Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το πήρα από VODAFONE. Μου κάνει εντύπωση ότι δε βγάζει καινούργια αναβάθμιση ενώ έχει την 01078.00017.15452.59008. Στο lumia 930 που είχα πριν μπορούσα μέσω του nokia software recovery tool να περάσω όποια ρομ ήθελα. Θυμάμαι ότι άνοιγε με το λογότυπο της COSMOTE και με αυτό το πρόγραμμα πέρασα μία καθαρή ρομ χωρίς λογότυπο. Τώρα που συνδέομαι με το 950 μου λέει "δεν ήταν δυνατή η αναγνώριση των πληροφοριών τηλεφώνου"....

 

Καλορίζικο!

Το Nokia Software Recovery Tool δεν λειτουργεί σε μη Nokia συσκευές. Το (αντίστοιχο) πρόγραμμα που θα αναγνωρίσει τη συσκευή σου είναι το Windows Device Recovery Tool.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσότερο το κρατάω στα χέρια μου, τόσο ενθουσιάζομαι!Γιατί στις φωτο δεν τις βλέπω όλες από την sd;Στην εξερεύνηση αρχείων υπάρχουν κανονικά.Δεν με πειράζει πάντως.Πολύ ωραία συσκευή, μου αρέσει το πλαστικό πίσω και η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής "Κάμερα των Windows", που δόθηκε πριν 3-4 μέρες, έχει προστεθεί η λειτουργία πανοράματος.

Όπως ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας, εκεί που εναλλάσεις τις λειτουργίες βίντεο και φωτογραφίας προστέθηκε και το πανόραμα.

 

Μόνο για τους insiders..

Αααααααα, χρόνια περίμενα στη γωνία ένα λάθος σου για να σε διορθώσω...:lol::lol::lol::lol::p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Το Nokia Software Recovery Tool δεν λειτουργεί σε μη Nokia συσκευές. Το (αντίστοιχο) πρόγραμμα που θα αναγνωρίσει τη συσκευή σου είναι το Windows Device Recovery Tool.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το έκανα τελικά αναβάθμιση αλλά...το λογότυπο της VODAFONE δυστυχώς δε φεύγει....

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τους insiders..

Αααααααα, χρόνια περίμενα στη γωνία ένα λάθος σου για να σε διορθώσω...:lol::lol::lol::lol::p

:p

Γράψε λάθος!

Μιας και η .494 είναι η τελευταία επίσημη (την οποία έχω και εγώ στο 920 μέσω TP) θεώρησα ότι η αναβάθμιση στην κάμερα δόθηκε σε όλους τους χρήστες και όχι μόνον στους Insiders!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Το έκανα τελικά αναβάθμιση αλλά...το λογότυπο της VODAFONE δυστυχώς δε φεύγει....

 

Ναι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δύσκολα θα το κάνεις unbranded καθώς σου εγκαθιστά από την αρχή το εργοστασιακό firmware της συσκευής. Το ίδιο γινόταν και με το πρόγραμμα που αναφέρεις αλλά υπήρχε τρόπος σε εκεί να κάνεις force install firmware από όποιο product code θέλεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! Το έκανα τελικά αναβάθμιση αλλά...το λογότυπο της VODAFONE δυστυχώς δε φεύγει....

 

Δεν δοκιμάζεις και σε ένα nokia care? Πες τους ότι κολλάει συνέχεια....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε απο βδομαδα τι φρουτο θα σκασει...

Παντως με δεκα λεπτα ηπιο σερφαρισμα με wifi και την οθονη χαμηλα, ζεσταινεται αρκετα..

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι το ίδιο θέμα που έχει παίξει σε 7000 παραλλαγές σε άρθρα τους προηγούμενους μήνες. Δεν ασχολούνται πλέον με την παραγωγή συσκευών εκτός της σειράς surface. Οπότε από το προσωπικό που κληρονόμησαν από την εξαγορά της νοκια κρατάνε ελάχιστους. Η Microsoft θα αναπτύσσει το software και από εκεί βγάζει λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι.Τουλαχιστον τα υπαρχων κινητα τυπου 950 να συνεχισουν να υποστηριζονται σαν λογισμικο και εφαρμογες.Μην βρεθουμε ξαφνικα με κινητο με νεκρο λειτουργικο,ισα να μιλαμε και να τραβαμε φωτο,οπως στο Ν8 μου που μου εχει μεινει σαν δευτερο καρτοκινητο και φωτογραφικη...:confused:
Link to comment
Share on other sites

επειδή είμαι μεταξύ αυτού και του XL αλλά μάλλον θα πάω σε αυτό λόγω μεγέθους έχει τελικά ράδιόφωνο ;
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι.Τουλαχιστον τα υπαρχων κινητα τυπου 950 να συνεχισουν να υποστηριζονται σαν λογισμικο και εφαρμογες.Μην βρεθουμε ξαφνικα με κινητο με νεκρο λειτουργικο,ισα να μιλαμε και να τραβαμε φωτο,οπως στο Ν8 μου που μου εχει μεινει σαν δευτερο καρτοκινητο και φωτογραφικη...

