Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες γεια σας μετα απο καιρο... Εχω παρατηρησει κατι στη 2η οθονη... Οποτε βρισκομαι σε σκοτεινο χωρο αυξανεται απο μονη της η φωτεινοτητα οταν η κυρια οθονη ειν κλειστη. Οταν παλι ειμαι σε μετριο ή φωτεινο χωρο ειναι χαμηλη κ δεν βλεπω τπτ... Τι συμβαινει; Χαλια λογισμικο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έχει κάποιος το battery pack? Φορτιστή εξωτερικό και μπαταρία? Έχω το εξής θέμα.

Όταν το βάζω να φορτισει βράδυ έχει τύχει 2-3 φορές τον πρωί να βαλω την μπαταρία στο κινητό και να είναι στο 30%..

Τι παίζει?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

το ειχα παθει κ εγω κ εφαγα σκαλωμα... απλα το κινητο για καποιο λογο κραταει το ποσοστο της προηγουμενης μπαταριας κ το ξαναδεθχνεθ στη νεα... Αν παρατηρησεις δεν πεφτει με τιποτα μεχρι να φτασεις στο ποσοστο π σ εδειχνε στην αρχη πχ 30%. Αυτο π εκανα εγω ειν ή επανεκινηση ή να το κλεισω κ να βγαλω την μπαταρια κ να την ξαναβαλω ξανα κ ξανα μεχρι να φτιαξει το %. Ωστοσο μια φορα απλα δεν εφτιαχνε.. Ξεκινησε απο το 14% ανεβηκε στο 64 κ εμεινε εκει μεχριν να παει οντως τοσο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε...

 

Στην κεντρική οθόνη βλέπω αυτό σχετικά με τον καιρό

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_26_zpsksdhjrr8.jpg

 

Αλλά οι πραγματικές (τρέχουσες) συνθήκες στο Δερβένι που τις βλέπω αν πατήσω στην οθόνη τον καιρό είναι αυτές :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_37_zpstim5iuwx.jpg

 

Γιατί αυτό ? Και πως μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία, δηλαδή αντί για Δερβένι να δείχνει Αθήνα (που είμαι τώρα) ? Υπόψιν ότι άνοιξα και το GPS, η εφαρμογή δείχνει τον καιρό στην τοποθεσία μου αλλά στην κεντρική οθόνη εξακολουθεί και δείχνει το Δερβένι...

Νομιζω πως χρειαζεται να μπεις στην εφαρμογη κ να αλλαξεις εσυ ο ιδιος την τοποθεσια.. Να διαγραψεις λη να κρατησεις το Δερβενι αν θες και να προσθεσεις την Αθηνα.... Αλλα παιδες δυστυχως η εφαρμογη τ καιρου δεν εχει ακριβεις πληροφοριες. Πχ ημουν στο χωριο μια μερα και φυσαγε 3-4 μποφορ κ ελεγε η εφαρμογη πως ειχε αερα 1m/s... Καμια σχεση δλδ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LG V20/ V11: Επιβεβαιώνεται και έρχεται μέσα στο έτος

 

http://techblog.gr/mobile/lg-v20-v11-confirmed-official-1187/

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα από το νήμα του LG4 ψάχνοντας για ένα δίκαρτο με καλή φωτογραφική, ώσπου έπεσα σε μια σύγκριση με το V10 και από τότε δεν μπορώ να ξεκολλήσω από την ιδέα ότι το επόμενο τηλέφωνό μου δεν θα είναι αυτό. Επειδή το «δίκαρτο» όμως είναι απαραίτητη προϋπόθεση και ξέροντας τις δυσκολίες απόκτησης-εγγύησής του, απευθύνθηκα στις δύο μεγαλύτερες εταιρείες που βγάζουν adapters για dual sim converters και έχω τις παρακάτω απαντήσεις: 1) υπάρχει adaptor γι’ αυτό το τηλέφωνο που σου δίνει ΚΑΙ δεύτερη κάρτα (φυσικά δεν είναι ακριβώς «δίκαρτο» τηλέφωνο αλλά αν τη μία τη θέλεις μόνο για data, όπως εγώ, τότε είναι ό,τι πρέπει 2) δεν προκαλείται καμία βλάβη στο τηλέφωνο και 3) ίσως δεν χωρέσει καλά στο καπάκι και θα χρειαστεί άλλο (ανασταλτικός, δυστυχώς, παραγοντας).

