Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το βράδυ χωρις καθόλου φως με φλας τα πρόσωπα σας βγαίνουν με φυσιολογικό χρώμα?Εμένα βγαίνουν με ενα πορτοκαλοκιτρινο χρωμα σαν ζωγραφιστα,εχει κανεις τετοιο θεμα?
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βράδυ χωρις καθόλου φως με φλας τα πρόσωπα σας βγαίνουν με φυσιολογικό χρώμα?Εμένα βγαίνουν με ενα πορτοκαλοκιτρινο χρωμα σαν ζωγραφιστα,εχει κανεις τετοιο θεμα?

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, συγκριτικά με άλλα τηλέφωνα της παρέας το δικό μου παίζει σε άλλη κατηγορία μόνο του στις φωτογραφίες το βράδυ. Η φωτογραφίες που βγάζει είναι φανταστικές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, συγκριτικά με άλλα τηλέφωνα της παρέας το δικό μου παίζει σε άλλη κατηγορία μόνο του στις φωτογραφίες το βράδυ. Η φωτογραφίες που βγάζει είναι φανταστικές.

 

με φλας στο auto?το hdr το εχεις auto ή απενεργοποιημενο?

Δεν ξερω ρε γ@μωτο αλλα ειδικα σε γυναίκεια προσωπα οταν ειναι βαμμενα βγαίνουν τελείως χρωματιστά σαν έντονο hdr ενα πραγμα.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

με φλας στο auto?το hdr το εχεις auto ή απενεργοποιημενο?

Δεν ξερω ρε γ@μωτο αλλα ειδικα σε γυναίκεια προσωπα οταν ειναι βαμμενα βγαίνουν τελείως χρωματιστά σαν έντονο hdr ενα πραγμα.

 

Ολα στο αυτόματο, δεν έχω πειράξει τίποτα μιας και είμαι ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα. Αυτό που με χαλάει κάποιες φορές είναι που βγαίνουν κόκκινα τα μάτια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ικανοποιημένος απο την εφαρμογή του nostalgia απο το "Nokia Tones" .Είναι όπως περίπου στο ΝΟΚΙΑ Ε5 με ελαχιστα μεγαλύτερα μεσοδιαστήματα απο νοκ σε νοκ! Το συνιστώ σε όσους χρειάζονται ΞΥΠΝΙΤΗΡΙ !!

Μόλις σήμερα έγινε ενημέρωση στο ξυπνητήρι! Δες μήπως άλλαξε κάτι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Θα το κοιταξω.

Να υποθέσω ότι έχεις και την ένταση του ξυπνητηριού στο τέρμα; Πατώντας δηλαδή το πλαϊνό πλήκτρο έντασης και ανοίγοντας το βελάκι προς τα κάτω, τα «πολυμέσα + εφαρμογές» είναι στο 30.

Edited by niotheros
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις και την ένταση του ξυπνητηριού στο τέρμα; Πατώντας δηλαδή το πλαϊνό πλήκτρο έντασης και ανοίγοντας το βελάκι προς τα κάτω, τα «πολυμέσα + εφαρμογές» είναι στο 30.

Ασφαλως , να το υποθεσεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχει δοκιμάσει κανείς να δει αν δουλεύει το nfc για ανέπαφες συναλλαγές; Η συσκευή μου είναι region Ελλάδα και γλώσσα, ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Οι ανέπαφες συναλλαγές προϋποθέτουν κάποια εφαρμογή.. Καμία τράπεζα δεν έχει για windows phone και δυστυχώς με το μερίδιο αγοράς τους δεν πρόκειται να βγάλουν..

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στους κατόχους; Το double tap to wake σας δουλεύει καλά;Ρωτάω επειδή στης γυναίκας μου δεν πολυπιάνει;Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στους κατόχους; Το double tap to wake σας δουλεύει καλά;Ρωτάω επειδή στης γυναίκας μου δεν πολυπιάνει;Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Απροβλημάτιστο είναι σε εμένα, δεν έχει ούτε μια φορά που να μην δούλεψε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συγκρίνω με το δικό μου 640 xl που πιάνει για πλάκα....και μου φαίνεται ότι δεν δουλεύει όπως πρέπει..Θα το ξαναδοκιμάσω πάλι να δω....

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλα ακόμη δεν υποστηρίζει ο browser livestreaming απο site ?

