Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

image.jpg

 

Από τις συζητήσεις στο Skroutz. Ισχυεί αυτό που λένε; Όσοι έχετε συγκρίνει το v10 με το G5 θα ξέρετε σίγουρα.:)

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από τις συζητήσεις στο Skroutz. Ισχυεί αυτό που λένε; Όσοι έχετε συγκρίνει το v10 με το G4 θα ξέρετε σίγουρα.:)

 

Για g5 vs v10 λέει πάντως στο σχόλιο & θα συμφωνήσω πλην της κάμερας, που δεν έχω άποψη για του g5.

Link to comment
Share on other sites

Για g5 vs v10 λέει πάντως στο σχόλιο & θα συμφωνήσω πλην της κάμερας, που δεν έχω άποψη για του g5.

 

Opps... Από συνήθεια έγραψα G4. G5 εννοούσα προφανώς.

Μάλιστα.... Αν είναι έτσι μάλλον η σειρά "V" της LG θα αρχίσει να σαρώνει ...

Link to comment
Share on other sites

Opps... Από συνήθεια έγραψα G4. G5 εννοούσα προφανώς.

Μάλιστα.... Αν είναι έτσι μάλλον η σειρά "V" της LG θα αρχίσει να σαρώνει ...

 

Αν κάνει κανά αστείο στο νέο V, (αν φυσικά βγάλει νέο V), και ακολουθήσει την ίδια σχεδιαστική γραμμή με το g5, δεν το νομίζω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει κανά αστείο στο νέο V, (αν φυσικά βγάλει νέο V), και ακολουθήσει την ίδια σχεδιαστική γραμμή με το g5, δεν το νομίζω. :cry:

 

Ας ελπίσουμε πως δεν θα κάνει μια τέτοια βλακεία για το δικό της καλό, αλλιώς θα καταντήσει σαν τη Sony.

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του κινητού για την φωτογραφική του και για την μουσική του απόδοση. Μάλλον όταν το πάρω θα πάρω και ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα σου πρότεινα ακουστικα high gain αν φυσικά διαθέτεις τα χρήματα

Τα σηκώνει για πλάκα απ οτι διαβάζω...

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευοναστε γιατί μιλάμε για την LG.... Θα βγάλει το νέο V που θα είναι καταπληκτικό σε όλα και με μπαταρία 2800.ετσι για να μοιράσει λίγα εγκεφαλικά...

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σου πρότεινα ακουστικα high gain αν φυσικά διαθέτεις τα χρήματα

Τα σηκώνει για πλάκα απ οτι διαβάζω...

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια είναι αυτά τα ακουστικά;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευοναστε γιατί μιλάμε για την LG.... Θα βγάλει το νέο V που θα είναι καταπληκτικό σε όλα και με μπαταρία 2800.ετσι για να μοιράσει λίγα εγκεφαλικά...

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια είναι αυτά τα ακουστικά;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εννοω ακουστικά με πολλά Ω

Θα βρεις αρκετά όπως τα

http://www.athensproaudio.gr/el/beyerdynamic-dt-770-pro-250-ohm.html#/product/31418

Για παράδειγμα

Το καλύτερο βέβαια ειναι να τ ακούσεις πριν αγοράσεις οτιδήποτε

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δίνω το δικό μου. δίκαρτο 64gb μαύρο χρυσό. ενημερωτικά αν θέλει κάποιος.

σου έστειλα pm

S.P.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει κανά αστείο στο νέο V, (αν φυσικά βγάλει νέο V), και ακολουθήσει την ίδια σχεδιαστική γραμμή με το g5, δεν το νομίζω. :cry:

 

Προσωπική μου καθαρά άποψη είναι ότι το V10 η LG το έβγαλε γνωρίζοντας το μέγεθος του προβλήματος του G4 πριν το παρουν είδηση οι αγοραστές.

 

Το αν θα παρουσιάσει νέο V είναι πιστεύω θέμα προβλημάτων στο G5 (που προφανώς ήδη γνωρίζει η LG) ή μεγάλη αποτυχία πολήσεών του G5.

 

Επαναλαμβάνω προσωπική άποψη πάντα, και θα το ξαναπώ το ίδιο έζησα με το N97 και το N97 mini της NOKIA πριν μια 10ετία περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου καθαρά άποψη είναι ότι το V10 η LG το έβγαλε γνωρίζοντας το μέγεθος του προβλήματος του G4 πριν το παρουν είδηση οι αγοραστές.

