Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό της πόλης μου έχει κλείσει εδώ και καιρό, και το ίδιο ισχύει νομίζω και για τα υπόλοιπα.

 

Κάποια έχουν " ενοποιηθεί" με άλλα καταστήματα. Πχ στην πόλη μου είναι μαζί με το επίσημο της samsung

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δυστυχώς μου ξανακάνει αυτό το κολπάκι που δεν έχει σήμα κινητής (no service) πουθενά πλέον..

Που και που βγάζει μια γραμμούλα που χάνεται σχεδόν αμέσως.

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα, και έχω καταλήξει οτι είναι θέμα hardware (κεραία κινητής).

Ερώτηση : Που να το στείλω για φτιάξιμο? Ξέρουμε κάποιον σοβαρό και αξιόπιστο για αυτά τα τηλέφωνα? Οποιαδήποτε απάντηση / βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Με άλλη κάρτα sim δοκίμασες;;

Link to comment
Share on other sites

Με άλλη κάρτα sim δοκίμασες;;

 

Δοκίμασα το αντίθετο (την κάρτα του σε άλλη συσκευή (Lumia 650)) στο ίδιο σημείο και έχει κανονικά σήμα.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το αντίθετο (την κάρτα του σε άλλη συσκευή (Lumia 650)) στο ίδιο σημείο και έχει κανονικά σήμα.

Όπως είπες. Η κεραία είναι. Δεν βγαίνει κάτι άλλο και να θες...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Update : Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το service και επιβεβαίωσαν το hardware πρόβλημα με την κεραία κινητης/LTE

Κόστος επισκευής γύρω στο 40αρι, παραλαβή σε 3-4 ημέρες. ..

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Update : Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το service και επιβεβαίωσαν το hardware πρόβλημα με την κεραία κινητης/LTE

Κόστος επισκευής γύρω στο 40αρι, παραλαβή σε 3-4 ημέρες. ..

 

Καλησπέρα link για το service σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

]Χαρίζω 2 θήκες της mozo για το lumia :) Ειναι σφραγισμενες!!

Όποιος τις θέλει ας μου στείλει μνμ! Απλά θα ήθελα να τις πάρει κάποιος που έχει το κινητό κ θα της χρησιμοποιήσει!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

]Χαρίζω 2 θήκες της mozo για το lumia :) Ειναι σφραγισμενες!!

Όποιος τις θέλει ας μου στείλει μνμ! Απλά θα ήθελα να τις πάρει κάποιος που έχει το κινητό κ θα της χρησιμοποιήσει!!!

 

Μπράβο, είσαι ωραιος/ωραία.

Δεν έχω την συσκευή οπότε δεν τις θέλω όμως μου βγήκε ένα αυθόρμητο μπράβο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

]Χαρίζω 2 θήκες της mozo για το lumia :) Ειναι σφραγισμενες!!

Όποιος τις θέλει ας μου στείλει μνμ! Απλά θα ήθελα να τις πάρει κάποιος που έχει το κινητό κ θα της χρησιμοποιήσει!!!

 

Βρέθηκε ο τυχερος :D:D

 

Μπράβο, είσαι ωραιος/ωραία.

Δεν έχω την συσκευή οπότε δεν τις θέλω όμως μου βγήκε ένα αυθόρμητο μπράβο.

 

Γυνη :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε ο τυχερος :D:D

 

Ο τυχερός είμαι εγώ. Σκάρτα 2 χρόνια πριν αγόρασα ένα δίκαρτο lumia 950XL από διπλανό φόρουμ. Ο πωλητής λίγες μέρες μετά μου έστειλε και μια θήκη που βρήκε (δώρο) και ένα μήνα μετά έστειλε και δύο tempered glass, τα οποία μπορεί να χάθηκαν στα ΕΛΤΑ αλλά η κίνηση είναι αυτή που μετράει.

Προχθές, σχεδόν δύο χρόνια μετά, σε αυτό το φόρουμ εντελώς τυχαία ανακαλύπτω πως το πρόσωπο από το οποίο είχα πάρει τότε το τηλέφωνο είναι το ίδιο με αυτό που δώρισε τις δύο θήκες. Και όχι απλά τις δώρισε...έβαλε και έξτρα δωράκι και πλήρωσε και τα μεταφορικά...

Ένα μεγάλο δημόσιο ευχαριστώ είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ο τυχερός είμαι εγώ. Σκάρτα 2 χρόνια πριν αγόρασα ένα δίκαρτο lumia 950XL από διπλανό φόρουμ. Ο πωλητής λίγες μέρες μετά μου έστειλε και μια θήκη που βρήκε (δώρο) και ένα μήνα μετά έστειλε και δύο tempered glass, τα οποία μπορεί να χάθηκαν στα ΕΛΤΑ αλλά η κίνηση είναι αυτή που μετράει.

