Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως πρέπει είναι εκπληκτική συσκευή!Την παρακολουθώ από τότε που βγήκε!Θα με χωρίσει η γυναίκα αλλιώς θα αποχωριζόμουν το πολυαγαπημένο μου LG G4 για αυτό!

 

Μετά απο δυο εβδομάδες σου λέω με βεβαιότητα ότι είναι πολύ δυνατή συσκευή. Το μόνο που έχω να πω είναι για το εξωτερικό ηχείο αλλά και αυτο δεν ειναι απόλυτο γιατι προέρχομαι απο HTC M8 που ειχε boomsound και εκεί ο ήχος ηταν μοναδικός

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπηκα και εγω στο club του ν10. Κινηταρα με τα ολα της.

Πρωτη συσκευη android, οποτε δεν κατεχω πολλα πραγματα.

Και μιας και ερχομαι απο windows phone/mobile, μου φαινεται τεραστια η διαφορα.

Ερωτηση.

Ισχυει οτι θα λαβουμε 6.0 εντος ολιγων ημερων?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να δουλέψει το hi fi dac θα πρέπει να βάλουμε ακουστικά που το υποστηρίζουν; τα δικά του δεν υποστηρίζουν;;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι εκπληκτικό παίδες,ταχύτατο,απροβλημάτιστο κατά πως φαίνεται σε Hardware και Sofware,φοβερή οθόνη και ανεπανάληπτος ήχος -για κινητο- απο τη θυρα ακουστικών αφου εχει ενσωματωμένο DAC.

Δειτε σχετικο τοπικ για τον ενισχυτή του εδω: http://www.head-fi.org/t/782706/lg-v10-new-ess-chipped-flagship-android-phone-from-lg

 

Θετικότατη εντύπωση μου κανει και ο αισθητηρας αυτόματης φωτεινότητας,ειναι απο τις λιγες φορες που τον εχω συνεχως ON σε κινητο.

 

Ποιοτητα κατασκευης εξαιρετικη και η τιμη του δε δικαιολογει πλεον σταση αναμονης απο τους υποψηφιους αγοραστες !

 

Η μονη ενσταση μου ειναι η μπαταρια,οχι πως δε με βγαζει ολη τη μερα γιατι το κανει αλλά σιγουρα θελει φορτιση καθε βραδυ με 5-10% υπολοιπο μπαταριας (βεβαια ειχα καλομαθει με το Blackberry Passport που δε χαμπαριαζε απο αυτονομια).

 

Εξτρα μπαταρια+φορτιστη που θα βρουμε σε καλη τιμουλα ? Εχει παρει καποιος ? Πιστεψτε με ειναι πανευκολη η αλλαγη σε 1 λεπτακι ακριβως και σου δινει 100% φουλαρισμενη μπαταρια σε ωρα αναγκης.

 

Ηρθε και η θηκη του σημερα και ειμαι βεβαιος πως ειναι η καλυτερη επιλογη για οποιον θελει καλη προστασια ,αριστο κρατημα και εμφανιση χωρις να δινει ογκο στο κινητο: http://www.amazon.com/gp/product/B016WSNTC4?psc=1&redirect=true&ref_=od_aui_detailpages00

 

 

....komia2 εχεις δικιο που χτυπιεσε βρε :cool::lol::lol::lol::lol:

Φίλε μου με την θήκη αυτή δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε μου με την θήκη αυτή δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα;;;

 

Φυσικά και δουλεύει από τη στιγμή που είναι κανονικά εκτεθειμένος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να δουλέψει το hi fi dac θα πρέπει να βάλουμε ακουστικά που το υποστηρίζουν; τα δικά του δεν υποστηρίζουν;;

 

Εγω και τα δικά του αλλά και 2 LG που δοκίμασα έπαιζαν με την μια τέλεια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ με τα δικά του, είτε το ενεργοποιώ, είτε όχι, το ίδιο μου φαίνεται πως ακούγεται...
Link to comment
Share on other sites

Στην μαμά εφαρμογή μουσικής η αλλού;

Φυσικά και δουλεύει από τη στιγμή που είναι κανονικά εκτεθειμένος.

Έχω διαβάσει για πολλά θέματα με θήκες λόγω γείωσης (?) με το περιμετρικό μέταλλο, για αυτό λογικά ρωτάει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στην μαμά εφαρμογή μουσικής η αλλού;

 

Έχω διαβάσει για πολλά θέματα με θήκες λόγω γείωσης (?) με το περιμετρικό μέταλλο, για αυτό λογικά ρωτάει

Στην μαμά εφαρμογή ναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.παρέλαβα πρωί πρωί.

