Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγύηση δυο χρόνια από όπου κι αν το πάρεις

Εγώ θα σου πω το άσπρο να πάρεις, είναι πολύ πιο όμορφο από το μουντό μαύρο... Ξεχωρίζει....

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Οπως τα ειδα κ τα 2 σε μαγαζια εχεις δικιο το ασπρο ειναι πιο ωραιο αλλα σκεφτομαι οτι θα λερωθει κ πιο ευκολα απο το μαυρο.

Επισης δεν θελω να παρω θηκη μονο μια ζελατινα για τις γρατσουνιες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Οπως τα ειδα κ τα 2 σε μαγαζια εχεις δικιο το ασπρο ειναι πιο ωραιο αλλα σκεφτομαι οτι θα λερωθει κ πιο ευκολα απο το μαυρο.

Επισης δεν θελω να παρω θηκη μονο μια ζελατινα για τις γρατσουνιες

 

Είναι πολλής καλής ποιότητας το πλαστικό, δεν θα πάθει τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλής καλής ποιότητας το πλαστικό, δεν θα πάθει τίποτα.

Και μενα μου φανηκε πολυ καλο στο χερι ενω το μαυρο μου φανηκε οτι γλυστρουσε περισσοτερο απο το χερι.

Το απρο καλυμα σαν να κωλουσε κ αυτο μου αρεσε ειδικα για το καλοκαιρι.

Απο δευτερα μαλλον θα το παρω, εχει 77-78 ευρω στο σκρουτζ.

Μια χαρα τιμη για κινητο 4G.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τις απαντησεις σου:)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου φανηκε πολυ καλο στο χερι ενω το μαυρο μου φανηκε οτι γλυστρουσε περισσοτερο απο το χερι.

Το απρο καλυμα σαν να κωλουσε κ αυτο μου αρεσε ειδικα για το καλοκαιρι.

Απο δευτερα μαλλον θα το παρω, εχει 77-78 ευρω στο σκρουτζ.

Μια χαρα τιμη για κινητο 4G.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τις απαντησεις σου:)

 

Πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει το κινητό φίλε μου, εγώ σκέφτομαι να πάρω και το 650, μόνο και μόνο επειδή είναι πιο όμορφο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το λευκό θα σου πρότεινα..Το έχω παρει στην κοπέλα μου...Αν και μου έκανε κατι τρελές επανεκινήσεις ,ίσως ήμουν μόνος...Και ισως καποια εφαρμογή την έκανε την δουλεια...Γιατι μετά από 3 hard reset μόνο την τρίτη εστρωσε που δεν έκανα επαναφορά τα backup...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 550 κ θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα.

Ποση ωρα πρεπει να κρατησει η πρωτη φορτιση;

Να το αφησω να φορτιστει για 12 με 16 ωρες οπως τα προηγουμενα κινητα η δεν χρειαζεται τοσες ωρες;

Επειδη τι κινητο χρειαζεται nano sim κ εχω την κλασικη sim να ζητησω στη vodafone να κοψουν την καρτα η ειναι καλυτερα να αγορασω μια nano sim k αν ναι ποσο κανει μια νεα sim;

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 550 κ θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα.

Ποση ωρα πρεπει να κρατησει η πρωτη φορτιση;

Να το αφησω να φορτιστει για 12 με 16 ωρες οπως τα προηγουμενα κινητα η δεν χρειαζεται τοσες ωρες;

Επειδη τι κινητο χρειαζεται nano sim κ εχω την κλασικη sim να ζητησω στη vodafone να κοψουν την καρτα η ειναι καλυτερα να αγορασω μια nano sim k αν ναι ποσο κανει μια νεα sim;

Αφού πάρεις μια καινούρια κάρτα sim και όχι να κόψεις την άλλη, θα ανοίξεις το κινητό σου θα το δουλέψεις μέχρι να κλείσει, και μετά θα το βάλεις να φορτίσει τουλάχιστον τέσσερις ώρες. Έτσι κάνω σε όλα τα κινητά μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με τις καινούργιες μπαταρίες δεν υπάρχει θέμα. Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι να μην τις αφήνεις να εκφορτίζονται τελείως. Αν τις φορτίζεις πριν πέσουν κάτω από 15% φθείρονται λιγότερο.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πάρεις μια καινούρια κάρτα sim και όχι να κόψεις την άλλη, θα ανοίξεις το κινητό σου θα το δουλέψεις μέχρι να κλείσει, και μετά θα το βάλεις να φορτίσει τουλάχιστον τέσσερις ώρες. Έτσι κάνω σε όλα τα κινητά μου και δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Με τις καινούργιες μπαταρίες δεν υπάρχει θέμα. Το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι να μην τις αφήνεις να εκφορτίζονται τελείως. Αν τις φορτίζεις πριν πέσουν κάτω από 15% φθείρονται λιγότερο.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Αυριο θα παω να παρω μια nano sim απο την vodafone κ θα τους ζητησω να μου ξεκλειδωσουν κ το 4G κ θα χρησιμοποιησω το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα το κινητο απο το kaizershop αλλα ειδα οτι μεσα δεν εχει οδηγιες στα αγγλικα ουτε φυσικα στα ελληνικα.