Προχθές, σχεδόν δύο χρόνια μετά, σε αυτό το φόρουμ εντελώς τυχαία ανακαλύπτω πως το πρόσωπο από το οποίο είχα πάρει τότε το τηλέφωνο είναι το ίδιο με αυτό που δώρισε τις δύο θήκες. Και όχι απλά τις δώρισε...έβαλε και έξτρα δωράκι και πλήρωσε και τα μεταφορικά...

Ένα μεγάλο δημόσιο ευχαριστώ είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

 

Εύχομαι να της χαρείς :D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, είσαι ωραιος/ωραία.

Δεν έχω την συσκευή οπότε δεν τις θέλω όμως μου βγήκε ένα αυθόρμητο μπράβο.

 

Καλησπέρα, έχω το 950XL. Πολύ καλή και ευπρόσδεκτη (εάν είναι ακόμη διαθέσιμες οι mozo) η χειρονομία σου!

Μπράβο!

Υ.Σ. Δεν πρόσεξα ότι βρέθηκαν αποδέκτες, και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!

Edited by theo60
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Δε θα μπορούσα να μη σχολιάσω και εγώ την κίνηση αυτή. Μπράβο και από μένα. :)

Έχω μια ερώτηση

Έχει καταφέρει κανείς να μπει στη winbank από το site;(εννοείται δεν υπάρχει εφαρμογή)

Μόνο μια φορά τα κατάφερα μετά από πολλές προσπάθειες. Όταν είσαι στη σελίδα για να βάλεις user και password κάνει συνέχεια επαναφορτωση. Τα ίδια κάνει και με άλλο browser.

Καμιά ιδέα; Μιας και αρνούμαι πεισματικά να πάω σε Android.:X

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η Εβελίνα. Ωραίος και ο τυχεράκιας @ironbum2 για την ενημέρωση.

 

Έχει καταφέρει κανείς να μπει στη winbank από το site;(εννοείται δεν υπάρχει εφαρμογή)

Μόνο μια φορά τα κατάφερα μετά από πολλές προσπάθειες. Όταν είσαι στη σελίδα για να βάλεις user και password κάνει συνέχεια επαναφορτωση. Τα ίδια κάνει και με άλλο browser.

Δεν είμαι πελάτης της Πειραιώς, αλλά δοκίμασα αυτό που γράφεις και όντως υπάρχει πρόβλημα με τον Edge.

Ο UC Browser (παλαιός) φαίνεται να μην κάνει reload. Δεν ξέρω τι γίνεται μετά την αποστολή του username/password.

Δυστυχώς όμως έχει σταματήσει η διανομή του για WM10 και ο νέος browser (ucbrowser UWP) δεν μπορεί να εγκατασταθεί στα WM10, οπότε αν δεν την έχεις εγκαταστήσει θα χρειαστεί λίγο ψάξιμο να τη βρεις, αλλά και να την εγκαταστήσεις.

Για να μην ψάχνεις άδικα όμως, ας δοκιμάσει κάποιος που είναι πελάτης της Πειραιώς και όντως δουλεύει. Αν επιβεβαιώσει ότι λειτουργεί θα δούμε πού μπορείς να την βρεις και να την εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η Εβελίνα. Ωραίος και ο τυχεράκιας @ironbum2 για την ενημέρωση.

 

faast επειδή τους τελευταίους μήνες ο ελεύθερος μου χρόνος είναι ανύπαρκτος, έχεις κανα νεώτερο για το project windows on arm για το 950XL?

Θέλω να βρω ένα διήμερο να καθίσω να διαβάσω και να το επιχειρήσω στην δεύτερη συσκευή που είχα αγοράσει για αυτό το λόγο, αλλά ακόμα τίποτα... :cry:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

faast επειδή τους τελευταίους μήνες ο ελεύθερος μου χρόνος είναι ανύπαρκτος, έχεις κανα νεώτερο για το project windows on arm για το 950XL?

Θέλω να βρω ένα διήμερο να καθίσω να διαβάσω και να το επιχειρήσω στην δεύτερη συσκευή που είχα αγοράσει για αυτό το λόγο, αλλά ακόμα τίποτα... :cry:

Το καλό είναι ότι υπάρχει (υπήρχε) σχεδόν πλήρη λειτουργικότητα και αρκετά εύκολη εγκατάσταση.

Το κακό είναι ότι στην έκδοση 18912 (πρόσφατη) των W10Arm η MS αφαίρεσε τις δυνατότητες τηλεφωνίας (windows phone stack). Άρα σε νεότερες εκδόσεις των W10Arm δε θα λειτουργεί οτιδήποτε έχει να κάνει με cellular. Θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί προγενέστερη της 18912 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι υπάρχει (υπήρχε) σχεδόν πλήρη λειτουργικότητα και αρκετά εύκολη εγκατάσταση.

