Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά τη γνώμη μου τα τηλέφωνα θα είναι κομπλέ (όπως είναι και τώρα) μέχρι και ένα εξάμηνο (ίσως και χρόνο) μετά το τέλος του '19(φέτος). Ο λόγος είναι ο εξής: Αν οι εφαρμογές σταματήσουν να ενημερώνονται σύντομα (έστω και σήμερα) δε σημαίνει ότι αυτόματα θα είναι μη λειτουργικές. Ιδίως στις παραπάνω κατηγορίες μια εφαρμογή μπορεί να λειτουργεί κανονικά για χρόνια χωρίς ενημέρωση.

Πρόβλημα θα έχουν όσες εξαρτώνται από online υπηρεσίες. Αλλά αυτές αντικαθίστανται από browser.

Για μένα ένα τηλέφωνο παύει να είναι λειτουργικό όταν γίνει μη λειτουργικός ο browser. Τότε θα αλλάξω εγώ τη συσκευή μου. Δε βλέπω άλλο λόγο.

Μιας και είπες για browser, ο Edge στα τηλέφωνα πόσο καιρό έχει να ενημερωθεί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπες για browser, ο Edge στα τηλέφωνα πόσο καιρό έχει να ενημερωθεί;

 

Κάθε φορά που γίνεται η μηνιαία ενημέρωση ενημερώνεται κι αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις καταλήγουμε στο ότι ουσιαστικά, ούτε αυτό πρόκειται να ισχύσει...

 

Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο, έχεις δει πολλά Android να έχουν 4ετή υποστήριξη;; Και πόσα από αυτά συνεχίζουν να έχουν ενημερώσεις οι εφαρμογές;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο, έχεις δει πολλά Android να έχουν 4ετή υποστήριξη;; Και πόσα από αυτά συνεχίζουν να έχουν ενημερώσεις οι εφαρμογές;;

 

Όχι... άρα συμπεραίνουμε ότι τα Windows Phone είναι καλύτερα από τα Android... σωστά; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι... άρα συμπεραίνουμε ότι τα Windows Phone είναι καλύτερα από τα Android... σωστά; :confused:

 

Αυτό κατάλαβες;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό κατάλαβες;;

 

Από τη στιγμή που συγκρίνεις εν έτει 2019 το Android με τα Windows Phone εγώ δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο. Ο καιρός γαρ εγγύς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που συγκρίνεις εν έτει 2019 το Android με τα Windows Phone εγώ δεν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο. Ο καιρός γαρ εγγύς.

 

Καμία σύγκριση δεν έκανα, απλώς μια αναφορά για την υποστήριξη του 0,01% εν έτη 2019. Αλλά βλέπω ότι οι haters των Windows Phone και κάτοχοι άλλων λειτουργικών θέλουν πάντα να το παίζουν έξυπνοι και δήθεν γνώστες, λες και εμείς είμαστε οι χαζοί και δεν ξέραμε... Δεν πειράζει καλυτέρα χαζός παρά εξυπνάκιας φίλε μου.

Ο σοφός λαός λέει: Ο έξυπνος άνθρωπος μαθαίνει απ' όλους και απ' όλα. Ο κανονικός μαθαίνει απ' τις εμπειρίες του. Και ο χαζός τα ξέρει όλα.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμία σύγκριση δεν έκανα, απλώς μια αναφορά για την υποστήριξη του 0,01% εν έτη 2019. Αλλά βλέπω ότι οι haters των Windows Phone και κάτοχοι άλλων λειτουργικών θέλουν πάντα να το παίζουν έξυπνοι και δήθεν γνώστες, λες και εμείς είμαστε οι χαζοί και δεν ξέραμε... Δεν πειράζει καλυτέρα χαζός παρά εξυπνάκιας φίλε μου.

 

Άδικα προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς γιατί μόνο εσένα εκθέτουν μιας και εσένα δε νομίζω ότι σου έβαλε κάποιος ταμπέλα. Εξάλλου έχω και εγώ windows phone συσκευή και αν ψάξεις το παρελθόν δεν έχουν περάσει και λίγες από τα χέρια μου. Απλά όλοι οφείλουμε να είμαστε ειλικρινείς είτε μας αρέσει είτε όχι η πραγματικότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άδικα προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς γιατί μόνο εσένα εκθέτουν μιας και εσένα δε νομίζω ότι σου έβαλε κάποιος ταμπέλα. Εξάλλου έχω και εγώ windows phone συσκευή και αν ψάξεις το παρελθόν δεν έχουν περάσει και λίγες από τα χέρια μου. Απλά όλοι οφείλουμε να είμαστε ειλικρινείς είτε μας αρέσει είτε όχι η πραγματικότητα.

 

Οι χαρακτηρισμοί δεν είναι προσωπικοί παρά μια διαπίστωση. Επίσης δεν είσαι ο μόνος που έχουν περάσει αμέτρητες συσκευές απ' τα χέρια του, στην ίδια θέση είμαι, άλλα δεν το επισημαίνω κάθε φορά να το παίξω έμπειρος. Όλοι είμαστε ειλικρινείς πιστεύω, αλλά όταν μας αρέσει κάτι που δεν αρέσει στην πλειοψηφία, αυτοί μας βάζουν ταμπέλες. Δες λίγο τα νήματα των Windows και ας μην φοράμε παρωπίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι χαρακτηρισμοί δεν είναι προσωπικοί παρά μια διαπίστωση. Επίσης δεν είσαι ο μόνος που έχουν περάσει αμέτρητες συσκευές απ' τα χέρια του, στην ίδια θέση είμαι, άλλα δεν το επισημαίνω κάθε φορά να το παίξω έμπειρος.

