Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά σήμερα ξανα αφαίρεσα τον λογαριασμό , τον ξαναπρόσθεσα και δούλεψε κανονικά! οτι ναναι τι να πω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια βρηκα το κινητο απο εναν γνωστο 150 ευρω που ομως δεν το εχει ανοιξει ποτε παρα μονο μια φορα.

Το θελω για τη συζυγο αλλα αν μου αρεσει θα το καβατζωσω εγω. Εχω xiaomi redmi note 3 pro και ειμαι καλομαθημενος με τα εξης:

Θελω τα φωτα σας.

1. Αυτονομια εχω 7 ωρες sot με το xiaomi. Πως τα παει το lumia 950;

2. Καμερα σιγουρα φανταζομαι καλυτερα. Θελω να μου πειτε για το φλας.

3.Οι εφαρμογες fb viber και γενικα browser δουλευουν σωστα;

4. Για να περασω απο το 950 τις φωτο στον υπολογιστη πρεπει να γινει μεσω του zune οπως τα παλια windows phones, κατι htc trophy 7 που ειχα πολυ παλια;

5. Μπορω οπως τα android να συνδεσω λογαριασμο gmail και οχι κατι windowslive αν θυμαμαι καλα για επαφες εφαρμογες κλπ; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το κινητο απο εναν γνωστο 150 ευρω που ομως δεν το εχει ανοιξει ποτε παρα μονο μια φορα.

Το θελω για τη συζυγο αλλα αν μου αρεσει θα το καβατζωσω εγω. Εχω xiaomi redmi note 3 pro και ειμαι καλομαθημενος με τα εξης:

Θελω τα φωτα σας.

1. Αυτονομια εχω 7 ωρες sot με το xiaomi. Πως τα παει το lumia 950;

2. Καμερα σιγουρα φανταζομαι καλυτερα. Θελω να μου πειτε για το φλας.

3.Οι εφαρμογες fb viber και γενικα browser δουλευουν σωστα;

4. Για να περασω απο το 950 τις φωτο στον υπολογιστη πρεπει να γινει μεσω του zune οπως τα παλια windows phones, κατι htc trophy 7 που ειχα πολυ παλια;

5. Μπορω οπως τα android να συνδεσω λογαριασμο gmail και οχι κατι windowslive αν θυμαμαι καλα για επαφες εφαρμογες κλπ; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Η απορία είναι πως γίνεται να το έχει ανοίξει μόνο μια φορά και να έχει προλάβει να απογοητευτεί τόσο ώστε να το σκοτώνει......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η απορία είναι πως γίνεται να το έχει ανοίξει μόνο μια φορά και να έχει προλάβει να απογοητευτεί τόσο ώστε να το σκοτώνει......

 

Και εγω για το xl ψηνομουν. Ειχε android και το ειχε παρει με επιδοτηση και δεν το δουλεψε ποτε το 950. Βλεπω απο ανταλλακτικα αν χρειαστει καμια μπαταρια να βρισκουμε μονο εξωτερικο. Αυτα δεν μππρω με αυτα τα μη εμπορικα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για το xl ψηνομουν. Ειχε android και το ειχε παρει με επιδοτηση και δεν το δουλεψε ποτε το 950. Βλεπω απο ανταλλακτικα αν χρειαστει καμια μπαταρια να βρισκουμε μονο εξωτερικο. Αυτα δεν μππρω με αυτα τα μη εμπορικα smartphones.

 

2 χρόνια εγγύηση (η μπαταρία νομίζω 6 μηνες) οπότε θα είσαι καλυμμένος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Αυτονομια εχω 7 ωρες sot με το xiaomi. Πως τα παει το lumia 950;

2. Καμερα σιγουρα φανταζομαι καλυτερα. Θελω να μου πειτε για το φλας.

3.Οι εφαρμογες fb viber και γενικα browser δουλευουν σωστα;

4. Για να περασω απο το 950 τις φωτο στον υπολογιστη πρεπει να γινει μεσω του zune οπως τα παλια windows phones, κατι htc trophy 7 που ειχα πολυ παλια;

5. Μπορω οπως τα android να συνδεσω λογαριασμο gmail και οχι κατι windowslive αν θυμαμαι καλα για επαφες εφαρμογες κλπ; Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

1. Δεν πρόκειται να τα φτάσεις αυτά τα νούμερα με το 950.

