Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω σε ολα σχεδον οσα λες. Απλα εξςφρασα το δικαιωμα (ολων) να ασκουν κριτικη εκει που πρεπει,ολα στο φως πρεπει να βγαινουν.

Και για μενα αυτη τη περιοδο προκειται για μια εξαιρετικη προταση,οχι γιατι ειναι η καλυτερη γενικοτερα,αλλα γιατι μετρανε για μενα οσα ακριβως επισημανες. Αλλα πιστευω αλλου υπαρχουν καλυτερες οθονες,επεξεργαστες,ταχυτητες,δεν ειναι ντροπη ουτε αιτια να γκρινιαζουμε.

Ωστοσο στο θεμα μπαταρια τα πραγματα θα επρεπε να ειναι καλυτερα,τα 3000mah ειναι το στανταρ για τις 5 ιντσες πια. Να λεγα οτι κανει καποια ιδιαιτερη εξοικονομηση παει στο καλο,ενα phablet 200 γραμμαρίων πρεπει να ειναι δυνατο στον τομεα αυτο. Συμφωνω ομως οτι λύσεις υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σου τακαρε...ακολουθείς κατά πόδας βλέπω...

Εεεε εννοείται αγαπώ lg κι ας μας πικραινει ώρες ώρες... Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το τηλέφωνο είναι δυναμιτης

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα σχεδον οσα λες. Απλα εξςφρασα το δικαιωμα (ολων) να ασκουν κριτικη εκει που πρεπει,ολα στο φως πρεπει να βγαινουν.

Και για μενα αυτη τη περιοδο προκειται για μια εξαιρετικη προταση,οχι γιατι ειναι η καλυτερη γενικοτερα,αλλα γιατι μετρανε για μενα οσα ακριβως επισημανες. Αλλα πιστευω αλλου υπαρχουν καλυτερες οθονες,επεξεργαστες,ταχυτητες,δεν ειναι ντροπη ουτε αιτια να γκρινιαζουμε.

Ωστοσο στο θεμα μπαταρια τα πραγματα θα επρεπε να ειναι καλυτερα,τα 3000mah ειναι το στανταρ για τις 5 ιντσες πια. Να λεγα οτι κανει καποια ιδιαιτερη εξοικονομηση παει στο καλο,ενα phablet 200 γραμμαρίων πρεπει να ειναι δυνατο στον τομεα αυτο. Συμφωνω ομως οτι λύσεις υπάρχουν.

 

Ας ελπίσουμε ότι στο V20 κάποια πράγματα θα διορθωθούν....

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, κάτοχος και εγώ σήμερα αυτού του υπέροχου κινητού σε μαύρο χρώμα, προέλευσης Ρουμανίας και 603 παρτίδας

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλως ορισες στην κοινοτητα του v10πιστευω δε θα το μετανοιωσεις το απολυτο αντι note5 Ειναι κινηταρα τελος.

Edited by athanaso77
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε ολα σχεδον οσα λες. Απλα εξςφρασα το δικαιωμα (ολων) να ασκουν κριτικη εκει που πρεπει,ολα στο φως πρεπει να βγαινουν.

Και για μενα αυτη τη περιοδο προκειται για μια εξαιρετικη προταση,οχι γιατι ειναι η καλυτερη γενικοτερα,αλλα γιατι μετρανε για μενα οσα ακριβως επισημανες. Αλλα πιστευω αλλου υπαρχουν καλυτερες οθονες,επεξεργαστες,ταχυτητες,δεν ειναι ντροπη ουτε αιτια να γκρινιαζουμε.

Ωστοσο στο θεμα μπαταρια τα πραγματα θα επρεπε να ειναι καλυτερα,τα 3000mah ειναι το στανταρ για τις 5 ιντσες πια. Να λεγα οτι κανει καποια ιδιαιτερη εξοικονομηση παει στο καλο,ενα phablet 200 γραμμαρίων πρεπει να ειναι δυνατο στον τομεα αυτο. Συμφωνω ομως οτι λύσεις υπάρχουν.

Δεν υπάρχει λόγος έντασης, απλά ανταλασσουμε απόψεις έστω και μέσω διαφωνιών. Μερικά πράγματα είναι και υποκειμενικά, για παράδειγμα συμφωνώ μαζί σου όσον αφορά τον ανομοιογενή φωτισμό στο πάνελ αλλά διαφωνώ για την αυτόματη φωτεινότητα γιατί κι εγώ από Samsung έρχομαι. Επίσης κάτι άλλο, που δεν έχει αναφερθεί νομίζω, είναι ότι το κινητό γλιστράει πολύ στα πλαϊνά λόγω του ατσαλιού και λόγω του βάρους του αυτό δεν ειναι και ότι καλύτερο. Ωστόσο το μειονέκτημα αυτό άλλος το βλέπει σαν πλεονέκτημα καθώς το κάνει πιο στιβαρό σαν κατασκευή, όλα σχετικά είναι.

