Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν το κινητο πλεον εχει γινει τροπος προβολης λογικο μου φαινεται η LG να απαξιωνεται σε αυτη την κατηγορια.κανεις δεν θα δωσει 700-600-500 ευρω για να παρει V10 ας ειναι και το καλυτερο στον κοσμο.Στα 400 ευρω οταν γινει vfm Ισως αλλα μεχρι τοτε Samsung Και μηλο δν εχουν αντιπαλο.Σαν την Toyota Με τα Lexus...Απατα πηγαν και Mercs/bmw party
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σωστός, ετσι γίνεται ομως ....

Εγω φίλε (και πιστεύω και αρκετοί αλλοι εδω μέσα) και Lexus θα έπαιρνα και Infinity.

Γενικα απο κάποιες βόρειες φυλές προσπαθώ οσο το δυνατόν λιγότερα να παιρνω αλλα συνάμα ξέρω και πολύ καλά τι ειναι τα Lexus και Infinity.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν απο lg hellas δυστιχως για εμας δε θα το εισαγουν στην ελλαδα παω να σκασω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Aφού έρθει ευρώπη, μικρό το κακό, εκτός και αν είχες σκοπό να το πάρεις από το πλαίσιο.

Από την άλλη την η lg hellas(όπως και η samsung hellas και οι λοιπές δυνάμεις) δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι σκοπευα αλλα αμα χρειαστει κατι ανταλλακτικο δεν θα υπαρχει τπτ
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πως με τι ανταλλακτικα

 

Λογικά θα τα παραγγείλουν, αυτό που ξέρω είναι ότι εισάγεται/δεν εισάγεται στη χώρα εφόσον είναι ευρωπαϊκό είναι υποχρεωμένοι να το καλύψουν.

 

Στο G2, στην Ελλάδα εισαγόταν επίσημα μόνο το μαύρο 16άρι, στην αρχή έλεγαν ότι καλύπτουν μόνο αυτό. Τελικά κάποιοι το κυνήγησαν και η lg αναγκάστηκε να τα καλύψει όλα.(Άσπρα/Μαύρα, 16άρια/32αρια).

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά αλλά και τα ευρωπαϊκά δίκτυα εκπέμπουν στις εξής συχνότητες

 

2G: 900,1800

3G: 2100, 900

4G: 800,1800,2600

 

Για το v10 τα μέχρι στιγμής μοντέλα που έχουν γίνει γνωστά είναι εδώ http://www.frequencycheck.com/devices/lg-v10

 

Προς το παρόν σε κυκλοφορία είναι τα 3 μοντέλα F600 που είναι οι κωδικοί αυτών που πουλιούνται στην Κορέα ενώ τα υπόλοιπα αναμένεται να κυκλοφορήσουν σύντομα σε ΗΠΑ και Ασία. Δυστυχώς κανένα μοντέλο δεν παίζει στα 800. Από τα υπόλοιπα το δίκαρτο H961N δεν υποστηρίζει ούτε 4G στα 1800, ενώ μόνο στα H960 και Η968 υποστηρίζουν 3G στα 900

 

Εφόσον θέλεις να αγοράσεις από ebay κοιτάς πρώτα να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο. Είναι αυτά που τα χαρακτηρίζουν "unlocked". Γενικά κυρίως τα αμερικάνικα μοντέλα υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένα ενώ τα υπόλοιπα σε γενικές γραμμές δεν είναι. Στο 2G δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα καθώς όλα τα μοντέλα υποστηρίζουν τις συχνότητες της Ευρώπης. Σε 3G δεν υπάρχει γενικά πρόβλημα με καμιά συσκευή καθώς στα 900 λίγα δίκτυα εκπέμπουν (στην Ελλάδα η vodafone σε ορισμένες περιοχές) ενώ 4G θα έχεις μόνο εφόσον βρίσκεσαι σε περιοχή που ο πάροχος εκπέμπει στην συχνότητα που υποστηρίζει η συσκευή σου.

