Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά. Αναβαθμίσεις συνεχώς αλλά στους χάρτες της μαμάς του η Ιόνια οδός δεν υπάρχει. Στο tomtom μου τι μεγαλύτερο τμήμα υπάρχει από μήνες
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διορθωθηκε ειναι οτι σταματησαν να λειτουργουν και οι τελευταιες εφαρμογες που χρησιμοποιουσα. Σε καθε update κανουν οτι μπορουν για να διωξουν και τους τελευταιους. Με αυτη τη "συνεπεια" στο τελευταιο update δεν θα κανει ουτε κλησεις.

Για να θυμηθω μερικα μονο που αγορασα και σταματησαν copilot gps, marine traffic, oneshot, proshot, radio, xodo pdf κλπ κλπ. με την 540 σταματησαν να λειτουργουν και ολα τα running fitness προγραμματα.

Επομενως η χρηση του περιοριζεται πλεον στις κλησεις και στη φωτογραφια.

 

Διάβασα ότι στη 540 bug επηρεάζει κυρίως τις gps silverlight εφαρμογές, οπότε αναμένεις διόρθωση. Στις συσκευές μου πάντως (950, 650) τα xodo pdf, copilot, proshot, fm radio και οι fitness apps λειτουργούν κανονικά. Χρειάστηκε μόνο ένα restart στο copilot.

Link to comment
Share on other sites

Η γκαντεμιά στο θέμα εφεδρικής μπαταρίας συνεχίζεται. ..

Έβαλα την καινούργια εφεδρικη, τίποτα απολυτως..Δεν ανάβει η συσκευή.

Στην φόρτιση (ασύρματη ή type c ) μου εμφανίζει ένα λευκό περίγραμμα μπαταρίας με ένα λευκό Χ στο κέντρο της.

Το έχει ξαναδεί αυτό ποτέ κανείς σας?

Τι σημαίνει?

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Η γκαντεμιά στο θέμα εφεδρικής μπαταρίας συνεχίζεται. ..

Έβαλα την καινούργια εφεδρικη, τίποτα απολυτως..Δεν ανάβει η συσκευή.

Στην φόρτιση (ασύρματη ή type c ) μου εμφανίζει ένα λευκό περίγραμμα μπαταρίας με ένα λευκό Χ στο κέντρο της.

Το έχει ξαναδεί αυτό ποτέ κανείς σας?

Τι σημαίνει?

Όχι δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Ούτε με την παλιά μπαταρία. Σε μένα μονο οι επανεκκινήσεις βελτιώθηκαν. Δηλαδή δεν κάνει πλέον. Ορισμένες φορές φορτίζει πιο αργά απο την παλιά! :(

Προχθές μου έκανε και ένα force close από τότε που άλλαξα μπαταρία. Ελπίζω να ήταν από τη ζέστη και να μη το ξανακάνει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η γκαντεμιά στο θέμα εφεδρικής μπαταρίας συνεχίζεται. ..

 

Έβαλα την καινούργια εφεδρικη, τίποτα απολυτως..Δεν ανάβει η συσκευή.

 

Στην φόρτιση (ασύρματη ή type c ) μου εμφανίζει ένα λευκό περίγραμμα μπαταρίας με ένα λευκό Χ στο κέντρο της.

 

Το έχει ξαναδεί αυτό ποτέ κανείς σας?

 

Τι σημαίνει?

 

 

 

Η μπαταρία είναι off, αυτό σημαίνει...

 

Δοκίμασα να το φορτίζω με power bank και η αναμονή εκτοξεύτηκε στις 2 μέρες και 5 ώρες. Ενώ με την γρήγορη φόρτιση ήταν μόνιμα 1 μέρα και 10 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου και θα το δοκιμάσω σύντομα, ότι ξαναπερνοντας το λογισμικό μέσω του windows device recovery tool οτι στρώνει πολύ έως πάρα πολύ το θέμα θερμοκρασίας και η αυτονομία της μπαταρίας. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Εδώ και το λινκ που το διάβασα

http://www.nordic-vikings.net/how-to-solve-overheating-battery-fast-battery-drain-and-storage-issues-on-microsoft-lumia-950-xl/

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου και θα το δοκιμάσω σύντομα, ότι ξαναπερνοντας το λογισμικό μέσω του windows device recovery tool οτι στρώνει πολύ έως πάρα πολύ το θέμα θερμοκρασίας και η αυτονομία της μπαταρίας. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Εδώ και το λινκ που το διάβασα

http://www.nordic-vikings.net/how-to-solve-overheating-battery-fast-battery-drain-and-storage-issues-on-microsoft-lumia-950-xl/

Αν και έχω τη συσκευή, δεν έχω υπολογιστή για να κάνω κάτι τέτοιο και δεύτερον δεν ξέρω καν τη διαδικασία! Ειδικά αν ειναι και στα αγγλικά γραμμένη! :(

Θα προτιμούσα να έχω κάποιον μαζί μου που ξέρει απ' αυτά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω τη συσκευή, δεν έχω υπολογιστή για να κάνω κάτι τέτοιο και δεύτερον δεν ξέρω καν τη διαδικασία! Ειδικά αν ειναι και στα αγγλικά γραμμένη! :(

Θα προτιμούσα να έχω κάποιον μαζί μου που ξέρει απ' αυτά! ;)

 

