Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε rafalef1! Αν και ήθελα το ΣΚ να δοκιμάσω με μια βόλτα και με διάφορες φωτογραφίες την κάμερα και να τις ποστάρω εδώ, δυστυχώς ο καιρός με βροχή συνέχεια μας τα χάλασε. Επιφυλάσσομαι λοιπόν. Από άλλες εντυπώσεις σχεδόν μια εβδομάδα με το κινητό αυτό που με ικανοποίησε ιδιαίτερα είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Ενώ με το 650 με χαλαρή χρήση ήθελα κάθε μέρα φόρτισμα και με πιο έντονη ίσω και δύο, τώρα με την ίδια χρήση βγάζω χαλαρά 2 μέρες! Κάτι τέτοιο, το να μην φορτίζω συσκεύη κάθε μέρα δήλαδη, είχα να το ζήσω τελευταία φορά απο την εποχή που είχα το Nokia N97 mini! Συγκίνηση μεγάλη!!! :D Στα υπόλοιπα το κινητο είναι "τέρας"! Δεν κωλώνει πουθενά! Κανένα κόλλημα μέχρι τώρα. Είτε είναι οποιαδήποτε χρήση κάποιας εφαρμογής, είτε σε gaming. Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο βέβαιος νιώθω για την επιλογή. Και ας μην υπάρχει αύριο για τα WP. Ειδικά η εμπειρία με το LapDock είναι απίστευτη (το απλό dock δεν το δοκίμασα ακόμα)! Νιώθεις σαν να έχεις ένα κανονικό Laptop. Και το κυριότερο ομαλή χωρίς λαγκαρίσματα χρήση και κυρίως wireless!

 

Υ.Γ. Οτιδήποτε απορίες τυχών έχετε με το HP και μπορώ να σας τις απαντήσω, πολύ ευχαρίστως να με ρωτήσετε!

Εκτός από τη μεγαλύτερη μπαταρία, σε σχέση με το 950xl, έχεις και τον Snap 820 που νομίζω ότι συμβάλλει κι αυτός στην οικονομία της μπαταρίας, σε σχέση με τον Snap 810!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε rafalef1! Αν και ήθελα το ΣΚ να δοκιμάσω με μια βόλτα και με διάφορες φωτογραφίες την κάμερα και να τις ποστάρω εδώ, δυστυχώς ο καιρός με βροχή συνέχεια μας τα χάλασε. Επιφυλάσσομαι λοιπόν. Από άλλες εντυπώσεις σχεδόν μια εβδομάδα με το κινητό αυτό που με ικανοποίησε ιδιαίτερα είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Ενώ με το 650 με χαλαρή χρήση ήθελα κάθε μέρα φόρτισμα και με πιο έντονη ίσω και δύο, τώρα με την ίδια χρήση βγάζω χαλαρά 2 μέρες! Κάτι τέτοιο, το να μην φορτίζω συσκεύη κάθε μέρα δήλαδη, είχα να το ζήσω τελευταία φορά απο την εποχή που είχα το Nokia N97 mini! Συγκίνηση μεγάλη!!! :D Στα υπόλοιπα το κινητο είναι "τέρας"! Δεν κωλώνει πουθενά! Κανένα κόλλημα μέχρι τώρα. Είτε είναι οποιαδήποτε χρήση κάποιας εφαρμογής, είτε σε gaming. Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο βέβαιος νιώθω για την επιλογή. Και ας μην υπάρχει αύριο για τα WP. Ειδικά η εμπειρία με το LapDock είναι απίστευτη (το απλό dock δεν το δοκίμασα ακόμα)! Νιώθεις σαν να έχεις ένα κανονικό Laptop. Και το κυριότερο ομαλή χωρίς λαγκαρίσματα χρήση και κυρίως wireless!

 

Υ.Γ. Οτιδήποτε απορίες τυχών έχετε με το HP και μπορώ να σας τις απαντήσω, πολύ ευχαρίστως να με ρωτήσετε!

 

Στα 300 Ε που το πήρες δεν υπάρχει το κνητο...μακαρι να έβρισκα κ εγω μια τέτοια προσφορά αν και δεν ύπαρχει μέλλον οπως λες αλλα μεχρι το 2019 ποιος ζει κ ποιος πεθαίνει...εγω εχω πάθει το αλλο τώρα, επειδή ασχολούμαι πολλα χρονια με την φωτογραφία νιώθω να με "φωνάζει"το 950 XL έστω κ μεταχειρισμένο.Όμως με το ταπεινό 640 που εχω τόσα χρόνια δεν εχω θεμα κ σκέφτομαι πολυ να μην σκάσω 150 τουλάχιστον για το 950 μονό για φωτος ενώ μου δουλεύει το 640 μια χαρα Μου έχουν κοπεί κ τα φτερά με τον θάνατο των WM.Απο την άλλη θα έδινα χαλαρά 300Ε για το ΗP έστω κ χωρίς μέλλον.Ειναι τρελλα το κινητό μ