Θα ήθελα, λοιπόν, κάποιος φίλος να μου πει αν μπορεί μεταξύ μπαταρίας και καπακιού να χωρέσει ΑΝΕΤΑ 1,5 κάρτα sim (1,5 σε πάχος γιατί υπολογίζω και τη μεταλλική βάση τοποθέτησής της) έτσι ώστε να προχωρήσουμε στην ιδέα. Το έχω ξανακάνει παλιότερα με iphone 3 ή 4 νομίζω. Όποιος χρειάζεται περισσότερες πληροφορίες, ευχαρίστως…

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς θέλεις να προσθέσουμε όγκο στο τηλέφωνο για να δούμε αν κλείνει το καπάκι?

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει έτσι γιατί η κάρτα sim είναι κάθετα και όχι οριζόντια όπως φαίνεται στο πρώτο λινκ με παράδειγμα ένα "ακατανόμαστο"....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε...

 

Στην κεντρική οθόνη βλέπω αυτό σχετικά με τον καιρό

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_26_zpsksdhjrr8.jpg

 

Αλλά οι πραγματικές (τρέχουσες) συνθήκες στο Δερβένι που τις βλέπω αν πατήσω στην οθόνη τον καιρό είναι αυτές :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_37_zpstim5iuwx.jpg

 

Γιατί αυτό ? Και πως μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία, δηλαδή αντί για Δερβένι να δείχνει Αθήνα (που είμαι τώρα) ? Υπόψιν ότι άνοιξα και το GPS, η εφαρμογή δείχνει τον καιρό στην τοποθεσία μου αλλά στην κεντρική οθόνη εξακολουθεί και δείχνει το Δερβένι...

 

Διπλα στον κελσιο εχει κυκλακι να το πατας να κανει αναβαθμιση να δειχνη την ιδια θερμοκρασια με την ανοιχτη εφαρμογη.Επισης ανοιξε την εφαρμογη πατα το + προσθεσε πολεις και μετα κανε σκρολ ποια θες να φαινεται στην αρχικη οθονη τα πραγματα ειναι απλα ψαξε λιγο να δεις τι κανει το κινητο σου,οσο για αξιο[ιστες εφαρμογες καιρου 100% δεν υπαρχουν.Βλεπω και antivairus? βγαλτο αχρηστο ειναι καλη συνεχεια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μπει έτσι γιατί η κάρτα sim είναι κάθετα και όχι οριζόντια όπως φαίνεται στο πρώτο λινκ με παράδειγμα ένα "ακατανόμαστο"....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όπως έγραψα παραπάνω, έχω επικοινωνήσει και με τις δύο εταιρείες του χώρου με επώνυμα προϊόντα και οι δύο μου είπαν ότι μπαίνει. Θα ήθελα να γράψω ποιες είναι και να κοινοποιήσω τα μηνύματα αλλά φοβάμαι θα υπάρξει πρόβλημα με το forum (διαφήμιση).

 

Παρεμπιπτόντως, εγώ γιατί στις φωτογραφίες που βλέπω, μέσω αναζήτησης στο διαδίκτυο, νομίζω ότι η sim card slot είναι όπως στο πρώτο link?

Έχω το note 2 και έναν τέτοιο αντάπτορα στα χέρια μου, μπαίνει κανονικά, αλλά δεν μου δουλεύει (ίσως γιατί ήταν για ένα από τα iphone που είχα παλιότερα). Η πλάτη βέβαια από το note 2 είναι από καλό πλαστικό και εύκαμπτη.

