Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό συμβαίνει συχνά μετά από updates, μικρά ή μεγάλα και οφείλεται συνήθως σε placebo. Ο μέσος όρος είναι περίπου σταθερός. Από τη στιγμή μάλιστα που στο changelog δεν αναφέρεται κάτι για αλλαγή στη λειτουργία του τηλεφώνου όσον αφορά στους χρονισμούς κλπ.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Τι να σου πω! Προσεχα πως σε 5 λεπτα χρησης απλης κιολας, δηλαδη instagram ροη και λιγο αρχικη σελιδα fb, μου εφαγε 10% που δεν το ειχα αυτο πιο πριν. Το περιεργο ειναι, οτι στα στατιστικα δεν εχει υψηλη χρηση την οθονη, chrome fb και το insta. Θεωρω πως κατι με την ενημερωση εγινε. Ισως μια επαναφορα, διορθωνε το προβλημα. Δεν το εχω κανει καθολου απο τοτε που περασα την 8 και 8.1.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσεξα πως η ενημερωση του Φεβρουαριου ειναι OPM5.171019.015 ενω εμενα λεει ΟΡΜ3.171019.014

 

Γνωρίζει κανεις τι εχει γινει;

 

http://i63.tinypic.com/2ch8134.png

 

Εδω έχει και τις δυο. Βγηκαν 2 updates για τον μηνα Φεβρουαριο;

 

http://i68.tinypic.com/2pt6sdy.png

 

Εσας τι γραφει;

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Προσεξα πως η ενημερωση του Φεβρουαριου ειναι OPM5.171019.015 ενω εμενα λεει ΟΡΜ3.171019.014

 

Γνωρίζει κανεις τι εχει γινει;

 

http://i63.tinypic.com/2ch8134.png

 

Εδω έχει και τις δυο. Βγηκαν 2 updates για τον μηνα Φεβρουαριο;

 

http://i68.tinypic.com/2pt6sdy.png

 

Εσας τι γραφει;

Ναι, αυτή που σου ήρθε είναι η σωστή για το τηλέφωνο σου.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή που σου ήρθε είναι η σωστή για το τηλέφωνο σου.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Γιατι κυκλοφορει η ΟΡΜ5 ομως και την εχει για κατεβασμα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κυκλοφορει η ΟΡΜ5 ομως και την εχει για κατεβασμα;
Είναι carrier specific έκδοση. Απλά η Google ξέχασε να βάλει τις ονομασίες των παροχών. Είναι για Telstra & SoftBank.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα στο 6Ρ της γυναίκας μου την ΟΡΜ5, δεν υπάρχει κάποια αισθητή διαφορά στην αυτονομία ή σε κάποιον άλλο τομέα γενικότερα.
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει μέσω ΟΤΑ κάτι είναι το σωστό. Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε για κάτι. Επίσης ότι κατά 99% είμαι placebo ότι λειτουργεί χειρότερα ή καλύτερα σε τέτοια μικρά updates είναι το πιθανότερο.

 

 

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα ξανά. Έφτιαξαν και τα volume rockers που ήταν "πατημένα".

 

Κουκλί, έτοιμο για πούλημα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άνοιξα ξανά. Έφτιαξαν και τα volume rockers που ήταν "πατημένα".

 

Κουκλί, έτοιμο για πούλημα

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Καλοφαγωτο.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να φλασάρω αυτή για να ξεκολλήσω από το beta ?

 

8.1.0 (OPM3.171019.014, Feb 2018)

Link to comment
Share on other sites

Να φλασάρω αυτή για να ξεκολλήσω από το beta ?

 

8.1.0 (OPM3.171019.014, Feb 2018)

Μην ρωτάς. Καντο.

