Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μια ερωτησουλα...σαν μουσικη απο ακουστικα παιζει πιο δυνατα απο 6s?γιατι εχω το g5 και δεν ειμαι τοσο ικανοποιημενος οσο με το 6s...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ισομνια ειδα ενα και μοναδικο v10 καποιος εψαχνε νομιζω.

Καλά δεν το έχουν και πολλοί

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα...σαν μουσικη απο ακουστικα παιζει πιο δυνατα απο 6s?γιατι εχω το g5 και δεν ειμαι τοσο ικανοποιημενος οσο με το 6s...

 

Δεν έχω ακούσει μουσική από το s6 αλλά στο V10 είναι ένα από τα δυνατά του ατού, και ένας από τους λόγους που το απόκτησα προσωπικά, στο g5 πρέπει να αγοράσεις το παρελκομενο με την κάρτα ήχου ώστε να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά αν δεν κάνω λάθος είναι σχεδόν ίδια με του G4;

Ναι???χάλια τότε

 

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Στο ισομνια ειδα ενα και μοναδικο v10 καποιος εψαχνε νομιζω.

Χαμός γίνεται στο insomnia. Αρκετοί πουλάνε. Μόνο 1 είδες?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για την οθόνη είναι, υπάρχει στην συσκευασία και για την κάμερα.

Είναι περίπου στα 23 ευρώ αλλά έγινε η τοποθέτηση εκεί και γλυτώνεις αναμονές από κινες κτλπ, Έτσι λειτουργώ προσωπικά στα αξεσουάρ, άλλος ψάχνει να γλυτώσει το 5 ευρώ και περιμένει κάνα μήνα, Όπως και να έχει η απόφαση δική σου είναι και τι θεωρείς καλύτερο για το μικρό θηρίο μας:)

 

δεν το λες κι ακριβώς έτσι...με 23 ευρώ παίρνω καμιά δεκαριά tempered glass,άρα δεν πάμε να γλιτώσουμε κάνα 5ληρο.με 4 ευρώ πήρα ζευγάρι...

http://www.ebay.co.uk/itm/291641615500?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

και τώρα περιμένω κι ένα 0,2mm..

http://www.ebay.co.uk/itm/231741203993?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

γι αυτό μην είσαι τόσο υποτιμητικός για 21 η 19 ευρώ.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

δεν το λες κι ακριβώς έτσι...με 23 ευρώ παίρνω καμιά δεκαριά tempered glass,άρα δεν πάμε να γλιτώσουμε κάνα 5ληρο.με 4 ευρώ πήρα ζευγάρι...

http://www.ebay.co.uk/itm/291641615500?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

και τώρα περιμένω κι ένα 0,2mm..

http://www.ebay.co.uk/itm/231741203993?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

γι αυτό μην είσαι τόσο υποτιμητικός για 21 η 19 ευρώ.

 

Το συγκεκριμένο της Nillkin που φοράω έχει 12 ευρώ στο αμαζον συν τα μεταφορικά συν την αναμονή....ταλαιπωρία για 5-7 ευρώ, σε αυτό αναφέρθηκα και αυτό είναι κάτι που προσωπικά αποφεύγω, επιλογές σίγουρα υπάρχουν πολλές και χρήματα διάθεση και χρόνο να έχεις:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κάνει την δουλειά της... Παίζει 4Κ βίντεο χωρίς να κολλάει.

Ποιος ο λόγος για U3;

 

Το U1 δεν κάνει για 4Κ, μπουκώνει κατά την εγγραφή.

Το U3 εiναι για αυτήν την δουλειά.

Κάνε μια αναζήτηση και θα σου λυθούν οι απορiες.

Link to comment
Share on other sites

Το U1 δεν κάνει για 4Κ, μπουκώνει κατά την εγγραφή.

Το U3 εiναι για αυτήν την δουλειά.

Κάνε μια αναζήτηση και θα σου λυθούν οι απορiες.

 

Τράβηξα βίντεο 1 λεπτό 350MB.

Υπερβολικά πολύ.

30 λεπτά να τραβήξω θα γεμίσω την κάρτα.

Θα το κατεβάσω σε FHD.

Μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα κολλήματα και από της ταινίες που έχω και από τα 3 βίντεο που τράβηξα.

