Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως επειδή αργεί νομίζεις ότι δεν χαμηλώνει?γιατί άλλο πράμα είναι αυτό να μη χαμηλώνει καθόλου,εμένα δουλεύει κανονικά απλά καθυστερεί σε σχέση με πρίν

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Και λοιπον; έχασε η Βενετιά βελόνι ρε κινηταρα ειναι τεεελος. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και λοιπον; έχασε η Βενετιά βελόνι ρε κινηταρα ειναι τεεελος. :)

 

Εντάξει να μην ξανασχολιασουμε. Τέλος.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε και σε μένα

Το έχουμε σαν μπαλαντέρ στην οικογένεια το κινητό και τώρα που κατέβηκα Ελλάδα για διακοπές το πήρα σαν δεύτερο για το γερμανικό το νούμερο

Αυτό που με ενοχλούσε σε αυτό το κινητό και σκέφτηκα πολλές φορές να το βάλω για πούλημα ήταν το ghosting

Την δουλεύω τώρα κάνα τέταρτο και σαν να βλέπω ότι έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα..νομίζω..

 

Edit:

 

Not!

Μόλις πάτησα το πλήκτρο καρτελων του opera browser και εκεί που αλλάζεις καρτέλες έχει ένα μπλε σκούρο φόντο και φαίνεται πάλι το ghost..

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ρε παιδιά;;

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Πιο όμορφη η Nougat, αλλά πιο γρήγορη δεν τη λες...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε κάνεις ένα hard resetάκι.. Εμένα πάει σαν σίφουνας, καμμία σχέση με την MM. Εχθές, έσκασε στο 961N ΟΤΑ με το June sec.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εχθές, έσκασε στο 961N ΟΤΑ με το June sec.

Σε όσους νομίζουν ότι δεν παει γρήγορα το reset είναι αυτονόητο

Είναι μέσα ήδη και σε μας

Επίσης διακρίνω λίγο καλύτερο σήμα στα data

Με Vodafone ή η Voda έκανε κάτι την ίδια μέρα τυχαία....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μπήκε και σε μένα

Το έχουμε σαν μπαλαντέρ στην οικογένεια το κινητό και τώρα που κατέβηκα Ελλάδα για διακοπές το πήρα σαν δεύτερο για το γερμανικό το νούμερο

Αυτό που με ενοχλούσε σε αυτό το κινητό και σκέφτηκα πολλές φορές να το βάλω για πούλημα ήταν το ghosting

Την δουλεύω τώρα κάνα τέταρτο και σαν να βλέπω ότι έχει εξαλειφθεί το πρόβλημα..νομίζω..

 

Edit:

 

Not!

Μόλις πάτησα το πλήκτρο καρτελων του opera browser και εκεί που αλλάζεις καρτέλες έχει ένα μπλε σκούρο φόντο και φαίνεται πάλι το ghost..

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ρε παιδιά;;

Το Sfilter δεν σου κάνει δουλειά?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οποίος πέρασε την nougat του δουλεύει η μικρή εμφάνιση;; (λειτουργία με το ένα χέρι).
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Οποίος πέρασε την nougat του δουλεύει η μικρή εμφάνιση;; (λειτουργία με το ένα χέρι).

Κανονικά

Αν έχεις εφαρμογές ανοικτά δουλεύει το multi window

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οποίος πέρασε την nougat του δουλεύει η μικρή εμφάνιση;; (λειτουργία με το ένα χέρι).

 

Και έμενα κανονικά

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την nοugat δεν μου βγάζει ήχους για ειδοποιήσεις από το twitter...Ενώ μου εμφανίζει το notification στην δεύτερη οθόνη δεν ακούγεται ο ήχος με αποτέλεσμα μόνο όταν ανοίγω το κινητό να ξέρω ότι έχω ειδοποιήσεις...

 

Κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την nοugat δεν μου βγάζει ήχους για ειδοποιήσεις από το twitter...Ενώ μου εμφανίζει το notification στην δεύτερη οθόνη δεν ακούγεται ο ήχος με αποτέλεσμα μόνο όταν ανοίγω το κινητό να ξέρω ότι έχω ειδοποιήσεις...

 

Κανείς καμιά ιδέα;

Συνήθως ένα clear cache της εφαρμογής διορθώνει κάποια πράγματα....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά

Αν έχεις εφαρμογές ανοικτά δουλεύει το multi window

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Δεν εννοώ το multi window, τη λειτουργία με ένα χέρι λέω.
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ το multi window, τη λειτουργία με ένα χέρι λέω.

Σου απάντησα κανονικά

[ATTACH]66815[/ATTACH]

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του security patch που σίγουρα μετράει,γενικότερα αξίζει η μεταβαση στην 7?Έχετε δει σημαντικές αλλαγές η οχι και κάτι τόσο σπουδαίο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θέμα μονο LG αυτό,δες τι νέο φέρνει η nougat γενικότερα

Κι αποφασίζεις....

Συνολικά

Android OS Upgrade

 

Application Menu Added*: A menu button is automatically added to Home screen touch buttons for some applications that are now downloaded.