 

 

Δεν νομίζω ότι η μάικροσοφτ έφτιαξε τα windows 10 μετά από μια 8ετία ανάπτυξης να τρέχουν σε όλες τις συσκευές για να αποφασίσει τελικά ότι θα τα σταματήσει και θα φτιάχνει πάλι λειτουργικά ξεχωριστά για κάθε συσκευή. Τα δεκάρια μπαίνουν πλέον παντού, μόνο από την βιομηχανική εφαρμογή αισθητήρων IoT που θα τρέχουν 10αρια τα αναμενόμενα έσοδα τα επόμενα χρόνια είναι τεράστια.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι.Τουλαχιστον τα υπαρχων κινητα τυπου 950 να συνεχισουν να υποστηριζονται σαν λογισμικο και εφαρμογες.Μην βρεθουμε ξαφνικα με κινητο με νεκρο λειτουργικο,ισα να μιλαμε και να τραβαμε φωτο,οπως στο Ν8 μου που μου εχει μεινει σαν δευτερο καρτοκινητο και φωτογραφικη...:confused:

 

Τι φωτογραφική όμως! χάχα

 

Πέρα από τις ευκολίες πάντως του android, μετά από μερικούς μήνες χρήσης νεότερου android τηλεφώνου, προσωπικά συνειδητοποίησα ότι δεν παίζω παιχνίδια και έχω την τάση να βλέπω Facebook κτλ μόνο μέσω browser, αφαιρώντας κάθε εφαρμογή-βρυκολακα δεδομένων, πόρων και μπαταρίας του κινητού μου.

Έτσι το 950 για την ώρα έχει αυτά που θέλω και με το παραπάνω. Και σταματώ με το off-topic.

 

Πλέον στο τηλ μπήκε τζάμι της Terrapin και βρίσκεται σε tough υβριδική θήκη της ίδιας εταιρίας. Τα πλαϊνά πλήκτρα δουλεύουν οκ. Γκουμούτσα έγινε άλλα δε βαριέσαι :D

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

.....Αστα να πανε.100 συσκευες εχω αλλαξει το Ν8 σε φωτο νυκτερινων πορταιτων δεν εχει ταιρι.Anyway μετα τον αυγουστο πρώτα ο θεοςνθα ερθω στην παρεα.το xl ειναι πολυ εξτα,ποιο εξτρα απο το Νοτε4 στις ιδιες ιντσες.Ελαφρυ αλλα to much
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα κολλήματα ήρθαν νωρίς.

Σκάλωμα στην πάνω μπάρα με μερικά δευτερόλεπτα νεκρού touch. Πριν λίγο ξεκλειδώνω οθόνη και στα tiles κάνω scroll προς τα κάτω. Και τότε βλέπω ένα ωραιότατο γραφικό αποτελούμενο από ένα σκούρο κολλάζ από εικονίδια μπαταριών. Για δέκα δεύτερα κολλημένο το τηλέφωνο και μετά επανήλθαν τα tiles.

Ακόμα και τώρα που γράφω το μήνυμα, έχω κολλήματα μερικών δευτέρων.

Μήπως μενού ανοιχτά πολλά πράγματα στο παρασκήνιο;

Υπάρχει κανένας manager για άδειασμα μνήμης;

 

Αρχίζω να ξενερώνω. #$&**#@r

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!Η glance screen απενεργοποιείται ή μένει μόνιμα ανοιχτή;Ρυθμίζεται σε πόσο χρόνο κλείνει;Βασικά είναι, αλλά χρειάζεται βοήθεια...

 

Όποιος ψάχνει,βρίσκει...Έτοιμος κι από αυτό.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα κολλήματα ήρθαν νωρίς.

Σκάλωμα στην πάνω μπάρα με μερικά δευτερόλεπτα νεκρού touch. Πριν λίγο ξεκλειδώνω οθόνη και στα tiles κάνω scroll προς τα κάτω. Και τότε βλέπω ένα ωραιότατο γραφικό αποτελούμενο από ένα σκούρο κολλάζ από εικονίδια μπαταριών. Για δέκα δεύτερα κολλημένο το τηλέφωνο και μετά επανήλθαν τα tiles.

Ακόμα και τώρα που γράφω το μήνυμα, έχω κολλήματα μερικών δευτέρων.

