Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαθηκε ρε παιδια, σε αλλον με το 950 σημερα, ολα τα ρινγκτοουν και ολες οι εικονες απο τις επαφες? (ειτε προερχονται απο φεισμπουκ ειτε ηταν ματσαρισμενες με εικονες αποθηκευμενες στο κινητο). μου χε χαθει ο συγχρονισμος με φεισμπουκ πριν λιγο καιρο, αλλα να χαθουν και οι εικονες που ειχα αποθηκευμενες, και τα ρινγκτοουν, ειναι του ματς
Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ρε παιδια, σε αλλον με το 950 σημερα, ολα τα ρινγκτοουν και ολες οι εικονες απο τις επαφες? (ειτε προερχονται απο φεισμπουκ ειτε ηταν ματσαρισμενες με εικονες αποθηκευμενες στο κινητο). μου χε χαθει ο συγχρονισμος με φεισμπουκ πριν λιγο καιρο, αλλα να χαθουν και οι εικονες που ειχα αποθηκευμενες, και τα ρινγκτοουν, ειναι του ματς

 

Έχει χαθεί σε πολλούς χρήστες διαφορετικών μοντέλων.

 

Περνα τα ξανά μόνος σου γιατί δεν νομίζω ότι θα επανέλθουν

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ρε παιδια, σε αλλον με το 950 σημερα, ολα τα ρινγκτοουν και ολες οι εικονες απο τις επαφες? (ειτε προερχονται απο φεισμπουκ ειτε ηταν ματσαρισμενες με εικονες αποθηκευμενες στο κινητο). μου χε χαθει ο συγχρονισμος με φεισμπουκ πριν λιγο καιρο, αλλα να χαθουν και οι εικονες που ειχα αποθηκευμενες, και τα ρινγκτοουν, ειναι του ματς

 

Σε μένα, πριν 2-3 ημέρες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εικόνες στο tile των επαφών δεν έχω εδώ και πολύ καιρό. Συγχρονισμό με Facebook, επίσης. Anyway...

 

Αυτό έγινε λόγω αλλαγής server από την ms.

Έκανα την διαδικασία από την αρχή (φωτογραφία, ήχο κλήσης, σύνδεση επαφών με fb) και τώρα δουλεύουν σωστά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ!! Εδώ και δυο μέρες η κάμερα του κινητού δεν μπορεί να κάνει focus! ακούγετε σαν να εχει ξεκολλήσει κατι στην κάμερα και κάνει περίεργο ήχο! Δεν μπορεί να εστιάσει καθόλου! Αν κουνήσω ελαφρός το κινητό ακούγεται σαν να έχει λασκάρει κατι μεσα στην κάμερα!Το κινητό το πήρα απο skroutz είμαι απο Καβάλα, που μπορώ να απευθυνθώ για service???

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

και μένα χάθηκαν από τις επαφές οι φώτος και τα υπόλοιπα. Και το πιο κουλό στα μνμτα όταν μου στέλνει μια επαφή από το σημείο που χ΄΄αθηκε ο συγχρονισμός έχει ανοίξει άλλη συνομιλία και τώρα έχω δύο συνομιλίες για την ίδια επαφή. Ξέρεις κανείς πως διορθώνετε; Εννοώ όχι να τα βάλω όλα με το χέρι ένα ένα, αυτόματα.

Τώρα στα καλά καθούμενα πως έγινε αυτό; Μπορεί να το εξηγήσει κανείς;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

και μένα χάθηκαν από τις επαφές οι φώτος και τα υπόλοιπα. Και το πιο κουλό στα μνμτα όταν μου στέλνει μια επαφή από το σημείο που χ΄΄αθηκε ο συγχρονισμός έχει ανοίξει άλλη συνομιλία και τώρα έχω δύο συνομιλίες για την ίδια επαφή. Ξέρεις κανείς πως διορθώνετε; Εννοώ όχι να τα βάλω όλα με το χέρι ένα ένα, αυτόματα.