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, τελικα εκανα φορματ και το κινητο πηρε αερα. Η μπαταρια εφτιαξε, σε 40 λεπτα με συνεχομενη χρηση εφαγε 10%. Πριν το φορματ και με ακριβως την ιδια χρηση, εχανε 10% σε 6-7 λεπτα και συνεχιζει οσο ηταν ειδικα σε αδρανεια. Επισης, διορθωθηκε και μια καθυστερηση (σαν σκαλωμα. Πατουσα, εβλεπα το touch και μετα απο 3-4" εμπαινε) που ειχε (το ειχα αναφερει και πιο παλια) οταν πατουσα να μπω στις ρυθμισεις των wifi.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως, τελικα εκανα φορματ και το κινητο πηρε αερα. Η μπαταρια εφτιαξε, σε 40 λεπτα με συνεχομενη χρηση εφαγε 10%. Πριν το φορματ και με ακριβως την ιδια χρηση, εχανε 10% σε 6-7 λεπτα και συνεχιζει οσο ηταν ειδικα σε αδρανεια. Επισης, διορθωθηκε και μια καθυστερηση (σαν σκαλωμα. Πατουσα, εβλεπα το touch και μετα απο 3-4" εμπαινε) που ειχε (το ειχα αναφερει και πιο παλια) οταν πατουσα να μπω στις ρυθμισεις των wifi.
Για το WiFi μάλλον έφταιγε ότι με τον καιρό είχες γεμίσει αποθηκευμένα δίκτυα ενώ τώρα είναι άδειο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμία ενημέρωση από Μιχαλακοπούλου για τα Nexus 6P με bootloop of death; Θα γίνει αλλαγή mobo, κινητού;

Το παρέλαβαν την προηγούμενη Παρασκευή και μόλις σήμερα το πήρε τεχνικός στα χέρια του, χωρίς όμως να έχω κάποια ενημέρωση για το τι θα γίνει στη συνέχεια...

Η εξυπηρέτηση πελατών απλώς μου ανέφερε ότι το Nexus 6P (αγορασμένο από you.gr 7/2016) είναι παραεισαγωγής και Ιταλικό!!! :wacko::wacko:

Θα τους ξανά ενοχλήσω... σίγουρα!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καμία ενημέρωση από Μιχαλακοπούλου για τα Nexus 6P με bootloop of death; Θα γίνει αλλαγή mobo, κινητού;

Το παρέλαβαν την προηγούμενη Παρασκευή και μόλις σήμερα το πήρε τεχνικός στα χέρια του, χωρίς όμως να έχω κάποια ενημέρωση για το τι θα γίνει στη συνέχεια...

Η εξυπηρέτηση πελατών απλώς μου ανέφερε ότι το Nexus 6P (αγορασμένο από you.gr 7/2016) είναι παραεισαγωγής και Ιταλικό!!! :wacko::wacko:

Θα τους ξανά ενοχλήσω... σίγουρα!

Φίλε το πήγα πριν 10 μέρες το κοίταξαν την ίδια μέρα και από τότε μου λένε ότι περιμένουν ανταλλακτικό από τον κατασκευαστή .

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο απαιτούμενος χρόνος επισκευής για προϊόν εντός εγγύησης υπερβαίνει τις 15 εργάσιμες μέρες, δικαιούστε να ζητήσετε την προσωρινή αντικατάσταση του προϊόντος για όσο χρόνο διαρκεί η επισκευή (ά. 5, παρ. 5 του ν. 2251/1994).

 

 

http://www.efpolis.gr/el/component/efaq.html

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το πήγα πριν 10 μέρες το κοίταξαν την ίδια μέρα και από τότε μου λένε ότι περιμένουν ανταλλακτικό από τον κατασκευαστή .

 

Σήμερα που ξανά μίλησα μου είπαν ότι συνήθως απαντούν σε 5 εργάσιμες από την ημέρα που θα το πάρει στα χέρια του ο τεχνικός. Μου είπε να επικοινωνήσω ξανά την Πέμπτη 22/2.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από 16/1 σήμερα μου έδωσαν ένα mate 9, οπότε το μόνο που θα πω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

Το δικό μου ήταν γαλλικό.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που ξανά μίλησα μου είπαν ότι συνήθως απαντούν σε 5 εργάσιμες από την ημέρα που θα το πάρει στα χέρια του ο τεχνικός. Μου είπε να επικοινωνήσω ξανά την Πέμπτη 22/2.

