Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες λυστε μου μια απορια σε γνωστο φορουμ ο αλλος πουλαει το δικαρτο 300 επιπλεον ειναι σοβαρος για μια θυρα σιμ επιπλεον;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα, εχει βγει και κάτι αλλο που μου διέφευγε.

Ευχαριστώ για την ενημερωση.

Να υποθέσω οτι το g5 δεν έχει λάβει αναλογη πιστοποίηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αποψη μου ειναι πως δεν εχει σχέση.

Όχι, το G5 έχει μόνο αυτή που αφορά το κομμάτι του software.

Link to comment
Share on other sites

@Komias2 μην τα ψάχνεις φίλε μου, ο καθένας ορίζει όπως πιστεύει καλύτερα προς όφελος τού, εξάλλου σε όλα τα πράγματα υπάρχει πάντα η ανάλογη προσφορά και ζήτηση.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες λυστε μου μια απορια σε γνωστο φορουμ ο αλλος πουλαει το δικαρτο 300 επιπλεον ειναι σοβαρος για μια θυρα σιμ επιπλεον;

Καταρχάς, το δίκαρτο μοντέλο δεν έχει μόνο 1 SIM παραπάνω, αλλά και επιπλέον 32GB χώρου. Άρα 64.

Εκτός αυτών είναι ένα κινητό πολύ πολύ πολύ πολύ σπάνιο αφού δεν έρχεται στην Ευρώπη, και όσοι το έφεραν το έφεραν από Dubai. Επιπροσθέτως δεν υπάρχει σε πληθώρα για να μπορέσεις να κάνεις παζάρια, ούτε να περιμένεις "κάποια καλύτερη τιμή" στο μέλλον. Βγαίνει προς πώληση στη γνωστή ιστοσελίδα πολύ σπάνια. Ούτε 1 φορά το μήνα και πολύ λέω. Εγώ το αγόρασα την 1ή Μαρτίου το δίκαρτο στα 470 μετά από πολύ παραμύθι (πάτησα στο ότι δεν έχει εγγύηση και η LG είναι γνωστή για τα προβλήματα της), και παζάρι 2 ημερών. Αρχική τιμή 550. Όταν όμως δεν ενδιαφερόταν κανείς ούτε για το απλό. Ακόμα δεν είχε γνωρίσει τη δημοσιότητα που γνωρίζει σήμερα.

 

Αξίζει η αγορά του δίκαρτου σε τέτοιες τιμές? Εξαρτάται. Το V10 είναι το μοναδικό κινητό στον κόσμο που σου δίνει 5-6 απλά πραγματάκια πού καμιά άλλη συσκευή δε στα προσφέρει μαζί. Αν θες οπωσδήποτε το V10 διότι σε καλύπτει απόλυτα, και χρειάζεσαι και 2 κάρτες SIM, τότε η επιλογή είναι μονόδρομος. Αν δε χρειάζεσαι δίκαρτο τότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, το δίκαρτο μοντέλο δεν έχει μόνο 1 SIM παραπάνω, αλλά και επιπλέον 32GB χώρου. Άρα 64.

Εκτός αυτών είναι ένα κινητό πολύ πολύ πολύ πολύ σπάνιο αφού δεν έρχεται στην Ευρώπη, και όσοι το έφεραν το έφεραν από Dubai. Επιπροσθέτως δεν υπάρχει σε πληθώρα για να μπορέσεις να κάνεις παζάρια, ούτε να περιμένεις "κάποια καλύτερη τιμή" στο μέλλον. Βγαίνει προς πώληση στη γνωστή ιστοσελίδα πολύ σπάνια. Ούτε 1 φορά το μήνα και πολύ λέω. Εγώ το αγόρασα την 1ή Μαρτίου το δίκαρτο στα 470 μετά από πολύ παραμύθι (πάτησα στο ότι δεν έχει εγγύηση και η LG είναι γνωστή για τα προβλήματα της), και παζάρι 2 ημερών. Αρχική τιμή 550. Όταν όμως δεν ενδιαφερόταν κανείς ούτε για το απλό. Ακόμα δεν είχε γνωρίσει τη δημοσιότητα που γνωρίζει σήμερα.