 

Το αν θα παρουσιάσει νέο V είναι πιστεύω θέμα προβλημάτων στο G5 (που προφανώς ήδη γνωρίζει η LG) ή μεγάλη αποτυχία πολήσεών του G5.

 

Επαναλαμβάνω προσωπική άποψη πάντα, και θα το ξαναπώ το ίδιο έζησα με το N97 και το N97 mini της NOKIA πριν μια 10ετία περίπου.

 

To v10 το είχαν προαναγγείλει πριν καν κυκλοφορήσει το G4. Λίγες μέρες μετά την παρουσίαση του G4 είχαν πει ότι θα βγάλουν νέα ναυαρχίδα και θα είχε πιο premium κατασκευή. Το επόμενο πάντως της σειράς v θα παρουσιαστεί σε κάτι παραπάνω από μήνα και έχει επιβεβαιωθεί από την LG

Link to comment
Share on other sites

To v10 το είχαν προαναγγείλει πριν καν κυκλοφορήσει το G4. Λίγες μέρες μετά την παρουσίαση του G4 είχαν πει ότι θα βγάλουν νέα ναυαρχίδα και θα είχε πιο premium κατασκευή. Το επόμενο πάντως της σειράς v θα παρουσιαστεί σε κάτι παραπάνω από μήνα και έχει επιβεβαιωθεί από την LG

 

Μακαρι να κάνω λάθος φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου καθαρά άποψη είναι ότι το V10 η LG το έβγαλε γνωρίζοντας το μέγεθος του προβλήματος του G4 πριν το παρουν είδηση οι αγοραστές.

 

Το αν θα παρουσιάσει νέο V είναι πιστεύω θέμα προβλημάτων στο G5 (που προφανώς ήδη γνωρίζει η LG) ή μεγάλη αποτυχία πολήσεών του G5.

 

Δεν έχει βάση αυτό.

Το G4 βγήκε τέλη Μαιού & το v10 παρουσιάστηκε 1/10.

Όπως καταλαβαίνεις, η συσκευή δουλευόταν πριν καν παρουσιαστεί το g4.

 

Mια νέα σειρά είναι, που την έριξε στην αγορά να δει πως θα πάει.

 

Τώρα για το καινούργιο, όπως είπα και πιο πριν, ελπίζω να μην πάρει ούτε 1% από το g5, αλλά να βασιστεί στον προκάτοχο με τις απαραίτητες βελτιώσεις που χρήζει η συσκευή & την αναμενόμενη ανανέωση στο hw.

 

Για να δούμε: http://www.gsmarena.com/v10_successor_arriving_this_quarter_lg_confirms-news-19674.php

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μεγάλη απορία.. Πως θα κινηθεί η LG στο τηλέφωνο αυτό... Και δεν ξεχνώ το σοκ από την παρουσίαση του G5..

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες, αγόρασα το V10. Έχοντας δειβάσει αρκετές κριτικές, πάνω κάτω ήξερα τι περίπου περίμενα. Ήξερα ότι θα έχω θέμα με την μπαταρία κλπ. Αλλά κάτι άλλο μου τράβηξε την προσοχή. Όταν το φορτίζω με τον δικό του φορτιστή, φορτίζει πάρα πολύ αργά. Ακόμη το είχα αφήσει όλη νύχτα και το πρωί είχε φτάσει στο 93%. Άλλα οταν το φορτίζω με τον φορτιστή απο το G2 που έχω, φορτίζει αρκετα γρήγορα. Πλήρη φόρτιση σε 45 λέπτα περίπου. Τι φάση?Ειναι λογικο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες, αγόρασα το V10. Έχοντας δειβάσει αρκετές κριτικές, πάνω κάτω ήξερα τι περίπου περίμενα. Ήξερα ότι θα έχω θέμα με την μπαταρία κλπ. Αλλά κάτι άλλο μου τράβηξε την προσοχή. Όταν το φορτίζω με τον δικό του φορτιστή, φορτίζει πάρα πολύ αργά. Ακόμη το είχα αφήσει όλη νύχτα και το πρωί είχε φτάσει στο 93%. Άλλα οταν το φορτίζω με τον φορτιστή απο το G2 που έχω, φορτίζει αρκετα γρήγορα. Πλήρη φόρτιση σε 45 λέπτα περίπου. Τι φάση?Ειναι λογικο αυτο;

