Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αλλάζει αυτό σε σχέση με την ΜΜ. Το ίδιο είναι!

Δεν μπορώ να το κάνω ενώ στο 6 το έκανα. Θυμάσαι τον φάκελο που πρέπει να μπει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να το κάνω ενώ στο 6 το έκανα. Θυμάσαι τον φάκελο που πρέπει να μπει;

 

Υπάρχουν οι φάκελοι:

Ringtones για ήχο κλήσης

Notifications για ήχο ειδοποίησης

Alarms για ήχο στο ξυπνητήρι.

 

Αν δεν τους βλέπεις ή τους έχεις διαγράψει ή τους έχεις αποκρύψει. Τότε δημιούργησε τους!

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι φάκελοι:

Ringtones για ήχο κλήσης

Notifications για ήχο ειδοποίησης

Alarms για ήχο στο ξυπνητήρι.

 

Αν δεν τους βλέπεις ή τους έχεις διαγράψει ή τους έχεις αποκρύψει. Τότε δημιούργησε τους!

Ευχαριστώ αυτό έκανα χθες αλλά δεν το έβλεπε. Σήμερα μετά από επανεκκίνηση το είδε. :) Το ποσοστό τις μπαταρίας πάλι δεν το έβαλαν να φαίνεται έτσι; Πάλι θέλει εκείνο το κόλπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξέρει κάποιος που ειναι η ρυθμιση για πολλαπλά παράθυρα? Το ποσοστο της μπαταρίας,οντως, παλι μαπα ειναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ξέρει κάποιος που ειναι η ρυθμιση για πολλαπλά παράθυρα? Το ποσοστο της μπαταρίας,οντως, παλι μαπα ειναι.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πατά παρατεταμένα το πλήκτρο εναλλαγής εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πριν που είχα το s3 να μην σου πω έκανα κάθε εβδομάδα με διάφορες rom η προβλήματα που είχα με την cyanogenmod 13(πολλά bugs),γι αυτό το γύρισα σε nexus για να ησυχάσω από αυτά stock android και γρήγορες αναβαθμίσεις με καλύπτει :)

 

Αν είχε custom tiles(πλέον έχει), ποσοστό μπαταρίας ευδιάκριτο και όχι αυτή την ...... που έχει τώρα και ρυθμιζόμενη navbar τότε και εγώ σε στοκ θα έμενα. Για αυτό εξάλλου μέχρι τώρα είχα την rom του Krexus που ουσιαστικά τα 3 παραπάνω ήταν που είχε προσθέσει και τίποτα άλλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση της μπαταρίας από σήμερα το πρωί που το πήρα στο χέρι με 48%(Μετα απο επαναφορα ηταν κοντα στο 53% εχθες) κατανάλωση οθόνης μου φαίνεται κανονική 2ω 45λ 515mah και το γνωστό σύστημα android κατανάλωσε το 9% που αντιστοιχεί σε 295mah συνεχεία ανοιχτό wi-fi Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Πατά παρατεταμένα το πλήκτρο εναλλαγής εφαρμογών

Ok ευχαριστω πολυ!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε custom tiles(πλέον έχει), ποσοστό μπαταρίας ευδιάκριτο και όχι αυτή την ...... που έχει τώρα και ρυθμιζόμενη navbar τότε και εγώ σε στοκ θα έμενα. Για αυτό εξάλλου μέχρι τώρα είχα την rom του Krexus που ουσιαστικά τα 3 παραπάνω ήταν που είχε προσθέσει και τίποτα άλλο.

 

Και γιατί δεν βάζεις gravity box που τα έχει όλα αυτά και ακόμη παραπάνω και παραμένεις και στοκ;

Εννοείται ότι αναφέρομαι σε ΜΜ - ο λόγος που προσωπικά δεν περνάω σε Ν, είναι ότι δεν έχει βγει ακόμη η έκδοση του xposed.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέρες διαβάζω για το drain και με έχει κόψει λίγο κρύος ιδρώτας ... βλέπετε εχθές , έβαλα επιτέλους την παραγγελία, γιατί θεωρώ ότι το τηλέφωνο σε αμεσότητα , κάμερα , updates είναι απλά εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει στα 360 euro . :)

Αρχικά να πω ότι δεν καίγομαι να πάω σε Ν ... μπορώ να μείνω στην ΜΜ αν δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

 

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι, εάν πιστεύετε ότι είναι θέμα που θα λυθεί μέσω π.χ. κάποιου update ( βλέπε 7,1 ) ή έχει παίξει κάποια ασυμβατότητα με το hardware της συσκευής οπότε την κάτσαμε την βάρκα ... μιας και η Google θα ασχολείται με τα νέα Pixel που από ότι βλέπω τα κοστολόγησε σε τιμές φαρμακείου .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Βρίσκομαι εδώ και μέρες σε nrd90t. Είμαι στο beta οπότε από από nrd90m πέρασα με ota την nrd90t. Το πρόβλημα με το drain είναι πολύ μεγάλο. Σύστημα Android και Λειτουργικό σύστημα Android είναι πάντα από 12% και πάνω. Τι προτείνετε να κάνω; Ένα factory reset? Επίσης πρέπει να περιμένω κάτι σε nrd90u?
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να βγει η 7.1 αλλιώς επιστροφή σε ΜΜ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν βάζεις gravity box που τα έχει όλα αυτά και ακόμη παραπάνω και παραμένεις και στοκ;

Εννοείται ότι αναφέρομαι σε ΜΜ - ο λόγος που προσωπικά δεν περνάω σε Ν, είναι ότι δεν έχει βγει ακόμη η έκδοση του xposed.

