Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι σφαίρα.... και εγω εχω το s6 edge plus και σκέφτομαι την μετάβαση.τι σου αρεσει ποιο πολυ στο nexus. Και τι σου λείπει απο το s6 edge+.?μπαταρια καλη?καμερα τι δεν σου αρεσει?αν παρω το 64απο skroutz.θα εχω κανονικα εγγύηση εδω Ελλάδα.? Και που ειναι το σέρβις?

Κανονικά εγγύηση έχεις.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειναι σφαίρα.... και εγω εχω το s6 edge plus και σκέφτομαι την μετάβαση.τι σου αρεσει ποιο πολυ στο nexus. Και τι σου λείπει απο το s6 edge+.?μπαταρια καλη?καμερα τι δεν σου αρεσει?αν παρω το 64απο skroutz.θα εχω κανονικα εγγύηση εδω Ελλάδα.? Και που ειναι το σέρβις?

Το βασικό πλεονέκτημα του nexus είναι η ταχύτητα απόκρισης όλων των εφαρμογών.

Θεωρώ ότι το πρόβλημα του edge + είναι το κακογραμμενο software που δημιουργεί lag σε όλες τις εφαρμογές.

Θα ήθελα ή κάμερα του nexus να είχε ois.

Παρόλο αυτά έχει καλή συμπεριφορά αν και είναι ένα κλικ πιο κάτω από το Samsung.

Μπαταρία θα σου πω σε λίγες ημέρες όταν θα ολοκληρωσω τους πρώτους κύκλους φόρτισης.

Ή αίσθηση μου είναι ότι έχει την ίδια απόδοση με το edge +.

Εγγύηση θα έχεις κανονικά αν το πάρεις από skroutz.

Επίσης το δακτυλικό αποτύπωμα είναι απίστευτα γρήγορο και ακριβες και καμιά σχέση με το samsung:lol:.

Edited by freedom1975
iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service της huawei στην Ελλάδα το είχε η arvato.αλλα μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία μαζι τους με ενημέρωσαν ότι για οποιονδήποτε έλεγχο ,επισκευή η αντικατάσταση τα στέλνουν Ευρώπη και συγκεκριμένα Τσεχία .γνωμη μου; Οτιδήποτε ειναι καλύτερο απο την arvato(έχω πρώτος πόλη εμπειρία με το mate 7).
Link to comment
Share on other sites

 

η κόκκινη έφυγε από εμενα μόλις έκανα την παραγγελια σήμερα στα 27 euro μαζί με τα μεταφορικά λέει πως θα την έχω μέχρι της 25/2 περιμένουμε λοιπόν γιατί χωρίς θήκη δεν βγάζω το κινητό εγώ...

 

ευχάριστω για το link ;)

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service της huawei στην Ελλάδα το είχε η arvato.αλλα μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία μαζι τους με ενημέρωσαν ότι για οποιονδήποτε έλεγχο ,επισκευή η αντικατάσταση τα στέλνουν Ευρώπη και συγκεκριμένα Τσεχία .γνωμη μου; Οτιδήποτε ειναι καλύτερο απο την arvato(έχω πρώτος πόλη εμπειρία με το mate 7).

 

με αλλα λογια μακρια απο arv. καλα αλλο σερβις δεν εχει΄;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο δυστυχώς όχι απο όσο γνωρίζω εγώ αλλα αφού δεν τα στέλνουν έξω για έλεγχο πιστεύω δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα (ας το ελπιςουμε )Έχετε ακούσει τίποτα παιδιά για το πρόβλημα με τη μη σωστό calibration της οθόνης ;;
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 4-5 μερες χρησης το κινητο αρχιζει και μου δειχνει οτι αξιζει οντως τα λεφτα του.χρηστης του 6plus ,Note 4 ,galaxy edge plus,g4,one plus one.ισως το πιο γρηγορο android αυτη τη στιγμη με εμφαση στο design,ποιοτητα κατασκευης,camera.για τον 810 δεν θα πω τιποτα.τη δουλεια την κανει με αξιοπρεπεια, ισως ειναι v2 η οτιδηποτε.με την μπαταρια βγαζω κοντα 4+ screen on time,αρκετα ικανοποιητικο για την qhd οθονη.και αυτο που μου εκανε εντυπωση φιλου μου ειναι η φορτιση της μπαταριας 0-100 σε 1.30 λεπτα.

