Jump to content

myphone POLL: Θα θέλατε να εγκαταστήσετε Android στο Windows 10 smartphone σας;


AgelosMo
 Κοινοποίηση

Θα θέλατε να εγκαταστήσετε Android στο Windows 10 smartphone σας;  

266 members have voted

  1. 1. Θα θέλατε να εγκαταστήσετε Android στο Windows 10 smartphone σας;

    • Ναι, θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω Android σε Windows smartphone.
      101
    • Θα ήταν θετικό να υπάρχει αυτή η δυνατότητα, αλλά δεν είναι απαραίτητο.
      22
    • Δεν με ενδιαφέρει να εγκαταστήσω Android, αλλά θα ήθελα να μπορώ να τρέξω Android εφαρμογές.
      85
    • Όχι, δεν θα με ενδιέφερε να εγκαταστήσω Android σε Windows smartphone.
      29
    • Δεν με ενδιαφέρει να εγκαταστήσω Android, ούτε Android εφαρμογές σε Windows smartphone.
      20
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ.
      9


Recommended Posts

Αν κι εχω το 830 στο οποιο εγινε το πείραμα, εγώ ψήφισα τη δεύτερη επιλογή, διότι πιστεύω η Microsoft με τα 10 θα πάει πολυ καλύτερα, ώστε το Android να μην είναι απαραίτητο. Αν και βλέπω ότι προηγείται η dual boot επιλογή στους ψήφους, μέχρι στιγμής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα απλά ορισμένες εφαρμογές android που λείπουν από τα wp να τις τρέξω... το τι ψάξιμο έχω ρίξει για να δω αν γίνεται δε λέγεται!
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω ότι το dual boot θα ήταν ό,τι καλύτερο! Στο κοντινό μέλλον των smartphones σε ευρύτερη κλίμακα βέβαια..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το poll με τη μικρότερη συμμετοχή στην ιστορία του myphone. :lol:

Που να βρεθούν χρήστες WP; Και οι λίγοι που τα πήραν γιατί να βάλουν android; Τόσες συσκευές υπάρχουν αν το προτιμούν.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Vanilla Android μαζί με tiny Gapps (σε Custom ROMS) κάνει θαύματα, φυσικά! Ακόμα και σε "χαμηλό" hardware (τουλάχιστον 1Gb RAM) θα πετούσε (έως 4.4.4 ή από 5.1.1 και άνω).

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το poll με τη μικρότερη συμμετοχή στην ιστορία του myphone. :lol:

Που να βρεθούν χρήστες WP; Και οι λίγοι που τα πήραν γιατί να βάλουν android; Τόσες συσκευές υπάρχουν αν το προτιμούν.

Μάλλον το poll ήρθε λίγο νωρίς! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

... εδώ δεν έχουμε δει ακόμα επίσημη εκδοση στα 10ρια και θα θέλουμε να βάλουμε Google Play Services;(που τα βγαζουμε απ τα android μας) :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει η δυνατότητα εγκατάστασης android (ίσως μόνο σε dual boot και με >=32GB ROM. Είμαι βέβαια πολύ υπέρ της εγκατάστασης android εφαρμογών για περιορισμό των ελλείψεων, όπως κάνω (με μέτρο) και στο blackberry passport μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα με ενδιέφερε να εγκαταστησω ούτε το λειτουργικό ούτε εφαρμογές του.

 

Επέλεξα winγια την απλότητα την ομαλή λειτουργία και γιατί απλά δε μου αρέσει το αντροιντ. Δε βλέπω το λόγο να το βάλω σε μια συσκευή που πιστευω πως με τα win10 θα μου προσφέρει όλα αυτά σε καλύτερο βαθμό απο τα 8.1.

 

Όσο για τις εφαρμογές εμένα δε μου λείπει κάτι. Συμφωνώ ότι δεν έχει τόσο πολλές εφαρμογές αλλά σίγουρα έχει τις βασικές. Αν ήθελα κάποιες που δεν υπάρχουν θα προτιμούσα να πάρω ένα αντροιντ τηλ σα δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι windows συσκευές αποτελούν λύση μόνο για όσους δίνουν κάτω από 250 ευρώ για κινητό ( κάτω από αυτή την τιμή , τα android κινητά γίνονται επίφοβα για lag) και για όσους θέλουν μεγαλύτερη ασφάλεια στα προσωπικά τους δεδομένα.

Αυτό δεν ισχύει. Κάθε άλλο. Στο Android μπορείς να απαλλαχθείς από την Google. Στο Wp δεν μπορείς να απαλλαχθείς από την MS.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει. Κάθε άλλο. Στο Android μπορείς να απαλλαχθείς από την Google. Στο Wp δεν μπορείς να απαλλαχθείς από την MS.

 

Είμαι σίγουρος ότι δε θα μπορείς να απαλλαχθείς από αυτή τόσο εύκολα. Google είναι αυτή.... :shifty:

 

Επίσης, στο βίντεο έβαλαν Android σε WP συσκευή. Μπορεί να κλείσει η "τρύπα", αλλά από τη στιγμή που θα μπορεί ο απλός χρήστης να εγκαθιστά Android apps, ένας (ή και πολλοί) εξειδικευμένος χρήστης (π.χ. στο xda) θα καταφέρει να ξεφορτωθεί και την κακιά Microsoft... :rolleyes:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μπορώ να βάλω windows 10 στο android κινητό μου.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...