Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είναι να πάρω ένα nexus 6p μεταχειρισμενο,το τηλέφωνο είναι root με stock marshmallow και twrp και επειδή δεν ξαναειχα nexus είπα στο παιδί να το αφήσει έτσι για να μην μπαίνω στη διαδικασία να κάνω root,έκανα καλά;θα έχω κάποιο πρόβλημα;sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά σε nexus και stock android παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα απολύτως πρόβλημα. Ανά πάσα ώρα το γυρνάς στοκ

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά είναι να πάρω ένα nexus 6p μεταχειρισμενο,το τηλέφωνο είναι root με stock marshmallow και twrp και επειδή δεν ξαναειχα nexus είπα στο παιδί να το αφήσει έτσι για να μην μπαίνω στη διαδικασία να κάνω root,έκανα καλά;θα έχω κάποιο πρόβλημα;sorry για τις χαζές ερωτήσεις αλλά πρώτη φορά σε nexus και stock android παιδιά :)

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προχώρα Βαγγέλη!!! Once nexus always nexus θα πεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

.μπορει καποιος εν συντομια να με ενημερωσει σχετικα με το θεμα του μικροφωνου που εχει ακουστει απο πολλους και αν υπαρχει τροπος να το διορθωσουμε?

Τελικα ειναι θεμα hardware η sostware?

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Όσο έχω διαβάσει δεν έχει καταλάβει κανείς τελικά. Άλλοι αναφέρουν ότι απενεργοποιόντας το πίσω μικρόφωνο διορθώνεται. Από την άλλη σε άλλους δεν υπάρχει καν. Τώρα πως ένα τέτοιο θέμα software σε μερικούς υπάρχει και σε άλλους όχι δεν γνωρίζω. Ειδικά όταν μιλάμε για stock google καταστάσεις. Από την άλλη αν είναι hardware πως διορθώνεται με μία αλλαγή στο software???

Ου μπλέξεις. Εμένα γενικότερα καμία φορά μπορεί να μου πουν ότι δεν ακούγομαι καλά αλλά στιγμιαία και όχι για όλη την κλήση. Άρα πιθανότατα και θέμα σήματος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

.μπορει καποιος εν συντομια να με ενημερωσει σχετικα με το θεμα του μικροφωνου που εχει ακουστει απο πολλους και αν υπαρχει τροπος να το διορθωσουμε?

Τελικα ειναι θεμα hardware η sostware?

 

To δικο μου αγορασμένο προ ημερών δεν έχει το παραμικρό προβλημα.

Δεν προσέχω και ιδιαίτερα πως το κρατάω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Δηλωνω κι εγω απο σημερα πανευτηχης κατοχος μιας grey 32 gb συσκευης..:p

Θα ηθελα την βοηθεια σας..Πως πρεπει να κανω τις πρωτες φορτισεις..

Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη προσοχή για τις πρώτες φορτίσεις.

Πλέον η μόδα λέει - ότι καλό είναι - οι μπαταρίες λιθίου να μην αποφορτίζονται εντελώς.

 

Προσωπικά , θα σου έλεγα ότι οι μπαταρίες στα δύο χρόνια αρχίζουν και χαλάνε.

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Πρώτες εντυπώσεις άριστες πραγματικά...

Ταχύτατο, απλά ως χρήστης νέος κι εγώ nexus συσκευών θα ήθελα αν είναι εύκολο ένα link για τα σχετικά με το 6p.

Ξεκλείδωμα bootloader ,ρουτ και τα σχετικά.. Γιατι είμαι αρχάριους και δεν γνωρίζω από αυτά, επομένως κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

Ευχαριστώ παίδες:happy:

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την NBeta, λοιπόν τα δεδομένα κλείνουν με ένα απλό πάτημα όπως σε όλα τα κινητά, και όχι μέσα από το μενού, το τηλέφωνο έγινε σίγουρα απίστευτα ποιο γρήγορο, η κουρτίνα με τα βασικά άλλαξε και μεγάλωσε. Η μπαταρία δυναμώσε ένα 10% τουλάχιστον, τα δεδομένα παρασκήνιου δεν υπάρχουν πια, αντίθετα έβαλαν, ένα που λέγεται εξοικονόμηση δεδομένων :) αυτά έως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα.

Πρώτες εντυπώσεις άριστες πραγματικά...

Ταχύτατο, απλά ως χρήστης νέος κι εγώ nexus συσκευών θα ήθελα αν είναι εύκολο ένα link για τα σχετικά με το 6p.

Ξεκλείδωμα bootloader ,ρουτ και τα σχετικά.. Γιατι είμαι αρχάριους και δεν γνωρίζω από αυτά, επομένως κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη..

Ευχαριστώ παίδες:happy:

 

Ελπίζω να μην περίμενες οδηγό στα Ελληνικά γιατί το βλέπω δύσκολο...

στα αγγλικά είσαι εδώ

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οδηγός από τον @djkostas20 στο φόρουμ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλοι να'στε καλα:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παιδιά να'στε καλά.:D

Τα αγγλικά δεν αποτελούν πρόβλημα.