πραγματικα χαρουμενος για αυτη την αγορα.

σας ευχαριστω που με ωθησατε να το παρω.:D

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι με μεγαλη διαφορά το καλύτερο κινητό που έχω πάρει ποτέ. Από ταχύτητα και απόκριση το περίμενα, η μπαταρία είναι ακρως ικανοποιητική προς καλή(πάντα θες παραπάνω). Κατασκευή άψογη, design προσωπικά φοβερό, ηχεία στην ρποσοψη στα άκρως θετικά. Δαχτυλικό αποτύπωμα αμεσότατο! Το μη προσδοκώμενο ήταν η κάμερα. Πραγματικά φοβερή απόδοση. Προχθες μάλιστα δοκιμάστηκε σε σκληρή κατά την άποψη μου δοκιμασία. Φωτογραφίες σε club. Όλοι με ρωτούσαν ποιο κινητό είναι. Φοβερές φωτογραφίες, πεντακάθαρες και τρομερή απόδοση χρωμάτων.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το πακέτο

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160211/1b4325ab3bff82f0d58ada472ff3e010.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160211/e71de29ceafaae880a5c3d29de820939.jpg

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θήκη για το κινητό. Την έχω/είχα απο την πρώτη μέρα... μέχρι την τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη θήκη για το κινητό. Την έχω/είχα απο την πρώτη μέρα... μέχρι την τελευταία.

Πρέπει να ήσουν και ο πρώτος που το πήρε εδώ μέσα αν δεν κάνω λάθος

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι έχει ωραία αίσθηση και μαζί με το γυαλί της intelli max coverage δένουν αρμονικά.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160211/9131ad00a30082012793c374b0f0414b.jpg

 

Ημέρα παραλαβής και εμένα! Προτίμησα κάτι πιο λεπτο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

δεν μαρεσει τελικα αλλα απο το τπτ καλη ειναι. δυστυχως δν πιανει πανω και κατω και δν το ειχα προσεξει,βιαστηκα ο χαζος.Παντως σαν ποιοτητα ειναι πολυ καλη
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160212/995079eead8c4ff066474e1fabd95acb.jpg

 

 

 

Δύο μια για έξω και μια για την δουλειά (heavy duty) πολύ καλες και οι δύο φοραω και γυαλί intelli max coverage . μου έχει πέσει 3 φορές και δε έχει πάθει κάτι , δύο με τις γωνίες και μια face down , περίπου από το 1,50 μέτρο .

 

Κανένα πρόβλημα ή θέμα

Link to comment
Share on other sites

Την επίσημη της Google την έχει βρει πουθενά κανείς ;

Εγώ από playstore. Δεν μου άρεσε καθόλου και την πούλησα.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

με το sRGB που βλεπω τοσα ποστ στο ιντερνετ τι παιζει παιδια?λενε οτι πρεπει να ενεργοποιηθει για να μην εχει θεμα η οθονη στα χρωματα

παρακαλω τα ...φωτα σας!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με την οθόνη πάντως μάλιστα έχω ενεργοποιήσει κάποιο από τα έτοιμα προφίλ του elemental και είμαι πολύ ευχαριστημένος
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

με το sRGB που βλεπω τοσα ποστ στο ιντερνετ τι παιζει παιδια?λενε οτι πρεπει να ενεργοποιηθει για να μην εχει θεμα η οθονη στα χρωματα

παρακαλω τα ...φωτα σας!:p

Για δώσε link να διαβάσουμε

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε νήμα συσκευής στο xda υπάρχει ένα topic για κίτρινη οθόνη εντάξει έλεος
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...