Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή είναι η έκδοση του 950 που κόλλαγε στο κατάστημα

 

Έχει πάρει άλλα δύο update. Δες στο νήμα του 950, που το γράφει ένα από τα παιδιά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η έκδοση του 950 που κόλλαγε στο κατάστημα

 

Η τελευταία επίσημη. Αυτήν έχω στο 950XL και πάει σφαίρα. Θα σας συμβούλευα να μην κρίνετε από τα καταστήματα, γιατί οι συσκευές δεν είναι βελτιστοποιημένες. Μπορεί να τρέχουν καμιά πενηνταριά πράγματα από πίσω, πράγμα που βέβαια στη δική σου συσκευή θα το ρυθμίσεις να μη συμβαίνει (στις ρυθμίσεις, background apps). Ή μπορεί εκείνη την ώρα να έκανε backup (εγώ τα αυτόματα backup συνήθως τα απενεργοποιώ).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτό το πράγμα που το κρατάει στη θέση του και το προστατεύει από κλοπές δημιουργούσε πρόβλημα στην κύλιση της οθόνης ενός 640xl που έβλεπα σε ένα κατάστημα έτσι όπως το πατούσε σε ορισμένα σημεία της οθόνης. Φαντάζομαι πως τα κολλήματα που λες δεν ήταν τέτοιου είδους, δηλαδή που δυσκόλευαν και το χειρισμό του, έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατέβαινε η μπάρα όπως στο βίντεο που ποσταρα από πάνω...

Ελπίζω να μην είναι η τελευταία έκδοση που λέει κάποιος :Ρ

Edited by moboy
Συμπλήρωση
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα guys. Διπλά δίπλα τα χω 1020 και 950. :love:

 

Χμμμ.. νομίζω επιβάλλεται να κάνεις ένα συγκριτικό για τις κάμερες στο αντίστοιχο θέμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. νομίζω επιβάλλεται να κάνεις ένα συγκριτικό για τις κάμερες στο αντίστοιχο θέμα! ;)

 

Αμα τελειώσει ποτέ την εγκατάσταση των εφαρμογών :D

 

Ναι επιβάλλεται και το χω υποσχεθεί άλλωστε ;)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγώ το πήρα εχθές. Με την αναβάθμιση που έκανε έχει την 10586.29. Ειναι σωστό;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγώ το πήρα εχθές. Με την αναβάθμιση που έκανε έχει την 10586.29. Ειναι σωστό;

 

Κι εμένα αυτήν έκανε.

 

Εντάξει η κάμερα απλά δεν υπάρχει. Βλέπω το 1020 να πηγαίνει μόνιμα στο μουσείο... :love:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτήν έκανε.

 

Εντάξει η κάμερα απλά δεν υπάρχει. Βλέπω το 1020 να πηγαίνει μόνιμα στο μουσείο... :love:

Παρα τα 21mp παραπάνω;... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και εγώ το πήρα εχθές. Με την αναβάθμιση που έκανε έχει την 10586.29. Ειναι σωστό;

 

Σε Insiders εχουν ερθει τα εξης Updates

10586.29

10586.36

10586.63

Και ενα firmware update lumia 950

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα guys. Διπλά δίπλα τα χω 1020 και 950. :love:

 

κι εγω σε θυμομουνα με ενα κιτρινο avatar...who is this guy?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας πουλησαν παραμύθι με την υδροψυξη αλλα έχει πυραντοχη οθονη

 

Χωρίς να δω καν το βίντεο να υποθέσω ότι έσπασε τα σωληνάκια και του φάνηκε περίεργο ότι δεν βρήκε μέσα νερό? Αυτόν τον επιστήμονα έπρεπε να τον κάνουν σχεδιαστή ψυκτικών συστημάτων :-).