 

Αξίζει η αγορά του δίκαρτου σε τέτοιες τιμές? Εξαρτάται. Το V10 είναι το μοναδικό κινητό στον κόσμο που σου δίνει 5-6 απλά πραγματάκια πού καμιά άλλη συσκευή δε στα προσφέρει μαζί. Αν θες οπωσδήποτε το V10 διότι σε καλύπτει απόλυτα, και χρειάζεσαι και 2 κάρτες SIM, τότε η επιλογή είναι μονόδρομος. Αν δε χρειάζεσαι δίκαρτο τότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Ναι σου δινω δικιο αλλα τα 64 δε λενε τιποτα ενα κυκλωμα ειναι στην"ουσια μιας και διαθετει χωρο καρτας 2 τερατα.:) Ναι το εχει μονοπωλιο αλλα πολλα ζηταει παραυτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου δινω δικιο αλλα τα 64 δε λενε τιποτα ενα κυκλωμα ειναι στην"ουσια μιας και διαθετει χωρο καρτας 2 τερατα.:) Ναι το εχει μονοπωλιο αλλα πολλα ζηταει παραυτα.

Επαναλαμβάνω : Όποιος το γουστάρει το κινητό, δε λογαριάζει τα έξοδα. Μην τα βλέπεις όλα με οικονομικά κριτήρια. Δες ότι ψάχνεις το τέλειο κινητό σε όλον τον κόσμο, και κανένα και τίποτα δε σε καλύπτει. Και αυτό το δίκαρτο είναι το ένα και μοναδικό που θες. Έχεις επιλογή? Δεν έχεις. Θα τα σκάσεις να το αποκτήσεις. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου...

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω : Όποιος το γουστάρει το κινητό, δε λογαριάζει τα έξοδα. Μην τα βλέπεις όλα με οικονομικά κριτήρια. Δες ότι ψάχνεις το τέλειο κινητό σε όλον τον κόσμο, και κανένα και τίποτα δε σε καλύπτει. Και αυτό το δίκαρτο είναι το ένα και μοναδικό που θες. Έχεις επιλογή? Δεν έχεις. Θα τα σκάσεις να το αποκτήσεις. Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου...

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

 

Εγινε το καταλαβα απλα μου καθεται λιγο στραβα χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και να πω οτι του εκανα μια δοκιμη το χρησιμοποιησα ως τηλεφωνο μονο κλησεις και sms και απο 100% σε 7% κρατησε 57:11 λεπτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πω....Αμα ειναι αυτο το v20 τρομερη ξενερα.....

 

http://www.androidauthority.com/lg-v20-renders-features-708851/

 

Στην LG πρέπει να παίρνουν τα καλύτερα, δεν εξηγείται αλλιώς. Βγάζουν πέρσι το v10 σε κορέα και αμερική που πουλάει πολύ καλά και μετά από καιρό το φέρνουν στην ευρώπη σε περιορισμένες αγορές αντί η ευρώπη να είναι η πρώτη τους επιλογή από τη στιγμή που δεν ήρθε το note 5. Βγάζουν μετά το G5 που τα πηγαίνει χάλια σε πωλήσεις και απολύουν και άτομα που είχαν την ευθύνη παραγωγής του και σχεδιάζουν την ανάκαμψη βγάζοντας το v20 νωρίτερα από ότι το v10 και τελικά αυτό ουσιαστικά είναι ένα μεγάλο G5 !!! Πραγματικά απίστευτοι είναι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος αλλαγής του σχεδιασμού. Κατάφεραν με το v10 να δώσουν μία συσκευή που και όμορφη είναι, και βγάζει αίσθηση πολυτέλειας και μοναδικότητας αλλά ταυτόχρονα είναι ανθεκτική σε τέτοιο βαθμό που και η θήκη είναι ψιλοπεριττή. Αν και τέτοια ζητήματα είναι υποκειμενικά θεωρώ ότι σχεδιαστικά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά λαμβάνοντας υπόψη και τους 3 παράγοντας. Και τελικά αποφασίζουν να αλλάξουν αυτό το σχεδιασμό και να πάνε σε ένα σχέδιο που δεν πούλησε (άσχετα αν σε κάποιους αρέσει ή όχι) και δεν έχει ούτε κάποια ιδιαιτερότητα πέρα του αφαιρούμενου κάτω τμήματος που για σχεδόν όλο το κόσμο είναι είτε αδιάφορο είτε αρνητικό.

