Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος και να κλειδώνει & να μην φαίνεται τίποτα?

Αλλιώς δώρον άδωρον, lg χωρίς εγγύηση για κανένα λόγο.

 

απαπα δεν παίζει να ξαναξεκλειδώσω LG μετά το άγχος που τράβηξα με το G4 που ήταν ξεκλείδωτο και άρχισε το θέμα με τα bootloops... Άγχος μην κλείσει και δεν ξανανοίξει κάθε μέρα = 230€ αλλαγή πλακέτας εκτός εγγυήσης :cry::cry::cry:

 

ξανακλειδώνει ο bl πάλι αλλά το θέμα της εγγύησης δεν ξέρουμε τι παίζει.όπως έγραψα και στο θέμα του g5, μπορείς πχ να ζητήσεις unlock να μην το κάνεις ποτέ εκεί τι θα παίξει, θα έχεις εγγύηση ή όχι?το ίδιο θα συμβεί αν το ξεκλειδώσεις και το κλειδώσεις πάλι.

 

υγ. με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώματος η lg κρατάει τα imei των unlock συσκευών.

 

Ισως βρουν κάτι τώρα που ξεκλειδώνει....οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει...και ανάποδα...δεν είμαι φαν...όποτε...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Μετά από πολλές συσκευές τέρμα "πειραγμενες" είναι το 1ο κινητό που δεν έχω σκοπό να πειράξω. Δεν βρίσκω το λόγο να το κάνω.

Εξάλλου γι αυτές τις ανησυχίες έχω το S4!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την ultra hybrid

 

 

αυτο που μπαινει η sim χαλαει?

Ααα....μάλιστα....

Την ιδια απορια εχω σχετικά με το tray

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

απαπα δεν παίζει να ξαναξεκλειδώσω LG μετά το άγχος που τράβηξα με το G4 που ήταν ξεκλείδωτο και άρχισε το θέμα με τα bootloops... Άγχος μην κλείσει και δεν ξανανοίξει κάθε μέρα = 230€ αλλαγή πλακέτας εκτός εγγυήσης :cry::cry::cry:

 

ξανακλειδώνει ο bl πάλι αλλά το θέμα της εγγύησης δεν ξέρουμε τι παίζει.όπως έγραψα και στο θέμα του g5, μπορείς πχ να ζητήσεις unlock να μην το κάνεις ποτέ εκεί τι θα παίξει, θα έχεις εγγύηση ή όχι?το ίδιο θα συμβεί αν το ξεκλειδώσεις και το κλειδώσεις πάλι.

 

Ναι ρε συ, αυτό εννοώ. Δεν με ενδιαφέρει να ξανακλειδώνει απλά για να είναι κλειδωμένος. Όλη η ουσία είναι να μπορεί να επανέλθει η συσκευή στην προ του ξεκλειδώματος κατάσταση χωρίς να φαίνεται τίποτα. Όσο αυτό δεν γίνεται, είναι δώρον άδωρον.

 

Θα συμφωνήσω Τάκη, και δεν είναι μόνο το G4, που εκεί υπήρχε θέμα. Απώλεια εγγύησης σημαίνει ανεξαρτήτως συσκευής, αυτομάτως απώλεια οποιασδήποτε κάλυψης σε περίπτωση ενδεχόμενου προβλήματος & απώλεια μεταπωλητικής αξίας. (Για κάτι που άλλες συσκευές το δίνουν ελεύθερα) :X:mad:

Link to comment
Share on other sites

ξανακλειδώνει ο bl πάλι αλλά το θέμα της εγγύησης δεν ξέρουμε τι παίζει.όπως έγραψα και στο θέμα του g5, μπορείς πχ να ζητήσεις unlock να μην το κάνεις ποτέ εκεί τι θα παίξει, θα έχεις εγγύηση ή όχι?το ίδιο θα συμβεί αν το ξεκλειδώσεις και το κλειδώσεις πάλι.

