Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω αυτή είναι η τελευταία και αυτή έχουμε όσοι αναβαθμισαμε..

(όσοι έχουμε το μονοκαρτο γιατί το dual sim νομίζω έχει v20c.)

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/bec4856a67afc90a6f9abeac564d4f17.jpg

Χεχεχε.... :p το παρακανα

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Εξωπραγματικός χρόνος για v10 ακόμα και με 2g που όπως βλέπω είσαι

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Περα του οτι η wind εχει καλό edge πριν ημουν με wifi πιο πολύ.... για να είμαστε δίκαιοι

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα εβαζα στοίχημα ότι ήσουν με κλειστά data όλη μέρα γιατί ακόμα και με wifi σχεδόν 7 ώρες οθόνη το v10 από δύσκολο έως αδύνατο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τα data και wifi δεν κλεινουν ποτέ. Αλλά ποτέ και τα δυο μαζι..μόνο όταν κοιμάμαι...απλά έχω βάλει και την ρύθμιση όταν κλείνει η οθόνη να κλείνει το wifi

Να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω τετοιο χρόνο

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

6 με 7 ώρες λοιπόν κλειστό λίγο 2g και το υπόλοιπο wifi ok έτσι ναι ίσως οριακά να μπορούσε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

6 με 7 ώρες λοιπόν κλειστό λίγο 2g και το υπόλοιπο wifi ok έτσι ναι ίσως οριακά να μπορούσε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Εχει και ενα 15% ακόμα η μπαταρία....

Τώρα πραγματικά ήταν πολύ light use σήμερα.... μην δίνω λάθος εντυπώσεις....

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα εβαζα στοίχημα ότι ήσουν με κλειστά data όλη μέρα γιατί ακόμα και με wifi σχεδόν 7 ώρες οθόνη το v10 από δύσκολο έως αδύνατο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

 

το εχω κανει...7 ωρες με Wifi και με συνεχη συγχρονισμο και εβγαλα 7 ωρες οθονη με συνεχες σερφαρισμα,youtube,και steaming μουσικης σε ηχειο Bluetooth....ΑΛΛΑ ηταν βραδυ και η φωτεινότητα επαιζε μεχρι 20% το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει το πρωτο και θα το τσιμπησω!;):)

Τσίμπησα και εγω ενα...

 

Πάντως η μπαταρία του θα μπορούσε να ήταν λίγο μεγαλύτερη...

Σίγουρα είναι καλύτερη η διαχείριση από το G4 αλλά για τέτοιο τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά θα μπορούσαν να του βάλουν μια 4000mha...

Στη τεταρτη ουσιαστικά φόρτιση σήμερα (άλλες τόσες για να μου δείξει σίγουρα κάτι καλύτερο) είμαι αυτή τη στιγμή με 18ωρες χρήση και στο 24% μπαταρία... Ένα 8ωρο ήταν σίγουρα στο 4g (και στο 4+ πολλές φορές) και τις άλλες περιστασιακη χρήση.

 

Κατά τα άλλα (μια μικρή αξιολόγηση θα κάνω) θα συμφωνήσω με τον συντοπιτη για τον ήχο που τον είχα ρωτήσει... Είναι χάρμα "αυτιών"!! Μπορεί να μην είναι τόσο δυνατός όσο στο xiaomi αλλά σίγουρα είναι πεντακαθαρος!!

Η οθόνη /ανάλυση είναι σε κορυφαίο επίπεδο καθώς και η εναλλαγή στη φωτεινότητα... Δεν κολλάει καθόλου ο αισθητήρας στην απότομη αλλαγή!

Προσωπικά μου λείπει το notification led και δεν έχω συνηθίσει ακόμα τη δεύτερη οθόνη αν και νομίζω πως όταν τη μάθεις θα αδιαφορεις για το led...

Eπισης η ταχύτητα του... Σούπερ... Οι εναλλαγές γίνονται ταχύτατα (πουθενά το ψηλό λαγκ του G4) και εκείνο που μου αρέσει ότι είναι σταθερό στο κυλισμα της οθόνης...

Φωτογραφία δεν έχω βγάλει κάτι της προκοπής ακόμα (εκτός από έγραφα) θα επανέλθω για αυτό...

 

Αυτά τα ολίγα και καλό ξημέρωμα ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το U1 δεν κάνει για 4Κ, μπουκώνει κατά την εγγραφή.