Μπορείς να πας σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα (πχ πρώην Nokia care) και να τους πεις ότι έχεις κολλήματα, επανεκκινησεις κλπ). Θα σου το κάνουν δωρεάν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Το συνδέεις στο pc ανοιγειρ την εφαρμογή στο pc και πατάς το reinstall. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Το συνδέεις στο pc ανοιγειρ την εφαρμογή στο pc και πατάς το reinstall. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Χάνεις δεδομένα όμως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Αυτή τη στιγμή κάνει ενημερώση στη τελευταία έκδοση. Τα χάνει όλα από τη μνήμη. Το ξαναστήνεις από την αρχή. Προσοχή μην κάνετε ρεστορ από το backup. Μπορεί να ξαναρχίσουν τα προβληματα. Προς το παρόν φαίνεται ότι η θερμοκρασία κρατιέται σε λογικά επίπεδα και όχι να ψήνεις αυγά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Αυτή τη στιγμή κάνει ενημερώση στη τελευταία έκδοση. Τα χάνει όλα από τη μνήμη. Το ξαναστήνεις από την αρχή. Προσοχή μην κάνετε ρεστορ από το backup. Μπορεί να ξαναρχίσουν τα προβληματα. Προς το παρόν φαίνεται ότι η θερμοκρασία κρατιέται σε λογικά επίπεδα και όχι να ψήνεις αυγά.

Ναι αλλά εγώ θέλω να κρατήσω τις φωτογραφίες, βίντεο και τα τραγούδια. Πως θα το κάνω;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά ύστερα από μία μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι το θέμα της θερμοκρασίας έχει κοπάσει, όχι ότι δεν υπάρχει αλλά δεν ψήνεις τα χέρια κιόλας. Επίσης και το θέμα μπαταρίας είναι καλύτερα. Σίγουρα το συνιστώ να το κάνετε. Αξίζει πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά ύστερα από μία μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι το θέμα της θερμοκρασίας έχει κοπάσει, όχι ότι δεν υπάρχει αλλά δεν ψήνεις τα χέρια κιόλας. Επίσης και το θέμα μπαταρίας είναι καλύτερα. Σίγουρα το συνιστώ να το κάνετε. Αξίζει πιστεύω.
Ρε παλικάρια διάβαζα για τα θέματα θερμοκρασίας κλπ... Εγώ στο S7 είναι φορές που τηγανίζω αυγό πίσω!!! Για μένα είναι φυσικό επόμενο με την δύναμη που έχουν τώρα τα κινητά.

 

Είπαμε να μη φτάσει στο σημείο να κλείνει, αλλά την ενόχληση την νιώθω αρκετές φορές. Και υποτίθεται πως τα μοντέλα με τον exynos, δεν ανεβάζουν και τόσο πολύ..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια διάβαζα για τα θέματα θερμοκρασίας κλπ... Εγώ στο S7 είναι φορές που τηγανίζω αυγό πίσω!!! Για μένα είναι φυσικό επόμενο με την δύναμη που έχουν τώρα τα κινητά.

 

Είπαμε να μη φτάσει στο σημείο να κλείνει, αλλά την ενόχληση την νιώθω αρκετές φορές. Και υποτίθεται πως τα μοντέλα με τον exynos, δεν ανεβάζουν και τόσο πολύ..

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την καινούργια μπαταρία δεν κλείνει μεν, αλλά θερμοκρασίες ανεβάζει. Όχι όσο πριν...

Να δούμε πόσο θα κρατήσει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι από τους λίγους που δεν χρησιμοποιούσα messenger αλλά το browser για τα μηνύματα του fb και άλλαξε .Πλεον σε πετάει να κατεβάσεις την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι από τους λίγους που δεν χρησιμοποιούσα messenger αλλά το browser για τα μηνύματα του fb και άλλαξε .Πλεον σε πετάει να κατεβάσεις την εφαρμογή.

Κατέβασε αυτήν αν δεν θες Messenger!

Flow for Facebook https://www.microsoft.com/store/apps/9PJ9DNN46NK0

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά ύστερα από μία μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι το θέμα της θερμοκρασίας έχει κοπάσει, όχι ότι δεν υπάρχει αλλά δεν ψήνεις τα χέρια κιόλας. Επίσης και το θέμα μπαταρίας είναι καλύτερα. Σίγουρα το συνιστώ να το κάνετε. Αξίζει πιστεύω.

 

Καλημέρα και πάλι. Τελικώς η θερμοκρασία κλπ μετά από τόσες μέρες χρήσης επανήλθε στις παλιές εποχές. Ζεματάει και την πίνει όλη την μπαταρία όταν ζεματάει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εφυγε σημερα ενα τιμιο xl για εξωτερικο απο πλακετα μαλλον.

γνωριζετε αν τα επισκευαζουν ακομη η τα αντικαθιστουν? εντος εγγυησης εννοειται...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εφυγε σημερα ενα τιμιο xl για εξωτερικο απο πλακετα μαλλον.

γνωριζετε αν τα επισκευαζουν ακομη η τα αντικαθιστουν? εντος εγγυησης εννοειται...

Υπάρχει ακόμα καινούργιο για αντικατάσταση; Πιθανόν πλακέτα να αλλάξουν!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο και 310€; Πολλά!!!! Εγώ 250€ έδωσα για μεταχειρισμένο 11 μηνών και μου φάνηκαν πολλά. Ευτυχώς που πούλησα το Lumia 830 γρήγορα στα 60€ και είναι σαν να έδωσα 190€ μόνο. ;) Μάλιστα ηταν σε κατάσταση καινούργιου σχεδόν και με επιπλέον καπάκι και θήκη σιλικόνης! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα πουληθεί μαζί με την έξοδο της Ελλάδας από το μνημόνιο... πάνε καλά οι άνθρωποι;;

 

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το microsoft dock hd500 για το continuum το έχει δει κανένας σε ελληνικό μαγαζί;; Ψαχνω καιρό και δεν το βρίσκω κάπου. Μόνο ebay παίζει και amazon προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...