 

"Να το παίξω έμπειρος";

Συνεχίζεις τους χαρακτηρισμούς και με λυπεί το γεγονός ότι κάποιοι άνθρωποι χρησιμοποιούν το φόρουμ για να βγάλουν το άχτι τους. Το καλύτερο που έχω να κάνω είναι απλά... ignore. :down:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχει ειπωθεί.....τερματίζεται η υποστηριξη των windows mobile στο αμμεσο μελλον ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν εχει ειπωθεί.....τερματίζεται η υποστηριξη των windows mobile στο αμμεσο μελλον ??

Ναι. Τελευταία ενημέρωση ασφαλείας μόνο για τα 950άρια θα είναι φέτος τον Δεκέμβριο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τελευταία ενημέρωση ασφαλείας μόνο για τα 950άρια θα είναι φέτος τον Δεκέμβριο!

 

ευχαριστω πολύ για την απαντηση...κριμα...βγηκαν συσκευαρες….αλλα καπου το εχασε το παιχνιδι….

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες έφυγε η συσκευή από την κατοχή μου! Αφού πέρασα την .547 τον Ιανουάριο.

Πάντως μετά την επαναφορά συσκευής που έκανα η .547 παρέμεινε!

Αν και δεν είχε SIM μέσα, όταν το σύνδεσα με WiFi και χωρίς να βάλουμε κάποιον λογαριασμό Microsoft, κατέβηκαν 25 εφαρμογές μια από τις οποίες ήταν παιχνίδι των 173,6MB. Το Candy Saga νομίζω ήταν! Πώς γίνετε αυτό; :confused:

Μήπως με την επαναφορά συσκευής δεν έφυγε ο λογαριασμός μου τελείως; Πάντως όπου κι αν έψαξα για κάτι τέτοιο, δεν τον βρήκα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε που μπορει να βρει καποιος καμια καλη μπαταρια για το 950xl;

Ολες που εχω παρει ειναι χαλια. Οποιος μπορει να βρει ειτε αυθεντικη ή καμια καλη ομως μπαταρια ας βαλει ενα λινκ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε που μπορει να βρει καποιος καμια καλη μπαταρια για το 950xl;

Ολες που εχω παρει ειναι χαλια. Οποιος μπορει να βρει ειτε αυθεντικη ή καμια καλη ομως μπαταρια ας βαλει ενα λινκ.

Ευχαριστώ.

 

Με τόσα που έχω διαβάσει θα ψαχνόμουν στο aliexpress. Θα δοκίμαζα την παρακάτω που δίνει κι ένα χρόνο εγγύηση

 

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-LOSONCOER-4100mAh-BV-T4D-BVT4D-Battery-For-Microsoft-Nokia-Lumia-950-XL-CityMan-940/32863049538.html?spm=2114.search0104.3.58.70545e5cdlEBSm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10083_454_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=5c68cae2-5297-4bde-95bd-0319e5fad870-11&algo_pvid=5c68cae2-5297-4bde-95bd-0319e5fad870&transAbTest=ae803_3

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια γνωριζετε που μπορει να βρει καποιος καμια καλη μπαταρια για το 950xl;

Ολες που εχω παρει ειναι χαλια. Οποιος μπορει να βρει ειτε αυθεντικη ή καμια καλη ομως μπαταρια ας βαλει ενα λινκ.

Ευχαριστώ.

Αυτός εδώ πάντως λέει ότι είναι γνήσια και έχει πουλήσει αρκετές με 100% θετικές αξιολογήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε που μπορει να βρει καποιος καμια καλη μπαταρια για το 950xl;

Ολες που εχω παρει ειναι χαλια. Οποιος μπορει να βρει ειτε αυθεντικη ή καμια καλη ομως μπαταρια ας βαλει ενα λινκ.

Ευχαριστώ.

 

Εγώ πήρα από εδώ: https://store.fixmobile.gr/el/proion/mpataria-bv-t4d-microsoft-lumia-950-xl-940-xl-3340-mah-li-ion-bulk και δεν παίζει μέσα στην συσκευή, είναι ίσα ίσα. Την είχα πάει πέρυσι στα 16€, τώρα την έχει πιο ακριβή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ πήρα από εδώ: https://store.fixmobile.gr/el/proion/mpataria-bv-t4d-microsoft-lumia-950-xl-940-xl-3340-mah-li-ion-bulk και δεν παίζει μέσα στην συσκευή, είναι ίσα ίσα. Την είχα πάει πέρυσι στα 16€, τώρα την έχει πιο ακριβή.

 

Είναι η γνήσια;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λευκή μπαταρία και γνήσια στα 4000mAh; :confused:

 

Μα δεν ανέφερε πουθενά ότι η συγκεκριμένη είναι γνήσια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανέφερε πουθενά ότι η συγκεκριμένη είναι γνήσια.

Ούτε και σαν ιμιτασιόν δεν υπήρχε τέτοια μπαταρία...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...