Η μεταβαση απο Neo V σε V10 τελικα ηταν πανεύκολη.

Μια ερώτηση για αρχη. Ποια εφαρμογη ειναι ο LG browser που εχει το g4??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να δουλέψει το hi fi dac θα πρέπει να βάλουμε ακουστικά που το υποστηρίζουν; τα δικά του δεν υποστηρίζουν;;

 

Kοιτα η λειτουργια dac ειναι τετοια που αναγνωριζει διαφορετικα ακουστικα που εχουν ομικη αντισταση απο 8 ως 50 δηλαδη εαν βαλεις ακουστικα οπως στο διαφιμιστικο βιντεο αυτοματα το ΝΤΑΚ προσαρμοζεται και παιζει αναλογα σε hifi αποδοση για τα συγκεκριμενα ακουστικα καθε φορα δες φωτο που επισυναπτω πιο κατω.

ΕΣΥ ΑΠΛΑ παιζεις με την ενταση του αριστερα δεξια αν προσεξεις στην οθονη πανω ψηλα βγαζει ενδειξη HIFI.

 

 

http://s7.postimg.org/3zhiczbnv/Capture_2016_03_18_11_00_06.png

image hosting

 

 

 

 

 

http://s11.postimg.org/qu6wvhnir/Capture_2016_03_18_11_03_06.png

screen cap

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω άλλα και βλέπω ως specs, μιλάμε για το υπερκινητό των 7 θαλασσών και των 5 ηπείρων...

Όλα τα έχει. Καταπληκτική οθόνη, καταπληκτική κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία, 64GB χώρου (στο dual) , Gorilla Glass 4, θύρα υπέρυθρων, κάρτα SD, ραδιόφωνο, δαχτυλικό αποτύπωμα, ήχο hi-fi, ανθεκτικό στις πτώσεις, έξτρα οθόνη, έξτρα κάμερα selfie, βγαίνει και σε δίκαρτο...

3 ερωτήσεις θέλω να κάνω για να αρχίσω να επεξεργάζομαι την ιδέα της απόκτησης του :

 

1. Στο δίκαρτο μοντέλο, οι κάρτες SIM τί μέγεθος έχουν?

2. Η θύρα υπέρυθρων λειτουργεί με άλλο πρόγραμμα πλην της μάνας του?

Συγκεκριμένα θέλω κάποιος να δοκιμάσει το Universal Galaxy Remote της Moletag γιατί μόνο αυτό έχει ρυθμίσεις για OTETV και Nova.

3. Ο ήχος hi-fi ενεργοποιείται και με ασύρματα Bluetooth ακουστικά? Έχω τα Jabra Rox, και στο κινητό που έχω τώρα έχω Dolby ήχο γιατί τα ακουστικά τον υποστηρίζουν.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω άλλα και βλέπω ως specs, μιλάμε για το υπερκινητό των 7 θαλασσών και των 5 ηπείρων...

Όλα τα έχει. Καταπληκτική οθόνη, καταπληκτική κάμερα, αποσπώμενη μπαταρία, 64GB χώρου (στο dual) , Gorilla Glass 4, θύρα υπέρυθρων, κάρτα SD, ραδιόφωνο, δαχτυλικό αποτύπωμα, ήχο hi-fi, ανθεκτικό στις πτώσεις, έξτρα οθόνη, έξτρα κάμερα selfie, βγαίνει και σε δίκαρτο...

3 ερωτήσεις θέλω να κάνω για να αρχίσω να επεξεργάζομαι την ιδέα της απόκτησης του :

 

1. Στο δίκαρτο μοντέλο, οι κάρτες SIM τί μέγεθος έχουν?

2. Η θύρα υπέρυθρων λειτουργεί με άλλο πρόγραμμα πλην της μάνας του?

Συγκεκριμένα θέλω κάποιος να δοκιμάσει το Universal Galaxy Remote της Moletag γιατί μόνο αυτό έχει ρυθμίσεις για OTETV και Nova.

3. Ο ήχος hi-fi ενεργοποιείται και με ασύρματα Bluetooth ακουστικά? Έχω τα Jabra Rox, και στο κινητό που έχω τώρα έχω Dolby ήχο γιατί τα ακουστικά τον υποστηρίζουν.

Eγω το πρωι παρελαβα το μονοκαρτο..

Θα σου απαντησω μονο στο πρωτο που το ειδα μολις.. Στο μονοκαρτο η sim ειναι νανο μεγεθος.. Λογικα νανο,πρεπει να ειναι και στο δικαρτο

Link to comment
Share on other sites

1. Στο δίκαρτο μοντέλο, οι κάρτες SIM τί μέγεθος έχουν?

