Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα restore για να δούμε

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά το restore σε πήγε στην MM ή στην Ν???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά το restore σε πήγε στην MM ή στην Ν???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/74ca388222df44158bb69ed59e8d7ed1.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160922/ac9e5cfddbd63871cb3cea6cbd71e508.jpg

 

Γιατί μου το έχει απενεργοποιημένο αυτό παιδιά; Και δεν με αφήνει και να το ενεργοποιήσω. Στο p9 lite που έχω υπάρχει και είναι ενεργοποιημένο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκαναν restore κι εγώ.απο το πρωί μολις ανοιγω το ρολόι ( για ξυπνητήρι) έχω bootloop....

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο System ui tuner μετα πατα γραμμη κατάστασης και θα δεις τις επιλογες για την μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου γράφει το ποσοστό της μπαταρίας όταν είσαι στις ρυθμίσεις, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να στο δείχνει και κανονικά δίπλα στο εικονίδιο πάνω δεξιά..

Link to comment
Share on other sites

Σου γράφει το ποσοστό της μπαταρίας όταν είσαι στις ρυθμίσεις, αλλά δεν υπάρχει τρόπος να στο δείχνει και κανονικά δίπλα στο εικονίδιο πάνω δεξιά..

 

Υπάρχει τρόπος κανονικότατα και αναφέρθηκε. Μέσω του UI tuner. Αλλά όχι δίπλα στο εικονίδιο όπως λες! Αλλά μέσα στο εικονίδιο. Όπου φυσικά δεν είναι και το πιο εύκολο να το διαβάσει κάποιος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και μετα το restore ( και αφου εφαγα 3 ωρες το βραδυ) το προβλημα συνεχιζει.το ξυπνητήρι στις 7:30 αντι να χτυπησει ξεκινησε να κανει bootloop το τηλεφωνο.απενεργοποιησα το ρολοι σαν εφαρμογη αλλα αν μου το ξανακάνει με βλεπω για arvato.δεν ειμαι root

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bill1984aggelidi aν θες ενημέρωσε με αν είδες διαφορά στην μπαταρία , γιατί μου έχει περάσει και μένα μέρες τώρα από το μυαλό να κάνω ένα restore.
Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μέρες στην cm13 έχω να πω πως η nougat είναι τραγική σε μπαταρία. Είχα για ένα μήνα την dp5 και το τηλέφωνο ήταν τρομερό. Έβαλα την κανονική και άρχισα πλέον να φοβάμαι για το αν θα με βγάλει την εργάσιμη. Γυριζα σπίτι και είχα 50% μπαταρία χωρίς να ανοιξω τίποτα από το τηλέφωνο. Πολλές φορές δεν το εβγαζα από την τσέπη μου. Τώρα με την cm13 τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα αλλά όχι όπως στην dp5. Μακάρι να φτιάξει γιατί είναι κρίμα 10 μήνες μετά να αρχίσουμε να κοιτάζουμε αλλού.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεγονός έχει drain, σε γενικές γραμμές ή διάφορα δεν ειναι τεράστια αλλά δεν είναι ή solid μπαταρία που συνηθίσαμε με την mm.

Στην ουσία αυτό που παρατηρώ είναι αστάθεια κατα την χρήση δηλαδή το βράδυ το doze κάνει την δουλειά αλλά όταν είσαι στο wifi κατά την διάρκεια της μέρας ο ρυθμός πτώσης μπαταρίας αλλάζει από μόνος του .

Ας ελπίσουμε να λυθεί .

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και μετα το restore ( και αφου εφαγα 3 ωρες το βραδυ) το προβλημα συνεχιζει.το ξυπνητήρι στις 7:30 αντι να χτυπησει ξεκινησε να κανει bootloop το τηλεφωνο.απενεργοποιησα το ρολοι σαν εφαρμογη αλλα αν μου το ξανακάνει με βλεπω για arvato.δεν ειμαι root

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις αναβαθμίσει την εφαρμογή από το playstore?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,για υποστηριξη της 7 υποτίθεται! Ειναι δυσκολο να ξαναγυρισω σε MM και να κανω καθαρη εγκατασταση?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κανονικότατα και αναφέρθηκε. Μέσω του UI tuner. Αλλά όχι δίπλα στο εικονίδιο όπως λες! Αλλά μέσα στο εικονίδιο. Όπου φυσικά δεν είναι και το πιο εύκολο να το διαβάσει κάποιος.

 

Μπορείς να μου τον εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά σε παρακαλώ γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου τον εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά σε παρακαλώ γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bill1984aggelidi aν θες ενημέρωσε με αν είδες διαφορά στην μπαταρία , γιατί μου έχει περάσει και μένα μέρες τώρα από το μυαλό να κάνω ένα restore.

Οκ θα ενημερωσω αλλά να ξέρεις ότι το hélium de λειτουργεί σωστά για τα δεδομένα σου

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 36 λεπτά μείον 4% δε νομιζω να αξίζει να κάνετε ριστορ. Περισσότερα τό βράδυhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160923/2056e7fb717e46b2e96073e3ff3d01a4.jpg

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος της πρωτης σελιδας των τροποποιήσεων ισχυει ή εχει αλλάξει κατι τωρα στην 7?

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω επισυνάψει την πηγή οπότε μπορείς να τσεκάρεις. Λογικά δεν νομίζω όμως. Η διαδικασία στα νεξους ήταν πάντα ίδια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω επισυνάψει την πηγή οπότε μπορείς να τσεκάρεις. Λογικά δεν νομίζω όμως. Η διαδικασία στα νεξους ήταν πάντα ίδια!

Οκ σ ευχαριστω πολυ

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία μικρή βοήθεια μπας και έχει κάνα κόλπο κανείς.. βλέπω κάποιο βίντεο πχ στο YouTube ή στο twitch.. Και ξαφνικά αραιά και που βέβαια, ανοίγει το Google voice προφανώς επειδή ξεγελαστηκε από τον ήχο του βίντεο.. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό; Υπάρχει ίσως κάποιο tip για αυτό; ( Εκτός βέβαια από το να απενεργοποιήσω το Google voice) Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ενημερωσω αλλά να ξέρεις.......

 

Από ο,τι βλέπω δεν υπάρχει διαφορά , άρα περιμένουμε την 7.1 για να λυθεί το πρόβλημα .

Ευχαριστώ για την ενημέρωση

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Από ο,τι βλέπω δεν υπάρχει διαφορά , άρα περιμένουμε την 7.1 για να λυθεί το πρόβλημα .

Ευχαριστώ για την ενημέρωση

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Πάει καλύτερα αλλά όχι όπως παλιά με ΜΜ

Συνέχεια με 4G ήμουν και με GPS

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160923/fe7326217c890db4228f9fbbea2e242f.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160923/1083056fa7609136a127562c4782ecf9.jpg

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εντοπιζεται έντονα μόνα σε WiFi και Bluetooth. Οπότε αν είσαι σε δεδομένα δεν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...