Μήπως μενού ανοιχτά πολλά πράγματα στο παρασκήνιο;

Υπάρχει κανένας manager για άδειασμα μνήμης;

 

Αρχίζω να ξενερώνω. #$&**#@r

 

Δε ν χρειάζεσαι τέτοια πράγματα στα windows.......;)

Για το κόλλημά σου δεν έχω ιδέα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πρόβλημα σχετικά σημαντικό έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής. Μου έχει τύχει να τραβήξω φωτογραφίες και να δω μετά ότι βγήκαν σε ανάλυση 1920χ1080! Δεν υπάρχει και τέτοια ανάλυση να επιλέξεις να πεις έγινε από λάθος. Είναι καθαρά bug.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά τις πρώτες θετικές εντυπώσεις άρχισαν τα στραβά. Πλέον η ίριδα αργεί σχετικά να ξεκλειδώσει ακόμα και υπό ιδανικό κράτημα. Όποτε μάλλον θα την βγάλω. Μικρό το κακό άλλωστε beta είναι. Στα πιο σημαντικά τώρα. Στο outlook μου κόλλησε το σηματάκι ότι έχω δυο μειλ. Και στο tile και στη glance. Ότι και αν έκανα δεν έφευγαν. Έκανα 2 soft reset και τίποτα. Εκ των οποίων το ένα reset αναγκαστικό γιατί πάγωσε το κινητό (2η φορά σε 2 μέρες). Τελικά όταν μου έφτιαξε μόνο του όταν ήρθε νέο μειλ!!!! Και το πιο περίεργο μετά από όλα αυτά ανοίγω το subway surfers να παίξω και είχαν χαθεί όλα τα δεδομένα ήταν σα να το ανοίγω για πρώτη φορά!!! Δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω...
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά τις πρώτες θετικές εντυπώσεις άρχισαν τα στραβά. Πλέον η ίριδα αργεί σχετικά να ξεκλειδώσει ακόμα και υπό ιδανικό κράτημα. Όποτε μάλλον θα την βγάλω. Μικρό το κακό άλλωστε beta είναι. Στα πιο σημαντικά τώρα. Στο outlook μου κόλλησε το σηματάκι ότι έχω δυο μειλ. Και στο tile και στη glance. Ότι και αν έκανα δεν έφευγαν. Έκανα 2 soft reset και τίποτα. Εκ των οποίων το ένα reset αναγκαστικό γιατί πάγωσε το κινητό (2η φορά σε 2 μέρες). Τελικά όταν μου έφτιαξε μόνο του όταν ήρθε νέο μειλ!!!! Και το πιο περίεργο μετά από όλα αυτά ανοίγω το subway surfers να παίξω και είχαν χαθεί όλα τα δεδομένα ήταν σα να το ανοίγω για πρώτη φορά!!! Δεν ξέρω τι να πω και τι να κάνω...

 

Το προβλημα στο mail το είχα και εγώ. Έφυγε το εικονίδιο μόνο του και τώρα δουλεύει μια χαρά. Σε 640DS.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι νέοι χρήστες, περιμένετε ακριβώς δύο ημέρες.

 

Μεθαύριο βράδυ, άντε Τετάρτη πρωί, θα έχετε νέα τηλέφωνα.

 

Αν μπορείτε μάλιστα, μην τα φορτώνετε με εφαρμογές, περάστε τις αφού γίνει η αναβάθμιση στην Anniversary.

 

Τα περισσότερα από τα κολλήματα που αναφέρετε, 3 μήνες τώρα δεν τα έχω συναντήσει, είτε στις επίσημες είτε δύο εβδομάδες τώρα στις insider.

 

Περιμένετε να μπει η τελική RS, τραβήξτε κι ένα καλό soft reset (ή ακόμα καλύτερα αφού είστε με άδειο τηλέφωνο, hard) και από εκεί και πέρα πατήστε το κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιζομαι! :lol:

 

Η πιο αργη διαδικασια που εχω δει ποτε σε κινητο...

 

edit

Τα γραναζια σταματησαν, εκανε restart.

Ανοιξε και κανει μετεγκατασταση δεδομενων...

 

edit

πλεον ειμαι με 10.0.10586.494

Ειναι αυτη η anniversary?

 

Το τηλεφωνο παλι βραζει με λιγο ζορισμα...

Δεν αλλαξε και κατι τρελο στην καμερα.

Η ονομασια και το εικονιδιο ειχε αλλαξει σε HDR.

 

Το shazam παντως δουλευει σφαιρα.

 

Ε αφου δουλευει το τελευταιο εχω νεο τηλεφωνο

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τις ονομασιες.

Το τηλ ειναι μερικων ημερων απο voda. OTA

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...