Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρήγορο τουλάχιστον είναι ότι έχουν ανταλλακτικά και επισκευάζουν γρήγορα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το παρήγορο τουλάχιστον είναι ότι έχουν ανταλλακτικά και επισκευάζουν γρήγορα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Όχι απλά παρήγορο, αλλά πολύ βασικό και ευχάριστο...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο εβδομάδα παίζει να έχω κινητό παλι. Φυσικά τους ανέφερα το light bleeding και ghosting της οθόνης.. ιδωμεν.

Εμπα στο σιτε της προκορντια και βαλε το ιμει να δεις σε ποια φαση ειναι η συσκευη σου

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα μια χαρα.

Την συσκευη πριν χαλασει την ειχα βαλει να κανει backup καθε κυριακη στο goggledrive το οποιο και γινοταν. Τωρα που στηνω την συσκευη με ρωτησε να περασουν ολες οι εφαρμογες παλι και επελεξα ναι, μπηκαν αλλα δεν υπαρχουν τα δεδομενα pass ιστορικο συνομιλιων κλπ. Απο το backup της lg δεν μου βγαζει την επιλογη να επιλεξω επαναφορα απο το google drive (μονο τοπικο) αλλα δεν με αφηνει να δημιουργησω backup στο google drive δεν εμφανιζεται καθολου η επιλογη. Στο google drive που μπαινω απο τον υπολογιστη βλεπω το μπακαπ αλλα μονο να το διαγραψω μπορω και τιποτα αλλο. Τι να κανω?

 

Μηπως επειδη ηταν με 6 και τωρα ηρθε με android 7?

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια (για την ακρίβεια αγορά 26/4/16) εντελώς απροβλημάτιστης λειτουργίας του v10 μου, τώρα τελευταία παρατηρώ κάποια λαγκαρίσματα και στιγμιαία κολλήματα. Ακόμα και στην εναλλαγή οθόνης υπάρχουν φορές που καθυστερεί για κάποια ελάχιστα αλλά αντιληπτά κλάσματα του δευτερολέπτου. Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι καθυστερεί υπερβολικά να κάνει αποστολή sms !! Στην αρχή υπέθεσα ότι έφταιγε το σήμα της κινητής στην περιοχή μου αλλά τώρα επαναλαμβάνεται και αλλού. Μιλάμε ότι στέλνω sms και αυτό γίνεται αποστολή μπορεί και μετά από 5 λεπτά (επαναλαμβάνω... λεπτά, όχι δευτερόλεπτα !)

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως η ήρθε η ώρα να του κάνω (για πρώτη φορά) μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει..... ...

Και σχετικά με τα sms, τελικά τα στέλνει άμεσα (και τα παραλαμβάνει ο παραλήπτης) αλλά στο κινητό φαίνονται για αρκετά λεπτά ότι είναι σε φάση αποστολής !

Τεσπά, θα ασχοληθώ με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα στο ΣΚ και βλέπουμε...

 

Επανέρχομαι για νεότερα... Τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι στο κινητό. Ούτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ούτε τίποτα... Εδώ και μια εβδομάδα επανήλθε στα γνωστά και άψογα επίπεδα λειτουργίας σε όλους τους τομείς ! Ούτε κολλήματα στην οθόνη, ούτε lagαρίσματα, όλα καλά ! Δεν ξέρω γιατί είχε παρουσιάσει αυτά τα φαινόμενα, ίσως κάποια ενημέρωση εφαρμογής (νέα εφαρμογή δεν είχα περάσει τελευταία, ούτε κατάργησα κάποια) δεν είχε κάτσε καλά και με νεότερη να έστρωσε ? δεν ξέρω....

Η ουσία είναι ότι το θηρίο είναι δυνατό ξανά και βρυχάται !! :lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έστρωσε λογικά θα έφταιγαν οι τελευταίες αναβαθμίσεις των υπηρεσιών Google (έγιναν αρκετές απανωτές το τελευταίο διάστημα). Εμένα μάλλον από αυτές την έπαθε.. Τεσπα όλα καλά.

Ξαναστειλα το κινητό στο service με το που το παρέλαβα γιατί μάλλον δεν καθάρισαν καλά πριν το κλείσουν και είχα στίγματα στην κάμερα.

Στο track του site τους μου βγάζει "Αναμονή για αποδοχή χρέωσης", ξέρει κανείς τί εννοεί ο ποιητής;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στα λαγκαρίσματα που περιέγραψε ο φίλος κάποια ποστ πριν, και σε μένα το ίδιο, την προηγούμενη βδομάδα συχνά σερνόταν το κινητό και δεν έστρωνε φυσικά με επανεκκίνηση. Χωρίς να κάνω κάτι, έστρωσε τελικά από μόνο του. Άρα πιθανό να είχαμε όσοι αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα, κάποια κοινή εφαρμογή, που κάποιο update στραβόκάθισε . Edited by peter77377
Πιο συγκεκριμένη αναφορά

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Eγκεφαλικάκι. Πέμπτη παρέλαβα το τηλέφωνο... Ολα όμορφα όλα ωραία και κυριακή σημερα BOOTLOOP. Δεν μπήκα καν στην διαδικασία του Hard reset. Τους πήρα τηλέφωνο να το στείλω πίσω πράγμα που θα γίνει την τετάρτη οπως ενημερώθηκα. θα πώ οτι δινω τελευταία ευκαιρία ειλικρινα. Θα ζητήσω αντικατάσταση συσκευής εαν και εφ'οσον
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά στα λαγκαρίσματα που περιέγραψε ο φίλος κάποια ποστ πριν, και σε μένα το ίδιο, την προηγούμενη βδομάδα συχνά σερνόταν το κινητό και δεν έστρωνε φυσικά με επανεκκίνηση. Χωρίς να κάνω κάτι, έστρωσε τελικά από μόνο του. Άρα πιθανό να είχαμε όσοι αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα, κάποια κοινή εφαρμογή, που κάποιο update στραβόκάθισε .

