Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταχειρισμένο 2 μηνών το αγόρασα στα 470.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

κανένα πρόβλημα?

καμιά περίεργη κινέζικη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανένα πρόβλημα?

καμιά περίεργη κινέζικη εφαρμογή?

Δεν υπάρχει τίποτα κινέζικο μέσα. Έχει ελληνική γλώσσα κανονικά, και δε διαφέρει σε τίποτα από τα ευρωπαϊκά μονόκαρτα μοντέλα. Αν σκέφτεσαι να το αγοράσεις, κάνε το άφοβα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

.βέβαια στη συσκευή μας δεν την έχω δει φορεμένη

Ελα μου ντε και αργεί απο αμαζονα

 

 

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τίποτα κινέζικο μέσα. Έχει ελληνική γλώσσα κανονικά, και δε διαφέρει σε τίποτα από τα ευρωπαϊκά μονόκαρτα μοντέλα. Αν σκέφτεσαι να το αγοράσεις, κάνε το άφοβα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

σ'ευχαριστώ φίλε. μάλλον θα προχωρήσω. απλά με αγχώνει λίγο η έλλειψη εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ φίλε. μάλλον θα προχωρήσω. απλά με αγχώνει λίγο η έλλειψη εγγύησης.

Με τα lg πρέπει να σε αγχώνει το συγκεκριμένο θέμα καθώς αρκετές συσκευές της εταιρίας έχουν παρουσιάσει προβλήματα κατά καιρούς. Αν και το v10 προς το παρόν(ευτυχώς) δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό εγώ δεν το ριψοκινδυνευα. Ξαναλέω αυτο είναι καθαρά προσωπικη μου άποψη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τα lg πρέπει να σε αγχώνει το συγκεκριμένο θέμα καθώς αρκετές συσκευές της εταιρίας έχουν παρουσιάσει προβλήματα κατά καιρούς. Αν και το v10 προς το παρόν(ευτυχώς) δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό εγώ δεν το ριψοκινδυνευα. Ξαναλέω αυτο είναι καθαρά προσωπικη μου άποψη

Τάκη...έχω την αίσθηση οτι είναι σχετικά ασφαλές να προχωρήσει σε αγορά...αν έβγαζε προβλήματα μετά τόσο καιρό που κυκλοφορεί θα το ξέραμε...του διαόλου βέβαια μηχανήματα είναι...και ποτέ δεν ξερεις

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Τάκη...έχω την αίσθηση οτι είναι σχετικά ασφαλές να προχωρήσει σε αγορά...αν έβγαζε προβλήματα μετά τόσο καιρό που κυκλοφορεί θα το ξέραμε...του διαόλου βέβαια μηχανήματα είναι...και ποτέ δεν ξερεις

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Δεν ξέρω εγώ το λέω από όσα διαβάζω κατά καιρούς και είμαι και από του μεγαλύτερους φίλους της εταιρίας. ΌΛΕΣ οι συσκευές χωρίς καμία εξαίρεση έχουν εμφανίσει και κάποιο θέμα και μερικές μετά από καιρό πχ ράγισμα σε g3. Φοβάμαι πιο πολύ hardware θέματα όπως κιτρινιλες σε οθόνη κτλ πάρα software... Τα software με λίγο κόπο λύνονται τα hardware θέλουν ευρώ. Μακάρι να μην τύχει τίποτα και να είναι η πρώτη συσκευή της που δεν έχει βγάλει κανένα θέμα αλλά δύσκολα θα έσκαγα 600€+ που έχει το δικαρτο και να ήμουν "ξεκρεμαστος" στο ενδεχόμενο προβλήματος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία χαρά κάθεται. Λέμε τη θήκη ούτε που την καταλαβαίνεις. Παρακαλώ μην το παίζετε ξερόλες χωρίς να έχετε δει.

Εγώ ξέρω από θήκες. Δεν είμαι κάνας χθεσινός. Αν δεν άξιζε δε θα την πρότεινα καν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Απλα προστατευει επαρκως μια τετοια λεπτη θηκη;

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Απλα προστατευει επαρκως μια τετοια λεπτη θηκη;

Το τηλέφωνο γενικά είναι πολύ ανθεκτικό και για να σπάσεις την οθόνη θέλει αρκετή προσπάθεια αν δεις και τα ανάλογα βίντεο που κυκλοφορουν. Θεωρώ ότι ακόμα και μια λεπτή θήκη για να προστατεύει από γρατσουνιες αρκεί. Βέβαια εγώ δεν το έχω έτσι έχω βάλει την spigen rugged armor γιατί έχω τα δικά μου κολλήματα και μικρά παιδιά που ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά σου λέω την γνώμη μου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο γενικά είναι πολύ ανθεκτικό και για να σπάσεις την οθόνη θέλει αρκετή προσπάθεια αν δεις και τα ανάλογα βίντεο που κυκλοφορουν. Θεωρώ ότι ακόμα και μια λεπτή θήκη για να προστατεύει από γρατσουνιες αρκεί. Βέβαια εγώ δεν το έχω έτσι έχω βάλει την spigen rugged armor γιατί έχω τα δικά μου κολλήματα και μικρά παιδιά που ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά σου λέω την γνώμη μου.