 

 

 

υγ. με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώματος η lg κρατάει τα imei των unlock συσκευών.

 

 

 

Ισως βρουν κάτι τώρα που ξεκλειδώνει....οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει...και ανάποδα...δεν είμαι φαν...όποτε...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

Για το G4 δεν έχει βρεθεί τρόπος κλειδώματος...

 

Την ultra hybrid

 

 

αυτο που μπαινει η sim χαλαει?

 

Ναι αυτό που είναι μέσα στο τηλέφωνο. Σπάνε τα δοντάκια για πλάκα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, αυτό εννοώ. Δεν με ενδιαφέρει να ξανακλειδώνει απλά για να είναι κλειδωμένος. Όλη η ουσία είναι να μπορεί να επανέλθει η συσκευή στην προ του ξεκλειδώματος κατάσταση χωρίς να φαίνεται τίποτα. Όσο αυτό δεν γίνεται, είναι δώρον άδωρον.

 

Θα συμφωνήσω Τάκη, και δεν είναι μόνο το G4, που εκεί υπήρχε θέμα. Απώλεια εγγύησης σημαίνει ανεξαρτήτως συσκευής, αυτομάτως απώλεια οποιασδήποτε κάλυψης σε περίπτωση ενδεχόμενου προβλήματος & απώλεια μεταπωλητικής αξίας. (Για κάτι που άλλες συσκευές το δίνουν ελεύθερα) :X:mad:

 

δεν έχει ξεκαθαρίσει αυτό λέω.αν βρεθεί τρόπος να ξεκλειδώνει χωρίς αίτηση στην lg τότε λύνεται με την μια το θέμα.ξεκλειδώνει κλειδώνει μπαμ μπαμ χωρίς ίχνος οπότε έχεις και εγγύηση.

 

εγώ πάλι δεν αντέχω με στοκ ούτε ώρα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές συσκευές τέρμα "πειραγμενες" είναι το 1ο κινητό που δεν έχω σκοπό να πειράξω. Δεν βρίσκω το λόγο να το κάνω.

 

Σ'αυτό δεν θα διαφωνήσω και παρομοίως είμαι φαν με τα πειράγματα.

Ειδικά επι εποχής Μ, το root έχει γίνει λιγότερο ''χρήσιμο'' από ποτέ.

 

Από την άλλη, (ακόμα και αν δεν το έκανα) θεωρώ μείον που έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα του ελεύθερου πειράγματος. :down:

Root=δικαιώματα διαχειριστή και θα πρέπει να το είχαμε δεδομένο-όχι να παρακαλάμε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Root=δικαιώματα διαχειριστή και θα πρέπει να το είχαμε δεδομένο-όχι να παρακαλάμε :mad:

Σ αυτο συμφωνώ...

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Root=δικαιώματα διαχειριστή και θα πρέπει να το είχαμε δεδομένο-όχι να παρακαλάμε :mad:

 

 

Σ αυτο συμφωνώ...

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Καλά τα λέμε αλλά ποιός ακούει...

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,απο χθες κ γω κατοχος του κινητου.πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες!

εχει δοκιμασει κανεις τις view case θηκες ειτε της OEM ειτε της NILLKIN?αξιζει λετε η αγορα καποιας?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την original view της LG και ειμαι υπερευχαριστημενος.

 

Για της Nillkin δεν ξερω :)

 

κ που την βρισκουμε φιλε μου?

LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Το "παλιό" ,ποιο ειναι ??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

Οταν λες αρκετοι ? εγω στα λινκ που εδωσες για 2-3 διαβασα και προ εξαμηνου....

Το τραγελαφικο ειναι βεβαια αυτο που γραφει ο τυπος : check your devices with the brightness at 100% in a dark room and if you can use a magnifying glass :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Eνταξει ,αν χρειαζετε μεγενθυντικο φακο να δουμε το υποτιθέμενο προβλημα σηκωνουμε τα χερια ψηλα....με το ζορι να βρουμε προβλημα σε μια κατά γενικη ομολογια εξαιρετικη συσκευη....το εχω ξανα πει,το μονο της "μειονέκτημα" ειναι η μπαταρια της που για βαρια χρηση δε θα βγαλει την ημερα αν κι αυτο ακομη μετριαζεται με σωστη παραμετροποιηση των εφαρμογων ,η δυνατοτητα δε της αφαιρουμενης μπαταριας εξαλείφει το προβλημα.