Τώρα στα καλά καθούμενα πως έγινε αυτό; Μπορεί να το εξηγήσει κανείς;

 

Μα το γράφω ακριβώς από πάνω.....

Εγώ τις έκανα μια-μια. Κάποιοι έχουν πει πως επανήλθαν όλες μετά από κάμποσες μέρες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα το γράφω ακριβώς από πάνω.....

Εγώ τις έκανα μια-μια. Κάποιοι έχουν πει πως επανήλθαν όλες μετά από κάμποσες μέρες.

ναι το είδα, ήλπιζα να μου κάποιος έναν τρόπο για να γλυτώσω το ένα - ένα με το χέρι...καλά θα δώ το άλλο σκ μήπως κάτσω και τις φτιάξω αν δεν έχουν επανέλθει.

να ρωτήσω τώρα κάτι γιατί τα τελευταία χρόνια έχω επαφή κυρίως με windows phone. Είναι φυσιολογικό αυτό που συνέβη με τις επαφές; Συμβαίνουν και αλλού;

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα, ήλπιζα να μου κάποιος έναν τρόπο για να γλυτώσω το ένα - ένα με το χέρι...καλά θα δώ το άλλο σκ μήπως κάτσω και τις φτιάξω αν δεν έχουν επανέλθει.

να ρωτήσω τώρα κάτι γιατί τα τελευταία χρόνια έχω επαφή κυρίως με windows phone. Είναι φυσιολογικό αυτό που συνέβη με τις επαφές; Συμβαίνουν και αλλού;

Συμβαίνει και σε μένα με τις φωτογραφίες των επαφών! Δεν είναι πρόβλημα του 950 μόνο! ;)

Κάποιοι έχουν πει πως επανήλθαν όλες μετά από κάμποσες μέρες.

Ουτε σε μένα επανήλθαν! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας παρακαλώ!! Εδώ και δυο μέρες η κάμερα του κινητού δεν μπορεί να κάνει focus! ακούγετε σαν να εχει ξεκολλήσει κατι στην κάμερα και κάνει περίεργο ήχο! Δεν μπορεί να εστιάσει καθόλου! Αν κουνήσω ελαφρός το κινητό ακούγεται σαν να έχει λασκάρει κατι μεσα στην κάμερα!Το κινητό το πήρα απο skroutz είμαι απο Καβάλα, που μπορώ να απευθυνθώ για service???

 

Λογικά το OIS θα τα έπαιξε, είσαι για Servis. Απευθύνσου για αρχή Στο μαγαζί που το αγόρασες, έχει εγγύηση εννοείται, αλλιώς σε κάποιο Nokia care.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

1η πτωση να είναι καλα το πολυκαρμπονικο....:)ουτε γρατζουνια....:happy: και το εχω γυμνο μονο με tempered glass
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

1η πτωση να είναι καλα το πολυκαρμπονικο....:)ουτε γρατζουνια....:happy: και το εχω γυμνο μονο με tempered glass

 

Μην το ρισκάρεις! Είναι κρίμα για τη συσκευή. Εγώ του έβαλα αυτή: http://www.skroutz.gr/s/9555752/Terrapin-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-Stand-Microsoft-Lumia-950xl-131-116-014.html

 

Έχει στιβαρή αίσθηση & έχω -όσο γίνεται- το κεφάλι μου ήσυχο από ενδεχόμενες πτώσεις. :)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μην το ρισκάρεις! Είναι κρίμα για τη συσκευή. Εγώ του έβαλα αυτή: http://www.skroutz.gr/s/9555752/Terrapin-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-Stand-Microsoft-Lumia-950xl-131-116-014.html

 

Έχει στιβαρή αίσθηση & έχω -όσο γίνεται- το κεφάλι μου ήσυχο από ενδεχόμενες πτώσεις. :)