Το κακό είναι ότι στην έκδοση 18912 (πρόσφατη) των W10Arm η MS αφαίρεσε τις δυνατότητες τηλεφωνίας (windows phone stack). Άρα σε νεότερες εκδόσεις των W10Arm δε θα λειτουργεί οτιδήποτε έχει να κάνει με cellular. Θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί προγενέστερη της 18912 έκδοση.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Ίσως στην άδεια του Αυγούστου τα καταφέρω...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω εγκατεστημένο τον UC και όντως δεν κάνει reload αλλά αφού βάλεις τα στοιχεία σου

συνδέεται στιγμιαία και μετά βγάζει λάθους ότι γίνεται αυτόματα αποσύνδεση μετά από 10 λεπτά αδράνειας και ας έχει μόλις συνδεθεί :blink:

Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω εγκατεστημένο τον UC και όντως δεν κάνει reload αλλά αφού βάλεις τα στοιχεία σου

συνδέεται στιγμιαία και μετά βγάζει λάθους ότι γίνεται αυτόματα αποσύνδεση μετά από 10 λεπτά αδράνειας και ας έχει μόλις συνδεθεί :blink:

Τι να πω.

 

Βάλε τον Monument Browser. Μ' αυτόν δουλεύω απροβληματιστα. Ο Edge δουλεύει μόνο με το dock.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω εγκατεστημένο τον UC και όντως δεν κάνει reload αλλά αφού βάλεις τα στοιχεία σου

συνδέεται στιγμιαία και μετά βγάζει λάθους ότι γίνεται αυτόματα αποσύνδεση μετά από 10 λεπτά αδράνειας και ας έχει μόλις συνδεθεί :blink:

Τι να πω.

Δοκίμασε και τον Monument (δεν κάνει reload) που σου γράφει ο @katsiletra.

Αν το μήνυμα λάθους εξακολουθεί, στείλε και ένα email στο support της Πειραιώς να τους πεις να το κοιτάξουν. Γράψε τους ότι χρησιμοποιείς παλιά έκδοση του edge και όταν πατάς στο textbox εισαγωγής των στοιχείων σου, ο browser κάνει reload.

 

Με WM10 θα μείνουμε (όσοι δε βολεύονται/θέλουν android/ios) τουλάχιστον μέχρι το '21.

Το μικρό laptop/tablet στις 9(?) ίντσες είναι για του χρόνου, οπότε συσκευές στις λιγότερες ίντσες θα αργήσουν λίγο ακόμη.

 

Να δούμε πόσο θα «αντέξει» ο edge. Όλοι οι browsers την edge engine χρησιμοποιούν, οπότε οποιοδήποτε δυσλειτουργία θα ισχύει για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον Monument Browser. Μ' αυτόν δουλεύω απροβληματιστα. Ο Edge δουλεύει μόνο με το dock.

Όντως δουλεύει απροβληματιστα.

Σε ευχαριστώ πολυ. Ήταν ένας σημαντικός λόγος να αποχωριστώ τα wm. Πλέον το '21 που γράφει και ο faasf και αν. :)

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχω εγκατεστημένο τον UC και όντως δεν κάνει reload αλλά αφού βάλεις τα στοιχεία σου

συνδέεται στιγμιαία και μετά βγάζει λάθους ότι γίνεται αυτόματα αποσύνδεση μετά από 10 λεπτά αδράνειας και ας έχει μόλις συνδεθεί :blink:

Τι να πω.

Καλησπερα και απο μενα'

χρρησιμοποιω τον edge εδω και 2 περιπου χρονια για να μπω σε ΑΛΦΑ και ΠΕΙΡΑΙΩΣ...

δουλευει αψογα...και σημερα μπηκα.

Δεν ξερω αν παιζει ρολο που εχω να κανω αναβαθμιση κανενα 6μηνο λογω ελλειψης χωρου....LUMIA 640DS

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δεν σας είπε ο faasf.... :lol: :lol: :lol:

https://www.insomnia.gr/articles/microsoft/surface/microsoft-foldable-dual-screen-surface-rumors/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δεν σας είπε ο faasf.... :lol: :lol: :lol:

https://www.insomnia.gr/articles/microsoft/surface/microsoft-foldable-dual-screen-surface-rumors/

Έχω ένα link παραπάνω :)

Μετά την ανακοίνωση στη MS Build και την ενσωμάτωση Linux kernel στα W10 υπήρχε ως πιθανότητα για τι μπορεί να γίνει στο μέλλον σχετικά με android εφαρμογές.

Αν τελικά προκύψει συσκευή με WCOS και υποστήριξη για UWP, Win32 και android εφαρμογές, θα μπορεί -ρεαλιστικά- να χαρακτηριστεί από το Nadella ως "ultimate mobile device".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...