 

Τα κουμπιά μεταφέρονται πάλι στο πλάι που για μένα είναι λάθος αλλά δεν είναι και παράγοντας για να απορρίψω μία συσκευή. Και άσχετα αν εμάς τους χρήστες των lg μας έχει βολέψει θεωρώ ότι μία τέτοια κίνηση γίνεται γιατί οι υπόλοιποι βλέπουν με μεγάλη επιφύλαξη την αγορά συσκευής με πλήκτρα στην πλάτη καθώς δεν έχουν δει τα πλεονεκτήματα που έχουν.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν βλέπουμε το πραγματικό v20 και εύχομαι οι φωτογραφίες αυτές να είναι ψεύτικες ή από κάποια άλλη συσκευή που έχει στα σκαριά η LG. Φοβάμαι όμως ότι μάλλον αυτό θα είναι ειδικά αν δούμε τα slogan στις προσκλήσεις του G5 (play begins) και v20 (play more)

Link to comment
Share on other sites

Στην LG πρέπει να παίρνουν τα καλύτερα, δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Παίρνουν τα καλύτερα, μην το ψάχνεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, το G5 έχει μόνο αυτή που αφορά το κομμάτι του software.

Έγινε, ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Συμφωνώ σε όλα Άκη. Μια χαρά τα είπες.

Αναμένουμε και ελπίζουμε να μην είναι αυτό το v20...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινονται πλαστες οι φωτο ενα υβριδιο μεταξυ g5 και v10 ετσι μοιαζει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φαινονται πλαστες οι φωτο ενα υβριδιο μεταξυ g5 και v10 ετσι μοιαζει.

Renders ειναι πανω ομως σε οτι εχει αφήσει να διαρρεύσει η lg.

Επισης, η συσκευή θα παρουσιαστεί σε λιγοτερο απο μηνα, οπερ σημαίνει οτι ειναι ηδη έτοιμη, αρα και τα οποια renders διαρρέουν εχουν αρκετή ως πολυ βάση.

Link to comment
Share on other sites

Στην LG πρέπει να παίρνουν τα καλύτερα, δεν εξηγείται αλλιώς. Βγάζουν πέρσι το v10 σε κορέα και αμερική που πουλάει πολύ καλά και μετά από καιρό το φέρνουν στην ευρώπη σε περιορισμένες αγορές αντί η ευρώπη να είναι η πρώτη τους επιλογή από τη στιγμή που δεν ήρθε το note 5. Βγάζουν μετά το G5 που τα πηγαίνει χάλια σε πωλήσεις και απολύουν και άτομα που είχαν την ευθύνη παραγωγής του και σχεδιάζουν την ανάκαμψη βγάζοντας το v20 νωρίτερα από ότι το v10 και τελικά αυτό ουσιαστικά είναι ένα μεγάλο G5 !!! Πραγματικά απίστευτοι είναι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος ο λόγος αλλαγής του σχεδιασμού. Κατάφεραν με το v10 να δώσουν μία συσκευή που και όμορφη είναι, και βγάζει αίσθηση πολυτέλειας και μοναδικότητας αλλά ταυτόχρονα είναι ανθεκτική σε τέτοιο βαθμό που και η θήκη είναι ψιλοπεριττή. Αν και τέτοια ζητήματα είναι υποκειμενικά θεωρώ ότι σχεδιαστικά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά λαμβάνοντας υπόψη και τους 3 παράγοντας. Και τελικά αποφασίζουν να αλλάξουν αυτό το σχεδιασμό και να πάνε σε ένα σχέδιο που δεν πούλησε (άσχετα αν σε κάποιους αρέσει ή όχι) και δεν έχει ούτε κάποια ιδιαιτερότητα πέρα του αφαιρούμενου κάτω τμήματος που για σχεδόν όλο το κόσμο είναι είτε αδιάφορο είτε αρνητικό.