Δεν είναι όπως στο δεύτερο link?

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Σου εξήγησα γιατί νομίζω δεν μπαίνει....

Στο ακατανόμαστο που έχεις στο λινκ η σιμ μπαίνει οριζόντια, φαντάσου κάθετα που μπαίνει στο V10 στο ύψος που είναι το on off....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σου εξήγησα γιατί νομίζω δεν μπαίνει....

Στο ακατανόμαστο που έχεις στο λινκ η σιμ μπαίνει οριζόντια, φαντάσου κάθετα που μπαίνει στο V10 στο ύψος που είναι το on off....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι έτσι το δικό σου;

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2015/10/LG-V10-Urbane-v2-50.jpg

 

κοίτα το δεύτερο link

http://www.aliexpress.com/item/2014-Brand-New-Dual-SIM-Card-Adapter-for-Samsung-Galaxy-S5-i9600-S4-i9500-S3-i9300/1790005702.html?spm=2114.40010208.4.1.feFGoS

 

Θα μπεί ακριβώς όπως το βλέπεις. Η οριζόντια στο note δεν είναι για sim. Είναι για mini sd.

Η nano sim εισέρχεται κάθετα στη θύρα, η προέκτασή της είναι πάνω στην μπαταρία και καταλήγει σε κανονική sim πάλι πάνω στην μπαταρία. Δεν ξέρω τι λέω λάθος... Ξέρεις πώς μπορώ να ανεβάσω φωτό για να σου το δείξω; Ισως κάτι δεν καταλαβαίνω...

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Με έναν ανταπτορα από καρτα sd και μια nano sim σε πάχος το ένα μαζί με το άλλο εμποδιζουν το καπακι να κλείσει σωστά. Μόνο ο αντάπτορας που είναι περιπου σε παχος όσο δυο nano sim κλεινει το καπακι αλλα κανει μία μικρή κοιλιά προς τα εξω σε εκείνο το σημείο. Ελπίζω να καταλαβες και να βγαλεις ακρη. Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Με έναν ανταπτορα από καρτα sd και μια nano sim σε πάχος το ένα μαζί με το άλλο εμποδιζουν το καπακι να κλείσει σωστά. Μόνο ο αντάπτορας που είναι περιπου σε παχος όσο δυο nano sim κλεινει το καπακι αλλα κανει μία μικρή κοιλιά προς τα εξω σε εκείνο το σημείο. Ελπίζω να καταλαβες και να βγαλεις ακρη.

+10 V10

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι στο note 2 και νομίζω έτσι θα είναι και στο LG. Δυστυχώς, δεν το έχω δει από κοντά αλλιώς θα ήξερα. Εκεί που είναι το δάχτυλό μου μπαίνει η κανονική Sim (πάνω από την μπαταρία). Το θέμα είναι θα κλείσει το καπάκι; Αν ναι, έχουμε 2 κάρτες στο τηλέφωνο που δουλεύουν εναλλάξ. Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο της μπαταρίας εκανα τις δοκιμές που σου είπα.

 

Πιστεύω θα λειτουργήσει. Αν έχει κάποιος άλλος κάποια άλλη ιδέα, απλά για επιβεβαίωση, ευπρόσδεκτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εδώ οι απαντήσεις από τη μία εταιρεία...

 

1 This is the model you need for that phone…

 

http://www.magic-sim.com/product/id/31/phone/2777/MAGICSIM_ELITE_-_NANO_SIM_DUAL_SIM_ADAPTER_for_LG_V10.html

 

2 No damage is not possible and

3 yes you would need a back cover

Edited by nikos965
S.P.
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζεις με το δικο του καλωδιο η αλλο ? Φορτισε με το δικο του φορτιστη και καλωδιο και πες μας....

 

Με το δικό του καλώδιο το φορτίζω. Με τον δικο του φορτιστή φορτίζει πάρα πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

Αν ναι, έχουμε 2 κάρτες στο τηλέφωνο που δουλεύουν εναλλάξ.