 

ειπα να το εχω γυμνο να το ευχαριστηθώ...όλα τα κινητα με μια θηκη τα ειχα....:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μην το ρισκάρεις! Είναι κρίμα για τη συσκευή. Εγώ του έβαλα αυτή: http://www.skroutz.gr/s/9555752/Terrapin-%CE%91%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-Stand-Microsoft-Lumia-950xl-131-116-014.html

 

Έχει στιβαρή αίσθηση & έχω -όσο γίνεται- το κεφάλι μου ήσυχο από ενδεχόμενες πτώσεις. :)

 

Συγνώμη αλλα κακασχημη. Προστατευτική βέβαια αλλα χάνεις όλη την μαγεία του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειπα να το εχω γυμνο να το ευχαριστηθώ...όλα τα κινητα με μια θηκη τα ειχα....:(

 

Μόνο τζαμακι φίλε. Το καπάκι ότι και να πάθει, το αλλάζεις και έχεις καινούριο κινητό. Μετά από πολλααααα χρόνια μπορούμε και πάλι να χαθούμε το κινητό μας (τα καλά της μη unibody συσκευές).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα κακασχημη. Προστατευτική βέβαια αλλα χάνεις όλη την μαγεία του κινητού.

 

Δεν υπάρχει λόγος να λες συγνώμη! Γούστα είναι αυτά montoya!

Πάντως ούτε της γυναίκας μου αρέσει! Όπως & τα Windows!

Η συσκευή λόγω του ότι είναι σχετικά λεπτή δεν "γέμιζε" το χέρι & είχα & τη φοβία με τις πτώσεις. Με αυτή έχει γίνει caterpillar!

Τώρα βλέπω ότι έκανα λάθος στο link. Είναι για το xl. Υπάρχει & για το 950.

Edited by bill971
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να λες συγνώμη! Γούστα είναι αυτά montoya! ������

Πάντως ούτε της γυναίκας μου αρέσει! Όπως & τα Windows! ������

Η συσκευή λόγω του ότι είναι σχετικά λεπτή δεν "γέμιζε" το χέρι & είχα & τη φοβία με τις πτώσεις. Με αυτή έχει γίνει caterpillar!

Τώρα βλέπω ότι έκανα λάθος στο link. Είναι για το xl. Υπάρχει & για το 950.

 

Εννοείται πως δεν θα της άρεσε η θήκη. Αν όμως της προθέσεις στρασακια θα την λατρέψει. Τα ζω στο σπίτι μου....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν θα της άρεσε η θήκη. Αν όμως της προθέσεις στρασακια θα την λατρέψει. Τα ζω στο σπίτι μου....:lol:

 

Πλάκα μας κάνεις. Εμένα θα μου την έφερνε στο κεφάλι ακόμα και πραγματικά swarovski να είχε πάνω! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν θα της άρεσε η θήκη. Αν όμως της προθέσεις στρασακια θα την λατρέψει. Τα ζω στο σπίτι μου....:lol:

 

Είσαι τυχερός άνθρωπος! Εμένα θα μου την έφερνε στο κεφάλι μαζί με τα στρασάκια! :)

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Έχω εντυπωσιαστεί με την αλλαγή συμπεριφοράς της μπαταρίας μετά τα τελευταία updates. Το κινητό μου φορτίστηκε στο 100% τη Τρίτη το μεσημέρι και αυτή τη στιγμή είναι στο 17% που ξαναμπάινει στο φορτιστή δηλαδή περίπου 48 ώρες αυτονομία αν το αφήσω.

Με κανονική χρήση, συγχρονισμό 2 emails, μόνιμα σε wifi και 4G μέρα νύχτα, τηλέφωνα με bluetooth, λίγο browsing, whatsapp, λίγο viber, λιγο fb, λίγο twitter και το band να τρέχει στο background.