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να λύσω την απορία του τυπου που κατέστρεψε το κινητο πάντως, κάποιος που θα σχεδίαζε ενα τέτοιο σύστημα θα συμφερε να χρησιμοποιησει υλικά PCM (phase change materials), χωρίς να ξέρω σίγουρα αν το καναν σε αυτη την περιπτωση. Στην ουσια δηλαδη εχεις ενα στερεο που απορροφά ενεργεια και αλλαζει φαση σε υγρο οσο η θερμοκρασια περιβαλλοντος ειναι πανω απο ενα κατωφλι και αποδιδει πισω ενεργεια στο περιβαλλον στερεοποιουμενο οταν πεσει η θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας πουλησαν παραμύθι με την υδροψυξη αλλα έχει πυραντοχη οθονη

 

Γιατί νομίζω ότι το "σκέτο" 950 δεν έχει; :worry: Δηλαδή, μόνο στο XL συμπεριλαμβάνεται η υδρόψυξη.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να δω καν το βίντεο να υποθέσω ότι έσπασε τα σωληνάκια και του φάνηκε περίεργο ότι δεν βρήκε μέσα νερό? Αυτόν τον επιστήμονα έπρεπε να τον κάνουν σχεδιαστή ψυκτικών συστημάτων :-).

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να λύσω την απορία του τυπου που κατέστρεψε το κινητο πάντως, κάποιος που θα σχεδίαζε ενα τέτοιο σύστημα θα συμφερε να χρησιμοποιησει υλικά PCM (phase change materials), χωρίς να ξέρω σίγουρα αν το καναν σε αυτη την περιπτωση. Στην ουσια δηλαδη εχεις ενα στερεο που απορροφά ενεργεια και αλλαζει φαση σε υγρο οσο η θερμοκρασια περιβαλλοντος ειναι πανω απο ενα κατωφλι και αποδιδει πισω ενεργεια στο περιβαλλον στερεοποιουμενο οταν πεσει η θερμοκρασια.

Θα μπορούσαμε να κάνουμε μια μπακαλιστικη υπόθεση ότι έχει ας πουμε κερί και λόγο θερμοκρασίας υγροποιητε....αλλα αυτό είναι εντελώς κενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κενό, έχει μια πάστα σκόνης μέσα που μπορεί κάλλιστα να είναι υλικό PCM. Τυπικά υλικά PCM με θερμοκρασίες αλλαγής φάσης στην περιοχή που θα λειτουργούσε ένας επεξεργαστής είναι τα ένυδρα άλατα. Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κανείς από εδω http://www.amazon.it/dp/B016N0T23Q/ref=dra_a_rv_b2_ho_xx_P1250_1000?tag=dradisplay06-21&ascsubtag=3ae22e04d00727193c0a5208211a9d84_S

το lumia? Απο τη μια ειναι ιταλικό, και από την άλλη κατι γραφει οτι ειναι της vodafone αλλά χωρίς να ειναι branded.... (απο αυτόματη μεταφραση της google διαβασα το κειμενο)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μας πουλησαν παραμύθι με την υδροψυξη αλλα έχει πυραντοχη οθονη

 

Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα ρε παιδιά... ήμαρτον πια!

Θέλει να μας πει το παλικάρι (βίντεο) πως η MS μίλησε για υδρόψυξη, έβαλε ένα άδειο σωληνάκι και το κόλλησε στις άκρες με κόλλα, έτσι για να κάνει εντύπωση; Ή πως κανονικά θα έπρεπε να είχε και ένα μικρό ρεζερβουάρ να συμπληρώναμε αντιψυκτικό υγρό;

Δεν κατέχω πράμα αλλά είμαι σίγουρος πως η MS ξέρει γιατί το έκανε αυτό και να μην απορήσουμε αν το δούμε κάποια στιγμή και σε άλλες συσκευές με SD820 και όχι μόνον.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είχε τελειώσει το αντιψυκτικό υγρό.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα ρε παιδιά... ήμαρτον πια!