Το U3 εiναι για αυτήν την δουλειά.

Κάνε μια αναζήτηση και θα σου λυθούν οι απορiες.

Πιθανοτατα να μην ισχυει αυτο, παρα τις μλκι3ς που μας λενε οι διαφημισεις. Αν πχ ενα λεπτο βιντεο 4Κ ειναι 350 ΜΒ τοτε το δευτερολεπτο θα ειναι (350)/(60)= 5,83333. Η καρτα μνημης Sandisk υ1 που εχω εχει write speed 20+ ΜΒ/ς σε vodafone smart 3. Οποτε δεν νομιζω να αντιμετωπισει θεμα μπουκωματος.

 

Υ.Γ. Για αντιπαραβολη 1 λεπτο 1080ρ sto iPad mini (νμζ 1ης γενιας) ειναι 350 ΜΒ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα και εγω ενα...

 

Πάντως η μπαταρία του θα μπορούσε να ήταν λίγο μεγαλύτερη...

Σίγουρα είναι καλύτερη η διαχείριση από το G4 αλλά για τέτοιο τηλέφωνο με αυτά τα χαρακτηριστικά θα μπορούσαν να του βάλουν μια 4000mha...

Στη τεταρτη ουσιαστικά φόρτιση σήμερα (άλλες τόσες για να μου δείξει σίγουρα κάτι καλύτερο) είμαι αυτή τη στιγμή με 18ωρες χρήση και στο 24% μπαταρία... Ένα 8ωρο ήταν σίγουρα στο 4g (και στο 4+ πολλές φορές) και τις άλλες περιστασιακη χρήση.

 

Κατά τα άλλα (μια μικρή αξιολόγηση θα κάνω) θα συμφωνήσω με τον συντοπιτη για τον ήχο που τον είχα ρωτήσει... Είναι χάρμα "αυτιών"!! Μπορεί να μην είναι τόσο δυνατός όσο στο xiaomi αλλά σίγουρα είναι πεντακαθαρος!!

Η οθόνη /ανάλυση είναι σε κορυφαίο επίπεδο καθώς και η εναλλαγή στη φωτεινότητα... Δεν κολλάει καθόλου ο αισθητήρας στην απότομη αλλαγή!

Προσωπικά μου λείπει το notification led και δεν έχω συνηθίσει ακόμα τη δεύτερη οθόνη αν και νομίζω πως όταν τη μάθεις θα αδιαφορεις για το led...

Eπισης η ταχύτητα του... Σούπερ... Οι εναλλαγές γίνονται ταχύτατα (πουθενά το ψηλό λαγκ του G4) και εκείνο που μου αρέσει ότι είναι σταθερό στο κυλισμα της οθόνης...

Φωτογραφία δεν έχω βγάλει κάτι της προκοπής ακόμα (εκτός από έγραφα) θα επανέλθω για αυτό...

 

Αυτά τα ολίγα και καλό ξημέρωμα ;)

 

Γεια σου τζον καλως ηρθες στο κλαμπ των v10

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

xiaomi

Τα piston's δεν κάνουν για μουσική

Αλλά αφού αρέσει...πάσο

Καλομιλητο!!!

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο κομματι του απολυτου σετ κατευθασε... Και αυθεντικο... Το ελεγξα. Παμεεεεεε

http://images.myphone.gr/preattach/jpg.gif

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Τα piston's δεν κάνουν για μουσική

Αλλά αφού αρέσει...πάσο

Καλομιλητο!!!

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Ποία pistons;;;

Δεν χρησιμοποιώ τέτοια... Έχω του g4 ;)

 

Ευχαριστώ φίλτατε, επίσης!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται βρήκα και πήρα το cradle από εδώ. Στέλνει Ελλάδα δωρεάν οπότε κόστισε 18 ευρώ. Αμερική έχει 15 δολάρια οπότε νομίζω ότι η διαφορά πλέον είναι μικρή αν αναλογιστεί κανείς ότι από Αμερική δεν στέλνει η LG!

http://m.ebay.co.uk/itm/Original-Genuine-LG-V10-Battery-Charging-Dock-Cradle-Charger-BC-4900-White-UK-/331868148945?nav=WATCHING_ACTIVE

 

Κι έχουν μείνει 2 μόνο βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται βρήκα και πήρα το cradle από εδώ. Στέλνει Ελλάδα δωρεάν οπότε κόστισε 18 ευρώ. Αμερική έχει 15 δολάρια οπότε νομίζω ότι η διαφορά πλέον είναι μικρή αν αναλογιστεί κανείς ότι από Αμερική δεν στέλνει η LG!

http://m.ebay.co.uk/itm/Original-Genuine-LG-V10-Battery-Charging-Dock-Cradle-Charger-BC-4900-White-UK-/331868148945?nav=WATCHING_ACTIVE

 

Κι έχουν μείνει 2 μόνο βλέπω!