Πιστεύω ότι μας δουλεύουν όλους στον καθένα λένε κάτι διαφορετικό , εμένα την επόμενη μέρα που το πήγα ήξεραν ότι είχε θέμα η mobo , και είχε αλλάξει και το status του track σε αναμονή ανταλλακτικου από τον κατασκευαστή. Γενικώς δεν βλέπω να υπάρχουν ανταλλακτικά όποτε τα ήπιαμε γιατί θα μας πασάρουν κανένα Huawei μουφα και θα κλαίμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα από 16/1 σήμερα μου έδωσαν ένα mate 9, οπότε το μόνο που θα πω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

Το δικό μου ήταν γαλλικό.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ειχες το περιθώριο να ζητήσεις κάτι άλλο η το έκοψες για αδύνατη " διαπραγμάτευση " ?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα mate 9 δίνουν; Κοντεύει να βγει το 11.. και αυτό που στον καθένα δίνουν άλλη συσκευή για αντικατάσταση τι πράγμα είναι;
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω πως δίνουν τηλέφωνα αντικατάστασης σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς που βάζουμε μέσα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και πιστεύω πως δίνουν τηλέφωνα αντικατάστασης σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς που βάζουμε μέσα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Σύμφωνα με το πόσο το αγοράσαμε δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι λέει η νομοθεσία επί αυτού. Γιατί πιστεύω, χωρίς να τη γνωρίζω όμως, ότι αφήνει ορθανοιχτο παράθυρο σε αυτό. Ανά χώρα υπάρχει διαφορετική τιμολογηση. Η εγγύηση παρεχεται ουσιαστικά από την μαμά εταιρεία αλλά πως θα επιλέξει το ποσό. Βάση serial και για ποια χώρα είχε πάει αυτό, βάση της χώρας που είναι προς επισκευή ή έχει κοπεί τιμολόγιο?

Και εφόσον στην ίδια χώρα υπάρχουν διαφορετικές τιμολογησεισ τότε την συμφέρει να πάει με την αξία παραστατικου.

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι μας δουλεύουν όλους στον καθένα λένε κάτι διαφορετικό , εμένα την επόμενη μέρα που το πήγα ήξεραν ότι είχε θέμα η mobo , και είχε αλλάξει και το status του track σε αναμονή ανταλλακτικου από τον κατασκευαστή. Γενικώς δεν βλέπω να υπάρχουν ανταλλακτικά όποτε τα ήπιαμε γιατί θα μας πασάρουν κανένα Huawei μουφα και θα κλαίμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχες το περιθώριο να ζητήσεις κάτι άλλο η το έκοψες για αδύνατη " διαπραγμάτευση " ?

Μου είχαν προτείνει mate 10 lite, οπότε βαρέθηκα να περιμένω και άλλο γιατί είχε περάσει μήνας και τους είπα οκ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέτε με την απόδειξη Πληρωμής. Εγώ είχα αγοράσει το nexus 370 €. Όταν χάλασε μου το αντικατεστησαν μετά από τρεις εβδομάδες με το p10 plus που έχει λιανική κοντά στα 600.

Εγώ θα συνιστούσα σε όσους περιμένουν 2 πράγματα.

1. υπομονή. Κάποια στιγμή εφόσον δεν έρχεται το ανταλλακτικό θα σας προτείνουν αντικατάσταση.

2.πίεση με τηλέφωνα στη Huawei. Όχι κάθε μέρα για να μη σας πουν και γραφικούς αλλά να μην σας ξεχάσουν κιόλας.

Edited by philpi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...