Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχέση με το g4 λοιπόν δεν φαίνεται και τρελή αναβάθμιση από ότι καταλαβαίνω σωστά;

 

Βασικά....φανταστικό Βίντεο και υπέροχη μεγάλη οθόνη και ποιότητα κατασκευής....αυτά ξεχωρίζω....κατά τα άλλα ένα μεγάλο G4

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι Αλλά τώρα εγώ έχω το δικό σου LG V10 961 dual SIM....

Λοιπόν παιδιά το κινητό είναι ένα μεγάλο LG G4 με φανταστική ποιότητα κατασκευής (καμία σχέση με το G4) δεν έχει την 20(800) μπάντα αλλά πιάνει 4g με Wind(αυτός ήταν ο φόβος μου και μόνο για την wind) παντού στην Αθήνα που κινήθηκα....τι να σας λέω τα πάντα δείχνουν όσο καλά ήταν στο G4....και η δεύτερη οθόνη οκ καλη είναι....δακτυλικό τέλειο...Βίντεο - φωτο απιστευτα, GPS ακαριαίο, ηχείο εδώ μας τα χάλασε λίγο γιατί αν και το έβαλαν δίπλα στην usb και όχι στην πλάτη θεωρώ του G4 αρκετά πιο ποιοτικό και δυνατό σε ένταση παρόλο που βρίσκεται πίσω...Αλλά anyway μια χαρά την κάνει την δουλειά του...μπαταρία χθες που το εστεινα σε 11 ώρες με 4ώρες και 45 λεπτά οθόνη με όλα ανοιχτά....αλλά θα το δω καλύτερα τις επόμενες μέρες....

Ότι θέλετε ρωτάτε.....

 

Αααααα δε μας τα λες καλα εγω με κοσμοτε να αυτοκτονησω δλδ?που εχω την 20?:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν κατάλαβες για τα επόμενα 3 χρόνια με cosmote & vodafone δεν χρειάζεσαι την μπάντα 20(800) ούτε καν για το 4g+ ...το μόνο θέμα ήταν η wind που από ότι διαβάζω στήνει κάποιες κεραίες της 20(800) μπάντας οι οποίες θα χρησιμοποιηθούν όταν και εφόσον βάλει 4g+....οπότε no problem με καμία εταιρία για την ώρα σε όλες λειτουργεί το LTE απροβλημάτιστα....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν ερθει ευρωπη,και περισσοτερο Ελλαδα...??? Σε τι τιμουλα...???
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν ερθει ευρωπη,και περισσοτερο Ελλαδα...??? Σε τι τιμουλα...???

 

Εχει έρθει Ευρώπη... Κοιτα λίγο πιο πισω στα posts, έχει αναφερθεί.....

Καλημέρες...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν ερθει ευρωπη,και περισσοτερο Ελλαδα...??? Σε τι τιμουλα...???

Για Ελλαδα δεν ξερω καν αν ερθει....αλλα όταν ερθει θα εχει βγει το Lg V20 η όπως αλλιως θα λεγετε....παντως η μπαταρια του ναι....είναι καλυτερη από του G4 dual sim που ειχα....αν και 5.7' μα 2η οθονη συνεχως αναμμενη οντως είναι λιγο καλυτερη....περιπου 4,25ωρες οθονη με 22 ωρες λειτουργια με wifi ονοιχτο συγχρωνησμοι 4 mail, καιρος, καμια ωρα ομιλια, 3 με 4 sms - καμια 15αρια φωτο - Facebook - messager - viber - Twitter - skype - instagram - google plus όλα συγχρβνησμενα...μια χαρα τα παει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε αγοράσει το dual sim απο που κάνατε την αγορά;

 

Εγω από ένα παλικαρι εδώ στο φορουμ....αλλα αν το επερνα από εξω θα το επερνα από amazone.....

 

Που να ακουσετε πως παιζουν τα ακουστικα.....θα παθετε πλακα.....δεν εχω ακουσει ποτε καλυτερη ποιοτητα ηχου.....εχει ένα συστημα HiFi το οποιο τα σπαει και σε ποιοτητα και σε ενταση......φανταστικα......

Γενικος οσο το δουλευω τοσο θεωρω ότι είναι κορυφη.......

