Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν ήρθε. Αν θέλεις όμως υπάρχουν εφαρμογές στο store.

 

Εμένα μου ήρθε, στη νέα έκδοση της εφαρμογής της κάμερας αν μπεις στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για ενεργοποίηση και πως να το χρησιμοποιήσεις μέσω του timer.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κλειδωματα του Bluetooth (κι αλλα εκνευρίστηκα) λύθηκαν εδώ και κάποια χρόνια. Σου προτείνω να τσεκάρεις τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν αν υπάρχουν στο store καθώς επίσης να περιεργαστείς κάποιο από κοντά (φίλου ή καταστήματος). Αν ικανοποιηθείς τότε προχωράς γιατί προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή και όλα τα καλά της (και τα όποια κακά).

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε, στη νέα έκδοση της εφαρμογής της κάμερας αν μπεις στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για ενεργοποίηση και πως να το χρησιμοποιήσεις μέσω του timer.

 

Διάβασε σχετικής συζητήσεις που κάναμε και θα καταλάβεις. Αυτό που λες ότι ήρθε υπήρχε από παλιά. Άπλα ήταν μέσα στις ρυθμίσεις και όχι στην εξωτερική μπάρα. Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση!

 

Ψάξε εδώ, αν υπάρχουν όλες οι εφαρμογές που θέλεις.

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/windows-phone

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αφου εδωσα το G5 και εν αναμονη του meizu mx6 ειπα να δοκιμασω -επιστρεψω στα windows phones μετα απο περιπου 9 χρονια:blink: Εννοειται με εχει κερδισει και η καμερα του τηλεφωνου και μιας και πετυχα και δικαρτο και σε καλη τιμουλα το τσιμπησα και θα το εχω αυριο πρωι. Οπως καταλαβαινετε ειμαι σιγουρα παλι αρχαριος αφου το τελευταιο μου ηταν το ηρωικο HD2:)

2-3 ερωτησουλες μονο για αρχη>>>> συγχρονισμο επαφων κανει με gmail κατευθειαν η οχι?

To windows store σε σχεση με το Play store ειναι κοντα? Ποιο ειναι η τελευταια εκδοση? Αναβαθμισεις παιρνει ΟΤΑ?

Αυτα για αρχουλα, θα παιξω και εγω με την καμερα του και θα δουμε μερικες στο γνωστο πλεον ΗΣΥΧΟ THREAD:lol::p:lol:

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αφου εδωσα το G5 και εν αναμονη του meizu mx6 ειπα να δοκιμασω -επιστρεψω στα windows phones μετα απο περιπου 9 χρονια:blink: Εννοειται με εχει κερδισει και η καμερα του τηλεφωνου και μιας και πετυχα και δικαρτο και σε καλη τιμουλα το τσιμπησα και θα το εχω αυριο πρωι. Οπως καταλαβαινετε ειμαι σιγουρα παλι αρχαριος αφου το τελευταιο μου ηταν το ηρωικο HD2:)

2-3 ερωτησουλες μονο για αρχη>>>> συγχρονισμο επαφων κανει με gmail κατευθειαν η οχι?

To windows store σε σχεση με το Play store ειναι κοντα? Ποιο ειναι η τελευταια εκδοση? Αναβαθμισεις παιρνει ΟΤΑ?

Αυτα για αρχουλα, θα παιξω και εγω με την καμερα του και θα δουμε μερικες στο γνωστο πλεον ΗΣΥΧΟ THREAD:lol::p:lol:

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Την κάμερα θα την ευχαριστηθείς πάντως! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα θα την ευχαριστηθείς πάντως! ;)

Ο ναι Camera είναι super!!