 

Τώρα στην πράξη τι γίνεται. Σε κάθε σημείο που βρίσκεσαι λαμβάνεις σήματα από τις διάφορες κεραίες του παρόχου σου που είναι στην εμβέλεια σου. To τηλέφωνο σου όταν είναι ρυθμισμένο στην auto επιλογή δικτύου επιλέγει πρώτα τα 4G σήματα άρα εάν το δίκτυο εκπέμπει στα 800 η συσκευή σου δεν θα το δει. Εάν κάποια κεραία εντός της εμβέλειας παίζει στα 1800 ή 2600 τότε θα έχεις 4G. Εφόσον δεν δει 4G η συσκευή τότε θα δώσει προτεραιότητα στα 3G δίκτυα και εάν και πάλι δεν βρίσκει κάποιο που να υποστηρίζει τότε θα πάει στα 2G.

 

Τα 800 στην Ελλάδα (αλλά και στην Ευρώπη) είναι μία βασική συχνότητα και αυτή που θα χρησιμοποιηθεί περισσότερο. Για να καταλάβεις το πόσο βασική είναι δες μόνο ότι(πέρσι οι 3 εταιρείες για αγορά συχνοτήτων έδωσαν 310 εκ για την 800 και 70 εκ για την 2600. Η Cosmote και η Vodafone είχαν αναπτύξει δίκτυο 4G στα 1800 τα τελευταία χρόνια άρα πιθανόν να βρίσκεις δίκτυο 4G σε αυτές τις εταιρείες αλλά πλέον θα δίνουν έμφαση περισσότερο τα 800. H wind έχει μικρό εώς μηδαμινό δίκτυο στα 1800 και δεν θα το χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα άρα θα είσαι αρκετά περιορισμένος σε 4G. Όσο για τα 900 σε 3G στην παρούσα φάση δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και δεν θα χάσεις κάτι σημαντικό.

 

Με βάση όλα αυτά εάν δεν έχεις πρόβλημα που δεν θα έχεις 4G σε κάποιες περιπτώσεις μπορείς να το αγοράσεις είτε τις Κορεάτικες εκδόσεις είτε τις εκδόσεις που κυκλοφορούν, είτε αυτές που θα κυκλοφορήσουν αργότερα και υποστηρίζουν και τα 900 στο 3G. Θα απέφευγα το δίκαρτο. Πάντως είναι εξαιρετικά απίθανο να δούμε την συσκευή στην Ελλάδα ή την Ευρώπη εντός του 2015 και πιθανόν να μην την δούμε ποτέ

 

Το μοντέλο F600S το οποίο έχω στα χέρια μου με Vodafone πιάνει κανονικά 4G...

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο F600S το οποίο έχω στα χέρια μου με Vodafone πιάνει κανονικά 4G...

 

Στην παράθεση που έκανες, αναφέρει ακριβώς αυτό ότι δηλαδή τα κορεάτικα δεν είναι ότι δεν πιάνουν καθόλου 4G, αλλά ότι δεν έχουν τη μπάντα 800, στην οποία επενδύουν κατά κύριο λόγο οι πάροχοι στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Στην παράθεση που έκανες, αναφέρει ακριβώς αυτό ότι δηλαδή τα κορεάτικα δεν είναι ότι δεν πιάνουν καθόλου 4G, αλλά ότι δεν έχουν τη μπάντα 800, στην οποία επενδύουν κατά κύριο λόγο οι πάροχοι στην Ελλάδα.

 

Δεν αμφιβάλω ούτε λέω πως αυτά που λέει δεν ισχύουν. Άπλα επιβεβαιώνω του λόγου το αληθές...

Πάντα φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα τα παραγγείλουν, αυτό που ξέρω είναι ότι εισάγεται/δεν εισάγεται στη χώρα εφόσον είναι ευρωπαϊκό είναι υποχρεωμένοι να το καλύψουν.