Σε γενικές γραμμές το συμπέρασμα που βγάζω εγώ είναι ότι πρόκειται για μια πολύ καλή all around συσκευή που δεν είναι τέλεια σε καμία περίπτωση αλλά είναι "τίμια" και κάνει την δουλειά της πολύ καλά σε πολλά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι 4g+ σωστά?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα πλαϊνά ατσαλινα εχεις δικιο,εμενα επιπλεον με "κοβουν" λιγο στα χερια,αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο,γιατι παντα χρησιμοποιω θηκες και δε με νοιαζει. Καλα,το τι αλλο υπαρχει εκει εξω ικανο να ενοχλησει καποιον δε το συζητάμε. Γυαλια που γλυστρανε και λερωνουν,μεταλλα που γρατσουνιονται και δε συμμαζευεται. Το v10 εχει φοβερο υλικο πισω και νομιζω μπροστα δυο gorilla glass ,ειναι τανκ σωστο
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε αρκετά σχόλια για light bleeding στη δεύτερη οθόνη του κινητού. Δηλαδή τι ακριβώς παρουσιάζει για να καταλάβω. Και αυτό όπως υπόλοιπα ζητήματα που εμφανίστηκαν με την έκδοση 5, δεν διορθώθηκαν με την αναβάθμιση? Και μιας και μιλησα για αναβάθμιση, γνωρίζουμε ποτέ περίπου θα έρθει μέσω ΟΤΑ? Και κάτι τελευταίο: είναι ευκρινείς οι δυο οθόνες κάτω από τον ηλιο?
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο το ποστ μου που πάνω για 4g+, μου έβγαλε ένδειξη τελικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε αρκετά σχόλια για light bleeding στη δεύτερη οθόνη του κινητού. Δηλαδή τι ακριβώς παρουσιάζει για να καταλάβω. Και αυτό όπως υπόλοιπα ζητήματα που εμφανίστηκαν με την έκδοση 5, δεν διορθώθηκαν με την αναβάθμιση? Και μιας και μιλησα για αναβάθμιση, γνωρίζουμε ποτέ περίπου θα έρθει μέσω ΟΤΑ? Και κάτι τελευταίο: είναι ευκρινείς οι δυο οθόνες κάτω από τον ηλιο?

 

Οσο αφορα το πρωτο πηγαινε λιγες σελιδες πισω μη γραφουμε τα ιδια και τα ιδια και οσον αφορα τον ηλιο ναι μια χαρα φαινονται στον ηλιο.

Και οταν λες ζητηματα;τι ζητηματα παρουσιαστηκαν ακριβως;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα τη μετάβαση στο 6.0 μέσω LG Bridge χωρίς να σβήσω τίποτα ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση. Αν και έχω 160 εφαρμογές περασμένες το λειτουργικό έκατσε μια χαρά. Ούτε λάγκ ούτε κολλήματα ούτε περίεργα μηνύματα. Οπότε συνεχίζω έτσι.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι είναι μια ταχύτητα πάνω το λειτουργικό και ότι ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος λειτουργεί πιο γρήγορα και πιο σωστά.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το δω λίγο με την lollipop μιας και είναι αρχή και να την περάσω αργότερα. Δεν μου έχει έρθει ΟΤΑ αλλά λογικά από lg bridge θα την βγάλει. Έχω ρουμανικο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα τη μετάβαση στο 6.0 μέσω LG Bridge χωρίς να σβήσω τίποτα ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση. Αν και έχω 160 εφαρμογές περασμένες το λειτουργικό έκατσε μια χαρά. Ούτε λάγκ ούτε κολλήματα ούτε περίεργα μηνύματα. Οπότε συνεχίζω έτσι.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι είναι μια ταχύτητα πάνω το λειτουργικό και ότι ο αισθητήρας δαχτυλικού αποτυπώματος λειτουργεί πιο γρήγορα και πιο σωστά.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

160; και τις χρησιμοποιεις ολες;θες μια μερα ολοκληρη :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ψαχνω για αγορα αλλα δε θελω να παρω καποια συσκευη που να ειναι branded. Κυκλοφορουν τετοια στην αγορα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή θα το πάρεις από skroutzομάγαζα μπορεί να είναι οτιδήποτε. Καλύτερα λοιπόν να επικοινωνήσεις με το εκάστοτε κατάστημα που θα καταλήξεις για να το ξεκαθαρίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ψαχνω για αγορα αλλα δε θελω να παρω καποια συσκευη που να ειναι branded. Κυκλοφορουν τετοια στην αγορα;

Υπαρχουν ενα σωρο αλλα το σκρουτζομαγαζο ειναι υποχρεωμενο να το γραφει αν ειναι σηματο οποιο αποφασισεις παρε και ενα τηλεφωνο να το επιβεβαιωσεις και προχωρα στην σγορα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανείς χρηστης της bet365 οπου αυτοματα στην 5.1.1 ειχε συντομευση στην οθόνη,ενω τώρα να μην του βγάζει με ΜΜ??