Θέλει να μας πει το παλικάρι (βίντεο) πως η MS μίλησε για υδρόψυξη, έβαλε ένα άδειο σωληνάκι και το κόλλησε στις άκρες με κόλλα, έτσι για να κάνει εντύπωση; Ή πως κανονικά θα έπρεπε να είχε και ένα μικρό ρεζερβουάρ να συμπληρώναμε αντιψυκτικό υγρό;

Δεν κατέχω πράμα αλλά είμαι σίγουρος πως η MS ξέρει γιατί το έκανε αυτό και να μην απορήσουμε αν το δούμε κάποια στιγμή και σε άλλες συσκευές με SD820 και όχι μόνον.

 

Έγραψα την εξήγηση παραπάνω, ο τύπος που ανέβασε το βίντεο έκανε κοπάνα στο μάθημα της θερμοδυναμικής στο λύκειο :lol: . Τα καλά συστήματα αποθήκευσης θερμότητας έχουν μέσα υλικά που αλλάζουν φάση (PCM) μέσα στο εύρος θερμοκρασιών λειτουργίας,για τον απλούστατο λόγο ότι το υλικό αποφορά την μέγιστη θερμότητα και διατηρεί σταθερή θερμοκρασία όταν αλλάζει φάση. Το πλεονέκτημα είναι ότι με μια ελαφριά και με μικρή σε διαστάσεις διάταξη αποφοράς θερμότητα που θα χρειαζόταν μια δεκαπλάσιου βάρους και διαστάσεων διάταξη για να την απορροφήσει. Το μειονέκτημα είναι ότι τα υλικά αυτά είναι ακριβά. Κατά πάσα πιθανότητα δε η σκονούλα που έχει στα δάχτυλα του ο τύπος έχει και μια τοξικότητα οπότε ελπίζω να μην την έβαλε στο στόμα :-).

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα την εξήγηση παραπάνω, ο τύπος που ανέβασε το βίντεο έκανε κοπάνα στο μάθημα της θερμοδυναμικής στο λύκειο :lol: . Τα καλά συστήματα αποθήκευσης θερμότητας έχουν μέσα υλικά που αλλάζουν φάση (PCM) μέσα στο εύρος θερμοκρασιών λειτουργίας,για τον απλούστατο λόγο ότι το υλικό αποφορά την μέγιστη θερμότητα και διατηρεί σταθερή θερμοκρασία όταν αλλάζει φάση. Το πλεονέκτημα είναι ότι με μια ελαφριά και με μικρή σε διαστάσεις διάταξη αποφοράς θερμότητα που θα χρειαζόταν μια δεκαπλάσιου βάρους και διαστάσεων διάταξη για να την απορροφήσει. Το μειονέκτημα είναι ότι τα υλικά αυτά είναι ακριβά. Κατά πάσα πιθανότητα δε η σκονούλα που έχει στα δάχτυλα του ο τύπος έχει και μια τοξικότητα οπότε ελπίζω να μην την έβαλε στο στόμα :-).

Σωστά. Κάπως έτσι θα πρέπει να είναι λογικά.

Το κινητό εμένα που το σκάλισα λίγο πάντως με την .29 αν δεν κάνω λάθος, μου άρεσε πάρα πολύ.

Έχουν βγει υπέροχες θήκες - καπάκια κυρίως από τη mozo που το κάνουν το κινητό κουκλί.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω τώρα όσους το έχουν λίγο καιρό είναι "πως τους φαίνεται η μπαταρία".

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μπορώ να απαντήσω ακόμα για τη μπαταρία μια και το'χω λίγες μέρες, αλλά νομίζω, δεν ξέρω αν συμφωνούν οι υπόλοιποι που το έχουν, ότι το Windows hello με τον iris scanner την ξεζουμίζει πραγματικά;

Πάντως το fast charging είναι τέλειο, σε δυο ώρες το πολύ φορτίζει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα κάθε βράδι θέλει φόρτιση,ποιος φεύγει από το σπίτι με 50% η60% μπαταρία,τον νόμο του μερφυ που τον πάτε;:lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...