Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχουν χώρες και μοντέλα στο 6p ή μάλλον υπάρχουν δύο Η1511 το αμερικανικό και Η 1512 το international

 

Δηλαδή εμενα που ειναι το H1512 γιατι μου ειπε οτι δεν επισκευάζεται εδω και μου λεει μόνο στην αρβατο εξω .;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το φορτιστή μας ενδιαφέρει η Τάση και ΜΟΝΟ πρακτικά. Τι θέλω να πω... Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να είναι ίδιας τάσης με τον μαμά. Από εκεί και πέρα το πόσα Ah θα είναι δεν έχει σημασία. Εαν είναι λιγότερα από τον κανονικό θα φορτίζει αργά(usb charging) ενώ εάν είναι παραπάνω δεν σημαίνει ότι θα φορτίζει πιο γρήγορα από το μέγιστο AC charging που έχει το κινητό. Εαν ο φορτιστής μπορεί να υποστηρίξει μεγαλύτερο φορτίο δεν έχει να κάνει. Και 10Ah φορτιστή να πάρεις, εαν το φορτίου θέλει 2, με 2 θα πάει. Και αυτό ρυθμίζεται από το λειτουργικό. Οπότε θεωρητικά πάντα. Οι μπαταρίες στα κινητά εως τώρα θέλουν φορτιστή στα 5V. Οι γρήγοροι φορτιστές είναι 2Ah.

Άρα ένας φορτιστής με 5V τάση μας κάνει.

 

EDIT: Ο φορτιστής μας έχει τα εξής στοιχεία! 5V τάση και 3Α ρεύμα. Άρα ένας φορτιστής με ίδια τάση και τουλάχιστον 3Α μέγιστο ρεύμα μας κάνει.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτησω απο βδομαδα θα πεσει παραγγελια για το nexus και ψαχνω θηκες, εχω δει απο σκρουτζ την spigen rugged armor αλλα θα ηθελα την διαφανη της εταιριας αλλα δεν την εχω βρει πουθενα.

Α)Εχετε βρει κανενα καταστημα με θηκες για το νεξους;

Β)Εχετε να προτεινεται καμια αλλη θηκη;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν χώρες και μοντέλα στο 6p ή μάλλον υπάρχουν δύο Η1511 το αμερικανικό και Η 1512 το international

Ειναι αγορασμενο απο εδω.. Αν εχει κανενα παιδι την καλοσύνη να δει και να μου πει αν θα εχω προβλημα με το σερβίς εδω ελλαδα.

http://www.axiomtelecom.com/mobiles/huawei/huawei-nexus-6p-64gb-4g#variant_id=8687242-39963608178

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμενα που ειναι το H1512 γιατι μου ειπε οτι δεν επισκευάζεται εδω και μου λεει μόνο στην αρβατο εξω .;;

 

Ειναι αγορασμενο απο εδω.. Αν εχει κανενα παιδι την καλοσύνη να δει και να μου πει αν θα εχω προβλημα με το σερβίς εδω ελλαδα.

http://www.axiomtelecom.com/mobiles/huawei/huawei-nexus-6p-64gb-4g#variant_id=8687242-39963608178

Είναι πολύ απλό η arvato είναι εταιρεία στην Ελλάδα αλλά τα huawei τα στέλνει στο εξωτερικό και τα φτιάχνουν νομίζω στην Τσεχία αν πάθει κάτι η συσκευή σου την καλύπτει ή εγγύηση το πας στην αρβατο το στέλνει έξω το φτιάχνουν και της το επιστρέφουν ,ή μονές συσκευές που δεν καλύπτονται από εγγύηση εδώ είναι οι αμερικανικές

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό η arvato είναι εταιρεία στην Ελλάδα αλλά τα huawei τα στέλνει στο εξωτερικό και τα φτιάχνουν νομίζω στην Τσεχία αν πάθει κάτι η συσκευή σου την καλύπτει ή εγγύηση το πας στην αρβατο το στέλνει έξω το φτιάχνουν και της το επιστρέφουν ,ή μονές συσκευές που δεν καλύπτονται από εγγύηση εδώ είναι οι αμερικανικές

Ναι αλλα αυτο ειναι απο Dubai.αν και ειναι ιντερνασιολαλ μοντελο.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει αυτον το φορτιστη και εχω βρει την υγεια μου.