 

Όχι

 

"V" for V10

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες, αγόρασα το V10. Έχοντας δειβάσει αρκετές κριτικές, πάνω κάτω ήξερα τι περίπου περίμενα. Ήξερα ότι θα έχω θέμα με την μπαταρία κλπ. Αλλά κάτι άλλο μου τράβηξε την προσοχή. Όταν το φορτίζω με τον δικό του φορτιστή, φορτίζει πάρα πολύ αργά. Ακόμη το είχα αφήσει όλη νύχτα και το πρωί είχε φτάσει στο 93%. Άλλα οταν το φορτίζω με τον φορτιστή απο το G2 που έχω, φορτίζει αρκετα γρήγορα. Πλήρη φόρτιση σε 45 λέπτα περίπου. Τι φάση?Ειναι λογικο αυτο;

 

 

Φορτιζεις με το δικο του καλωδιο η αλλο ? Φορτισε με το δικο του φορτιστη και καλωδιο και πες μας....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος το battery pack? Φορτιστή εξωτερικό και μπαταρία? Έχω το εξής θέμα.

Όταν το βάζω να φορτισει βράδυ έχει τύχει 2-3 φορές τον πρωί να βαλω την μπαταρία στο κινητό και να είναι στο 30%..

Τι παίζει?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε...

 

Στην κεντρική οθόνη βλέπω αυτό σχετικά με τον καιρό

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_26_zpsksdhjrr8.jpg

 

Αλλά οι πραγματικές (τρέχουσες) συνθήκες στο Δερβένι που τις βλέπω αν πατήσω στην οθόνη τον καιρό είναι αυτές :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_37_zpstim5iuwx.jpg

 

Γιατί αυτό ? Και πως μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία, δηλαδή αντί για Δερβένι να δείχνει Αθήνα (που είμαι τώρα) ? Υπόψιν ότι άνοιξα και το GPS, η εφαρμογή δείχνει τον καιρό στην τοποθεσία μου αλλά στην κεντρική οθόνη εξακολουθεί και δείχνει το Δερβένι...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο αν μπορείτε...

 

Στην κεντρική οθόνη βλέπω αυτό σχετικά με τον καιρό

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_26_zpsksdhjrr8.jpg

 

Αλλά οι πραγματικές (τρέχουσες) συνθήκες στο Δερβένι που τις βλέπω αν πατήσω στην οθόνη τον καιρό είναι αυτές :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_37_zpstim5iuwx.jpg

 

Γιατί αυτό ? Και πως μπορώ να αλλάξω την τοποθεσία, δηλαδή αντί για Δερβένι να δείχνει Αθήνα (που είμαι τώρα) ? Υπόψιν ότι άνοιξα και το GPS, η εφαρμογή δείχνει τον καιρό στην τοποθεσία μου αλλά στην κεντρική οθόνη εξακολουθεί και δείχνει το Δερβένι...

Κάνε μια εκκαθάριση cache

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, πριν αρκετό καιρό είχα δει αυτό στη μπαταρία

13866659_10208244313279136_1723884240_n.png.jpg

 

όπως επίσης το είχα δει και πιό πρόσφατα αλλά με μικρότερη διακοπή. Το κινητό δεν το βρήκα ποτέ κλειστό ή κάτι για να έχει διακοπεί αν και δεν νομίζω και όταν το κλείνεις να γίνετε έτσι. Μήπως ξέρετε τι μπορεί να έχει παιχτεί εδώ;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

To είχα ξαναδει την εποχη των restarts που εκανε το G3 σε καποιο από τα φόρα του εξωτερικού, αλλα δεν θυμαμαι που. Θα ψαξω και θα σε ενημερώσω. Και ηταν θεμα μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας, πριν αρκετό καιρό είχα δει αυτό στη μπαταρία

13866659_10208244313279136_1723884240_n.png.jpg

 

όπως επίσης το είχα δει και πιό πρόσφατα αλλά με μικρότερη διακοπή. Το κινητό δεν το βρήκα ποτέ κλειστό ή κάτι για να έχει διακοπεί αν και δεν νομίζω και όταν το κλείνεις να γίνετε έτσι. Μήπως ξέρετε τι μπορεί να έχει παιχτεί εδώ;

Λογικά έχει κάνει soft reboot

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...