν το εξερχομενο εχει μονο 1€ προμηθεια ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η revolut τιποτα.Η πειραιως 4 ευρω για την χρεωση εισερχομενου εμβασματος.

Ευχάριστω πολύ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

να ετσι ειναι. Αλλα δεν ειναι σφαγειο αυτο το 4€ προμηθεια εισερχομενου εμβασματος, οταν το εξερχομενο εχει μονο 1€ προμηθεια ;

 

Πραγματικά είναι μεγάλο το ποσό... Άλλα πως έγινε η πρώτη τράπεζα στην Ελλάδα? :p

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι μεγάλο το ποσό... Άλλα πως έγινε η πρώτη τράπεζα στην Ελλάδα? :p

 

Ειναι η Πειραιως η πρωτη τραπεζα στην Ελλαδα ?

Αστο, ειμαστε εκτος θεματος ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω μια ερώτηση!έχω την revolut αλλά σε virtual μορφή μόνο και θέλω ένα ποσό πχ 20/ευρώ που έχει μέσα να το στείλω σε λογαριασμό Πειραιώς της γυναίκας μου!θα πατήσω bank θα συμπλήρωσω τα στοιχεία και τι προμήθεια μου κρατάει ξέρει κανείς?
Δεν εξαρτάται μόνο από την τράπεζα αλλά και από το είδος λογαριασμού που έχεις. Πχ αυτό που λέει ο testatos με τα 4 ευρώ ισχύει για συγκεκριμένους λογαριασμούς της Πειραιώς. Για άλλους, πχ winbank direct (πειραιώς πάλι) δεν χρεώνει καθόλου προμήθεια για εισερχόμενο έμβασμα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Hello,

σήμερα πηγα να αγορασω ($1.98 CAD , 1.34 euro) απο ebay και το paypal μου βγαζει.

 

We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-ΧΧΧ

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.

Φυσικα και υπαρχει η καρτα καταχωρημένη εδω και χρονια στο pay pal...

Και τον προηγουμενο μηνα, εκανα κανονικα αγορα.

 

Τι συμβαίνει , κοψανε παλι τις ηλκ. αγορες?

Μηπως πρεπει να μιλήσω και με την Πειραιως?

Link to comment
Share on other sites

Hello,

σήμερα πηγα να αγορασω ( CAD , 1.34 euro) απο ebay και το paypal μου βγαζει.

 

We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card MasterCard x-ΧΧΧ

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account.

Φυσικα και υπαρχει η καρτα καταχωρημένη εδω και χρονια στο pay pal...

Και τον προηγουμενο μηνα, εκανα κανονικα αγορα.

 

Τι συμβαίνει , κοψανε παλι τις ηλκ. αγορες?

Μηπως πρεπει να μιλήσω και με την Πειραιως?

 

............................. δεεεεννν περνάνε ,ΟΛΕΣ , οι ηλεκτρονικές αγορές (εξωτερικό) λέμε , δεν κόψανε τίποτα ,έτσι είναι

άλλες περνάνε , άλλες όχι (παίζει ρόλο και πως είναι δηλωμένος ο πωλητής) , επίσης με άλλες κάρτες περνάνε κι με άλλες όχι ............................

Link to comment
Share on other sites

............................. δεεεεννν περνάνε ,ΟΛΕΣ , οι ηλεκτρονικές αγορές (εξωτερικό) λέμε , δεν κόψανε τίποτα ,έτσι είναι

άλλες περνάνε , άλλες όχι (παίζει ρόλο και πως είναι δηλωμένος ο πωλητής) , επίσης με άλλες κάρτες περνάνε κι με άλλες όχι ............................

Προσπάθησα και σε άλλον και πάλι το ίδιο.

Τεσπα, θα ξαναπροσπαθήσω....

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και σε άλλον και πάλι το ίδιο.

Τεσπα, θα ξαναπροσπαθήσω....

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως στέλνω λεφτά στο PayPal?? Αυτό που γίνεται με 2 mails... Η κάποιο link...

Link to comment
Share on other sites

ειπα εγω οτι αγχωθηκα μη μου φανε τα λεφτα?

απλα θυμομουν οτι με το που βαλεις τον 4ψηφιο επιστρεφεται αμεσα το 1.5 ευρω...

μπορει και να κανω λαθος...

Όχι άμεσα, θέλει 2-3 μέρες. Η άλλη χρεώση θέλει 2 βδομάδες περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα περασμένη την χρεωστικη μου της Πειραιώς στο paypal και έκανα τις δουλειές μου κανονικά, εδώ κ δύο τρεις μέρες η κάρτα δεν υπάρχει στο account μου, προσπαθώ να την ξαναπερασω αλλά δεν... Παίζει κάτι με την Πειραιώς;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα περασμένη την χρεωστικη μου της Πειραιώς στο paypal και έκανα τις δουλειές μου κανονικά, εδώ κ δύο τρεις μέρες η κάρτα δεν υπάρχει στο account μου, προσπαθώ να την ξαναπερασω αλλά δεν... Παίζει κάτι με την Πειραιώς;

Όχι, και γω Πειραιώς debit έχω κανονικά είναι μέσα. Μήπως έκανες καμιά αλλαγή στην κάρτα ?

Ή στο PayPal χωρίς να το καταλάβεις ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Προσπαθω να μεταφερω χρηματα απο Αλφα τραπεζα σε revolut , και συμπληρωνω την φορμα και μου ζηταει ( (BIC CODE) και δεν το βρησκω . Που σ,,τα ειναι ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να την κανω verified,αλλα δεν το επαιρνε.μηπως φταιει αυτο;

 

Δεν χρειαζεται verified , αφου την έχει κανει ήδη μετα απο λιγο καιρο αφου την προσθεσες στο paypal.

Και πως θα την κανεις veirfied αφου δεν υπαρχει στο paypal account?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...