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η LG αποκάλυψε το καινούριο smartphone της στην υψηλή κατηγορία με την ονομασία «V10». Πρόκειται για μια συσκευή που τραβάει το μάτι απευθείας, χάρη στη μεγάλη οθόνη αλλά και την εξαίσια κατασκευή. Όμως τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του νέο V10, αφορούν τις δύο οθόνες που διαθέτει, καθώς και τις δύο εμπρόσθιες selfie κάμερες! Ας δούμε πιο αναλυτικά λοιπόν, τι διαφορετικό προσφέρει το νέο LG V10.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805481

 

Ως γνωστό, αυτό που αντικρίζουν πρώτα τα μάτια του υποψήφιου χρήστη σε ένα smartphone, είναι η οθόνη και η ποιότητα κατασκευής. Το LG V10 εύκολα εκπλήσσει με την μεγαλοπρεπή οθόνη των 5.7 ιντσών, ανάλυσης QHD και με το περίβλημα ανοξείδωτου ατσαλιού – σιλικόνης.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805482

 

Η διπλή οθόνη του LG V10 λειτουργεί με ιδιαίτερα εξυπηρετικό τρόπο, όντας χωρισμένη στην κύρια, μεγάλη οθόνη και σε μια μικρή λωρίδα οθόνης στο πάνω μέρος της συσκευής. Όταν η κύρια οθόνη είναι σε κατάσταση κλειδώματος (σβηστή), τότε η μικρή οθόνη-λουρίδα παραμένει μονίμως αναμμένη προβάλλοντας πληροφορίες όπως ώρα, μπαταρία και πρόγνωση καιρού.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805483

 

Όταν η κύρια οθόνη είναι αναμμένη, τότε η μικρή λειτουργεί ως «βοηθός συντομεύσεων» για γρήγορη εκτέλεση εφαρμογών, εύρεση επαφών, αλλά και ως ενημέρωση ειδοποιήσεων – έτσι για παράδειγμα, η μικρή οθόνη μπορεί να εξυπηρετήσει σε μια γρήγορη ματιά στις ειδοποιήσεις μας, χωρίς να αλλοιώνεται η εμπειρία προβολής ενός βίντεο.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805485

 

Περνώντας στις κάμερες, η οπίσθια και κύρια κάμερα είναι της τάξεως των 16 MegaPixel (F1.8), με πολλαπλές δυνατότητες χειρισμού όπως έλεγχος ISO, εστίασης, ισορροπία λευκού και όλα αυτά ακόμα και κατά την διάρκεια λήψης βίντεο. Οι δε βίντεο δυνατότητες του LG V10 περιλαμβάνουν την λήψη σε ποιότητα 4Κ (ήτοι ανάλυση κοντά στις 4.000 γραμμές), πέραν φυσικά της λήψης σε Full HD (1920 x 1080). Αξιοπρόσεκτο χαρακτηριστικό λήψης βίντεο είναι το κάδρο σε πλήρη κινηματογραφική διάταξη 21:9, έναντι της πιο «περιορισμένης» και συνηθισμένης σε άλλα smartphone διάταξης 16:9. Επίσης, η οπίσθια κάμερα έχει οπτική και ηλεκτρονική σταθεροποίηση, η οποία κάνει τα βίντεο να είναι πιο σταθερά, ένα χαρακτηριστικό λίαν εξυπηρετικό, καθώς η λήψη κρατώντας ένα smartphone με το χέρι συνήθως έχει «κουνήματα» που αλλοιώνουν το αποτέλεσμα.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805487

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805488

 

Οι εμπρόσθιες δύο κάμερες αποδίδουν 5 MegaPixel έκαστη. Γιατί όμως δύο κάμερες και όχι μια; Διότι κατά την LG, η μια προσφέρει 120 μοίρες εύρος φακού και η άλλη 80 μοίρες. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι οι selfie φωτογραφίες θα μπορούν να συλλάβουν ακόμα περισσότερα πρόσωπα, ενώ μάλιστα, μέσω ειδικού λογισμικού είναι δυνατό να χρησιμοποιηθούν και οι δύο κάμερες ταυτόχρονα και κατόπιν να ενωθούν οι δύο selfie φωτογραφίες, σε μια πανοραμική.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805489

 

