Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά δύο μέρες από amazon δεν έχει δει κανένας Βαγγέλη όταν με 15 ευρώ το expansys στο έχει σπίτι σου σε δύο μέρες , και δεν είναι κάνα μαγαζάκι και αυτό σοβαρό σοβαρότατο είναι απλά σίγουρα το Amazon είναι περισσότερο φιλικό στον αγοραστή

 

Πολλές φορές στέφανε έχω λάβει με ups express ταμπλετ και κινητό σε 2 μερες σπίτι. Μπορώ να σου στείλω 2-3 παραδείγματα δικά μου. Μη συγκρίνεις τα Χριστούγεννα που υπήρχαν προβλήματα παντού. Άσε γιατί από εξπανσυς έχω αγοράσει πραγματικά πολλά πράγματα και έχω και κακες εμπειρίες, εκτός από καλές (άνοιγμενη συσκευασία, άρνηση αντικατάστασης και δε συμμαζευεται). Όπως σου είπα, μέρα με τη νύχτα με το Αμαζόν. Άλλο level φίλε, πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι παίρνει από 2 έως 10 μέρες το expedited delivery, στα 14 ευρώ μεταφορικά. Δεν είναι και τραγικό, προτιμώ λίγες μέρες πιο αργά και σοβαρό after Sales service, παρα οτιδήποτε άλλο...

Βαγγελη στα τοσα χρονια που παραγγελνω δεν μου χρειαστικε ποτε το after sale service ουτε του ενως ουτε του αλλου... Αντιθετα αυτο που ηταν ποιο αμεσο ηταν η 1 μερα παραδοση του Expansys ,καλα αυτα που γραφεις Βαγγελη αλα το να παραλαμβανω την συσκευη μου σε 1 εργασιμη για εμενα ειναι το καλυτερο γιατι οπως σου εγραψα ειναι πολυ ποιο αμεσο.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη στα τοσα χρονια που παραγγελνω δεν μου χρειαστικε ποτε το after sale service ουτε του ενως ουτε του αλλου... Αντιθετα αυτο που ηταν ποιο αμεσο ηταν η 1 μερα παραδοση του Expansys ,καλα αυτα που γραφεις Βαγγελη αλα το να παραλαμβανω την συσκευη μου σε 1 εργασιμη για εμενα ειναι το καλυτερο γιατι οπως σου εγραψα ειναι πολυ ποιο αμεσο.

 

Χάρη για πήγαινε μια βόλτα στο windows pc subforum να δεις μερικές δεκάδες επιστροφές από μέλη του φόρουμ για καμενα πιξελς, ανεμιστήρες που ακούγονται παραπάνω από το φυσιολογικό και Και και...

Το quality control έχει πάει περίπατο και προσωπικά δεν αλλάζω με τίποτα το τρομερό after Sales service με 1-2 μέρες ταχύτερη παράδοση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές στέφανε έχω λάβει με ups express ταμπλετ και κινητό σε 2 μερες σπίτι. Μπορώ να σου στείλω 2-3 παραδείγματα δικά μου. Μη συγκρίνεις τα Χριστούγεννα που υπήρχαν προβλήματα παντού. Άσε γιατί από εξπανσυς έχω αγοράσει πραγματικά πολλά πράγματα και έχω και κακες εμπειρίες, εκτός από καλές (άνοιγμενη συσκευασία, άρνηση αντικατάστασης και δε συμμαζευεται). Όπως σου είπα, μέρα με τη νύχτα με το Αμαζόν. Άλλο level φίλε, πραγματικά...

Τώρα Βαγγέλη ανούσια συζήτηση κάνουμε φίλε ,από αμαζον έχω παραγγείλει χιλιάδες φορές μέσα στις χιλιάδες φορές υπήρχαν αντικείμενα που δεν έφτασαν ποτέ συσκευασίες ανοιγμενες με το περιεχομένο να λείπει κ.α βεβαίως σε όλες τις περιπτώσεις αποζυμιωθηκα η υπήρξε αντικατάσταση αλλά στραβες συμβαίνουν παντού

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τώρα Βαγγέλη ανούσια συζήτηση κάνουμε φίλε ,από αμαζον έχω παραγγείλει χιλιάδες φορές μέσα στις χιλιάδες φορές υπήρχαν αντικείμενα που δεν έφτασαν ποτέ συσκευασίες ανοιγμενες με το περιεχομένο να λείπει κ.α βεβαίως σε όλες τις περιπτώσεις αποζυμιωθηκα η υπήρξε αντικατάσταση αλλά στραβες συμβαίνουν παντού

 

Στέφανε όντως έχουμε βγει εκτός θέματος, έχεις δίκιο και περιπτώσεις υπάρχουν πολλές για όλα τα καταστήματα, αλλά ειδικά για σοβαρές - ακριβές συσκευές, θεωρώ πως το Αμαζόν είναι πραγματικά πολύ μπροστά. Δεν το αλλάζω με τίποτα, πραγματικά. Ας μη συνεχίσουμε αυτή την κουβεντα, δεν καταλήγει πουθενά, έχεις απόλυτο δίκιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε πολυ off topic και ζητω συγγνωμη

 

 

Παιδια ενα σημειο για τους χρονους παραδοσης.Τουλαχιστον απο γαλλικο,αγγλικο και ιταλικο amazon με express shipping την επομενη ημερα ειναι στο σπιτι μου (ups ή dhl).Το μοναδικο ζαβο ειναι το γερμανικο που ακομα και με τη γρηγορη παραδοση, οταν τα αντικειμενα φευγουν απο Γερμανια ή Ιταλια, τα στελνει με ups standard (4 εργασιμες). Φυσικα ολα τα παραπανω για αντικειμενα που ειναι σε stock.

