Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να κανω μια ισως χαζη ερωτηση.οπως στο android στα win phones μπαινουν εφαρμογες που δεν ειναι στο αντιστοιχο μαρκετ?(ο νοων νοειτω)
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Δεν μπορείς να βάλεις σπασμένες εφαρμογές στα Windows...

Οκ καταλαβα

κατι σχετικο με αυτο το τηλ.

1-οι εφαρμογες που εγκαθιστανται ειναι μονο απο το μαρκετ?τι καταληξη εχουν?

2-στην 2η σιμ δινει 4g/3g ?γιατι δεν δινουν ολα τα dual.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα, μείωση τιμής στο Skroutz κατά 10 ευρώ κάτω, άντε μπας και πέσει τόσο χαμηλά (αρκετά) και το πάρουμε κι εμείς. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα, μείωση τιμής στο Skroutz κατά 10 ευρώ καθώς, άντε μπας και πέσει τόσο χαμηλά (αρκετά) και το πάρουμε κι εμείς.

 

Για την ωρα μονο τις δικαρτες εκδοσεις βλεπω διαθεσιμες...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να πεσει κανα 180αρι θα αλλαξει ο χρονος και βαλε :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να πεσει κανα 180αρι θα αλλαξει ο χρονος και βαλε :)

 

Ας περάσει και κανένας χρόνος φίλε μου, δεν βιάζομαι πλέον. Έπεσε στα χέρια μου ένα Xperia Z2 και μετά καιρό είπα να πειραματιστώ ξανά με Android, έχοντας σαν δεύτερη συσκευή βέβαια, μιας και το 532 με καλύπτει σε όλα. Πάντως από Ελλάδα με 700+ και χωρίς τίποτα μέσα στη συσκευασία (μόνο με το τασάκι δώρο) δεν πρόκειται να το αγοράσω. Δεν αξίζει με τίποτα τα λεφτά του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή και μη με παρεξηγήσεις, αν δεν βάλει δώρο το dock (αξίας περίπου 100 ευρω) δεν αξιζει σαν αγορά αλλα αν το βάλει τότε όλα εντάξει; μήπως υπερβάλουμε λιγάκι;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή και μη με παρεξηγήσεις, αν δεν βάλει δώρο το dock (αξίας περίπου 100 ευρω) δεν αξιζει σαν αγορά αλλα αν το βάλει τότε όλα εντάξει; μήπως υπερβάλουμε λιγάκι;

Ισως να εννοει οτι στην τωρινη τιμη δεν ειναι και πολυ συμφερουσα αγορα και αν εδινε και το dock θα γλυκαινε το χαπι η MSFT

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ απλά ότι δεν αξίζει τα λεφτά του, και όπως είπε ο φίλος πιο πάνω ναι όντως θα γλυκαίνει το χάπι αν βάλει και το dock. Αλλά γνώμες είναι αυτές και συγγνώμη που δεν αρέσουν σε κάποιους.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανεις να πάρει το dock με Lumia offer δωρεάν; και αν ναι μέχρι ποτε ισχύει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

1.Το ντοκ τι ειναι ασυρματη φορτιση?

2.Με χαλαει που σιγουρα η φωτο που θα τραβαει καμερα παλι δε θα τη βλεπεις στην πληρη αναλυση της στο κινητο οπως στο 930 οποτε δωρον αδωρον.

3.Δεν εχω βρει κανα βιντεο να δω αποδοση ηχειου κλπ.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

1.Το ντοκ τι ειναι ασυρματη φορτιση?

2.Με χαλαει που σιγουρα η φωτο που θα τραβαει καμερα παλι δε θα τη βλεπεις στην πληρη αναλυση της στο κινητο οπως στο 930 οποτε δωρον αδωρον.

3.Δεν εχω βρει κανα βιντεο να δω αποδοση ηχειου κλπ.:(

 

1. Το dock είναι για σύνδεση με την τηλέοραση και για επιπλέον θύρες φόρτισης και σύνδεσης με usb.

2. Στα 10, βλέπεις κανονικά την πλήρη ανάλυση μέσα απο εφαρμογή όπως η zoom, αλλά και πάλι η 8αρα που τραβάει είναι αρκετή. Δεν χάνεις τίποτα παραπάνω, λόγω pureview.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

1. Το dock είναι για σύνδεση με την τηλέοραση και για επιπλέον θύρες φόρτισης και σύνδεσης με usb.

2. Στα 10, βλέπεις κανονικά την πλήρη ανάλυση μέσα απο εφαρμογή όπως η zoom, αλλά και πάλι η 8αρα που τραβάει είναι αρκετή. Δεν χάνεις τίποτα παραπάνω, λόγω pureview.

 

Ειμαι στα καρφια να το παρω αλλα ειναι πολυ ακριβο μεχρι 600 ααααντε να τα εδινα,ελπιζω να βγαλει παιδικες ασθενειες νωρις.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους: fm ραδιόφωνο έχει κανονικά το XL; Γιατί το GSMarena λέει ότι δεν έχει...

Κι όμως εχει:

http://m.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl_dual_sim-7631.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ αυτό ξέρω. Απλα στο review που ανέβασε για το XL στα αρνητικά αναφέρει την έλλειψη ραδιοφώνου. Έχουν κάνει λάθος προφανές.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσα παιδια το πήραν ας μας απαντήσουν σε αυτό αλλα και για το dock

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσα παιδια το πήραν ας μας απαντήσουν σε αυτό αλλα και για το dock

Φαίνεται αυτοί που το έχουν, μονο με το ραδιόφωνο δεν ασχολήθηκαν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1.Το ντοκ τι ειναι ασυρματη φορτιση?

2.Με χαλαει που σιγουρα η φωτο που θα τραβαει καμερα παλι δε θα τη βλεπεις στην πληρη αναλυση της στο κινητο οπως στο 930 οποτε δωρον αδωρον.

3.Δεν εχω βρει κανα βιντεο να δω αποδοση ηχειου κλπ.:(

 

1. To dock είναι για το νέο χαρακτηριστικό το Continuum που παρουσίασε η MS, όπου ουσιαστικά θα τρέχεις τις εφαρμογές σε μορφή υπολογιστή και μπορείς να το συνδέσεις με οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι κλτ... Περισσότερα μπορείς να δεις σε αυτό το video.

 

2. Επειδή το είχες ρωτήσει και στο θέμα του 930 (νομίζω), δεν είναι τόσο απλό. Το να σου δείξει μια φωτογραφία σε μία μικρή οθόνη FHD δεν θα είχε τόσο νόημα.. Ουσιαστικά σου δείχνει μια επεξεργασμένη από την PureView τεχνολογία και η άλλη είναι χωρίς επεξεργασία για να την επεξεργαστείς εσύ στο PC σου... Επίσης αυτό που λενε «μικρή» (πχ 5MP) δεν είναι ακριβώς 5 megapixel αλλά μεγαλύτερης ανάλυσης... Επίσης αν σου έβγαζε dng εικόνα μόνο και προσπαθούσες να την αναεβάσεις σε κάποιο social media, messaging app (πχ Viber), ή να την στείλεις με κάποιο mail θα ήταν δύσκολο με μέγεθος 50mb...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα στα χέρια μου σήμερα στο Κωτσόβολο. Πολύ ελαφρύ πολύ ποιοτικό. Πολύ ικανοποιημένος από αυτό που είδα.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει τους χάρτες της Microsoft. Δυστυχώς το here λάμπει δια της απουσίας του....ακομα..... Έχει αναφερθεί ότι "σύντομα" θα ξανά είναι διαθέσιμο στο store.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...