Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα και εγω την εγκατάσταση. (LG bridge)

Hard reset πριν και μετά, έτσι για σιγουριά.

Μέχρι στιγμής κανένα παράπονο, ίσως το αντίθετο θα έλεγα. :)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ νομίζω και στο θέμα κάμερας είμαστε ακόμη μπροστά.. Το LG v10 στο θέμα αυτό κοντράρει στα ίσια σημερινές ναυαρχίδες.. (μην πω και ναυαρχίδες της ίδιας εταιρίας)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το LG v10 στο θέμα αυτό κοντράρει στα ίσια σημερινές ναυαρχίδες.. (μην πω και ναυαρχίδες της ίδιας εταιρίας)

Να το πείς....γιατί να μην το πείς; Ντρέπεσαι; :p

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ νομίζω και στο θέμα κάμερας είμαστε ακόμη μπροστά.. Το LG v10 στο θέμα αυτό κοντράρει στα ίσια σημερινές ναυαρχίδες.. (μην πω και ναυαρχίδες της ίδιας εταιρίας)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις νυχτερινές είναι ελάχιστα πίσω από τις σημερινές ναυαρχίδες. Γενικά πάντως είναι το μοναδικό LG που έχει εντυπωσιακή κάμερα χωρίς wide φακούς και βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

Στις νυχτερινές είναι ελάχιστα πίσω από τις σημερινές ναυαρχίδες. Γενικά πάντως είναι το μοναδικό LG που έχει εντυπωσιακή κάμερα χωρίς wide φακούς και βλακείες.

 

Τον ιδιο φακο με το G4 δεν εχει;

Link to comment
Share on other sites

Τον ιδιο φακο με το G4 δεν εχει;
μπορούμε να δούμε τι κάμερα φοράει το κινητό, Σόνυ, Samsung,κτλ???

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέτε πάνω παιδιά.. Το κινητό μετά από φορματ πάει σφαίρα με nougat.. Καινούρια συσκευή στην κυριολεξία.. Αν δεν πάθει τίποτα φτου φτου φτου θα το κρατήσω για πολύ καιρό.. Ειδικα μετά την απογοήτευση του g6..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Διαπίστωσα πως μετά από σύντομη κλήση ενός αριθμού (κάνω αναπάντητη) χάνει το σήμα το κινητό και δεν το ξανά βρίσκει μόνο του. Πρέπει να κάνω airplain mode on-off ή αναζήτηση δικτύων χειροκίνητα (απο τις ρυθμίσεις).

Έκανα επανεκκίνηση, καθάρισα κάρτα σιμ άλλα χωρίς αποτέλεσμα.

 

Δοκιμάστε και εσείς αν θέλετε να μου πείτε.

H960A me nougat

COSMOTE LTE στο αυτόματο με σήμα 4G+.

Με 3G+ και κάτω δεν έχω πρόβλημα

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορείς να κάνεις κλήση με 4g,4g+

υποχρεωτικά θα σε ριξει σε 3g\2g

άρα αν κατάλαβα καλά από 3g χάνει το σήμα.....δεν το έχω παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα αλλά δεν έχω και cosmote

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέτε πάνω παιδιά.. Το κινητό μετά από φορματ πάει σφαίρα με nougat.. Καινούρια συσκευή στην κυριολεξία.. Αν δεν πάθει τίποτα φτου φτου φτου θα το κρατήσω για πολύ καιρό.. Ειδικα μετά την απογοήτευση του g6..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα ρωτήσει και στο νήμα του g6 αν αξίζει η μετάβαση και μου είχαν απαντήσει (δεν θυμάμαι ποιος) να κάτσω στα αυγά μου. Γιατί λες και εσύ απογοήτευσή;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και στο νήμα του g6 αν αξίζει η μετάβαση και μου είχαν απαντήσει (δεν θυμάμαι ποιος) να κάτσω στα αυγά μου. Γιατί λες και εσύ απογοήτευσή;

 

καλυτερη καμερα ..

υπέρυθρες ...

αποσπώμενη μπαταρια

κατσε εκει που εισαι για μενα ...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη καμερα ..

υπέρυθρες ...

αποσπώμενη μπαταρια

κατσε εκει που εισαι για μενα ...

Aσε που για μενα το β10 είναι κοσμημα και εργαλειο αναθεμα την ατυχια μου. :)

Και για να καταλάβετε τι σημαινει lg v10 δητε ενα σκαρτο 5λεπτο βιντεο που τράβηξα σε υποφωτισμενο χωρο σχεδον ημιφως και εκανα και ζουμ θα καταλαβετε στο τελος την διαφορα οταν αναψουν τα φώτα, επισης ο ηχος του; απλα δειτε το.