 

Μια φορα χρειαστηκε να στειλω ενα m8 στο expansys για καμμενα pixels.

Υπερ: ηρθε η dhl και παρελαβε το κινητο

Κατα: περασαν 7 εργασιμες μεχρι να παραλαβω το καινουργιο.

 

Μια φορα εστειλα ενα moto στο amazon για καμμενο pixel.

Κατα: εκανα μονος μου τη συσκευασια και το εστειλα με ΕΛΤΑ συστημενο

Υπερ: Απο τη στιγμη που ανοιξα την αντικατασταση στο amazon σε δυο εργασιμες ειχα το καινουργιο ρολοι στα χερια μου και περιθωριο 30 ημερες να τους στειλω το προβληματικο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχει κανενα καταστημα στην αθηνα για να το δουμε;; αν ναι που..

και ενα ωραιο βιντεο για το nexus

10 Hidden Features of the Nexus 6P You Don't Know About

AskTheAndroidGuy

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε από expansys. Δευτέρα μεσημέρι το έστειλαν, Τρίτη μεσημέρι ήταν στα χέρια μου. Γαλλικό λογικά. Έχει και hands free μέσα. Πρώτη σύντομη επαφή - έρωτας...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο ναι το expansys γαλλικά στέλνει ως επί το πλείστον επειδή και το δικό μου είχε ακουστικά μέσα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το dbrand σήμερα.. Ούτε εγχείριση να έκανα ρε παιδιά για να το βάλω! Χαχα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που το έβαλα εντελώς χαλαρά σε 3 λεπτά και προς μεγάλη μου έκπληξη εφάρμοσε μια χαρά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

έλα βάλτε και καμιά φώτο να τα δούμε...εμένα ακόμα στον δρόμο είναι και έρχεται..:p
Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/16/01/27/323a4a8d581e3e60806ee9fed7cc7b6a.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/16/01/27/76c748c0d8e91717126463ed0f0cdd7f.jpg

Το δικό μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά και τα 2 ευγε

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα δώρο nexus logo γιατί λέει δε βγαίνουν ακριβώς στο ίδιο σημείο από το εργοστάσιο..!

Ένα ασημένιο, ένα άσπρο κι ένα μαύρο.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160120/77d12cb67a4ba65d2eec57e20407729e.jpg

Ήρθε σήμερα , για να δούμε γιατί έχω ακούσει καλά λόγια

 

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ. Μπορώ να πω ως πρώτη εντύπωση ότι είναι πολύ καλύτερη απ την Orzly, και αρκετά λεπτότερη. Stef μήπως ξέρεις τι είναι το camera sticker? Δεν γίνεται align στη πίσω κάμερα. Είναι μικρότερο και τετραγωνισμένο. Μήπως απλά πάει στο σημείο του flash η τρύπα και δε πιάνει όλο το glass της κάμερας??? Δε βρίσκω πουθενά info.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ. Μπορώ να πω ως πρώτη εντύπωση ότι είναι πολύ καλύτερη απ την Orzly, και αρκετά λεπτότερη. Stef μήπως ξέρεις τι είναι το camera sticker? Δεν γίνεται align στη πίσω κάμερα. Είναι μικρότερο και τετραγωνισμένο. Μήπως απλά πάει στο σημείο του flash η τρύπα και δε πιάνει όλο το glass της κάμερας??? Δε βρίσκω πουθενά info.

Δεν ξέρω καν για τι πράγμα μιλάς έχω ακόμα την intelliglass επάνω και την nillkin δεν την έχω βγάλει καν από το κουτί της ακόμα:D

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πτώση τιμής διαβάζω για το κινητό κατά 100€. Άντε να φτάσει σιγά σιγά στα 499 να ορμήσουμε γιατί το 4αρι έφτασε στα όριά του :D:D
Link to comment
Share on other sites

Πτώση τιμής διαβάζω για το κινητό κατά 100€. Άντε να φτάσει σιγά σιγά στα 499 να ορμήσουμε γιατί το 4αρι έφτασε στα όριά του :D:D

 

Ήδη στο σκρουτζ άρχισε να πέφτει,έστω και σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να επιστρέψω σε nexus μετά από καιρό.

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει ANT+ ?? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει εμπειρία με το 6p vs iphone 6s plus?

 

Είμαι ανάμεσα στα δύο κ δεν μπορώ να αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε ξαναγράψει ο ορισμός του ανοιχτού λογισμικού με τον ορισμό του κλειστού , διαλεγεις και παίρνεις
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...