Αν δω ότι με κολλάει στο μέλλον θα την αλλάξω αλλά μέχρι στιγμής δεν παρατήρησα κάτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά δυτικά Θεσσαλονίκη δεν έχει κανένα μαγαζί να περνάει τζαμί στο κινητό; Μην τρέχω μέχρι ανατολικα...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

δεν το λες κι ακριβώς έτσι...με 23 ευρώ παίρνω καμιά δεκαριά tempered glass,άρα δεν πάμε να γλιτώσουμε κάνα 5ληρο.με 4 ευρώ πήρα ζευγάρι...

http://www.ebay.co.uk/itm/291641615500?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

και τώρα περιμένω κι ένα 0,2mm..

http://www.ebay.co.uk/itm/231741203993?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

γι αυτό μην είσαι τόσο υποτιμητικός για 21 η 19 ευρώ.

 

 

Μου αρεσει το πρωτο και θα το τσιμπησω!;):)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω απο ebay 2 tempered με 3,5 ευρώ κι ενω περιμενα να ειναι τις πλάκας επαθα εγω πλακα με την ποιότητα είχε μεσα η συσκευασία μέχρι υγρο και στεγνό μαντηλάκι για άψογη τοποθέτηση την οποια και έκανα, ηρθε σε 15 μέρες... Θα ανεβασω λινκ οταν παω σπίτι...
Link to comment
Share on other sites

[/color]Παιδιά δυτικά Θεσσαλονίκη δεν έχει κανένα μαγαζί να περνάει τζαμί στο κινητό; Μην τρέχω μέχρι ανατολικα...

 

Ανατολικά ποιος περνάει τζάμι;

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο της Nillkin που φοράω έχει 12 ευρώ στο αμαζον συν τα μεταφορικά συν την αναμονή....ταλαιπωρία για 5-7 ευρώ, σε αυτό αναφέρθηκα και αυτό είναι κάτι που προσωπικά αποφεύγω, επιλογές σίγουρα υπάρχουν πολλές και χρήματα διάθεση και χρόνο να έχεις:)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/For-LG-V10-NIllkin-9H-Hardness-2-5D-H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-V10-/221923852152?hash=item33abb13f78:g:-rwAAOSwl9BWLlN5

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενα ποστ δεν έχω την διάθεσή και υπομονή να περιμένω ούτε μια ημέρα, πόσο δε μάλιστα 10-15-30 μέρες, το συγκεκριμένο μου το έδειξε φίλος από το νήμα του g4 και μόνο την αναμονή που άκουσα του το έκοψα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα από το πρωί τέσσερα μαζεμένα προβλήματα, τα δύο σημαντικά, τα άλλα όχι τόσο:

1) Απώλεια Σήματος. Βρέθηκα σε κλειστό χώρο όπου αποδεδειγμένα γνωρίζω από το παρελθόν ότι έχει κακό έως καθόλου σήμα. Επέστρεψα σπίτι διανύοντας μία διαδρομή 3 χλμ., και εξακολουθούσα να μην έχω. Το άφησα χωρίς να κάνω τίποτα για μισή ώρα, δεν άλλαξε κάτι και χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει.

2) Αδυναμία σύνδεσης Bluetooth. Επιχειρήσαμε με ένα φίλο να ανταλλάξουμε φωτογραφίες, και ενώ κανονικά εντοπίστηκαν τα κινητά μας και έγινε ζεύξη, δεν έγινε τίποτα. Απενεργοποίησα το bluetooth, έκανα όλη την διαδικασία από την αρχή (και μάλιστα 2-3 φορές), δίχως αποτέλεσμα. Ένα τρίτο παιδί στη παρέα έκανε δοκιμή, συνδέθηκε με το κινητό του φίλου μου και του έστειλε φωτό κανονικά..

3) Αισθητήρας αυτόματης φωτεινότητας. Βγαίνοντας το πρωί από το σπίτι δέχθηκα κλήση, και δεν μπορούσα να δω ποιος με καλεί! Το επίπεδο της φωτεινότητας είχε μείνει στο χαμηλό ποσοστό του δωματίου (λίγο φως) , δεν απάντησα, έσβησα και άναψα την οθόνη και τότε αυξήθηκε η φωτεινότητα. Δεν μου το είχε παρουσιάσει ποτέ στο παρελθόν σε πολλές παρόμοιες περιπτώσεις , και παρεμπιμπτόντως είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει τις τρεις τελευταίες μέρες.

