Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες για ρουτ ούτε να το σκεφτόμαστε έτσι;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άμα θέλεις εγγύηση πρέπει να το ρουταρεις αλλιώς δεν ισχύει :p

προσωπικά δεν βρίσκω και το λόγο βέβαια αφού απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει κίνηση για custom στο xda,άσε που τα βαριέμαι όλα αυτά,πέρασαν και τα χρόνια

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άμα θέλεις εγγύηση πρέπει να το ρουταρεις αλλιώς δεν ισχύει :p

προσωπικά δεν βρίσκω και το λόγο βέβαια αφού απ' ότι βλέπω δεν υπάρχει κίνηση για custom στο xda,άσε που τα βαριέμαι όλα αυτά,πέρασαν και τα χρόνια

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

χαχαχα οτι περασαν τα χρονια συμφωνω ..! στα νιατα μας περναμε στικακια μαζι και φλασαραμε ρομ στην παραλία χαχαχα

περασα ρε nougat (cm) σε ενα samsung galaxy note 2 σημερα και πραγματικά το κινητο απογειώθηκε ....

(τοσο χρονων κινητο και ηταν λες και αγοραζες καινούργιο ) ...

και εκει ειδα οτι το root το xposed κτλ κτλ κτλ μου ελειψαν χεχεχε:lol::lol:

εγω μολις τελειωσει η εγγυηση θα το πειραματιστώ λιγο ..:p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί θες να περάσεις Xposed,δεν μου λείπει κάτι να πω την αλήθεια,βέβαια αν το ρουταρω κάτι θα βρω....χεχεχε! από την μια από την άλλη όμως θα χάσω την ησυχία μου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί θες να περάσεις Xposed,δεν μου λείπει κάτι να πω την αλήθεια,βέβαια αν το ρουταρω κάτι θα βρω....χεχεχε! από την μια από την άλλη όμως θα χάσω την ησυχία μου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

ρε ειναι το μικροβιο :lol::lol:

παντως συμφωνω δεν υπαρχει κινηση στο xda ..

λιγο που μπηκα νεκρα ..:)

στα samsung note 4 κτλ γινεται χαμος ακομη ..

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι με καλύπτει μια χαρά. Δεν έχω κάποιο σοβαρό λόγο να το ρουτάρω...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι με καλύπτει μια χαρά. Δεν έχω κάποιο σοβαρό λόγο να το ρουτάρω...

 

το κινητο ειναι τουμπανο συμφωνω ..απλα εμενα με μπηκε το μικροβιο ..

οταν τελειωσει η εγγύηση και εφοσον δεν βλεπω να παίρνουμε update ενα ρουτ θα το ρίξω ..ετσι για το καλό ..:)

Link to comment
Share on other sites

Στα 300 ολοκαινουριο εχει εναν πωλητη στο skroutz παντως.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 200€ πιστεύετε αξίζει για αγορά μεταχειρισμένο 2 ετών με αλλαγμένη πλακέτα;

έχει τουλάχιστον εγγύηση η πλακέτα?

αν ναι,και σε καλύπτει σε σχέση με τα νεότερα στην ίδια τιμή πάνω κάτω

πάρτο,λαμβάνοντας πάντα το παράγοντα boot loop στα αρνητικά του

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια (για την ακρίβεια αγορά 26/4/16) εντελώς απροβλημάτιστης λειτουργίας του v10 μου, τώρα τελευταία παρατηρώ κάποια λαγκαρίσματα και στιγμιαία κολλήματα. Ακόμα και στην εναλλαγή οθόνης υπάρχουν φορές που καθυστερεί για κάποια ελάχιστα αλλά αντιληπτά κλάσματα του δευτερολέπτου. Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι καθυστερεί υπερβολικά να κάνει αποστολή sms !! Στην αρχή υπέθεσα ότι έφταιγε το σήμα της κινητής στην περιοχή μου αλλά τώρα επαναλαμβάνεται και αλλού. Μιλάμε ότι στέλνω sms και αυτό γίνεται αποστολή μπορεί και μετά από 5 λεπτά (επαναλαμβάνω... λεπτά, όχι δευτερόλεπτα !)