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Ψαχνω για αγορα αλλα δε θελω να παρω καποια συσκευη που να ειναι branded. Κυκλοφορουν τετοια στην αγορα;

Εγώ χτες το πήρα από kaizerstore unbranded

 

Στάλθηκε από το LG V10

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα το πρωτο πηγαινε λιγες σελιδες πισω μη γραφουμε τα ιδια και τα ιδια και οσον αφορα τον ηλιο ναι μια χαρα φαινονται στον ηλιο.

Και οταν λες ζητηματα;τι ζητηματα παρουσιαστηκαν ακριβως;

 

Αναφέρθηκαν διαφορές στην ποιότητα του ήχου στα ακουστικά κυρίως, και της κάμερας. Άλλος μίλησε για πρόβλημα στη σύνδεση με τον διακομιστή αλλά και διάφορες στο χειρισμό της φωτεινότητας. Δεν ξέρω τελικά τι ισχύει από όλα αυτά και τι όχι. Ίσως έχει να κάνει και με την μέθοδο που επιλέγει ο καθένας για την αναβάθμιση. Προσωπικά πάντως προτιμώ μόνο μέσω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πήραν το πρωί τηλέφωνο από το κατάστημα και σε λίγες ώρες το παραλαμβάνω από skroutzoμάγαζο. Θα πρέπει να τσεκάρω αν είναι τελείως σφραγισμένη η συσκευασία....αν είναι ανοιγμένη και την έχουν ξαναδέσει με ταινίες,κτλ δεν την δέχομαι σωστά?Αν μπορείτε καμιά άλλη λεπτομέρεια που θα πρέπει να προσέξω όσον αφορά αποδείξεις, αριθμό IMEI,κτλ? Επίσης στο παλιό μου τηλέφωνο Samsung Galaxy S3 έχω όλες τις παλιές επαφές μου στην μνήμη...πρέπει να πάω σε κατάστημα για να κάνω την αντιγραφή επαφών και να τις περάσω στο LG ή μπορώ να το κάνω μόνος μου με κάποιον τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά που αναφέρεις είναι αρκετά. Κοίτα επίσης στο κουτί αν έχει το λογότυπο από κανέναν provider, αν ναι να το αποφύγεις. Όσον αφορά τις επαφές, πέρασε τες από τη παλιά συσκευή στο google και με τον επόμενο συγχρονισμό στη καινούργια συσκευή θα πάρουν κανονικά τη θέση τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε ότι αφορά την sd card που έχω στο κινητό μου, θα πρέπει πρώτα να την διαμορφώσω ή μπορώ να την περάσω απευθείας χωρίς πρόβλημα?

 

Τι κάρτα έχεις;

Πάντως αν την κάρτα την είχες σε άλλο τηλέφωνο πριν και δεν την κάνεις φορματ,αυτό που θα σε συμβούλευα να κάνεις είναι πριν την βάλεις στο τηλέφωνο,βαλτη στο pc και διέγραψε τον φάκελο android,για να μην έχεις θέματα με τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους που είχες εγκατεστημένες στο προηγούμενο τηλέφωνο.Έχε το κλειστό τοποθέτησε την sd και ενεργοποίησε το τηλέφωνο και ο φάκελος android θα ξαναγραφτει στην sd.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρεις είναι αρκετά. Κοίτα επίσης στο κουτί αν έχει το λογότυπο από κανέναν provider, αν ναι να το αποφύγεις. Όσον αφορά τις επαφές, πέρασε τες από τη παλιά συσκευή στο google και με τον επόμενο συγχρονισμό στη καινούργια συσκευή θα πάρουν κανονικά τη θέση τους.

 

Σε περίπτωση που υπάρχει τέτοιο λογότυπο, πρακτικά τι σημαίνει αυτό για την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περίπτωση που υπάρχει τέτοιο λογότυπο, πρακτικά τι σημαίνει αυτό για την συσκευή?

 

Οτι είναι branded σε κάποιο πάροχο του εξωτερικού και αυτό δεν το θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκαν διαφορές στην ποιότητα του ήχου στα ακουστικά κυρίως, και της κάμερας. Άλλος μίλησε για πρόβλημα στη σύνδεση με τον διακομιστή αλλά και διάφορες στο χειρισμό της φωτεινότητας. Δεν ξέρω τελικά τι ισχύει από όλα αυτά και τι όχι. Ίσως έχει να κάνει και με την μέθοδο που επιλέγει ο καθένας για την αναβάθμιση. Προσωπικά πάντως προτιμώ μόνο μέσω ΟΤΑ

 

Δεεεν υπαρχει τπτ ψειριζουν ορισμενοι τη μαιμου χαχαχα μεσω Οτα καλυτερα για μενα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...