αν πράγματι έχει σχέση κάποια εφαρμογή είναι εύκολο να βρεθεί ποια είναι,απλά δεν κάνεις μαζικό update αλλά μία μία και παρακολουθείς....

θυμάμαι το Google+ μου έκανε κόλπα παλαιότερα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επαναποστολή τηλεφώνου σήμερα προφανώς επανεπισκευή και βλέπουμε. Νομίζω θα το ξανακάνει

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επαναποστολή τηλεφώνου σήμερα προφανώς επανεπισκευή και βλέπουμε. Νομίζω θα το ξανακάνει

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να κάνεις θετικές σκέψεις βρε ! Δείξε εμπιστοσύνη στο θηρίο και θα σε ανταμείψει... :D

 

ΥΓ. Απορία τώρα που το θυμήθηκα... Τους πήρες τηλ την Κυριακή και απάντησαν ?!? Δουλεύουν υπερωρίες και Κυριακές αυτοί ? :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

η LG Hellas ειναι 24/7

 

Μάλιστα, δεν το 'ξερα αυτό. Κρίμα που δεν φέρνουν πλέον κινητά... :(

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σουπερ ντουπερ ευχαριστημενος με το θηριο μας ....

το μονο προβλημα που εχει η συσκευη μας ειναι η μπαταρια ..:O

προχθες ημουν εκτος πολης και με 3g data μου τελειωσαν και οι 2 μπαταριες πριν βγαλω την μιση μερα :lol::lol:

το ξερω το εχω αποδεχθει απλα το ξαναλεω ..

απο την αλλη δεν βρισκω κατι αλλο να με τραβαει σημερα σαν "πακετο" ....(και σαν καμερα ..)!

παραμενουμε εδω και παμε για 3η μπαταρια :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σουπερ ντουπερ ευχαριστημενος με το θηριο μας ....

το μονο προβλημα που εχει η συσκευη μας ειναι η μπαταρια ..:O

προχθες ημουν εκτος πολης και με 3g data μου τελειωσαν και οι 2 μπαταριες πριν βγαλω την μιση μερα :lol::lol:

το ξερω το εχω αποδεχθει απλα το ξαναλεω ..

απο την αλλη δεν βρισκω κατι αλλο να με τραβαει σημερα σαν "πακετο" ....(και σαν καμερα ..)!

παραμενουμε εδω και παμε για 3η μπαταρια :lol::lol::lol:

 

Όπως τα λες...το V10 παραμένει η βασική μου συσκευή και για να μην υπάρχει βαρεμάρα, παίζω με την δεύτερη...σήμερα ήρθε το G5...για να δούμε τι ψάρια πιάνει...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες...το V10 παραμένει η βασική μου συσκευή και για να μην υπάρχει βαρεμάρα, παίζω με την δεύτερη...σήμερα ήρθε το G5...για να δούμε τι ψάρια πιάνει...

 

κινηταρα πραγματικά ...:):)

και τοσα χρονια μετα παραμενει γενικως απροβληματιστο ...!

g5 οταν μπορεσεις κανε ενα συγκριτικό με την κάμερα ..

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σουπερ ντουπερ ευχαριστημενος με το θηριο μας ....

το μονο προβλημα που εχει η συσκευη μας ειναι η μπαταρια ..:O

προχθες ημουν εκτος πολης και με 3g data μου τελειωσαν και οι 2 μπαταριες πριν βγαλω την μιση μερα :lol::lol:

το ξερω το εχω αποδεχθει απλα το ξαναλεω ..

απο την αλλη δεν βρισκω κατι αλλο να με τραβαει σημερα σαν "πακετο" ....(και σαν καμερα ..)!

παραμενουμε εδω και παμε για 3η μπαταρια :lol::lol::lol:

καλά πως τα καταφέρνετε?

να υποθέσω gps και 4g χρησιμοποιείται συνεχώς σε ήλιο?

εγώ βγάζω μέρα άνετα,βέβαια ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το λιώνω στο σερφάρισμα και στο 4g, μέρα δεν μου βγάζει με τίποτα.

Μπαταρία παραγγέλνω από την procordia?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς...4g + 2K οθόνη = Empty Baterry Fast :lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς...4g + 2K οθόνη = Empty Baterry Fast :lol:

 

ναι ρε παιδια ..και σε εμενα ειδικα η δευτερη μπαταρια που ειναι πιο παλια απο την πρωτη καπνος χεχεχεχε!

υπαρχει λινκ να αγοράσουμε ακομη μια γνήσια ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί να το ρισκάρεις αφού μπορείς από προκορντια να πάρεις την γνήσια και να έχεις και κεφάλι σου ήσυχο Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γιατί να το ρισκάρεις αφού μπορείς από προκορντια να πάρεις την γνήσια και να έχεις και κεφάλι σου ήσυχο
Πως την παραγγέλνεις από procordia και πόσο περίπου κάνει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...