2. Εκεί θα δεις μεγάλη διαφορά (προς το καλύτερο).

3. Σε γενικές γραμμές ναι.

4. Όχι, το zune δεν υπάρχει πια.

5. Μπορείς να βάλεις κανονικά το gmail σου για επαφές, ημερολόγιο κτλ αλλά θα χρειαστείς και έναν της Microsoft για τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν πρόκειται να τα φτάσεις αυτά τα νούμερα με το 950.

2. Εκεί θα δεις μεγάλη διαφορά (προς το καλύτερο).

3. Σε γενικές γραμμές ναι.

4. Όχι, το zune δεν υπάρχει πια.

5. Μπορείς να βάλεις κανονικά το gmail σου για επαφές, ημερολόγιο κτλ αλλά θα χρειαστείς και έναν της Microsoft για τα υπόλοιπα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή εβδομάδα!

Πριν λίγο καιρό μου κάηκε η usb (έπεσε νερό ενώ το φόρτιζα). Από πλευράς φόρτισης να ναι καλά ο ασύρματος φορτιστής και με onedrive όλα τα αρχεία ανεβαίνουν και τα περνάω στο pc. Τώρα θέλω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών (hard reset που λέμε) και έχω το εξής μέγα θέμα: Πώς θα μπορέσω να περάσω ήχους δικούς μου ως ringtone! Δοκιμαστικά έστειλα με onedrive/bluetooth κλπ κάποιους ήχους και μέσω της εφαρμογής "Αρχεία" τους πέρασα στον φάκελο Ringtones. Όμως όταν μπήκα στις ρυθμίσεις του κινητού δεν τους εμφάνιζε :(

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ καλή εβδομάδα!

Πριν λίγο καιρό μου κάηκε η usb (έπεσε νερό ενώ το φόρτιζα). Από πλευράς φόρτισης να ναι καλά ο ασύρματος φορτιστής και με onedrive όλα τα αρχεία ανεβαίνουν και τα περνάω στο pc. Τώρα θέλω να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών (hard reset που λέμε) και έχω το εξής μέγα θέμα: Πώς θα μπορέσω να περάσω ήχους δικούς μου ως ringtone! Δοκιμαστικά έστειλα με onedrive/bluetooth κλπ κάποιους ήχους και μέσω της εφαρμογής "Αρχεία" τους πέρασα στον φάκελο Ringtones. Όμως όταν μπήκα στις ρυθμίσεις του κινητού δεν τους εμφάνιζε :(

 

 

Πέρασε τα τραγούδια που θες στο κινητό μέσω bluetooth ή onedrive και μετά κατέβασε την εφαρμογή ringtone maker και είσαι έτοιμος.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τα τραγούδια που θες στο κινητό μέσω bluetooth ή onedrive και μετά κατέβασε την εφαρμογή ringtone maker και είσαι έτοιμος.

Όντως! Την ειχα σβήσει γιατί δεν διαβαζε τα τραγούδια που κατέβαζα από το κινητό, αλλά στην ανάγκη.. Σ ευχαριστώ φίλε!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το κινητο απο εναν γνωστο 150 ευρω που ομως δεν το εχει ανοιξει ποτε παρα μονο μια φορα.

Το θελω για τη συζυγο αλλα αν μου αρεσει θα το καβατζωσω εγω. Εχω xiaomi redmi note 3 pro και ειμαι καλομαθημενος με τα εξης:

Θελω τα φωτα σας.

1. Αυτονομια εχω 7 ωρες sot με το xiaomi. Πως τα παει το lumia 950;

2. Καμερα σιγουρα φανταζομαι καλυτερα. Θελω να μου πειτε για το φλας.