 

Τα κουμπιά μεταφέρονται πάλι στο πλάι που για μένα είναι λάθος αλλά δεν είναι και παράγοντας για να απορρίψω μία συσκευή. Και άσχετα αν εμάς τους χρήστες των lg μας έχει βολέψει θεωρώ ότι μία τέτοια κίνηση γίνεται γιατί οι υπόλοιποι βλέπουν με μεγάλη επιφύλαξη την αγορά συσκευής με πλήκτρα στην πλάτη καθώς δεν έχουν δει τα πλεονεκτήματα που έχουν.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν βλέπουμε το πραγματικό v20 και εύχομαι οι φωτογραφίες αυτές να είναι ψεύτικες ή από κάποια άλλη συσκευή που έχει στα σκαριά η LG. Φοβάμαι όμως ότι μάλλον αυτό θα είναι ειδικά αν δούμε τα slogan στις προσκλήσεις του G5 (play begins) και v20 (play more)

 

Συμφωνώ. Με την παρουσίαση του V10, θεώρησα πως η LG λανσάρει μια νέα σειρά στην αγορά στη οποία το τηλέφωνο είναι πιο πολύ "εργαλείο" και λιγότερο "κόσμημα". Το βάρος για την παράμετρο "κόσμημα" θα το σήκωνε η σειρά G. Και ξαφνικά βλέπω τις φωτό από το V20... Αχταρμάς. Καμία λογική συνέχεια του V10 και καμία λογική της διατήρησης δύο διαφορετικών σειρών (V και G).

Πραγματικά κάτι παίρνουν εκεί στην LG και το χειρότερο είναι πως έχουν τάσεις αυτοκτονίας. Κάποιος να τους πει πως "ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει"

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Με την παρουσίαση του V10, θεώρησα πως η LG λανσάρει μια νέα σειρά στην αγορά στη οποία το τηλέφωνο είναι πιο πολύ "εργαλείο" και λιγότερο "κόσμημα". Το βάρος για την παράμετρο "κόσμημα" θα το σήκωνε η σειρά G. Και ξαφνικά βλέπω τις φωτό από το V20... Αχταρμάς. Καμία λογική συνέχεια του V10 και καμία λογική της διατήρησης δύο διαφορετικών σειρών (V και G).

Πραγματικά κάτι παίρνουν εκεί στην LG και το χειρότερο είναι πως έχουν τάσεις αυτοκτονίας. Κάποιος να τους πει πως "ομάδα που κερδίζει, δεν αλλάζει"

Πάντως το v10 είναι η πιο "κοσμημα" συσκευή της lg τα τελευταία χρονια. Ανωτερη ξεκαθαρα απο ολα τα τελευταία G. (Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον)

 

Η λογικη της συνύπαρξης των σειρών G & V, ειναι σαφής. Η μια εκπροσωπεί την mainstream κατηγορία κινητών & η αλλη των phablets.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά εμφανισιακά είναι έτσι το V20 προσωπικά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα. Και αναφέρομαι ιδίως στην πλάτη του κινητού όπου το V10 είναι (κατά την γνώμη μου) και ιδιαίτερο και όμορφο. Η πλάτη που βλέπω στο (υποτίθεται ?) V20 μου είναι μάλλον από αδιάφορη έως άσχημη. Και αντιπαθώ τα εξογκώματα στον φακό της κάμερας σε κινητά...