 

Στο G2, στην Ελλάδα εισαγόταν επίσημα μόνο το μαύρο 16άρι, στην αρχή έλεγαν ότι καλύπτουν μόνο αυτό. Τελικά κάποιοι το κυνήγησαν και η lg αναγκάστηκε να τα καλύψει όλα.(Άσπρα/Μαύρα, 16άρια/32αρια).

 

Ναι εχεις δικιο το ξερω μου το ειπε και ενας φιλος απλα δε τοχα σκεφτει ετσι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σκασουμε κιολας αν δεν το φερει η LG Ελλας. Μωρέ ας το φέρει το Amazon ....

Αν πουλήσει το τηλέφωνο και χρειάζεται να το καλύψει απο ανταλλακτικά θα σου πω εγώ αν δεν αρχίσει να το εισάγει κανονικά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα και εγω σημερα με LG Hellas και μου απαντησαν αρνητικα στην ερωτηση που εκανα για το αν θα ερθει το V10 Ελλαδα..

 

Ελπιζω παντως να κανουν εισαγωγη καποια σκρουτζομαγαζα.

Στο σκρουτζ γραφει οτι αναμενεται να κυκλοφορισει συντομα, οποτε θα περιμενουμε. Θεωρω οτι θα αξιζει πολυ σαν συσκευη.

Ημουν ετοιμος για αγορα του G4 αλλα ειδα σε φωτογραφιες το V10 και σαν γενικο συνολο εμφανιση/specs μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το G4 αν και το σιγουρο ειναι πως οσον αφορα την τιμη το V10 θα ειναι κατι παραπανω!

για να δουμε...

Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω παντως να κανουν εισαγωγη καποια σκρουτζομαγαζα.

Στο σκρουτζ γραφει οτι αναμενεται να κυκλοφορισει συντομα, οποτε θα περιμενουμε.

 

Αυτό που γράφει στο skroutz είναι τελείως τυπικό.

Δεν σημαίνει βέβαια ότι τελικά δεν θα το φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια έκδοση λογισμικού OTA.

Version: V10m-OCT-28-2015

Update summary:

1. Touch performance has been further improved.

2. Ringtone/Notification sound/Sound effects have been improved.

3. Fingerprint performance has been improved.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα και εγω σημερα με LG Hellas και μου απαντησαν αρνητικα στην ερωτηση που εκανα για το αν θα ερθει το V10 Ελλαδα..

 

Ελπιζω παντως να κανουν εισαγωγη καποια σκρουτζομαγαζα.

Στο σκρουτζ γραφει οτι αναμενεται να κυκλοφορισει συντομα, οποτε θα περιμενουμε. Θεωρω οτι θα αξιζει πολυ σαν συσκευη.

Ημουν ετοιμος για αγορα του G4 αλλα ειδα σε φωτογραφιες το V10 και σαν γενικο συνολο εμφανιση/specs μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το G4 αν και το σιγουρο ειναι πως οσον αφορα την τιμη το V10 θα ειναι κατι παραπανω!

για να δουμε...

 

Εάν όμως δε το εισάγει εν τέλη η LG Hellas , θα υπάρξει πρόβλημα με το θέμα της εγγυήσεως.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει με κάποιον τρόπο να το δούμε κι από κοντά, γιατί δεν λεω, καλό χρυσό αλλά ρε φίλε αν δεν το δεις από κοντά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Αμερικη για διακοπες.Σκεφτομαι να το χτυπησω σε αυτην την τιμη

http://www.t-mobile.com/cell-phones/lg-v10.html

Επισης μου κανουν δωρο και 200GB microSD card, plus an extra battery and charging cradle free from LG.

Aξίζει λετε?

Edited by testman77
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι Αμερικη για διακοπες.Σκεφτομαι να το χτυπησω σε αυτην την τιμη

http://www.t-mobile.com/cell-phones/lg-v10.html

Επισης μου κανουν δωρο και 200GB microSD card, plus an extra battery and charging cradle free from LG.