Χαρειτε τη συσκευη σας,ειναι απο τις πιο value for money συσκευες στο συνολο των Android κινητων τη στιγμη που μιλαμε. :cool:

 

Αυτο το πραγμα να κανουν την τριχα τριχια ελεος χαρητε το τηλεφωακι σας ρε παιδια.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,απο χθες κ γω κατοχος του κινητου.πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες!

εχει δοκιμασει κανεις τις view case θηκες ειτε της OEM ειτε της NILLKIN?αξιζει λετε η αγορα καποιας?

Καλομιλητο teo!

Αν οι πρώτες είναι θετικοτατες που να δεις και τις επερχόμενες!! ;) :cool:

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

κ που την βρισκουμε φιλε μου?
Μου την εφεραν απ'εξω

 

εδω την εχω βρει

 

Αλλά απο οτι βλεπω η τιμη της ψιλοτζουζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκε και το τζαμακι και η θηκη spigen crystal clear,κοπηκε και η sim και βγαινουμε σε κυκλοφορια επισημα.

Nα πω οτι οντως η θηκη ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!

Ξεχασα....περασα και την 6αρα....

Μολις την εγκαταστησετε μετα κανετε μια επαναφορα εργοστασιακων πριν το σεταρετε?

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα....περασα και την 6αρα....

Μολις την εγκαταστησετε μετα κανετε μια επαναφορα εργοστασιακων πριν το σεταρετε?

Κάνε μια δεν χάνεις κάτι. Εγω έκανα.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ την 6άρα, έστω και αν με ταλαιπώρησε λιγάκι το lg bridge.

Έκανα επαναφορά μετά & στήσιμο από την αρχή, αν και όσο το λειτούργησα και χωρίς μια χαρά πήγαινε.

Σε ταχύτητα τα ίδια είναι, όπως και με 5.1.1. (Δηδαδή και με τις 2, ταχύτατο)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 6 και γενικά νομίζω ότι έχω χειρότερη μπαταρία σε σχέση με την 5 που την είχα λίγες μέρες. Μόλις τώρα σε μια ώρα η μπαταρία μου δείχνει να φορτίζει στο 98%. Κάνω ένα restart μετά τη βλέπω 74%... Τι νούμερα είναι αυτά;; Δεν έχω κανένα άλλο παράπονο πλην της μπαταρίας!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ την 6άρα, έστω και αν με ταλαιπώρησε λιγάκι το lg bridge.

Έκανα επαναφορά μετά & στήσιμο από την αρχή, αν και όσο το λειτούργησα και χωρίς μια χαρά πήγαινε.

Σε ταχύτητα τα ίδια είναι, όπως και με 5.1.1. (Δηδαδή και με τις 2, ταχύτατο)

 

Σε ταλαιπώρησε γιατί;

Η επαναφορά είναι περισσότερο ψυχολογικό κομμάτι ειδικά με το συγκεκριμένο τρόπο. Σπάνια νομίζω χρειάζεται πραγματικά.

Έχω περάσει την 6 και γενικά νομίζω ότι έχω χειρότερη μπαταρία σε σχέση με την 5 που την είχα λίγες μέρες. Μόλις τώρα σε μια ώρα η μπαταρία μου δείχνει να φορτίζει στο 98%. Κάνω ένα restart μετά τη βλέπω 74%... Τι νούμερα είναι αυτά;; Δεν έχω κανένα άλλο παράπονο πλην της μπαταρίας!

Είσαι ο μοναδικός ως τώρα δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. :confused:

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,απο χθες κ γω κατοχος του κινητου.πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες!