Αν χρειαστω κατι πιστευω οτι υπαρχουν οδηγιες στο site της microsoft σωστα;

Για παν ενδεχομενο ρωταω κ γιατι ειναι το πρωτο windows phone που παιρνω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο απο το kaizershop αλλα ειδα οτι μεσα δεν εχει οδηγιες στα αγγλικα ουτε φυσικα στα ελληνικα.

Αν χρειαστω κατι πιστευω οτι υπαρχουν οδηγιες στο site της microsoft σωστα;

Για παν ενδεχομενο ρωταω κ γιατι ειναι το πρωτο windows phone που παιρνω.

 

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-10/support-mobile

 

Επίσης τις οδηγίες χρήσης θα τις βρείς και μέσα στο τηλέφωνο. Στο "tile" που γράφει "βοήθεια+συμβουλές" με το ερωτηματικό θα τις βρείς.

Edited by Airness6
Link to comment
Share on other sites

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-10/support-mobile

 

Επίσης τις οδηγίες χρήσης θα τις βρείς και μέσα στο τηλέφωνο. Στο "tile" που γράφει "βοήθεια+συμβουλές" με το ερωτηματικό θα τις βρείς.

Ευχαριστω για την βοηθεια σου να σαι καλα.

Για το θεμα της πρωτης φορτισης εχεις να μου προτεινης κατι η συμφωνεις με τις παρατηρησεις των αλλων μελων;

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το 550 κ θελω να σας ρωτησω καποια πραγματα.

Επειδη τι κινητο χρειαζεται nano sim κ εχω την κλασικη sim να ζητησω στη vodafone να κοψουν την καρτα η ειναι καλυτερα να αγορασω μια nano sim k αν ναι ποσο κανει μια νεα sim;

 

εμενα στη wind (παροχος μου ) μου την εκοψαν τζαμπα και παει μια χαρα. Ημουν όμως ετοιμος να παρω άλλη σιμ αν ειχα προβλήματα. Δοκιμασε με κοψιμο από παροχο σου. Εχουν ειδικο πρεσακι εργαλειο/καλουπι (σαν νυχοκοπτησ) και κοβει με ακριβεια τη σιμ. Νομιζω μια καινουργια σιμ κανει 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια σου να σαι καλα.

Για το θεμα της πρωτης φορτισης εχεις να μου προτεινης κατι η συμφωνεις με τις παρατηρησεις των αλλων μελων;

 

Με τις καινούριες μπαταρίες δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Φόρτιζε το κανονικά. Απλά μην το αφήσεις να πέσει κάτω απο 10-15% η μπαταρία. Ετσι κάνω και εγώ στο Lumia 650 που το έχω μια εβδομάδα.

 

Υ.Γ. Για την nano sim, 5 ευρώ κάνει. Τόσο την πήρα απο Cosmote. Δεν αξίζει τον κόπο και τα πιθανα προβλήματα που μπορεί να έχεις με το να την κόψεις.

Link to comment
Share on other sites

Με τις καινούριες μπαταρίες δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα το ιδιαίτερο. Φόρτιζε το κανονικά. Απλά μην το αφήσεις να πέσει κάτω απο 10-15% η μπαταρία. Ετσι κάνω και εγώ στο Lumia 650 που το έχω μια εβδομάδα.

 

Υ.Γ. Για την nano sim, 5 ευρώ κάνει. Τόσο την πήρα απο Cosmote. Δεν αξίζει τον κόπο και τα πιθανα προβλήματα που μπορεί να έχεις με το να την κόψεις.

K παλι ευχαριστω για την απαντηση σου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα στη wind (παροχος μου ) μου την εκοψαν τζαμπα και παει μια χαρα. Ημουν όμως ετοιμος να παρω άλλη σιμ αν ειχα προβλήματα. Δοκιμασε με κοψιμο από παροχο σου. Εχουν ειδικο πρεσακι εργαλειο/καλουπι (σαν νυχοκοπτησ) και κοβει με ακριβεια τη σιμ. Νομιζω μια καινουργια σιμ κανει 5 ευρω.

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Ετσι το σκεφτομαι κ εγω να κοψουν την καρτα κ αν υπαρχει καποιο προβλημα να παρω μια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

K παλι ευχαριστω για την απαντηση σου:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου.

Ετσι το σκεφτομαι κ εγω να κοψουν την καρτα κ αν υπαρχει καποιο προβλημα να παρω μια αλλη.

 

Επειδή έχω ακούσει από διάφορα μέλη εδώ μέσα περιπτώσεων, από το να μη δουλεύει - συνεργάζεται κάρτα τηλέφωνο έως και καταστροφή της θύρας γιατί δεν είχε κοπεί σωστά η κάρτα, εγώ δεν θα σου το συνιστούσα. Δώσε πέντε ευρώ και πάρε μια Nano, πάρα να μπλέξεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει από διάφορα μέλη εδώ μέσα περιπτώσεων, από το να μη δουλεύει - συνεργάζεται κάρτα τηλέφωνο έως και καταστροφή της θύρας γιατί δεν είχε κοπεί σωστά η κάρτα, εγώ δεν θα σου το συνιστούσα. Δώσε πέντε ευρώ και πάρε μια Nano, πάρα να μπλέξεις.