Σκέψου θέλω να το πάρω σαν δεύτερη συσκευή καθαρά για φώτο και κλήσεις (ούτε καν το ms account δεν θα βάλω μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλη η κάμερα μας αλλα αδικειτε το λειτουργικό όπως το λέτε. Εγώ γι αυτο δεν αλλάζω συσκευή όχι για τη κάμερα. Υπάρχουν πολλές ισαξιες εκει έξω..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλη η κάμερα μας αλλα αδικειτε το λειτουργικό όπως το λέτε. Εγώ γι αυτο δεν αλλάζω συσκευή όχι για τη κάμερα. Υπάρχουν πολλές ισαξιες εκει έξω..

Επειδή έρχεται από το Android το είπα! ;)

Σκέψου θέλω να το πάρω σαν δεύτερη συσκευή καθαρά για φώτο και κλήσεις (ούτε καν το ms account δεν θα βάλω μέσα)

....και να το βάλεις δεν θα πάθεις τίποτα!!!! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έρχεται από το Android το είπα! ;)

 

....και να το βάλεις δεν θα πάθεις τίποτα!!!! ;)

Τζάμπα θα το βάλω εδώ και το iPhone που το έχω για δεύτερο μόνο για κλήσεις το έχω τπτ παραπάνω, εδώ θα έχουμε και φώτο :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
συγχρονισμο επαφων κανει με gmail κατευθειαν η οχι?

Ναι φυσικά.

To windows store σε σχεση με το Play store ειναι κοντα?

Όχι, είναι σαφώς πιο φτωχό.

Αναβαθμισεις παιρνει ΟΤΑ?

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

 

Όχι, είναι σαφώς πιο φτωχό.

 

Ναι.

Ευχαριστω φιλε!

Το εστησα λιγο ηδη, σαν συσκευη δεν μου λεει τιποτα ισα ισα κατασκευαστικα ειναι μετριο και μεχαμηλη φωτεινότητα οθόνης. Κανει σπασιματα πολλα στον browser και αλλου στο scrolling, γενικα πλην της καμερας που είναι Θεικη δεν αξιζει.

Το store δε αστα να πανε. Μονο και μονο λογο του δικαρτου και της καμερας θα μεινει σαν δυετερο.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες αναβάθμιση και την έκανα ο ηλίθιος. Μιλάω για την 448.

Δεν άλλαξε κάτι δραματικά εκτός της κάμερας όπου είτε στο αυτόματο είτε στο manual WB 7/10 φορές τα κάνει κίτρινη μαντάρα.

Έκανα κανα δύο soft reset χάλια μαύρα.:(

 

Πως απενεργοποιώ ΕΝΤΕΛΩΣ τις αναβαθμίσεις rom? Μου την κατέβασε και απλά ζήτησε επανεκκίνηση ως συνήθως.

Δεν την παλεύω πάλι hard reset...

 

Υπέβαλα πρόβλημα στο κέντρο σχολίων. Βάλτε και εσείς ένα χεράκι.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες αναβάθμιση και την έκανα ο ηλίθιος. Μιλάω για την 448.

Δεν άλλαξε κάτι δραματικά εκτός της κάμερας όπου είτε στο αυτόματο είτε στο manual WB 7/10 φορές τα κάνει κίτρινη μαντάρα.

Έκανα κανα δύο soft reset χάλια μαύρα.:(

 

Πως απενεργοποιώ ΕΝΤΕΛΩΣ τις αναβαθμίσεις rom? Μου την κατέβασε και απλά ζήτησε επανεκκίνηση ως συνήθως.

Δεν την παλεύω πάλι hard reset...

 

Υπέβαλα πρόβλημα στο κέντρο σχολίων. Βάλτε και εσείς ένα χεράκι.

 

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα... Παράξενο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα... Παράξενο..

 

και εδώ κανενα πρόβλημα

Edited by alex_gate_7
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσο δοκίμασα την κάμερα δεν παρατήρησα καμία αλλαγή για κιτρινίλα.

 

Ευχαριστω φιλε!

Το εστησα λιγο ηδη, σαν συσκευη δεν μου λεει τιποτα ισα ισα κατασκευαστικα ειναι μετριο και μεχαμηλη φωτεινότητα οθόνης. Κανει σπασιματα πολλα στον browser και αλλου στο scrolling, γενικα πλην της καμερας που είναι Θεικη δεν αξιζει.