Δηλ η data η κλήσεις?

Θα μπαινα στο πειρασμό αλλά εναλλαξ?

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με το δικό του καλώδιο το φορτίζω. Με τον δικο του φορτιστή φορτίζει πάρα πολύ αργά.

 

Είχε συμβεί και σε άλλο παιδί, ήταν θέμα πριζας όμως, δοκίμασε και σε άλλο σημείο και όσο το δυνατόν πιο σταθερό.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλ η data η κλήσεις?

Θα μπαινα στο πειρασμό αλλά εναλλαξ?

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

 

έτσι ακριβώς σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω. Η κύρια κάρτα (με ένα μικρό πακέτο MB για άμεση καθημερινή χρήση email, απλό browsing κ.λ.π) και η δεύτερη με 1 GB δωρεάν από εταιρεία για πιο "ζόρικη" χρήση. Υπάρχει και η επιλογή να γίνεται αυτόματα η αλλαγή από τη μία κάρτα στην άλλη, οπότε μπορείς να ορίσεις κάθε πόσα λεπτά-ώρες να αλλάζει και τι διάρκεια να έχει για την κάθε μία sim. Ok, δεν έχουμε δίκαρτο ακριβώς, αλλά δεν είναι και απαγορευτική η αγορά ενός adaptor 35,00. Ασε που αν το είχα στα χέρια μου θα έκανα δοκιμές με κάποιους από το ebay στα 2-3 ευρώ περίπου. Απλά είμαι προβληματισμένος για την αγορά του τηλεφώνου γιατί χρειάζομαι τα data (που έτσι κι αλλιώς τα έχω δωρεάν).

S.P.
Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω. Η κύρια κάρτα (με ένα μικρό πακέτο MB για άμεση καθημερινή χρήση email, απλό browsing κ.λ.π) και η δεύτερη με 1 GB δωρεάν από εταιρεία για πιο "ζόρικη" χρήση. Υπάρχει και η επιλογή να γίνεται αυτόματα η αλλαγή από τη μία κάρτα στην άλλη, οπότε μπορείς να ορίσεις κάθε πόσα λεπτά-ώρες να αλλάζει και τι διάρκεια να έχει για την κάθε μία sim. Ok, δεν έχουμε δίκαρτο ακριβώς, αλλά δεν είναι και απαγορευτική η αγορά ενός adaptor 35,00. Ασε που αν το είχα στα χέρια μου θα έκανα δοκιμές με κάποιους από το ebay στα 2-3 ευρώ περίπου. Απλά είμαι προβληματισμένος για την αγορά του τηλεφώνου γιατί χρειάζομαι τα data (που έτσι κι αλλιώς τα έχω δωρεάν).

 

Φίλε γιατί να δώσεις 35 ευρώ για ένα αντάπτορα που ούτε πρακτικός είναι και στην τοποθέτηση ειδικά εάν δεν χωράει εντός της συσκευής αλλά και με περιορισμούς στη χρήση? Το δίκαρτο v10 στο ebay το βρίσκεις 70 ευρώ πιο ακριβό από ότι το μονόκαρτο εδώ στην ελλάδα δηλαδή 35 ευρώ επιπλέον το να αγοράσεις μονόκαρτο και αντάπτορα. Πιθανόν να μπορείς να το βρεις και φθηνότερα πουθενά αλλού. Μπορείς επίσης με παραπλήσια χρήματα με αυτά που θέλεις να ξοδέψεις για τον αντάπτορα να πάρεις ένα mifi και να βάλεις εκεί την data sim και να λαμβάνεις μέσω wifi στον κινητό σου. Ο περιορισμός του να λειτουργεί μόνο η μία sim είναι εντελώς άβολος. Σκέψου μόνο να σε ψάχνει κάποιος επειγόντως και να μην σε βρίσκει γιατί εσύ εκείνη την ώρα χρησιμοποιείς την data sim