 

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέτε όλοι είναι, δεν έχει ξανά υπάρξει τέτοιο κινητό ακόμα και στο θέμα εμφάνισης. Κι ας είμαι με bootloop εδώ και 3 μέρες (κατασκευή τέλος Ιανουαρίου 2016). Αψογοι, έστειλαν courtier, την επόμενη μέρα να το παραλάβει για επισκευή... Εγώ μόνο καλά έχω να πω χρόνια τώρα για την εξυπηρέτηση της LG. Ελπίζω να μην αργήσει να επιστρέψει!
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν υπάρχει ανταλλακτικό....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΔΩ αλλο ενα παλι, μονο σε πολυ χαμηλο φωτισμο παρόλα ταυτα πιστευω θα καταλαβετε την δυναμη της καμερας καθως εγω ειμαι στο κοινο και τραβαω απο πίσσα σκοτάδι και το ζουμ το κρινω εξαιρετικο για τις συνθηκες και για κινητο και ο ηχος βεβαια οπως στο προηγούμενο εξαιρετικος δειτε το σε μεγαλη οθόνη και ακουω απόψεις για το κινητο μας. :)

 

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάμε το κινητό είναι "υπερατού". Αν είχαν προσέξει λίγο και τα θέματα με το ghosting και τα bootloops, είμαι σίγουρος ότι θα άφηνε εποχή!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα θεμα με την μπαταρία, το φορτίζω ολο το βραδι σβηστό το κινητό το πρωι πριν πάω δουλειά το ανάβω και ασχολούμαι μαζι του για κανενα τέταρτο, facebook και λιγο σερφαρισμα πεφτει η μπαταρια του 95 με 90 % κλεινω wifi και το αφηνω σπίτι το μεσημέρι η μπαταρια του ειναι 45% με σβηστα τα παντα. το εκανα επαναφορα πριν καμια βδομάδα αλλα τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε κάτι τέτοια κουλά με τη μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε Nougat. Έκανα ένα calibrate στη μπαταρία με μια εφαρμογή που κατέβασα και μετά ένα hard reset και έστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα θεμα με την μπαταρία, το φορτίζω ολο το βραδι σβηστό το κινητό το πρωι πριν πάω δουλειά το ανάβω και ασχολούμαι μαζι του για κανενα τέταρτο, facebook και λιγο σερφαρισμα πεφτει η μπαταρια του 95 με 90 % κλεινω wifi και το αφηνω σπίτι το μεσημέρι η μπαταρια του ειναι 45% με σβηστα τα παντα. το εκανα επαναφορα πριν καμια βδομάδα αλλα τα ιδια.

 

Tι εταιρεία εχεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ενα θεμα με την μπαταρία, το φορτίζω ολο το βραδι σβηστό το κινητό το πρωι πριν πάω δουλειά το ανάβω και ασχολούμαι μαζι του για κανενα τέταρτο, facebook και λιγο σερφαρισμα πεφτει η μπαταρια του 95 με 90 % κλεινω wifi και το αφηνω σπίτι το μεσημέρι η μπαταρια του ειναι 45% με σβηστα τα παντα. το εκανα επαναφορα πριν καμια βδομάδα αλλα τα ιδια.
η τα παίξε η μπαταρία ή κάποια εφαρμογή σου την ρουφάει αν και το ποσοστό είναι μεγάλο,υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που την καλιμπραρουν,αλλοιως αλλαγή

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι εταιρεία εχεις;
δεν παίζει αυτό το σενάριο με 2g όποια εταιρία και να έχει,σε 4g ίσως αλλά και πάλι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η τα παίξε η μπαταρία ή κάποια εφαρμογή σου την ρουφάει αν και το ποσοστό είναι μεγάλο,υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που την καλιμπραρουν,αλλοιως αλλαγή

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν παίζει αυτό το σενάριο με 2g όποια εταιρία και να έχει,σε 4g ίσως αλλά και πάλι

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρα παιζει το ειχα παθει με αλλο τηλεφωνο αλλα μολις ειχα ανοιχτο το wifi σταματησε η πτωση γιατι εγωεχω μονιμα σε 4τζι αυτοματο και επειδη η εταιρια μεσα στο σπιτι ειναι για τον τσο, μου έφευγε μεγαλο ποσοστο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ το V10 μας τον "τελευταίο των Μοϊκανών".

Πλήκτρα πίσω, που δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά γιατί το εγκαταλείψανε.. Μεγάλη μ@μ@κία.... Χαίρομαι το μεταλλικό πλαίσιο χωρίς κουμπιά γενικά, και ειδικά σε τρίποδο...

 

Αποσπωμενη μπαταρία.

Σφαίρα.

IR, για μένα τουλάχιστον...

Κλπ κλπ κλπ.

Το μόνο μείον του είναι η ταχύτητα του focus στο auto σε κινούμενα σκηνικά σε μέτριο φωτισμό, λόγω παιδιών κυρίως. Εκεί να ηταν γρήγορο (και να είχε... λέμε τώρα... Hdr+) και θα το άλλαζα..... ποτέ.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

όλα ίδια θα τα κάνουν στο τέλος....κριμαα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανένας θέμα στο σερφάρισμα στο facebook από chrome μέσω 4g σύνδεσης;; cosmote έχω. φορτώνει στην αρχή και μετά σταματάει και δεν φορτώνει τίποτα.... Το γυρίζω σε 3g ή Wi-Fi και φτιάχνει. Δεν μπορώ να καταλάβω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανένας θέμα στο σερφάρισμα στο facebook από chrome μέσω 4g σύνδεσης;; cosmote έχω. φορτώνει στην αρχή και μετά σταματάει και δεν φορτώνει τίποτα.... Το γυρίζω σε 3g ή Wi-Fi και φτιάχνει. Δεν μπορώ να καταλάβω

Η εφαρμογη φταιει κατι σεταρουν υπομονη δε φταιει το τηλεφωνο

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...