Όταν μπορέσεις γράψε για την κάμερα του λοιπόν κ καλορίζικο ξανα

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Το πλακίδιο του store είναι μια πονεμένη ιστορία. Ποτέ δεν λειτούργησε σωστά. Δεν σου βγάζει καν νούμερο για το πόσες εφαρμογές έχουν ενημερώσεις. Κατά τα άλλα όλα είναι ομαλά μέχρι τώρα. Ίσως ειναι ιδέα μου αλλά συσκευή έγινε πιο σταθερή πλέον με το τελευταίο update.

 

This!

 

Ανάθεμα κι αν 1.5 χρόνο τώρα έχω δει ποτέ μια ειδοποίηση, σε stock, Ιnsider και οποιαδήποτε έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου ήρθε ακόμα; :worry:

 

Τί να σε πώ. Το 930 σε production πήρε το update ενώ δύο 640 και ένα 1020 ακόμη να πάρουν τέτοιο update.

Για το laptop ούτε λόγος ακόμη :lol:

 

Καλησπέρα! Σε ευχαριστώ και εσένα φίλε rafalef1! Αν και ήθελα το ΣΚ να δοκιμάσω με μια βόλτα και με διάφορες φωτογραφίες την κάμερα και να τις ποστάρω εδώ, δυστυχώς ο καιρός με βροχή συνέχεια μας τα χάλασε. Επιφυλάσσομαι λοιπόν. Από άλλες εντυπώσεις σχεδόν μια εβδομάδα με το κινητό αυτό που με ικανοποίησε ιδιαίτερα είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Ενώ με το 650 με χαλαρή χρήση ήθελα κάθε μέρα φόρτισμα και με πιο έντονη ίσω και δύο, τώρα με την ίδια χρήση βγάζω χαλαρά 2 μέρες! Κάτι τέτοιο, το να μην φορτίζω συσκεύη κάθε μέρα δήλαδη, είχα να το ζήσω τελευταία φορά απο την εποχή που είχα το Nokia N97 mini! Συγκίνηση μεγάλη!!! :D Στα υπόλοιπα το κινητο είναι "τέρας"! Δεν κωλώνει πουθενά! Κανένα κόλλημα μέχρι τώρα. Είτε είναι οποιαδήποτε χρήση κάποιας εφαρμογής, είτε σε gaming. Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο βέβαιος νιώθω για την επιλογή. Και ας μην υπάρχει αύριο για τα WP. Ειδικά η εμπειρία με το LapDock είναι απίστευτη (το απλό dock δεν το δοκίμασα ακόμα)! Νιώθεις σαν να έχεις ένα κανονικό Laptop. Και το κυριότερο ομαλή χωρίς λαγκαρίσματα χρήση και κυρίως wireless!

 

Υ.Γ. Οτιδήποτε απορίες τυχών έχετε με το HP και μπορώ να σας τις απαντήσω, πολύ ευχαρίστως να με ρωτήσετε!

 

Είναι μία συσκευή που πραγματικά πέτυχε σαν υλοποίηση αλλά πάτωσε σαν υποστήριξη. Όχι υλικού, αλλά λογισμικού!

Γαμώτο! (όπως και το 950.. και η σειρά Lumia.. :cry: )

Να σε ρωτήσω τα εξής -γιατί τη συσκευή δυστυχώς την έχω δει μοναχά από το διαδίκτυο-,

Η γρίλια του ηχείου Β&Ο στο κάτω μέρος, είναι μεταλλική ή πλαστική που δείχνει για μεταλλική;

Η πλάτη της συσκευής είναι πλαστικό;

Αν ναι, είναι ποιότητας Lumia (βλπ 1020 πολυκαρβονικό) ή σαν κάτι πλαστικά καμπίνας αυτοκινήτου που με τη χρήση ξεφλούδιζαν;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Είναι μία συσκευή που πραγματικά πέτυχε σαν υλοποίηση αλλά πάτωσε σαν υποστήριξη. Όχι υλικού, αλλά λογισμικού!