Link to comment
Share on other sites

Φίλε γιατί να δώσεις 35 ευρώ για ένα αντάπτορα που ούτε πρακτικός είναι και στην τοποθέτηση ειδικά εάν δεν χωράει εντός της συσκευής αλλά και με περιορισμούς στη χρήση? Το δίκαρτο v10 στο ebay το βρίσκεις 70 ευρώ πιο ακριβό από ότι το μονόκαρτο εδώ στην ελλάδα δηλαδή 35 ευρώ επιπλέον το να αγοράσεις μονόκαρτο και αντάπτορα. Πιθανόν να μπορείς να το βρεις και φθηνότερα πουθενά αλλού. Μπορείς επίσης με παραπλήσια χρήματα με αυτά που θέλεις να ξοδέψεις για τον αντάπτορα να πάρεις ένα mifi και να βάλεις εκεί την data sim και να λαμβάνεις μέσω wifi στον κινητό σου. Ο περιορισμός του να λειτουργεί μόνο η μία sim είναι εντελώς άβολος. Σκέψου μόνο να σε ψάχνει κάποιος επειγόντως και να μην σε βρίσκει γιατί εσύ εκείνη την ώρα χρησιμοποιείς την data sim

 

Πως θα παιδευτει;Αφου κατασκευαστικα ειναι μονοκαρτα θελουν με ξορκια να τα κανουν δικαρτα ασε τον κινδυνο να καταστρεψει την υποδοχη και μετα φταιει το κινητο γιατι δεν εχω σημα γιατι δεν εχω data?Μια λογικη δε βλαπτει το δικαρτο γινεται μονοκαρτο το μονοκαρτο δικαρτο και οι δυο επιφυλακη δεν.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γιατί να δώσεις 35 ευρώ για ένα αντάπτορα που ούτε πρακτικός είναι και στην τοποθέτηση ειδικά εάν δεν χωράει εντός της συσκευής αλλά και με περιορισμούς στη χρήση? Το δίκαρτο v10 στο ebay το βρίσκεις 70 ευρώ πιο ακριβό από ότι το μονόκαρτο εδώ στην ελλάδα δηλαδή 35 ευρώ επιπλέον το να αγοράσεις μονόκαρτο και αντάπτορα. Πιθανόν να μπορείς να το βρεις και φθηνότερα πουθενά αλλού. Μπορείς επίσης με παραπλήσια χρήματα με αυτά που θέλεις να ξοδέψεις για τον αντάπτορα να πάρεις ένα mifi και να βάλεις εκεί την data sim και να λαμβάνεις μέσω wifi στον κινητό σου. Ο περιορισμός του να λειτουργεί μόνο η μία sim είναι εντελώς άβολος. Σκέψου μόνο να σε ψάχνει κάποιος επειγόντως και να μην σε βρίσκει γιατί εσύ εκείνη την ώρα χρησιμοποιείς την data sim

Πολύ σωστή παρατήρηση το mifi και συμφωνώ απόλυτα!! ;)

 

Φυσικά και με την επιλογή του DUAL V10 κι ας μην είναι DUAL ACTIVE ....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση του συμφορουμίτη, θα έπαιρνα το mate 8, εκτός αν θέλει οπωσδήποτε την κάμερα του V10.

Dual sim active, χωρίς αλχημίες, χωρίς τελωνεία, με εγγύηση, χωρίς να πληρώνει υπεραξίες. (σ.σ. v10 dual).

 

(Προσωπική άποψη)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε γιατί να δώσεις 35 ευρώ για ένα αντάπτορα που ούτε πρακτικός είναι και στην τοποθέτηση ειδικά εάν δεν χωράει εντός της συσκευής αλλά και με περιορισμούς στη χρήση? Ο περιορισμός του να λειτουργεί μόνο η μία sim είναι εντελώς άβολος. Σκέψου μόνο να σε ψάχνει κάποιος επειγόντως και να μην σε βρίσκει γιατί εσύ εκείνη την ώρα χρησιμοποιείς την data sim

Αυτό επισημαίνω και γω παραπάνω

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...