εχει δοκιμασει κανεις τις view case θηκες ειτε της OEM ειτε της NILLKIN?αξιζει λετε η αγορα καποιας?

Καλησπέρα και καλοριζικο! Εχω την view case της nilkin και είμαι πολύ ευχαριστημενος!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε ταλαιπώρησε γιατί;

Η επαναφορά είναι περισσότερο ψυχολογικό κομμάτι ειδικά με το συγκεκριμένο τρόπο. Σπάνια νομίζω χρειάζεται πραγματικά.

 

Με ταλαιπώρησε γιατί ενώ συνδεόταν & αναγνώριζε τη συσκευή, στην επίλογη upgrade έλεγε ότι είναι απασχολημένο το airbrigde & δεν έκανε τίποτα.

Τέσπα, το απεγκατέστησα & το ξαναεγκατέστησα, έψαξα λίγο τις οδηγίες της lg & προχώρησε. Ανέκαθεν πάντως προτιμούσα το flasharisma είτε από recovery είτε μέσω με μεθόδους τύπου odin.

 

Πολλές φορές χρειάζεται αλλά δεν είναι θέσφατο.

Εν προκειμένω, το είχα στημένο 3-4 μέρες, με λίγες σχετικά εφαρμογές, άρα οι πιθανότητες ήταν υπερ του να μην έχω θέματα. Σε παλιότερη συσκευή που την είχα στημένη 6-7μήνες με 20gb apps ήταν καταδικασμένη να μην πάνε όλα καλά.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα συμφωνήσω ότι έγινε περισσότερο για το φόβο των ιουδαίων παρά γιατί χρειαζόταν πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και άλλοι είχαν με θέμα με το bridge αλλά εφόσον βρήκες λύση όλα καλά!

Ααχχ..flashαρισμα..recovery..νοσταλγία!

Πέρασαν ανεπιστρεπτί εποχές Nexus 4. Το οποίο παρεμπιπτόντως δουλεύει ρολόι 4 χρόνια μετά!!

Sorry για το off topic.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και άλλοι είχαν με θέμα με το bridge αλλά εφόσον βρήκες λύση όλα καλά!

Ααχχ..flashαρισμα..recovery..νοσταλγία!

Πέρασαν ανεπιστρεπτί εποχές Nexus 4. Το οποίο παρεμπιπτόντως δουλεύει ρολόι 4 χρόνια μετά!!

Sorry για το off topic. [/i]

 

Ας όψονται τα κλειδώματα :down: :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι ο μοναδικός ως τώρα δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο. :confused:

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Καλά ας το δοκιμάσει και κανάς άλλος γιατί με αυτά τα fast charging... όλα τα βλέπεις!

Link to comment
Share on other sites

Το "παλιό" ,ποιο ειναι ??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

 

Οταν λες αρκετοι ? εγω στα λινκ που εδωσες για 2-3 διαβασα και προ εξαμηνου....

Το τραγελαφικο ειναι βεβαια αυτο που γραφει ο τυπος : check your devices with the brightness at 100% in a dark room and if you can use a magnifying glass :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Eνταξει ,αν χρειαζετε μεγενθυντικο φακο να δουμε το υποτιθέμενο προβλημα σηκωνουμε τα χερια ψηλα....με το ζορι να βρουμε προβλημα σε μια κατά γενικη ομολογια εξαιρετικη συσκευη....το εχω ξανα πει,το μονο της "μειονέκτημα" ειναι η μπαταρια της που για βαρια χρηση δε θα βγαλει την ημερα αν κι αυτο ακομη μετριαζεται με σωστη παραμετροποιηση των εφαρμογων ,η δυνατοτητα δε της αφαιρουμενης μπαταριας εξαλείφει το προβλημα.

Χαρειτε τη συσκευη σας,ειναι απο τις πιο value for money συσκευες στο συνολο των Android κινητων τη στιγμη που μιλαμε. :cool:

 

 

Σωστοτατος!!!;)

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...