3.Οι εφαρμογες fb viber και γενικα browser δουλευουν σωστα;

4. Για να περασω απο το 950 τις φωτο στον υπολογιστη πρεπει να γινει μεσω του zune οπως τα παλια windows phones, κατι htc trophy 7 που ειχα πολυ παλια;

5. Μπορω οπως τα android να συνδεσω λογαριασμο gmail και οχι κατι windowslive αν θυμαμαι καλα για επαφες εφαρμογες κλπ; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Για 150 € μην το σκεφτεσαι καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα λιγο να το δοκιμασω. Η καμερα απλα δεν παιζεται. Ρε παιδια αυτο ζεσταθηκε πολυ με μονο το τραβηγμα καπου 15-20 φωτογραφιων. Θα μου το δωσει 130 ευρω με εγγυηση μεχρι Ιανουαριο 2019. Σε ολους ζεστενεται το κινητο τοσο πολυ ετσι για την πλακα;

Εσεις που το εχετε τοσο καιρο παρατηρησατε μειωση της αποδοσης της μπαταριας;

Ευχαριστω ολους για τα φωτα σας παιδια, με αγχωνει πολυ η μεταβαση σε windows.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα λιγο να το δοκιμασω. Η καμερα απλα δεν παιζεται. Ρε παιδια αυτο ζεσταθηκε πολυ με μονο το τραβηγμα καπου 15-20 φωτογραφιων. Θα μου το δωσει 130 ευρω με εγγυηση μεχρι Ιανουαριο 2019. Σε ολους ζεστενεται το κινητο τοσο πολυ ετσι για την πλακα;

Εσεις που το εχετε τοσο καιρο παρατηρησατε μειωση της αποδοσης της μπαταριας;

Ευχαριστω ολους για τα φωτα σας παιδια, με αγχωνει πολυ η μεταβαση σε windows.

 

Μη σε αγχώνει η μετάβαση γιατί ακόμη κι αν δεν σου αρέσουν τα Windows, το πουλάς 140 χθες...... Κέρδος θα έχεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους κατοχους του 950.

Ποσες εφαρμογες κραταει στο παρασκηνιο? Το 640 για παράδειγμα κραταει 7. Το ιδιο είναι και στο 950?

Link to comment
Share on other sites

Μη σε αγχώνει η μετάβαση γιατί ακόμη κι αν δεν σου αρέσουν τα Windows, το πουλάς 140 χθες...... Κέρδος θα έχεις.

 

Αυτο με τη θερμοκρασια με αγχωσαι πολυ. 15-20 φωτογραφιες και το αισθανθηκα ζεστο πισω στο καπακι. Πως ειναι δυνατο αυτο; Για τον 808 τον επεξεργαστη δεν ειχα ακουσει θεματα υπερθεμανσης. Σε εσενα τοσο πολυ ζεστενεται;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τους κατοχους του 950.

Ποσες εφαρμογες κραταει στο παρασκηνιο? Το 640 για παράδειγμα κραταει 7. Το ιδιο είναι και στο 950?

 

Όχι δεν κρατάει μόνο 7, κρατάει 16.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα λιγο να το δοκιμασω. Η καμερα απλα δεν παιζεται. Ρε παιδια αυτο ζεσταθηκε πολυ με μονο το τραβηγμα καπου 15-20 φωτογραφιων. Θα μου το δωσει 130 ευρω με εγγυηση μεχρι Ιανουαριο 2019. Σε ολους ζεστενεται το κινητο τοσο πολυ ετσι για την πλακα;

Εσεις που το εχετε τοσο καιρο παρατηρησατε μειωση της αποδοσης της μπαταριας;

Ευχαριστω ολους για τα φωτα σας παιδια, με αγχωνει πολυ η μεταβαση σε windows.

 

Δεν χρειάζεται να σε αγχώνει καμία μετάβαση γιατί δεν υπάρχει πρακτικά λόγος να την κάνεις εκτός κι αν θες πολύ καλύτερη κάμερα on the go. Το Note 3 Pro κράτα το γιατί σε ένα μήνα το πολύ θα ξαναεπιστρέψεις σε αυτό. Και όπως πολύ σωστά είπαν μπορείς να πουλήσεις το 950 στην ίδια τιμή ή και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα βοηθησει λιγο!!!!