 

Φορτιζει πρακτικα το ιδιο γρηγορα (2,8-2,9 Α) το 6Ρ οπως ο ΟΕΜ και δινει και 2,4 Α στις υπολοιπες θυρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας την spigen ultra hybrid crystal clear στην ελλαδα;

Ναι εγώ την έχω πάρει από μαγαζί του skroutz

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ την έχω πάρει από μαγαζί του skroutz

 

Θα μπορούσες να μου δώσεις λινκ γτ δεν την έχω βρει στο σκρουτζ;

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

E experts λέγετε νομίζω το μαγαζι

Σωραιος φιλε μου..την εχει οντως ασχετα αν στο σκρουτζ δεν την εμφανιζε.

Αλλα..και ειναι μεγαλο αλλα εχει ρε γαμ** 25 χωρις μεταφορικα την ωρα που επισημα εχει τιμη κοντα στα 13 δολαρια!

Damn!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτο ειναι απο Dubai.αν και ειναι ιντερνασιολαλ μοντελο.

 

 

ερωτηση ρε Νικο γιατι το πουλας ?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/zte/626368-google-nexus-6p-black-64-gb-%CE%B1%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF-500-%CE%BD%CE%B1-%CF%86%CE%B5%CF%85%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους. Το κιν ειναι πενα.θα οαρω το s7. Μου εσπασαν τα νευρα στην Huawai και στην αρβατι. Γθα το θέμα οτι αν παθει κατι που θα απευθύνθω και δεν εβγαλα ακρη
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Το s7 που θα πάρεις αδερφέ αν το πάρεις από Dubai θα σου το καλύπτει κάποια εγγύηση εδώ; Δεν φταει ούτε η huawei ούτε η arvato
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους. Το κιν ειναι πενα.θα οαρω το s7. Μου εσπασαν τα νευρα στην Huawai και στην αρβατι. Γθα το θέμα οτι αν παθει κατι που θα απευθύνθω και δεν εβγαλα ακρη

 

Μην νομιζεις παντως οτι με την samsung θα ειναι καλυτερα στο service, απ' οσο πιστευεις.

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους. Το κιν ειναι πενα.θα οαρω το s7. Μου εσπασαν τα νευρα στην Huawai και στην αρβατι. Γθα το θέμα οτι αν παθει κατι που θα απευθύνθω και δεν εβγαλα ακρη

Φιλε εγω ειχα την ιδια εμπειρια απο την αλλη πλευρα.

Ειχα εναμησι μηνα το note 4 μου στο σερβις και γενικα η εμπειρα απο την εξυπηρετηση ειναι απογοητευτικη.

Για αυτο και το πουλησα.

Το θεμα ειναι να μην σου τυχει να το στειλεις για σερβις.

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μεινεις με αυτο τζαμπα λεφτα θα δωσεις στη σαμσουγκ . Υ.Γ εχει και ακριβα ανταλλακτικα( οθονες κτλ ) σε σχεση με Apple h Huawei
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μεινεις με αυτο τζαμπα λεφτα θα δωσεις στη σαμσουγκ . Υ.Γ εχει και ακριβα ανταλλακτικα( οθονες κτλ ) σε σχεση με Apple h Huawei

Αν σου πω οτι τωρα το εδωσα.και πηγα και πηρα ενα 32 απο τα public.μην γελατεεεεεε ναιιιι εδωσα το 64 και πηρα 32.το s7 λεει απο 12 και μετα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με τo update Μαρτίου τι παίζει δεν θα βγει?

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει συγκεκριμένη ημερομηνία που βγάζει τα security update κάθε μήνα τον προηγούμενο το έβγαλε την 1η του μηνός του Ιανουρίου το είχε βγάλει στης 3 και του Δεκεμβρίου το είχε βγάλει 5 πάντως υπολογιζω αύριο μεθαύριο να βγει
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα νορμάλ σχετικά με το ambient display.

Άραγε, θα βγει κανένα mod να είναι μόνιμα σε ambient display όπως να νέα s7/g5?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κοιταω ολη την βδομαδα την τιμη του 6p και ειναι ενα καταστημα που γενικα εχει ριξει πολυ την τιμη. Δεν εχει αξιολογησεις και πουλα το κινητο 30+€ κατω απο τα αξιολογα eshop του skroutz, γνωριζει κανενας για αυτο το καταστημα diktyo.xyz ;

https://www.skroutz.gr/s/7557550/Huawei-Nexus-6P-32GB.html?from=catspan

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...