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ σε μετάφραση είναι για όποιον έχει θέμα με τα αγγλικά. Αλλά καλύτερα η πηγή παρά τα δικά μου για όποιον ξέρει αγγλικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είχα ποτέ nexus, πόσες αναβαθμίσεις παίρνει ένα nexus?δηλαδή με αυτό την δεδομένη στιγμή μέχρι πότε πας χαλαρά χωρίς να σκεφτείς αλλαγή λόγο μη αναβαθμίσεων?

 

επίσης υπάρχει θέμα με το ξεκλείδωμα του booloader και απώλειας εγγύησης όπως στο 90% των κινητών?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν είχα ποτέ nexus, πόσες αναβαθμίσεις παίρνει ένα nexus?δηλαδή με αυτό την δεδομένη στιγμή μέχρι πότε πας χαλαρά χωρίς να σκεφτείς αλλαγή λόγο μη αναβαθμίσεων?

 

2μιση χρόνια περίπου από τότε που παρουσιάστηκε.

 

επίσης υπάρχει θέμα με το ξεκλείδωμα του booloader και απώλειας εγγύησης όπως στο 90% των κινητών?

 

κάτι είχε κυκλοφορήσει στην αρχή ότι θα έχεις θέμα αν ξεκλειδώσεις (λέγανε ότι καιγόταν μια ασφάλεια), αλλά δεν νομίζω να ισχύει, αυτό θα φανεί μόνο αν κάποιος το rootάρει και το πάει για service.

Link to comment
Share on other sites

2μιση χρόνια περίπου από τότε που παρουσιάστηκε.

 

έχει 2 χρόνια ψωμί ακόμα δηλαδή, όσο και αυτά που βγήκαν τώρα αλλά με την διαφορά ότι τα παίρνεις στην ώρα τους και όχι όποτε να ναι.

 

κάτι είχε κυκλοφορήσει στην αρχή ότι θα έχεις θέμα αν ξεκλειδώσεις (λέγανε ότι καιγόταν μια ασφάλεια), αλλά δεν νομίζω να ισχύει, αυτό θα φανεί μόνο αν κάποιος το rootάρει και το πάει για service.

 

αυτό με ενδιαφέρει πιο πολύ, ήδη έχω απορρίψει το 90% των κινητών για αυτό τον λόγο, δεν θέλω κλειδωμένο τηλέφωνο και να χάνω την εγγύηση αν ξεκλειδώσει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχει 2 χρόνια ψωμί ακόμα δηλαδή, όσο και αυτά που βγήκαν τώρα αλλά με την διαφορά ότι τα παίρνεις στην ώρα τους και όχι όποτε να ναι.

 

Αν πάρουμε το πρόσφατο παράδειγμα του nexus 4, βάλε ακόμα ένα χρόνο παραπάνω περίπου.

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια κράτησε η υποστήριξη του 4 όσον αφορά αναβαθμίσεις λειτουργικού. Δεν υπολογίζω τις διορθωτικές 5.χ.χ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η qfuse υπάρχει αλλά δεν τριγγαρεται ούτε από ξεκλείδωμα ούτε από τπτ.

 

Κλείδωμα και ξεκλείδωμα γίνεται πανεύκολα.

 

Η Google έχει δεχτεί συσκευές ακόμα και ρουταρισμενεσ σε παλαιοτερα νεξους. Γιατί όχι και τώρα. Αλλά....

Στην Ελλάδα είμαστε, και ουσιαστικά το σέρβις είναι μιας συνεργαζομενησ εταιρείας και μάλιστα με Huawei και όχι Google.

Εγώ με δεδομένο την τόσο εύκολη διαδικασία κλειδώματος ξεκλειδωματοσ, back to stock κλπ θα το πήγαινα κλειδωμένο να νιώθω 100% σίγουρος και να μην μπλεξω με email σε Google

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ρωτάω, αν κλειδώνει και αν το δέχονται αν το στείλεις κλειδωμένο (πχ g3) γιατί σε κάποιες εταιρείες και κλειδωμένο δεν το δέχονται, βλέπουν ότι έγινε unlock. πχ Samsung LG G5 κλπ.

 

Sent from my LG-D855

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε όσους έχουν software για χειροκίνητο έλεγχο της κάμερας, στην μπροστινή σας αφήνει να πειράξετε τις παραμέτρους?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε όσους έχουν software για χειροκίνητο έλεγχο της κάμερας, στην μπροστινή σας αφήνει να πειράξετε τις παραμέτρους?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε ρωτησω, ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις;

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Manual Camera

 

Και λειτουργεί κομπλε; γιατί σε σχόλια στο playstore για το 6p ειδα να αναφέρουν προβληματα.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Και λειτουργεί κομπλε; γιατί σε σχόλια στο playstore για το 6p ειδα να αναφέρουν προβλήματα.

 

Όσο καιρό την χρησιμοποιούσα στην ΜΜ δεν είχα κάποιο θέμα. Μόνο η προεπισκόπηση δεν λειτουργούσε σωστά αλλά δεν με πείραζε. Πλέον είμαι σε Ν και βλέπω ότι με αφήνει να πειράξω παραμέτρους στην μπροστά κάμερα αλλά δεν θυμάμαι αν με άφηνε στην ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...