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως η ήρθε η ώρα να του κάνω (για πρώτη φορά) μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει... Επειδή δεν το έχω ξανακάνει, τι με συμβουλεύετε να κάνω σχετικά με την λίστα επαφών μου (βασικό μου μέλημα) αλλά και άλλων δεδομένων και αρχείων που έχω στο κινητό για να μην τα χάσω ? Υπόψη ότι έχω και κάρτα μνήμης 64GB στο κινητό.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα τελευταίο συγχρονισμό σε όλα του λογαριασμού σου,περασε τις επαφές σου και οτι εχεις στην sd,βγάλτην, για καλό και κακό,και ξεκίνα το setup as new

edit:φρόντισε η μπαταρία σου να είναι γεμάτη

εγώ που το έκανα πρόσφατα ήταν τσακ μπαμ η όλη διαδικασία

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@harmon17

Μου έκανε και μένα κάτι κολπάκια τελευταία και έλεγα να το κάνω reset (το είχα κάνει κατά τον Σεπτέμβριο) ώσπου χθες από το πρωί έγιναν πολύ έντονα (αργούσε πολύ να εκτελέσει κάποια διεργασία, πάγωνε κτλ.). Τελικά κάποια στιγμή το βράδυ το βγάζω από την τσέπη το ξεκλειδώνω και κόλλησε εντελώς, έκανε επανεκκίνηση και ...μπουμ... Πράσινη οθόνη!

Καληνύχτα θηρίο..

Μίλησα με LG πάει για επισκευή..

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

@harmon17

Μου έκανε και μένα κάτι κολπάκια τελευταία και έλεγα να το κάνω reset (το είχα κάνει κατά τον Σεπτέμβριο) ώσπου χθες από το πρωί έγιναν πολύ έντονα (αργούσε πολύ να εκτελέσει κάποια διεργασία, πάγωνε κτλ.). Τελικά κάποια στιγμή το βράδυ το βγάζω από την τσέπη το ξεκλειδώνω και κόλλησε εντελώς, έκανε επανεκκίνηση και ...μπουμ... Πράσινη οθόνη!

Καληνύχτα θηρίο..

Μίλησα με LG πάει για επισκευή..

 

Ωωωχ, λέγε μου τέτοια.... :confused: Εύχομαι να το έχεις σύντομα στα χέρια σου οκ...

 

Reboot του έκανα πριν λίγο και το είχα κλείσει και ξανα-ανοίξει την προηγούμενη εβδομάδα. Δεν είδα κάποια διαφορά... τα lag και τα μικροκολλήματα συνεχίζονται. Αν είχα το προηγούμενο κινητό (ένα iNew V3) δεν θα το έκανα θέμα - έτσι δούλευε μετά από 1 χρόνο - αλλά το V10 με έχει καλομάθει να είναι αστραπιαίο, μέχρι τώρα...

Και σχετικά με τα sms, τελικά τα στέλνει άμεσα (και τα παραλαμβάνει ο παραλήπτης) αλλά στο κινητό φαίνονται για αρκετά λεπτά ότι είναι σε φάση αποστολής !

Τεσπά, θα ασχοληθώ με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα στο ΣΚ και βλέπουμε...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

@harmon17

Μου έκανε και μένα κάτι κολπάκια τελευταία και έλεγα να το κάνω reset (το είχα κάνει κατά τον Σεπτέμβριο) ώσπου χθες από το πρωί έγιναν πολύ έντονα (αργούσε πολύ να εκτελέσει κάποια διεργασία, πάγωνε κτλ.). Τελικά κάποια στιγμή το βράδυ το βγάζω από την τσέπη το ξεκλειδώνω και κόλλησε εντελώς, έκανε επανεκκίνηση και ...μπουμ... Πράσινη οθόνη!

Καληνύχτα θηρίο..

Μίλησα με LG πάει για επισκευή..

 

είχε συμπτώματα δηλαδή πριν?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι έμενα προχθές καθώς κοίταζα φωτό πάγωσε και δεν ξανά άνοιξε ποτέ. κατάφερα και το έβαλα μερικές φορές σε download mode το είδε το bridge και ξεκίνησε να κατεβάζει την 7 αλλά το ξανά έχανε οπότε σήμερα έφυγε για επισκευή. Ευτυχώς 30 3 2016 το είχα πάρει. Ειδωμεν

 

Στάλθηκε από το SM-J105B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σημειώσω ότι δεν είχε κάνει κιχ ποτέ. Μόνο 2 boot loop to καλοκαίρι του 16 και στο τότε βράχος πραγματικά

 

Στάλθηκε από το SM-J105B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι τουμπανο συμφωνω ..απλα εμενα με μπηκε το μικροβιο ..