4) Μη αναγνώριση αποθηκευμένης επαφής. Με κάλεσε ο ίδιος φίλος από το κινητό του, και μου εμφάνισε μόνο τον αριθμό του σαν να με καλεί πρώτη φορά! Τον ρώτησα αν άλλαξε αριθμό, η απάντησή του ήταν αρνητική, και όταν κλείσαμε, έλεγξα την επαφή και είδα ότι έχω κανονικά αποθηκευμένο τον αριθμό του. Μάλιστα μετά από αυτή την διαδικασία επιστρέφοντας στο ιστορικό κλήσεων, μου εμφάνισε κανονικά τα στοιχεία του.... είναι να τρελαίνεσαι!

Δεν ξέρω παιδιά αν έχει εμφανίσει και σε εσάς κάποιο από όλα αυτά, η αλήθεια είναι όμως ότι προβληματίστηκα και στεναχωρέθηκα, γιατί όσο να 'ναι ήρθαν όλα μαζεμένα μέσα σε λιγότερο από 5 ώρες.... Να μιλήσω με το service της LG, με το κατάστημα από όπου το πήρα, δεν ξέρω τι να κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πρόβλημα με την μη επαναφορά του σήματος είναι γνωστό υπάρχουν πολλές αναφορές τώρα για τα αλλά δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αυτοματη φωτεινοτητα δεν χρησιμοποιω, την εχω χρησιμοποιησει μονο για να την τεσταρω και με εξεπληξε η αμεσοτητα της στις εκάστοτε εναλλαγές έντασης φωτος. Τα υπολοιπα 3 προβλήματα δεν τα χω συναντήσει ως τωρα. Ολα δουλευουν υποδειγματικα.

 

Για μενα μην κανεις τίποτα, αν σου ξαναεμφανιστουν δοκιμασε reset & καθαρό στησιμο. Αν και τοτε εχεις θεμα, αφου αποκλείσεις οτι δεν στο κανει καποια τριτη εφαρμογή, πας για service.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πρόβλημα με την μη επαναφορά του σήματος είναι γνωστό υπάρχουν πολλές αναφορές τώρα για τα αλλά δεν γνωρίζω

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-AL10 μου

Ειναι bug του λειτουργικού

Τα άλλα τώρα προς το παρόν δεν τα έχω

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι bug του λειτουργικού

Τα άλλα τώρα προς το παρόν δεν τα έχω

 

Πάντως, ούτε αυτό με το σήμα το έχω συναντήσει.

Μες στο ασανσέρ της πολυκατοικίας π.χ. δεν έχει καθόλου σήμα, με το που βγαίνω ξαναπιάνει κανονικά, ακόμα και με δεδομένα όταν είμαι, ξαναενεργοποιούνται άμεσα. Όσοι το έχετε, έχετε δοκιμάσει καθαρή εγκατάσταση της Μ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγω απο ebay 2 tempered με 3,5 ευρώ κι ενω περιμενα να ειναι τις πλάκας επαθα εγω πλακα με την ποιότητα είχε μεσα η συσκευασία μέχρι υγρο και στεγνό μαντηλάκι για άψογη τοποθέτηση την οποια και έκανα, ηρθε σε 15 μέρες... Θα ανεβασω λινκ οταν παω σπίτι...

 

http://www.ebay.com/itm/281832850546

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ούτε αυτό με το σήμα το έχω συναντήσει.

Μες στο ασανσέρ της πολυκατοικίας π.χ. δεν έχει καθόλου σήμα, με το που βγαίνω ξαναπιάνει κανονικά, ακόμα και με δεδομένα όταν είμαι, ξαναενεργοποιούνται άμεσα. Όσοι το έχετε, έχετε δοκιμάσει καθαρή εγκατάσταση της Μ?

Ούτε εγω το εχω απλά αν το ειχα,ξερω ότι.....δε το έγραψα καλά...

Τι εννοείς καθαρή εγκατάσταση??

Εγω έκανα διαγραφή όλων και sync απο Google μετά

LG V10 ΤΟ 10 ....ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω το εχω απλά αν το ειχα,ξερω ότι.....δε το έγραψα καλά...

Τι εννοείς καθαρή εγκατάσταση??

Εγω έκανα διαγραφή όλων και sync απο Google μετά

 

Καθαρή εγκατάσταση εννοώ reset μετά την εγκατάσταση(κατά προτιμήση και πριν) & μετά στήσιμο εξαρχής(Και αυτό κατά προτίμηση, για το φόβο των ιουδαίων, μη και δεν κάτσει κάτι καλά).

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 6.0 έχει έρθει σε κανέναν άλλη αναβάθμιση? Εγώ είμαι στη v20a

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...