Στο εσωτερικό του ΛG V10, έχουμε ως «καρδιά» το Σύστημα-σε-Τσιπ (SoC – System on Chip) Snapdragon 808, συνοδευόμενο από 4GB μνήμης RAM, ενώ ο αποθηκευτικός χώρος φτάνει τα 64GB, επεκτεινόμενος στα 2TB (TeraByte, 1 TB = 1000GB) μέσω κάρτας μνήμης microSD. Ευπρόσδεκτο χαρακτηριστικό είναι η αποσπώμενη μπαταρία των 3.000mAh, έτσι ώστε όταν ο χρήστης επιθυμεί την λήψη μεγάλων σε διάρκεια 4Κ βίντεο (που έχουν αυξημένη ενεργειακή κατανάλωση), να μπορεί να την αντικαταστήσει με μια άλλη. Παράλληλα, το LG V10 διαθέτει NFC (Near Field Communication) για επικοινωνία με άλλες - συμβατές - συσκευές, καθώς και αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος. Τέλος, η συσκευή «φοράει» ως Λειτουργικό Σύστημα το Android Lollipop 5.1.1.

 

http://www.zougla.gr/image.ashx?fid=1805490

 

Το νέο smartphone LG V10 θα προσφερθεί σε 5 διαφορετικές αποχρώσεις (Space Black, Luxe White, Modern Beige, Ocean Blue, and Opal Blue), όταν διατεθεί στην λιανική στην κορεάτικη αγορά εντός Οκτωβρίου και αργότερα στις αγορές των ΗΠΑ, Κίνας και σε χώρες της Ασίας, Λατινικής Αμερικής και Μέσης Ανατολής. Ας ελπίσουμε ότι θα το δούμε και στα μέρη μας.

 

Για περισσότερα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου πατήστε εδω

 

Πηγή: Zougla.gr

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη thread με το ίδιο ακριβώς όνομα πιο κάτω.....

Δεν ξέρω αν το έχεις δει......

Φιλικά....

Στην αναζήτηση δε μου το έβγαλε, τώρα που το είπες εψαξα εδώ και το βρήκα...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε φθηνό το τηλέφωνο σχετικά? Τοπικο κατάστημα στα Χανιά το έχει φέρει αλλά η τιμή είναι στα 610€.... Εγώ σκέφτομαι να πουλήσω το S5 250€ και το gear 2 neo 150€ και να βάλω αλλά 100 € να το πάρω αν υπάρχει σε αυτή τη τιμή

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να το βρούμε φθηνό το τηλέφωνο σχετικά? Τοπικο κατάστημα στα Χανιά το έχει φέρει αλλά η τιμή είναι στα 610€.... Εγώ σκέφτομαι να πουλήσω το S5 250€ και το gear 2 neo 150€ και να βάλω αλλά 100 € να το πάρω αν υπάρχει σε αυτή τη τιμή

 

Υπάρχει και εδώ στα 599€ αλλά μόνο σε μπλε και λευκό από ότι κατάλαβα..

http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=278&ref=bestprice.gr

 

Κυκλοφορισε και το ευρωπαικο (μονο με μια σιμ και μονο 32Gb rom...όχι 64GB) στο best price το εχουν φερει 5 καταστήματα νομιζω από 550€...οποιος ενδιαφέρεται ας το κοιταξει.....

 

 

610€ ΕΥΡΩ θεωρώ Ότι είναι πολύ καλή τιμή σχετικά με τις τιμές που παίζει έξω....εγώ θα το έπαιρνα από εκεί όπου θα μου αναλάμβαναν υποχρεωτικά και το σερβις για ένα χρόνο....

Βάλε κάποιο λινκ να υπάρχει Και για τους υπόλοιπους....

Πάντως το τηλέφωνο είναι φανταστικό σε όλα του.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

....εγώ θα το έπαιρνα από εκεί όπου θα μου αναλάμβαναν υποχρεωτικά και το σερβις για ένα χρόνο......

 

Σύμφωνα με τον ευρωπαϊκό νόμο , 2 χρόνια εγγύηση πρέπει να έχει....

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees/index_en.htm

 

Γιατί εσύ λες 1 χρόνο;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εδώ στα 599€ αλλά μόνο σε μπλε και λευκό από ότι κατάλαβα..

http://hedy.gr/index.php?route=product/product&product_id=278&ref=bestprice.gr

 

Φυτιλιές μας άναψες. Το V10 είναι απο τα λίγα τηλέφωνα που με ψηνουν να αγοράσω το τελευταίο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον ευρωπαϊκό νόμο , 2 χρόνια εγγύηση πρέπει να έχει....