Aξίζει λετε?

 

Εάν η συσκευή κυκλοφορήσει στην ελλάδα θα μπορείς να την βρεις φθηνότερα από αυτή την τιμή σε σύντομο διάστημα από την κυκλοφορία της (σε κανένα 2μηνο δηλαδή) Βέβαια τα δώρα που δίνουν αξίζουν 100-150 ευρώ αλλά το θέμα είναι να τα χρειάζεσαι κιόλας. Προσωπικά θα την αγόραζα γιατί θεωρώ ότι είναι μία συσκευή που θα καλύψει τις ανάγκες μου για μια διετία τουλάχιστον και υπάρχει πιθανότητα να μην έρθει καν στην ελλάδα

 

Το διεθνές μοντέλο της συσκευής (Η960) έκανε και αυτό επιτέλους την εμφάνιση του στο site της LG Τσεχίας και στα Αραβικά Εμιράτα. Αυτό είναι το καλό νέο όμως. Το κακό είναι ότι εάν δεν έγινε τυπογραφικό λάθος και στα 2 site τότε έρχεται με 32GB εσωτερική μνήμη αντί για 64 που έχουν όλα τα υπόλοιπα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι εάν δεν έγινε τυπογραφικό λάθος και στα 2 site τότε έρχεται με 32GB εσωτερική μνήμη αντί για 64 που έχουν όλα τα υπόλοιπα μοντέλα.

 

Κατά πάσα πιθανότητα είναι τυπογραφικό λάθος, μία έκδοση(64gb) υπάρχει, εκτός και αν μου έχει διαφύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

δελτιο τυπου της LG http://www.lg.com/gr/press-releases/lg-pr-lg-v10-global-launch-release λογικα θα ερθει εδω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

δελτιο τυπου της LG http://www.lg.com/gr/press-releases/lg-pr-lg-v10-global-launch-release λογικα θα ερθει εδω

 

Μολις με πηραν απο lg hellas δυστιχως για εμας δε θα το εισαγουν στην ελλαδα παω να σκασω.

 

Aφού έρθει ευρώπη, μικρό το κακό, εκτός και αν είχες σκοπό να το πάρεις από το πλαίσιο.

Από την άλλη την η lg hellas(όπως και η samsung hellas και οι λοιπές δυνάμεις) δεν είναι και ότι πιο αξιόπιστο κυκλοφορεί.

 

Tην προηγούμενη βδομάδα, στο φίλο παραπάνω του είπαν ότι δεν θα έρθει & τώρα το ανακοινώνουν.

 

Οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες. :angry:

 

Υ.γ. καλώς να ορίσει, το περιμένουμε!:food:

Link to comment
Share on other sites

Η ανακοινωση ειναι παγκοσμια και απλα την αναπαραγουν στα ελληνικα.Δεν διευκρινιζουν οτι η ελληνικη αντιπροσωπεια θα το εισαγει.Οποτε μενω στην αρνητικη τους ενημερωση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επικοινωνησα και εγω σημερα με LG Hellas και μου απαντησαν αρνητικα στην ερωτηση που εκανα για το αν θα ερθει το V10 Ελλαδα..

 

Ελπιζω παντως να κανουν εισαγωγη καποια σκρουτζομαγαζα.

Στο σκρουτζ γραφει οτι αναμενεται να κυκλοφορισει συντομα, οποτε θα περιμενουμε. Θεωρω οτι θα αξιζει πολυ σαν συσκευη.

Ημουν ετοιμος για αγορα του G4 αλλα ειδα σε φωτογραφιες το V10 και σαν γενικο συνολο εμφανιση/specs μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το G4 αν και το σιγουρο ειναι πως οσον αφορα την τιμη το V10 θα ειναι κατι παραπανω!

για να δουμε...

 

Δε ρωτας ποτε αντιπροσωπεια. Πρωτα θα εμφανιστει στο Πλαισιο και μετα θα γνωριζουν αυτοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...