οταν τελειωσει η εγγύηση και εφοσον δεν βλεπω να παίρνουμε update ενα ρουτ θα το ρίξω ..ετσι για το καλό ..:)

 

Αν είναι για το μικρόβιο οκ. Απλά πλέον έχω αλλάξει φιλοσοφία...Ότι δουλεύει σωστά δεν το πειράζω.

Βέβαια μπορεί να φταίει και η ηλικία...μεγάλωσα και βαριέμαι πλέον. Στα ΕΤΕΝ και το Χ1 άλλαζα ROM κάθε βδομάδα:lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για το μικρόβιο οκ. Απλά πλέον έχω αλλάξει φιλοσοφία...Ότι δουλεύει σωστά δεν το πειράζω.

Βέβαια μπορεί να φταίει και η ηλικία...μεγάλωσα και βαριέμαι πλέον. Στα ΕΤΕΝ και το Χ1 άλλαζα ROM κάθε βδομάδα:lol:

Βρε εγώ σε λέω στο Samsung galaxy 2 έβαζα ρομ μέσα στο στικακι πήγαινα για μπάνιο και πριν βουτήξω άλλαζα ρομ στο ενδιάμεσο κάτω από την ομπρέλα. Χεχε

Συμφωνώ το κινητό είναι τούμπανο.. Το πιο λογικό είναι να μην το πειραξεις.. Μελλοντικά λέω εγώ.. Θα δείξει..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εκει που έπαιζα λίγο CoC στην δουλειά επανεκίνηση και ΠΑΡΤΑ! γιά δώστε πληροφορίες? που παίρνουμε τηλέφωνο τί κανουμε ΓΚΡΡΡΡΡΡΡ ειναι και τηλέφωνο δουλειάς και έχω τα άπειρα εκει μεσα... Με ενα Lumia 550 θα πρεπει να πολεμήσω.... Προκόρντια τηλέφωνο απο δευτέρα ή αλλου?
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα προκορντια και επειδή με το σειριακό αριθμό ήμουν εκτός εγγύησης μου είπαν να πάρω τηνlg όπως και έκανα . Με την απόδειξη αγοράς μπροστά μου. Μου στείλανε κούριερ την επόμενη και το πήρανε με έξοδα δικά τους.

 

Στάλθηκε από το SM-J105B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο Citishop μου ειπανε να παρω στον επισημο επισκευαστη στην Avarto.. αλλα επειδη δεν ειχα καλή εμπειρια απο το ΗΤC πήρα προκόρντια τηλεφωνο αλλα μου ειπανε να πάρω LG Hellas... ιδωμεν.. τους ανέφερα την πράσινη οθόνη και το γεγονός οτι εχω εντονο ghosting και light bleeding.
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

είχε συμπτώματα δηλαδή πριν?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Είχε "βαρύνει" κάπως η συσκευή παρόλο που δεν είχε καιρό που "φρεσκαριστηκε" και στήθηκε με σχετικά λίγες εφαρμογές και χρησίμευε ως 2η και κυρίως για φώτο ή μουσική.

Ίσως δεν είχε κάτσει κάτι καλά από το reset δε ξέρω.

Ότι και να έγινε τώρα ταξιδεύει για procordia. Αύριο μεθαύριο θα ξέρω τα υπόλοιπα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή μίλησα με LG..

Δευτέρα παρέλαβα κουτί και το έστειλα..

Ελέγχθηκε..Επισκευάστηκε και σήμερα το έστειλαν!

Αύριο μεθαύριο θα το έχω..

Αλλαγή πλακέτας μου είπαν.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πέμπτη πήρα τηλ Παρασκευή το πήραν δευερα παρέλαβαν και σήμερα απόγευμα μπήκα με το ΙΜΕΙ και είδα ότι επισκευάσθηκε. Αύριο θα τους πάρω τηλ αλλά λογικά κι έμενα μητρική πρέπει να είναι

 

Στάλθηκε από το SM-J105B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...