2. Η θύρα υπέρυθρων λειτουργεί με άλλο πρόγραμμα πλην της μάνας του?

Συγκεκριμένα θέλω κάποιος να δοκιμάσει το Universal Galaxy Remote της Moletag γιατί μόνο αυτό έχει ρυθμίσεις για OTETV και Nova.

3. Ο ήχος hi-fi ενεργοποιείται και με ασύρματα Bluetooth ακουστικά? Έχω τα Jabra Rox, και στο κινητό που έχω τώρα έχω Dolby ήχο γιατί τα ακουστικά τον υποστηρίζουν.

 

  1. Νομίζω και εγώ ότι έχει nano το δίκαρτο
  2. Παίζει με τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ. εχω τον ΚΑΟΝMEDIA. To έχω δοκιμάσει με το μαμίσιο πρόγραμμα.:lol:

 

Τελικά αρχίζουμε και μαζευόμαστε σιγά σιγά όλο και περισσότεροι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με την θήκη αυτή δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα;;;

 

Δεν εχω μπει στο κοπο να σεταρω δαχτυλικο διοτι δε με ενδιαφερει...ωστοσο απο όσο διαβαζω απο κριτικες αλλων χρηστων που την εχουν δεν υπαρχει προβλημα,διαβασε τις κριτικες απο το λινκ του Αμαζον που εγραψα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί και θέλει κάποιος από Αθήνα να βρεθούμε κάπου κέντρο να δω το κινητό (μέγεθος) σε μαύρο και αν το έχει και κάποιος σε λευκό για να έχω άποψη ακόμα καλύτερα. Είμαι και εγώ έτοιμος να το πάρω απλά περιμένω μήπως πέσει λίγο ακόμα η τιμή του και θέλω να δω και τα 2 χρώματα. Το λευκό είναι με το σχέδιο με τετραγωνάκια πίσω ή απλό όλο; Όποιος μπορεί και θέλει ας στείλει ένα pm να κανονίσουμε. Ευχαριστώ.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κ εγώ το 32αρι σε λευκο.το καπάκι πίσω είναι ίσιο ,χωρίς τις γραμμές.αλλά δυστυχώς είμαι Θεσσαλονίκη για να το έβλεπες .
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό το μαύρο το 32άρι από 12/2, εξαιρετικό σε όλα, από ebay μου ήρθαν τα εξής

http://www.ebay.com/itm/281861897386?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=580839808705&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT (πολύ καλή ποιότητα)

http://www.ebay.com/itm/321962351505?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/371518918850?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Νομίζω είμαι κομπλέ πια!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και root για το κινητό?? Ή καμιά custom rom???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Root έχει βγει και xposed. Δες 1-2 σελιδες έχω ποσταρει απο xda

 

Πρωτη φόρτιση-αποφόρτιση 4ώρες οθονη και υπόλοιπο 28% μπαταρία. Καλη αρχή

Με φουλ στησιμο wi-fi/3g μονιμα ανοιχτά

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας...

Αξίζει λέτε η μετάβαση από G4 σε V10...? Σε θέματα μπαταρίας θα δω βελτίωση...? Ίσως να είναι το μόνο μου παράπονο από το G4 το οποίο με έχει βολέψει αφάνταστα πολύ...

Απλά μου αρέσει τόσο μα τόσο πολύ το v10...

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα σας...

Αξίζει λέτε η μετάβαση από G4 σε V10...? Σε θέματα μπαταρίας θα δω βελτίωση...? Ίσως να είναι το μόνο μου παράπονο από το G4 το οποίο με έχει βολέψει αφάνταστα πολύ...

Απλά μου αρέσει τόσο μα τόσο πολύ το v10...

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)

 

Ποσο βελτιωση να δεις δλδ; ο συναδελφος πιο πανω εβγαλε 4 ωρες οθονη με πρωτη φορτιση εγω εχω βγαλει και 5 ωρες με 9% μπαταρια να μενει αφου ειχα στρωσει την μπαταρια ολα σερφινκ βαιμπερ μεσεντζερ με 4τζι ανοιχτο δε το κλεινω ποτε και σε wifi με δεδομενα λογικα θα κραταει λιγοτερο. Εχει καλυτερη διαχειριση απο το τζι4 αλλα μη φανταστεις τρελλη διαφορα.Παντως εκτος της μπαταριας που καποιοι θελουν 6 7 ωρες sot ολοι οι κατοχοι συμφωνουν οτι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ παντου

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...