Γαμώτο! (όπως και το 950.. και η σειρά Lumia.. :cry: )

Να σε ρωτήσω τα εξής -γιατί τη συσκευή δυστυχώς την έχω δει μοναχά από το διαδίκτυο-,

Η γρίλια του ηχείου Β&Ο στο κάτω μέρος, είναι μεταλλική ή πλαστική που δείχνει για μεταλλική;

Η πλάτη της συσκευής είναι πλαστικό;

Αν ναι, είναι ποιότητας Lumia (βλπ 1020 πολυκαρβονικό) ή σαν κάτι πλαστικά καμπίνας αυτοκινήτου που με τη χρήση ξεφλούδιζαν;

Δυστυχώς η "αγαπημένη" μας Microsoft έχει πολλές ασθένειες που δύσκολα αποβάλει... Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου, το κινητό είναι όλη του η κατασκευή απο πλαστικό αλλά πολύ καλής ποιότητας. Η αίσθηση που σου δίνει τόσο στο χέρι όσο και στο μάτι είναι ότι είναι σε όλα του premium. Απο τα υλικά μέχρι την λειτουργία του. Σίγουρα ποιότητας Lumia τα υλικά, ίσως και καλύτερα. Η γρίλια π.χ. θέλει πολύ προσοχή για να καταλάβεις οτι δεν είναι τελικά μεταλλική.

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 Fall Creators Update ;)

"2017-10 Ενημέρωση για Windows 10 Version 1709 για συσκευές Phone που βασίζονται σε arm"

Κατέβηκε και στα 2 μου XL ... Για να δούμε, τι θα δούμε. :)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ηδη κατοχος κι αυτου του κινητου...ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ,ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ!:)

Μπαταρια χωρις καποια ιδιαιτερη χρηση στις 6 μερες,με μεσαια χρηση στις 3 κι εντονη στην 1,5

SAXO VTS-ex Mazda 6 MPS

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

MAZDASPEEDCLUB

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια ηδη κατοχος κι αυτου του κινητου...ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΜΑ,ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ!:)

Μπαταρια χωρις καποια ιδιαιτερη χρηση στις 6 μερες,με μεσαια χρηση στις 3 κι εντονη στην 1,5

Με 3000 μπαταρία δεν παιζουν αυτά τα νούμερα. Υπερθερμάνσεις δεν έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Με 3000 μπαταρία δεν παιζουν αυτά τα νούμερα. Υπερθερμάνσεις δεν έχεις;

Άμα τι χρησιμοποιείς μόνο για κλήσεις κρατάει πολύ η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

μονο για κλησεις παιδια ενα τριημερο μεγιστο!η μπαταρια δε,νομιζω ειναι 3300 η 3400.σιγουρα οχι 3000!

το λειτουργικο ελαφρυ!

 

θερμαινεται σε λογικα πλαισια φανταζομαι οταν παιζω καποιο παιχνιδι η γινει μια αναβαθμιση!σε περιηγηση οχι!

SAXO VTS-ex Mazda 6 MPS

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

MAZDASPEEDCLUB

Link to comment
Share on other sites

μονο για κλησεις παιδια ενα τριημερο μεγιστο!η μπαταρια δε,νομιζω ειναι 3300 η 3400.σιγουρα οχι 3000!

το λειτουργικο ελαφρυ!

 

θερμαινεται σε λογικα πλαισια φανταζομαι οταν παιζω καποιο παιχνιδι η γινει μια αναβαθμιση!σε περιηγηση οχι!

Ακριβώς 3340mAh μπαταρία έχει το 950 XL!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

??????? :O

 

Σίγουρα θα χρειάζεται κάποιον ανταπτορα!Απλά πως πρέπει να το ζητήσω??

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

usb type C to usb (για τον αντάπτορα)

 

Υπάρχουν και φλασάκια με 2 θύρες(usb type C και usb type A «κανονική»)

Οπότε αν θέλεις μόνο φλασάκι ίσως σε βολεύει η δεύτερη λύση. Μην μπερδέψεις μόνο τη usb micro B με την type C.

Ρώτα τον πωλητή. Θα ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

usb type C to usb (για τον αντάπτορα)

 

Υπάρχουν και φλασάκια με 2 θύρες(usb type C και usb type A «κανονική»)

Οπότε αν θέλεις μόνο φλασάκι ίσως σε βολεύει η δεύτερη λύση. Μην μπερδέψεις μόνο τη usb micro B με την type C.

Ρώτα τον πωλητή. Θα ξέρει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ :D

Εγώ έχω φλασακι με 2 θύρες αλλά είναι usb type b k usb type A!!

Αυτό μπορεί να συνδεθεί κάπως??

Βασικά έχω ένα ανταπτορακι από usb type c σε usb type b αλλά δεν το αναγνωρίζει όταν το συνδέω με αυτό το φλασακι!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Metal-USBC-Type-C-Male-to-USB-3-0-Female-Converter-Adapter-OTG-Function-For-leTV.jpg

 

εγώ έχω κάτι τέτοιο κρεμασμένο στα κλειδιά μου κ με βόλεψε

 

Ψάξτε για USB type C to USB Female adaptor

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

παιδια στα καλα καθουμενα το κ@@@@τηλεφωνο μου εκανε αποκρυψη τις επαφες και μου γραφει οτι για να εμφανιστουν ολες μου οι επαφες πρεπει να πατησω εμφανηση. Αυτο δεν υπαρχει πουθενα πως να ξαναεμφανισω τις επαφες μου.