1. Το edge δεν το εχω συνηθισει αλλα βολευτηκα με τον uc browser. Προτεινετε καποιον καλυτερο αν σας βολευει.

2. Ενα σωρο youtube βλεπω, ποια ειναι η καλυτερη απο το store; Μηπως να το ανοιγω απο uc browser καλυτερα;

3. Τελευταιο και δυσκολοτερο δεν μπορω να περασω τις επαφες απο redmi note 3 pro.

Απο android σε android τα περνουσα η με gmail η με κοινοποιηση επαφων μεσω bluetooth.

Απο τοτε που εκανα mi λογαριασμο δεν τις εχω στο gmail και τωρα δεν μπορω ουτε με την εφαρμογη που μου προτεινει το switch to windows phone απο ανδροιδ σε windows, ουτε μπορω απο τον mi λογαριασμο να τις περασω στο gmail. Βοηθηστε καποιος εμπειρος παιδια να δω τι θα κανω που ειμαι χωρις επαφες. Sos και ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο messenger ενω βλεπω την ενδειξη του τηλεφωνου και της καμερας εντουτοις δεν πατιουνται για να κανω κληση η βιντεοκληση. Πρωτη μερα βοηθηστε οσο μπορειτε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα βοηθησει λιγο!!!!

1. Το edge δεν το εχω συνηθισει αλλα βολευτηκα με τον uc browser. Προτεινετε καποιον καλυτερο αν σας βολευει.

2. Ενα σωρο youtube βλεπω, ποια ειναι η καλυτερη απο το store; Μηπως να το ανοιγω απο uc browser καλυτερα;

3. Τελευταιο και δυσκολοτερο δεν μπορω να περασω τις επαφες απο redmi note 3 pro.

Απο android σε android τα περνουσα η με gmail η με κοινοποιηση επαφων μεσω bluetooth.

Απο τοτε που εκανα mi λογαριασμο δεν τις εχω στο gmail και τωρα δεν μπορω ουτε με την εφαρμογη που μου προτεινει το switch to windows phone απο ανδροιδ σε windows, ουτε μπορω απο τον mi λογαριασμο να τις περασω στο gmail. Βοηθηστε καποιος εμπειρος παιδια να δω τι θα κανω που ειμαι χωρις επαφες. Sos και ευχαριστω.

 

1. Αν και ο edge αλλά και ο uc μου αρέσουν, δοκίμασε και τον Monument

2. Οι εφαρμογές για YouTube είναι πολύ καλές οι περισσότερες και καλύτερες από την μαμά του Android. Δοκίμασε τις παρακάτω

Mytube!

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/mytube/9wzdncrcwf3l

Awesome Tube

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/awesome-tube-youtube-to-your-heart/9nblggh69mg4

Tubecast

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/tubecast-for-youtube/9wzdncrdx3fs

3.δοκιμασε με την εφαρμογή "μεταφορά δεδομένων"

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B4%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD/9wzdncrfj3dr

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια στο messenger ενω βλεπω την ενδειξη του τηλεφωνου και της καμερας εντουτοις δεν πατιουνται για να κανω κληση η βιντεοκληση. Πρωτη μερα βοηθηστε οσο μπορειτε!!!

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Νομίζω πως σου το είχα αναφέρει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Αν και ο edge αλλά και ο uc μου αρέσουν, δοκίμασε και τον Monument

2. Οι εφαρμογές για YouTube είναι πολύ καλές οι περισσότερες και καλύτερες από την μαμά του Android. Δοκίμασε τις παρακάτω

Mytube!

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/mytube/9wzdncrcwf3l

Awesome Tube

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/awesome-tube-youtube-to-your-heart/9nblggh69mg4

Tubecast

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/tubecast-for-youtube/9wzdncrdx3fs

3.δοκιμασε με την εφαρμογή "μεταφορά δεδομένων"

https://www.microsoft.com/el-gr/store/p/%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B4%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD/9wzdncrfj3dr

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Νομίζω πως σου το είχα αναφέρει.

 

 

Με τον uc browser ειμαι μια χαρα.

Για το youtube ok και αυτο θα κατεβασω μια απο αυτες που ειπες αν και μπαινω επισης απο uc browser.