 

Blocked Numbers Added*: You can now block both calls and messages by adding only once.

 

Situations and Suggestions Added:**You can easily manage the settings you are currently using.*You can see the available items in the settings.

 

Data Saving Mode:**You can now restrict the mobile data running on the backplane.

 

Theme Added:**You can change the application icons of the wallpaper with the theme you prefer, such as font size.

 

App Notifications Enhanced:**You can now reply to inbox messages through the notifications social app.*You can also get or block an application's notifications from the notification panel.

 

Screen Size Settings:**You can now adjust the sizes of the applications on the screen as desired.

 

Improved Disturbance Enhancement: You can turn**the "Do Not Disturb" feature on during calendar events.

 

Fingerprints Enhanced: You**can set your fingerprint as a screen lock in the lock screen setting.

 

Game Battery Saving:**You can optimize all games individually.

 

Knock Code Changed: The**Knock Code feature can now be up to 10 touches.*A Knock Code setting of more than 8 can only turn on the lock when the screen is open.

 

Language Settings:**You can now reorder languages ​​by priority.

 

Lock Screen Changed:**You can now see more notifications on the lock screen.*If you have a safe screen lock, slide your finger on the lock screen to unlock it.

 

App Delivery Settings Included:**You can move application data to the SD card instead of the built-in storage to make room on the phone.

 

Multi-Window Added:**Now you can use two applications on the same screen.

 

Quick Settings Changed: The**quick settings menu in the notification panel (Quick Memo, Quick Remote, Position, Auto Synchronization, etc.) can be changed to display more settings

Edit:τώρα αν εννοείς δραματικό ότι η κάμερα τραβάει τις σούπερ ντουπερ ουαου φώτο πλέον ...μάλλον όχι

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ένα clear cache της εφαρμογής διορθώνει κάποια πράγματα....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

για θυμησε μου λιγο πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυνάμωσε και η ένταση από το ηχείο με την nougat η μου φαίνεται; σε γενικές γραμμές πάντως εγω είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που βρίσκεται ο κάδος απορριμάτων??Για να βρω κάτι που διαγράφηκε.

Στο άλμπουμ, πατάς πάνω αριστερά στις γραμμές και θα το δεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν χειροκίνητα να ορίσουμε και το χρόνο οριστικής διαγραφής

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Στο άλμπουμ, πατάς πάνω αριστερά στις γραμμές και θα το δεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν χειροκίνητα να ορίσουμε και το χρόνο οριστικής διαγραφής

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Αυτό σε μένα τουλάχιστον δε φαίνεται να ρυθμίζεται, είναι στις 7 μέρες χωρίς επιλογή αλλαγής.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σε μένα τουλάχιστον δε φαίνεται να ρυθμίζεται, είναι στις 7 μέρες χωρίς επιλογή αλλαγής.

Αυτό λέει και το παιδί.Οτι θα ήταν καλά να μπορούσε να ρυθμιστεί ο χρόνος παραμονής στον κάδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,αυτό που παρατήρησα μετά το upgrade σε nougat, είναι ότι η κάμερα φαίνεται σαν να έχει πολύ χαμηλή φωτεινότητα,είτε σε auto είτε σε manual settings...δηλαδή ενώ μπορεί να υπάρχει αρκετό φως πχ σε εσωτερικό χώρο η εικόνα μέσω της κάμερας φαίνεται πολύ σκοτεινότερη, έχει κανένας καμιά ιδέα?Η πλάκα είναι ότι το φαινόμενο το έχει η πίσω κάμερα, οι μπροστινές δουλεύουν κανονικά με σωστή φωτεινότητα δηλαδή.....

 

Επανέρχομαι για το θέμα της κάμερας και συμπληρώνω ότι έχει θέμα και σε εξωτερικό χώρο με πολύ φως...συγκεκριμένα εάν πχ φωτογραφήσεις μέσα από το τζάμι, ενώ τραβάει κανονικά τις εσωτερικές λεπτομέρειες το φόντο πίσω βγαίνει πολύ άσπρο σε σημείο να μην βλέπεις τιποτα. Ομοίως τραβώντας μέσα από το αυτοκίνητο ενώ βγάζει κανονικά το τιμόνι και το ταμπλό,έξω από το παρμπρίζ αντί για τον μπροστινό σου βγαίνει μια ασπρίλα....Στις ίδιες συνθήκες βγάζω και με ένα εταιρικό samsung j3 που έχω και βγάζει κανονικά.Επειδή δεν έχω διαβάσει για παρόμοια θέματα σε κανένα φόρουμ τείνω να πιστέψω ότι έχει κάποιο θέμα ο αισθητήρας της κάμερας ή και η ίδια.Δοκίμασα και ένα hard reset αλλά τίποτα. Κατά τα άλλα το κινητό δουλεύει σφαίρα και έχω σπαστεί....καμμιά ιδέα?

Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε φωτο να δούμε και μεις τι ακριβώς εννοείς,αν κατάλαβα όταν είσαι σε σκιά και τραβάς φωτεινό περιβάλλον καίει το φόντο πίσω Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...