 

Ο akis71 πιο πριν τα είπε σωστά και συμφωνώ μαζί του 100% !

 

Αλλά έτσι και αλλιώς για μένα το V20 και η εμφάνιση του έχει μόνο φιλολογική σημασία μιας και σκοπεύω (υπό κ.σ ) να κρατήσω το V10 για 2 χρόνια ακόμα τουλάχιστον. Δεν είμαι του σπορ να αλλάζω συσκευή συχνά. Την αλλάζω μόνο εφ' όσον δεν με καλύπτει πλέον ή (στην σπάνια περίπτωση) που η επόμενη έχει να μου δώσει κάτι το "επαναστατικό" μεν αλλά και άκρως πρακτικό δε... ;)

 

ΥΓ. Όταν είχα δει τις πρώτες φωτό του V10 (κάποια στιγμή μέσα στο 2015) και είχα διαβάσει και τα χαρακτηριστικά του είχα πει "αααυτό !" και από τότε το είχα βάλει στην δική μου wish list για αγορά ένα χρόνο μετά. Ούτε κατά διάνοια δεν συμβαίνει τώρα αυτό με το V20...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι μάλλον έτσι θα είναι... Βλέπε την "αποτυχία" του G5 (οπτικά) αλλά δείτε και το ΖΕΡΟ, τη πρώτη συσκευή της με ενσωματωμένη μπαταρία.... ;) (μεταλλικό και για μένα πολύ πολύ όμορφο το εν λόγο)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το v10 είναι η πιο "κοσμημα" συσκευή της lg τα τελευταία χρονια. Ανωτερη ξεκαθαρα απο ολα τα τελευταία G. (Στα δικά μου μάτια τουλάχιστον)

 

Η λογικη της συνύπαρξης των σειρών G & V, ειναι σαφής. Η μια εκπροσωπεί την mainstream κατηγορία κινητών & η αλλη των phablets.

 

Με 5.5 ίντσες οθόνη, G3 και G4 στα phablets ανήκουν.

Με τον όρο "κόσμημα" εννοώ λεπτό, πιο μαζεμένο σε διαστάσεις (ήδη το G5 πήγε στις 5.3), μεταλλική κατασκευή που αποπνέει αίσθηση πολυτέλειας, κλπ κλπ.

 

Το V20 θα το ήθελα ένα V10 με βελτιώσεις στα σημεία

- Snap 820

- Κάμερα από G5

- Προσθήκη LED ειδοποιήσεων

- Μπαταρία 4000

- Πλήρη Αδιαβροχοποίηση

 

Μάλλον το V10 θα μείνει αξεπέραστο για πολύ καιρό

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :) εάν πράγματι είναι αυτή η υλοποίηση του V20 τι να πω :( πως είναι δυνατόν κάτι τόσο πετυχημένο να του αλλάζεις ριζικά εμφάνιση....

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

@harmon

Πάντως και στο v30, αν ειναι αυτο το v20, μην περιμένεις ιδιαίτερη συνάφεια με το v10.

Γενικα, τα lg οπως τα γνωρισαμε απο το g2 ως το v10, μαλλον ειναι παρελθόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

No comments :!: :

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/b0374eba0c9991b7f80f6f2a87cd578d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/8a3e5ed65eefb0fc524d50fbb6bea56b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/00db619edf2a8272c496ed8868218efd.jpg

Link to comment
Share on other sites

@harmon

Πάντως και στο v30, αν ειναι αυτο το v20, μην περιμένεις ιδιαίτερη συνάφεια με το v10.