Το τριτο χτυπημα ειναι ομως κατω απο τη μεση. Ειμαι δικηγορος και μιλαω με πελατες και βιντεοκλησεις με εξωτερικο πολυ συχνα και αυτο που μου ειπες με σκοτωνει. Λες να το βελτιωσοθν με κανενα update;;;

Τοσο δυσκολο ρε παιδι μου αυτα τα windows να φτιαξουν το messenger της προκοπης.

Και η αυτονομια καλουτσικη ειναι, καμια σχεση φυσικα με το xiaomi redmi note 3 pro.

Το συνηθισα τωρα και ειναι κριμα να το σουταρω μονο και μονο για το messenger. Βαλτε τα δυνατα σας να βρουμε κανενα τροπο να δουλεψει το messenger!!!

Παιδια η καμερα του χθες το βραδυ με κολλητο με iphone 7 plus το lumia ηταν καλυτερο και δεν το περιμενα με τιποτα. Το αυτοματο hdr ολα τα λεφτα ειδικα οταν μετα τη ληψη μπορεις και την επεξεργαζεσαι.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Με τον uc browser ειμαι μια χαρα.

Για το youtube ok και αυτο θα κατεβασω μια απο αυτες που ειπες αν και μπαινω επισης απο uc browser.

Το τριτο χτυπημα ειναι ομως κατω απο τη μεση. Ειμαι δικηγορος και μιλαω με πελατες και βιντεοκλησεις με εξωτερικο πολυ συχνα και αυτο που μου ειπες με σκοτωνει. Λες να το βελτιωσοθν με κανενα update;;;

Τοσο δυσκολο ρε παιδι μου αυτα τα windows να φτιαξουν το messenger της προκοπης.

Και η αυτονομια καλουτσικη ειναι, καμια σχεση φυσικα με το xiaomi redmi note 3 pro.

Το συνηθισα τωρα και ειναι κριμα να το σουταρω μονο και μονο για το messenger. Βαλτε τα δυνατα σας να βρουμε κανενα τροπο να δουλεψει το messenger!!!

Παιδια η καμερα του χθες το βραδυ με κολλητο με iphone 7 plus το lumia ηταν καλυτερο και δεν το περιμενα με τιποτα. Το αυτοματο hdr ολα τα λεφτα ειδικα οταν μετα τη ληψη μπορεις και την επεξεργαζεσαι.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, ο messenger δεν είναι υπόθεση της ms και δεν μπορεί να κάνει κάτι γι αυτό. Περιμένουμε να μας δώσει (αν την δωσει) την προσθήκη η ιδιοκτήτρια εταιρεία (facebook).

Μέχρι τότε Skype (πολύ καλύτερη ποιοτητα) ή viber.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις επαφές οκ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς, ο messenger δεν είναι υπόθεση της ms και δεν μπορεί να κάνει κάτι γι αυτό. Περιμένουμε να μας δώσει (αν την δωσει) την προσθήκη η ιδιοκτήτρια εταιρεία (facebook).

Μέχρι τότε Skype (πολύ καλύτερη ποιοτητα) ή viber.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις επαφές οκ?

 

Δε με βλεπω να το κραταω φιλε montoya και σε ευχαριστω για τα φωτα σου οπως και τον Θαναση. Το παιδι αυτο μου ειπε να το κρατησω 2-3 μερες να δω αν μου αρεσει. Χθες μεχρι τις 5 το πρωι ξενυχτησα, το συνηθισα αρκετα αλλα ειναι 100 χρονια πισω τα windows. Εψαξα εφαρμογες με livescores που δεν εβρισκα και γενικα πολλες οι ελλειψεις. Ο μονος λογος που δεν το εχω δωσει ηδη ειναι αυτη η καμερα και η οθονη.. Βλεπω το xiaomi και ξενερωνω οσον αφορα το σημειο αυτο. Με πηραν ομως πελατες με messenger και μου ειπαν οτι δεν απανταω. Ετσι και το καταλαβα και ξενερωσα πολυ. Ισως δωσω το windows στη γυναικα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...