 

Δεν θέλω το xposed! Για πολλούς λόγους.

 

Εδώ μέρες διαβάζω για το drain και με έχει κόψει λίγο κρύος ιδρώτας ... βλέπετε εχθές , έβαλα επιτέλους την παραγγελία, γιατί θεωρώ ότι το τηλέφωνο σε αμεσότητα , κάμερα , updates είναι απλά εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει στα 360 euro . :)

Αρχικά να πω ότι δεν καίγομαι να πάω σε Ν ... μπορώ να μείνω στην ΜΜ αν δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

 

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι, εάν πιστεύετε ότι είναι θέμα που θα λυθεί μέσω π.χ. κάποιου update ( βλέπε 7,1 ) ή έχει παίξει κάποια ασυμβατότητα με το hardware της συσκευής οπότε την κάτσαμε την βάρκα ... μιας και η Google θα ασχολείται με τα νέα Pixel που από ότι βλέπω τα κοστολόγησε σε τιμές φαρμακείου .

 

Λογικά θα φτιάξει στην 7.1. Μέχρι τότε αν δεν τρελαίνεσαι μην βάλεις καλύτερα Ν. Μείνε με ΜΜ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέρες διαβάζω για το drain και με έχει κόψει λίγο κρύος ιδρώτας ... βλέπετε εχθές , έβαλα επιτέλους την παραγγελία, γιατί θεωρώ ότι το τηλέφωνο σε αμεσότητα , κάμερα , updates είναι απλά εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει στα 360 euro . :)

Αρχικά να πω ότι δεν καίγομαι να πάω σε Ν ... μπορώ να μείνω στην ΜΜ αν δουλεύει απροβλημάτιστα και βγάζει καλύτερη απόδοση μπαταρίας.

 

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι, εάν πιστεύετε ότι είναι θέμα που θα λυθεί μέσω π.χ. κάποιου update ( βλέπε 7,1 ) ή έχει παίξει κάποια ασυμβατότητα με το hardware της συσκευής οπότε την κάτσαμε την βάρκα ... μιας και η Google θα ασχολείται με τα νέα Pixel που από ότι βλέπω τα κοστολόγησε σε τιμές φαρμακείου .

 

Ένα drain υπάρχει πάντα σε σχέση με την MM όχι ότι αδειάζει η μπαταρία κατευθείαν,λογικά θα το διορθώσουν σε μελλοντικό update εγώ από ότι είδα σχεδόν το ίδιο μου βγάζει και λέω σχεδόν εξαιτίας από σύστημα android που κατανάλωνει παραπάνω σε σχέση με πριν όλα τα άλλα είναι το ίδιο μέχρι στιγμής από ότι βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι με το Update του Οκτωβρίου που ίσως είναι και η 7.1 να έχει διορθωθεί!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως εμένα έβγαλε 22 ώρες με μεικτή χρήση wifi και δεδομενα, συν gps , gaming μουσική και πολλές κλήσεις και μυνήματα και είναι ακόμα στο 38% μπαταρίας. Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι δεν είναι τόσο κλιμακωτή ή πτώση όπως ήταν στην mm. Θα δείξει ο χρόνος .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα δικτύου κινητής τηλεφωνίας στην κατανάλωση πως είναι σε εσάς?το βλέπω και αυτό αυξημένο για αυτό το βράδυ που τα έχω κλειστά όλα μέχρι το πρωί έχει καταναλώσει 3-4% ενώ με MM 1-2% δεν αφήνει το doze να κάνει την δουλειά του,συνολικά η 7 σε σχέση με την 6 θα έλεγα ότι καταναλώνει περίπου 6-9% παραπάνω μπαταριά
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτό έκανα χθες αλλά δεν το έβλεπε. Σήμερα μετά από επανεκκίνηση το είδε. :) Το ποσοστό τις μπαταρίας πάλι δεν το έβαλαν να φαίνεται έτσι; Πάλι θέλει εκείνο το κόλπο...

 

ποιο ειναι το κολπο ρε παιδια?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα λύνονται με updates. Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα το bug του galaxy Nexus που σε recovery αν έφερνες κοντά συσκευή με ακτινοβολία πάταγε μόνο του το πλήκτρο της έντασης.. Από ότι φάνηκε λυνόταν με update. Ταλαιπωρία είναι μόνο, μην αγχωνεστε :D

 

Sent from my Nexus 6P

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κολπο ρε παιδια?

 

Πάτα παρατεταμένα το γρανάζι των ρυθμίσεων θα σε βγει η επιλογή system ui tuner από εκεί το επιλεγείς

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει το ui tuner αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει μέσα ή επιλογή να δείχνει το ποσοστό μπαταρίας τουλάχιστον εγώ δεν την βρήκα
Link to comment
Share on other sites

Για όσους πιστευουν οτι ενα update φταιει μονο σε μια εταιρια... θεωρω σκοπιμο να βαλω και αυτο το link για το ios

 

http://www.mirror.co.uk/tech/iphone-users-claim-ios-10-8885827#rlabs=1%20rt$category%20p$3

Υπομονη ειμαστε οι nexus..... beta testers....

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει το ui tuner αλλά νομίζω πως δεν υπάρχει μέσα ή επιλογή να δείχνει το ποσοστό μπαταρίας τουλάχιστον εγώ δεν την βρήκα

Μπες στο System ui tuner μετα πατα γραμμη κατάστασης και θα δεις τις επιλογες για την μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...