Γενικα, τα lg οπως τα γνωρισαμε απο το g2 ως το v10, μαλλον ειναι παρελθόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

No comments :!: :

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/b0374eba0c9991b7f80f6f2a87cd578d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/8a3e5ed65eefb0fc524d50fbb6bea56b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/00db619edf2a8272c496ed8868218efd.jpg

Σε 4G δεν δείχνει να την παλεύει καθόλου η μπαταρία του. Σε τι φωτεινότητα το είχες; Έπαιξες καθόλου παιχνίδια;

Link to comment
Share on other sites

Σε 4G δεν δείχνει να την παλεύει καθόλου η μπαταρία του. Σε τι φωτεινότητα το είχες; Έπαιξες καθόλου παιχνίδια;

 

Από 99-20% πήγε σε 2h & 30', όπως φαίνεται και στο διάγραμμα

Δεν είχα καθόλου αναμονή & καθόλου παιχνίδια.

Τα 2h & 10' sot είναι με tapatalk & browsing & στο παρασκήνιο tune in(εξού και το 27% στα στατιστικά), τα υπόλοιπα 20' κλήσεις.

Φωτεινότητα 100, μόνιμα 4G, όχι bt γιατί είχα ήθελα να ακούω σε ανοιχτή ακρόαση το ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα είναι αυτά, το ίδιο είχα δει αρχές καλοκαιριού όταν έφυγα με φουλ μπαταρία και σε τρεις ωρες με 4G Vodafone, με facebook συγχρονισμό ανοικτό περιήγηση και συνεχές μουσική είχε χάσει το 60% και δεν νομίζω καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου να πέτυχε κάτι καλύτερο...

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από 99-20% πήγε σε 2h & 30', όπως φαίνεται και στο διάγραμμα

Δεν είχα καθόλου αναμονή & καθόλου παιχνίδια.

Τα 2h & 10' sot είναι με tapatalk & browsing & στο παρασκήνιο tune in(εξού και το 27% στα στατιστικά), τα υπόλοιπα 20' κλήσεις.

Φωτεινότητα 100, μόνιμα 4G, όχι bt γιατί είχα ήθελα να ακούω σε ανοιχτή ακρόαση το ράδιο.

Το 4g παίδες καίει κι αν δεν εχεις και καλό σήμα...βράστα

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενα είναι αυτά, το ίδιο είχα δει αρχές καλοκαιριού όταν έφυγα με φουλ μπαταρία και σε τρεις ωρες με 4G Vodafone, με facebook συγχρονισμό ανοικτό περιήγηση και συνεχές μουσική είχε χάσει το 60% και δεν νομίζω καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου να πέτυχε κάτι καλύτερο...

 

Εξαρτάται τις παλιότερες συσκευές σου. :D

Η δικιά μου προηγούμενη (note edge), σίγουρα δεν θα τα κατάφερνε καλύτερα.

 

Το 4g παίδες καίει κι αν δεν εχεις και καλό σήμα...βράστα

 

Είμαι στο εξοχικό, οπότε αναγκαστικά data.

Το Πάσχα, είχα παρατηρήσει με την προηγούμενη συσκευή μου(note edge), σε συγκριτικό που είχα κάνει ότι με 4G είχα την ίδια κατανάλωση ή και λίγο καλύτερη από 3G. Οπότε, εδώ τουλάχιστον, με data αξίζει να πας 4G, δεν είναι τόσο ενεργοβόρο όσο ακούγεται. (Θα το βάλω και μια μέρα σε 3G, να δω μήπως δεν ισχύουν τα ίδια σε v10).

Το πρόβλημα είναι στη χρήση φυσικά, γιατί την προηγούμενη βδομάδα που πάλι ήμουν μακριά από wifi, αλλά δεν το χρησιμοποιούσα τόσο, την πάλευε ως νωρίς το βράδυ.

Το να μείνω χωρίς ιντέρνετ, εννοείται δεν το θεωρώ λύση. :)

 

Τώρα είμαι κοντά σε πρίζα, και οκ παλεύεται.

Αν κάποιος όμως κάνει χρήση ΜΜΜ π.χ. σε Αθήνα, ένα δίωρο κάθε μέρα(που δεν είναι και τόσο παράξενο), θέλει ένα 60% μόνο γι'αυτό το δίωρο. :blink: (Αυτό επιβεβαιώνεται και από παλιότερες δοκιμές που είχα κάνει)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...