Στο φιλτραρισμα εχω επιλεγμενο τον λογαριασμο απο microsoft.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα καλα καθουμενα το κ@@@@τηλεφωνο μου εκανε αποκρυψη τις επαφες και μου γραφει οτι για να εμφανιστουν ολες μου οι επαφες πρεπει να πατησω εμφανηση. Αυτο δεν υπαρχει πουθενα πως να ξαναεμφανισω τις επαφες μου.

Στο φιλτραρισμα εχω επιλεγμενο τον λογαριασμο απο microsoft.

 

 

https://mspoweruser.com/windows-10-users-report-missing-contacts-people-hub-solution/

 

Τσεκαρε το λινκ για οδηγιες. Συνηθως λύνετε με συγχρονισμο στην εφαρμογη people

Link to comment
Share on other sites

https://mspoweruser.com/windows-10-users-report-missing-contacts-people-hub-solution/

 

Τσεκαρε το λινκ για οδηγιες. Συνηθως λύνετε με συγχρονισμο στην εφαρμογη people

 

Δεν λειτουργεί, δυστυχώς.

 

Είναι "βαθύτερο" το θέμα, MS related.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους ακόμα γενναίους χρήστες.

 

Να κάνω μια ερώτηση:

Απέκτησα και πάλι την συσκευή με δύο σιμ,εντός εγγύησης για ενάμιση χρόνο ακόμα,άριστη,με κουτί και απόδειξη, προς 130€.

 

Χρησιμοποιημένο για ακριβώς 1μιση ώρα από τον προηγούμενο κάτοχο.

 

Έχει τη. 1709, νομίζω είναι η fall creators update.

 

Παρατήρησα όμως ότι δεειτουργει η glance screen

 

Ότι και να δοκιμάσω στις ρυθμίσεις της,κάνει ένα σαν "φλας" και δεν ενεργοποιειται.

Λέτε να είναι θέμα hardware ; Δε θέλω να το πιστέψω.

 

Να δοκιμάσω με wdrt επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση των 10αριων;

 

Εννοείται δοκίμασα hard και soft reset χωρίς διόρθωση του προβλήματος.

 

Κάποιος να προτεινει κάτι;

 

Η εγγυηση λέτε να το καλύπτει για τέτοιο θέμα;

 

Υγ.θεμα του tempered glass είναι, πιάνει έως ψηλά επάνω κ καλύπτει κάποιον αισθητήρα προφανώς.

Πάω να ελέγξω αν έχω απόθεμα σε nilkin...

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους ακόμα γενναίους χρήστες.

 

Να κάνω μια ερώτηση:

Απέκτησα και πάλι την συσκευή με δύο σιμ,εντός εγγύησης για ενάμιση χρόνο ακόμα,άριστη,με κουτί και απόδειξη, προς 130€.

 

Χρησιμοποιημένο για ακριβώς 1μιση ώρα από τον προηγούμενο κάτοχο.

 

Έχει τη. 1709, νομίζω είναι η fall creators update.

 

Παρατήρησα όμως ότι δεειτουργει η glance screen

 

Ότι και να δοκιμάσω στις ρυθμίσεις της,κάνει ένα σαν "φλας" και δεν ενεργοποιειται.

Λέτε να είναι θέμα hardware ; Δε θέλω να το πιστέψω.

 

Να δοκιμάσω με wdrt επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση των 10αριων;

 

Εννοείται δοκίμασα hard και soft reset χωρίς διόρθωση του προβλήματος.

 

Κάποιος να προτεινει κάτι;

 

Η εγγυηση λέτε να το καλύπτει για τέτοιο θέμα;

 

Καλύτερα κάνε hard reset παρά wdrt θα παιδευτείς μετά. Μάλλον κάτι δεν έκατσε καλά στην ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κάνε hard reset παρά wdrt θα παιδευτείς μετά. Μάλλον κάτι δεν έκατσε καλά στην ενημέρωση.

 

 

Αυτό! :!:

Θα στήσεις τη συσκευή από την αρχή για να είσαι εντάξει και να δεις που πονά.

Σκέψου το σαν "γενικό σερβις" που θα έκανες αν αγόραζες μεταχειρισμένο αυτοκίνητο.

Όσο καλό αρχείο σέρβις και αν είχε, πάλι θα το τσεκάριζες για να γνωρίζεις που βρίσκεσαι περίπου.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...