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees/index_en.htm

 

Γιατί εσύ λες 1 χρόνο;

 

Γιατί η DUAL SIM 64g version νομίζω ότι δεν θα κυκλοφορήσει σε ευρωπαϊκό μοντέλο οπότε μπορεί η LG Ελλάς να μην το καλύπτει...αλλά μόνο το συγκεκριμένο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η DUAL SIM 64g version νομίζω ότι δεν θα κυκλοφορήσει σε ευρωπαϊκό μοντέλο οπότε μπορεί η LG Ελλάς να μην το καλύπτει...αλλά μόνο το συγκεκριμένο....

 

Όχι μπορεί, αν δεν είναι ευρωπαϊκό, σίγουρα δεν έχει εγγύηση και συνήθως δεν θα τα δέχονται ούτε επί πληρωμή!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και σε άσπρο από amazon.de

 

Το έχω δει Γιάννη. Η τίμη του σε σχέση με μαγαζιά που το έχουν φέρει Ελλάδα είναι πιο ψηλά. Το δικό σου το παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Πω πωωω ηρθε πρεπει να βρω τα 200 που μου λειπουν ρε τι παθαμε με την κινηταρα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

http://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/lg-v10-h960a-32gb-black-eu.html

 

Ειναι αξιοπιστο? η πιο φθηνη τιμη π βρηκα απο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

http://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/lg-v10-h960a-32gb-black-eu.html

 

Ειναι αξιοπιστο? η πιο φθηνη τιμη π βρηκα απο σκρουτζ.

 

Εγω το παραγγειλα αυριο απογευμα θα το εχω .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει Γιάννη. Η τίμη του σε σχέση με μαγαζιά που το έχουν φέρει Ελλάδα είναι πιο ψηλά. Το δικό σου το παρέλαβες;

 

Αν σου έλεγα ότι αυτό που παρήγγειλα κανα μηνα πριν δεν ήρθε ποτε απο την amazon θα το πίστευες ???? ¨Ασε ψάχναμε με UPS και amazon.de να βρούμε που είναι και άφαντο το τιμημένο.... Ευτυχως to customer support της amazon φρόντισε να μου στείλει άλλο και παραλαμβάνω (ελπίζω δηλαδή) την δευτέρα... Πάλι καλά δεν λες??? Έχω όμως για παρηγοριά την SD 200GB που περιμένει καρτερικά το ταίρι της :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Άντε βλέπω ότι φτιάχνουμε σιγα σιγα team δυνατο..... Να το χαρούμε το τέρας.......

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραλάβουν....με το καλό....και μην τρομάξουν αν παρατηρήσουν ένα light bleed στην δεύτερη μικρή οθόνη στα αριστερά δίπλα από τις 2 κάμερες στο σκοτάδι....είναι απολύτως φυσιολογικό.....το έχουν σχεδόν όλα....

 

Τι να πω για την συσκευή.....απλά φανταστική.....σε όλα τις.....καλά Όσοι ακουτε Μουσική με ακουστικά ετοιμαστείτε για πολιτισμικό σοκ....δεν θα έχετε ξανά ακούσει τέτοια ποιότητα πουθενά....

Καμερα...Βίντεο....δεν μπορώ να φανταστώ αν ποτέ θα μπορεί να υπάρξει καλύτερο....

Selfie.....φανταστική και χωράει 4 άτομα χωρίς το μαρκουτσι που πουλάνε οι μαυρουλιδες....

Ταχύτητα & Συμπεριφορά....βελούδο....Lags?.....τι είναι αυτό.....!!!

Οθόνη....φαντασμαγορική...

Μπαταρία....στα επίπεδα του G4 Μια μέρα (18 ωρες) με σκληρή χρήση....άνετα και άλλες 18 ώρες με την 2η μπαταρία.....άστα να πάνε....(παιχνίδια δεν παιζω)

Σημα....ακουστική.....σε πολύ καλά επίπεδα....

 

Έχω τρελαθεί.....υπόψη ότι το έχω περίπου 10 μέρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...