Βασικά η ωριμότητα του λειτουργικού φαίνεται να απογειώνει πλέον την αυτονομία της συσκευής και κυρίως τα drains που μηδενίστηκαν πραγματικά...

Το ποστάρω και στο thread του λειτουργικού να δούμε και οι υπόλοιποι τι έχουν να πουν.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Time lapse????? Πως?

 

Όχι, δεν ήρθε. Αν θέλεις όμως υπάρχουν εφαρμογές στο store.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε φίλοι κάτοχοι του 950.

 

Εχοντας -εδώ και αρκετές εβδομάδες- στερηθεί τη χρήση ενός smartphone λόγω αιφνιδίας βλάβης στο παλιό μου ΖΤΕ, καθώς και αδυναμίας μου ως τώρα να το επαναφέρω σε ομαλή λειτουργική κατάσταση, μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτή η συσκευή και σκέφτομαι να μεταβώ από το android στα windows mobile.

Είχα και παλιότερα στην κατοχή μου ένα Nokia Lumia (350, αν θυμάμαι καλά) αλλά με εκνεύριζαν κάποιες ελλείψεις του, όπως οι περιορισμένες διαθέσιμες εφαρμογές, η ελάχιστη παραμετροποίησή του και -κυρίως- το "κλειδωμα" του bluetooth που επέτρεπε μόνο την σύνδεση με ακουστικά αλλά απαγόρευε την μεταφορά αρχείων από και προς άλλες συσκευές (κινητά/υπολογιστές).

Αυτό που μ'ενδιαφέρει να μάθω είναι αν εξακολουθεί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός στο bluetooth της συσκευής, με τα τελευταία WM 10.

Επίσης, παρατήρησε κανείς σας άλλες ασυμβατότητες και "κλειδώματα" που να το καθιστούν εκνευριστικό ή/και πιο δύσχρηστο σε σχέση με τα android κινητά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε φίλοι κάτοχοι του 950.

 

Εχοντας -εδώ και αρκετές εβδομάδες- στερηθεί τη χρήση ενός smartphone λόγω αιφνιδίας βλάβης στο παλιό μου ΖΤΕ, καθώς και αδυναμίας μου ως τώρα να το επαναφέρω σε ομαλή λειτουργική κατάσταση, μου κίνησε το ενδιαφέρον αυτή η συσκευή και σκέφτομαι να μεταβώ από το android στα windows mobile.

Είχα και παλιότερα στην κατοχή μου ένα Nokia Lumia (350, αν θυμάμαι καλά) αλλά με εκνεύριζαν κάποιες ελλείψεις του, όπως οι περιορισμένες διαθέσιμες εφαρμογές, η ελάχιστη παραμετροποίησή του και -κυρίως- το "κλειδωμα" του bluetooth που επέτρεπε μόνο την σύνδεση με ακουστικά αλλά απαγόρευε την μεταφορά αρχείων από και προς άλλες συσκευές (κινητά/υπολογιστές).

Αυτό που μ'ενδιαφέρει να μάθω είναι αν εξακολουθεί να υπάρχει τέτοιος περιορισμός στο bluetooth της συσκευής, με τα τελευταία WM 10.

Επίσης, παρατήρησε κανείς σας άλλες ασυμβατότητες και "κλειδώματα" που να το καθιστούν εκνευριστικό ή/και πιο δύσχρηστο σε σχέση με τα android κινητά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Τα κλειδωματα του Bluetooth (κι αλλα εκνευρίστηκα) λύθηκαν εδώ και κάποια χρόνια. Σου προτείνω να τσεκάρεις τις εφαρμογές που σε ενδιαφέρουν αν υπάρχουν στο store καθώς επίσης να περιεργαστείς κάποιο από κοντά (φίλου ή καταστήματος). Αν ικανοποιηθείς τότε προχωράς γιατί προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ η συσκευή και όλα τα καλά της (και τα όποια κακά).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...