Το store δε αστα να πανε. Μονο και μονο λογο του δικαρτου και της καμερας θα μεινει σαν δυετερο.

 

Χαμηλή φωτεινότητα οθόνης? Κάτι παίζει.. η συσκευή έχει φωτεινότατη οθόνη!

Δες λίγο στις ρυθμίσεις σε τι επίπεδο είναι, αν είναι στο αυτόματο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Βρίσκω λίγο φθηνότερο για κάποιο λόγο το dual πράγμα που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα μιας και χρησιμοποιώ μια SIM. Έχουν άλλες διάφορες οι δυο συσκευές μεταξύ τους; Κυρίως από θέμα μπαταρίας. Να πάρω το Dual και να χρησιμοποιώ το ένα slot. Χάνω κάτι με αυτή την κίνηση ή να πάρω μια και καλή το απλό να ξεμπερδεύω;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Βρίσκω λίγο φθηνότερο για κάποιο λόγο το dual πράγμα που δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα μιας και χρησιμοποιώ μια SIM. Έχουν άλλες διάφορες οι δυο συσκευές μεταξύ τους; Κυρίως από θέμα μπαταρίας. Να πάρω το Dual και να χρησιμοποιώ το ένα slot. Χάνω κάτι με αυτή την κίνηση ή να πάρω μια και καλή το απλό να ξεμπερδεύω;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πάρε το Dual, καμία διαφορά δεν έχουν. Ίσα ίσα που με το Dual θα έχεις και την έξτρα sim slot.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Dual, καμία διαφορά δεν έχουν. Ίσα ίσα που με το Dual θα έχεις και την έξτρα sim slot.

 

 

 

Ευχαριστώ. FM radio να υποθέσω πως δεν έχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. FM radio να υποθέσω πως δεν έχει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πλέον δεν έχει κανένα τηλέφωνο μετά την επετειακή, αλλά νομίζω υπάρχουν εφαρμογές που αντικαθιστούν την μαμά εφαρμογή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σαν h/w υπάρχει δηλαδή; Σε ένα 830 που έχω, έχω κατεβάσει μια εφαρμογή τρίτου και είναι μια χαρά εκτός φυσικά του ότι δεν μπορούμε πλέον να ακούμε από τα ηχεία του κινητού που εμένα δεν με ενδιαφέρει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Σαν H/W υπάρχει στο 950, αλλά είναι κλειδωμένο από τη μαμά MS...το γιατί, ακόμα δεν το έχουμε μάθει.

 

Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδωθεί, δες στην 1η σελίδα του παρόντος, αλλά δεν λειτουργεί σε όλους (πχ εγώ, δεν τα έχω καταφέρει).

 

Στο XL είναι ξεκλείδωτο. Αν ποτέ φιλοτιμηθεί η "μαμά", μπορεί να μας πετάξουν κανένα f/w και να το "ανοίξουν" (προσωπικά, μου είναι αδιάφορη η ύπαρξή του, απλά προσπαθώ για το ****το).

 

Εφαρμογές υπάρχουν 2-3 τουλάχιστον, για να κάνεις τη δουλειά σου (αν καταφέρεις και το ξεκλειδώσεις), και παίζει και από ηχείο με "κολπάκι".

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα :D με 180 ευρώ σφραγισμένο, μετά από λίγο κόπο έβαλα να συγχρονίζει της επαφές και ουαλα :D το iPhone παει στην ντουλάπα.

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει η συσκευή για τα δύο πράγματα που την θέλω

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα :D με 180 ευρώ σφραγισμένο, μετά από λίγο κόπο έβαλα να συγχρονίζει της επαφές και ουαλα :D το iPhone παει στην ντουλάπα.

Ελπίζω να μην με απογοητεύσει η συσκευή για τα δύο πράγματα που την θέλω

 

Αυτό. Για 180 είναι ό,τι πρέπει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...