Οποιος ασχολειτε με bet365 εχει βρει κανεναν τροπο να βλεπει τα ματς?

Επίσης το φλας στα πρόσωπα τις περισσότερες φορές μου τα χρωματίζει πάρα πολύ. Χωρίς να είναι ανοιχτό το hdr. Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος; με tap to focus το χρησιμοποιείτε ;

 

Σε lumia 640 δεν τα έχω καταφέρει φίλε μου. Θα αρκεστείς στα live stats μάλλον! (και προσοχή στο live έ! παραπλανούν τα νούμερα χεχε )

Link to comment
Share on other sites

Οι ανέπαφες συναλλαγές προϋποθέτουν κάποια εφαρμογή.. Καμία τράπεζα δεν έχει για windows phone και δυστυχώς με το μερίδιο αγοράς τους δεν πρόκειται να βγάλουν..

 

Sent from mTalk

Εγώ θα ρωτούσα αν με NFC κατάφερε να στείλει κανείς αρχεία σε συμβατή συσκευή; Αν ναι, με ποιόν τρόπο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ρωτούσα αν με NFC κατάφερε να στείλει κανείς αρχεία σε συμβατή συσκευή; Αν ναι, με ποιόν τρόπο;

 

Ανοίγεις nfc + Bluetooth ταυτόχρονα, μετά ακουμπάς τις πλάτες των κινητών και το στέλνεις

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις nfc + Bluetooth ταυτόχρονα, μετά ακουμπάς τις πλάτες των κινητών και το στέλνεις

Ξέρεις μήπως αν έτσι στέλνονται πιο γρήγορα τα αρχεία σε σχέση με το σκέτο Bluetooth;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως αν έτσι στέλνονται πιο γρήγορα τα αρχεία σε σχέση με το σκέτο Bluetooth;

 

Προσωπικά μόνο το Share it χρησιμοποιώ για όλες τις συσκευές και πάει σφαίρα η μεταφορά.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στους κατόχους; Το double tap to wake σας δουλεύει καλά;Ρωτάω επειδή στης γυναίκας μου δεν πολυπιάνει;Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Και το δικο μου (950XL) ειναι με τα κεφια του

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου (950XL) ειναι με τα κεφια του

 

σε εμενα πιανει σχεδον παντα. Σε αυτο τον τομεα δεν εχω παραπονο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά φορά το double tap "μπερδεύεται", αλλά, τουλάχιστον εμένα, δεν μ' ενοχλεί. Μ' ενοχλεί, όμως, το ότι το κινητό έχει δυνατότητες που λόγω ανυπαρξίας εφαρμογών δεν μπορούμε να αξιοποιήσουμε. Π.χ. ανέπαφες συναλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόνο το Share it χρησιμοποιώ για όλες τις συσκευές και πάει σφαίρα η μεταφορά.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το Shareit είναι όντως εξαιρετικό. Απίστευτα γρήγορο και απλό στη χρήση.

 

Υ.Γ. Το καλύτερο που έχω δει πάντως στον τομέα αυτό είναι το MiMover της Xiaomi. Το έχει σε όλες τις εκδόσεις από miui8 και μετά και θερίζει. Μπορείς να κάνεις μεταφορά στην κυριολεξία τα πάντα (sms, call logs κλπ) σε απίστευτες ταχύτητες. Νομίζω ότι όλες οι εταιρείες πρέπει να βάλουν κάτι παρόμοιο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στους κατόχους; Το double tap to wake σας δουλεύει καλά;Ρωτάω επειδή στης γυναίκας μου δεν πολυπιάνει;Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

to double tap to wake μπλοκάρεται από το σενσορα εγγύτητας (αυτό που κλειδωνει την οθονη όταν είναι στη τσεπη η όταν το χερι τον καλυπτει . είναι διπλα στη μπροστινη καμερα)

ετσι όταν το τηλεφωνο νομιζει ότι είναι στη τσεπη δεν δουλευει το double tap.

 

ένα ρολο βεβαια παιζει και η ................ υγρασια της επιδερμίδας. η ξηροδερμια όπως και οι πολλες ..... κρεμες παιζουν το ρολο τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα το nfc ειναι απλα για την ζευξη...δεν μεταφερονται εικόνες με nfc...με bluetooth μεταφέρονται,λογω το προτυπου 4.0 ειναι και πολυ γρήγορο
KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...