Ωραιος... Ευχαριστουμε

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι το v10 ...ξέρετε το καλό ....ρίχνει μερικές του s7 στο θέμα του ήχου...προς στιγμή θεωρείται το κορυφαίο στον κοσμο μαζί με το htc 10 να ακολουθεί....βρε την lg....

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι το v10 ...ξέρετε το καλό ....ρίχνει μερικές του s7 στο θέμα του ήχου...προς στιγμή θεωρείται το κορυφαίο στον κοσμο μαζί με το htc 10 να ακολουθεί....βρε την lg....

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Ως προς το ηχειο, η κινηταρα μας ειναι καλυτερη απο το s7 edge απ'οτι ξερω απο review στο myphone, αλλα λογικα θα ειναι και καλυτερο και απο το s7 αφου τα κινητα αυτα της σαμμυ ειναι αδιαβροχα οποτε τα ηχεια τους ειναι στεγανοποιημενα οποτε πιο σιγανα, χειοτερης ποιοτητας ηχου κλπ. Τωρα αν ειναι στην κορυφη δεν ξερω οπως δεν ξερω και για το htc 10

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ε καλα τωρα.... Δεν το συζηταμε πως με τον Hi-Fi ηχο ειναι στο ταβανι μαζι με το G5 το οποιο ομως θελει 250 ευρω για να γινει Hi-Fi
Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να γράψω βίντεο fhd στα 60 fps και στα 5 λεπτά σταμάτησε μόνο του. Το έχετε δοκιμάσει; Σε περιορίζει στα 5'; Νόμιζα ότι μόνο σε uhd είχε περιορισμό στη διάρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται βρήκα και πήρα το cradle από εδώ. Στέλνει Ελλάδα δωρεάν οπότε κόστισε 18 ευρώ. Αμερική έχει 15 δολάρια οπότε νομίζω ότι η διαφορά πλέον είναι μικρή αν αναλογιστεί κανείς ότι από Αμερική δεν στέλνει η LG!

http://m.ebay.co.uk/itm/Original-Genuine-LG-V10-Battery-Charging-Dock-Cradle-Charger-BC-4900-White-UK-/331868148945?nav=WATCHING_ACTIVE

 

Κι έχουν μείνει 2 μόνο βλέπω!

 

Και εκτός από το cradle τι άλλο χρειάζεσαι για την ασύρματη φόρτιση ? Το αυτοκόλλητο εσωτερικά στο καπάκι ?

 

Επίσης έχει κάποιος πάρει ή έχει κάποια εμπειρία από SlimPort to HDMI Adapter ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και εκτός από το cradle τι άλλο χρειάζεσαι για την ασύρματη φόρτιση ? Το αυτοκόλλητο εσωτερικά στο καπάκι ?

 

Επίσης έχει κάποιος πάρει ή έχει κάποια εμπειρία από SlimPort to HDMI Adapter ?

Άλλο πράγμα η ασύρματη φόρτιση και άλλο η θήκη φόρτισης δεύτερης μπαταρίας.

Για ασύρματη φόρτιση θες ή το αυτοκόλλητο ή ένα άλλο καπάκι. Το αυτοκόλλητο είναι μανούρα να το βάλεις. Δεν είναι τόσο εύκολο όσο νομίζεις.

Δες εδώ

 

Εγώ προτείνω να αγοράσεις καπάκι με ενσωματωμένο το αυτοκόλλητο, που κάνει 10 ευρώ, και άλλα 10 για τον ασύρματο φορτιστή.

Είχα και εγώ παλαιότερα το σετ αλλά το πούλησα 20 ευρώ γιατί δε με εξυπηρετούσε ή ασύρματη φόρτιση. Χρησιμοποιώ το κινητό ακόμα και όταν το φορτίζω.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...