 

Μαλλον για 5 ευρω δεν χρειαζεται να μπλεξω αλλα θα το συζητησω εκει στη vodafone κ βλεπω.

Αλλα οντως σκεφτομυνα να δωσω τα 5 ευρω για να ειμαι ησυχος.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για 5 ευρω δεν χρειαζεται να μπλεξω αλλα θα το συζητησω εκει στη vodafone κ βλεπω.

Αλλα οντως σκεφτομυνα να δωσω τα 5 ευρω για να ειμαι ησυχος.

 

Στη Vodafone εγγυημένα δεν κόβουν κάρτες, θα σε παραπέμψουν σε αγορά καινούριας. Αυτή είναι η πολιτική τους, τουλάχιστον σε όσα καταστήματα Vodafone έχω πάει για δική μου τέτοια δουλειά, μου την άλλαξαν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone εγγυημένα δεν κόβουν κάρτες, θα σε παραπέμψουν σε αγορά καινούριας. Αυτή είναι η πολιτική τους, τουλάχιστον σε όσα καταστήματα Vodafone έχω πάει για δική μου τέτοια δουλειά, μου την άλλαξαν.

Η αγορα νεας καρτας μαλλον θα με γλιτωσει κ απο εξτρα αγχος αν κοπηκε σωστα κ αν θα λειτουργει σωστα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα νεας καρτας μαλλον θα με γλιτωσει κ απο εξτρα αγχος αν κοπηκε σωστα κ αν θα λειτουργει σωστα το κινητο

 

Είναι το μόνο σίγουρο φίλε μου....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

duc να σε ρωτησω κ κατι αλλο.

Να παρω μια ζελατινα για την οθονη η να παρω προστατευτικο γυαλι.

Ειδα στο πλαισιο προστατευτικο γυαλι για το κινητο με 5 ευρω. Αξιζει η δεν το χρειαζομαι;

Link to comment
Share on other sites

duc να σε ρωτησω κ κατι αλλο.

Να παρω μια ζελατινα για την οθονη η να παρω προστατευτικο γυαλι.

Ειδα στο πλαισιο προστατευτικο γυαλι για το κινητο με 5 ευρω. Αξιζει η δεν το χρειαζομαι;

 

Ρωτάς κάποιον που δεν είχε ποτέ κινητό χωρίς προστασία. Οπότε Φυσικά και θα σου πω να πάρεις, θα σε σώσει από πολλά βάσανα σε περίπτωση που κατά λάθος σου πέσει. Και πίστεψε με αυτή η στιγμή θα έρθει, εγώ πριν παραγγείλω κινητό έχω παραγγείλει ήδη tempered glass και θήκη.

Και δεν χάνεις καθόλου από την αίσθηση στο κινητό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς κάποιον που δεν είχε ποτέ κινητό χωρίς προστασία. Οπότε Φυσικά και θα σου πω να πάρεις, θα σε σώσει από πολλά βάσανα σε περίπτωση που κατά λάθος σου πέσει. Και πίστεψε με αυτή η στιγμή θα έρθει, εγώ πριν παραγγείλω κινητό έχω παραγγείλει ήδη tempered glass και θήκη.

Και δεν χάνεις καθόλου από την αίσθηση στο κινητό.

 

Αν μπορεις να προτεινεις κατι εσυ αλλα κ αλλα μελη θα ειμαι ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να προτεινεις κατι εσυ αλλα κ αλλα μελη θα ειμαι ευγνωμων

 

Για να μην ξεφύγουμε κι άλλο από το θέμα, υπάρχει νήμα επίσημο με αξεσουάρ και άλλα για τα κινητά WP. Σου έχω στείλει μήνυμα για να μην απασχολούμε το νήμα με άσχετα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεφύγουμε κι άλλο από το θέμα, υπάρχει νήμα επίσημο με αξεσουάρ και άλλα για τα κινητά WP. Σου έχω στείλει μήνυμα για να μην απασχολούμε το νήμα με άσχετα.

 

οκ ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ..

 

Ένα 550 ενός φίλου αγορασμένο από vodafone εδώ και 10 μέρες γράφει στις πληροφορίες '' έκδοση λειτουργικού 10.0.10586'' (μου κάνει εντύπωση που δεν γράφει .107 ή .164 στο τέλος). Του βγάζει να κάνει την ενημέρωση 10.0.10586.218 και όταν ξεκινάει η λήψη είναι μόνιμα κολλημένο στο 0%..Έκανε soft reset, έκανε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και πάλι τπτ. Του πρότεινα να δοκιμάσει με recovery tool να περάσει όλες τις ενημερώσεις από την αρχή και να δούμε τι θα κάνει.. Υποψιάζεται κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...