Την ιδια θα φορεσω μαλλον στο μαυρο που θα παραγγειλω. Θα βαλω και μια υ3 Sandisk 64αρα και θα πεταει. Απλα θελω και ενα καλο αλλα σχετικα φθηνο τζαμακι.

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια θα φορεσω μαλλον στο μαυρο που θα παραγγειλω. Θα βαλω και μια υ3 Sandisk 64αρα και θα πεταει. Απλα θελω και ενα καλο αλλα σχετικα φθηνο τζαμακι.

Εγώ έχω http://www.open365.gr/protector-lcd-blue-star-for-lg-v10-tempered-glass.html αυτό και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα θέμα. Έχει κολλήσει άψογα, ειναι καλό στο scrolling και γενικά δε αφήνει πολλές δαχτυλιες. Τώρα για ανθεκτικοτητα δεν θέλω να μάθω :p :p :p :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το dex2oat;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160524/de46aea929c157ac6e7f5744243bbe2f.jpg

 

Στη lollipop δεν το είχα ποτέ. Χθες και σήμερα με τη marshmallow εμφανίσθει.

 

@takaros31 είδα σχόλιό σου στο νήμα του g4 νομίζω. Ξέρεις κάτι παραπάνω;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι το dex2oat;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160524/de46aea929c157ac6e7f5744243bbe2f.jpg

 

Στη lollipop δεν το είχα ποτέ. Χθες και σήμερα με τη marshmallow εμφανίσθει.

 

@takaros31 είδα σχόλιό σου στο νήμα του g4 νομίζω. Ξέρεις κάτι παραπάνω;

Δεν είναι τίποτα....έχει να κάνει με το Andoid run time (ART)google it

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άποψη για αυτό εδώ ? Θα δουλεύει άραγε με το V10 μας ?

 

http://www.e-shop.gr/sandberg-440-67-mhl-hdmi-converter-kit-p-TEL.025292

 

EDIT. Άκυρο, είδα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη MHL (??) στο v10

http://www.mhltech.org/devices.aspx

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα Spigen rugged armor.. Είναι από τις καλύτερες θήκες που είχα. Πολύ ανώτερη από Otterbox.. Προστατεύει πολύ σωστά το κινητό στην οθόνη καθώς προεξέχει όσο πρέπει αλλά και πίσω έχει την σαγρέ υφή για να μη γλιστράει. Αυτός ήταν και ένας λόγος που παρήγγειλα την Rugged armor και όχι liquid crystal κλπ. Ειδικά στο λευκό έχει πολύ όμορφη αντίθεση και κυρίως δεν είναι χοντροκομμένη!! Να πω επίσης τα καλύτερα για το παλικάρι από το ebay ο οποίος μέσα στην μέρα μου την έστειλε και την επόμενη την έχω στα χέρια μου χωρίς μεταφορικά. Είναι από Αθήνα και ο σύνδεσμος για τη θήκη ο παρακάτω : http://www.ebay.com/itm/Spigen-LG-V10-Case-Rugged-Armor-Case-Cover-SGP11813-/152099324614?
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα Spigen rugged armor.. Είναι από τις καλύτερες θήκες που είχα. Πολύ ανώτερη από Otterbox.. Προστατεύει πολύ σωστά το κινητό στην οθόνη καθώς προεξέχει όσο πρέπει αλλά και πίσω έχει την σαγρέ υφή για να μη γλιστράει. Αυτός ήταν και ένας λόγος που παρήγγειλα την Rugged armor και όχι liquid crystal κλπ. Ειδικά στο λευκό έχει πολύ όμορφη αντίθεση και κυρίως δεν είναι χοντροκομμένη!! Να πω επίσης τα καλύτερα για το παλικάρι από το ebay ο οποίος μέσα στην μέρα μου την έστειλε και την επόμενη την έχω στα χέρια μου χωρίς μεταφορικά. Είναι από Αθήνα και ο σύνδεσμος για τη θήκη ο παρακάτω : http://www.ebay.com/itm/Spigen-LG-V10-Case-Rugged-Armor-Case-Cover-SGP11813-/152099324614?

 

Καλώς τα δέχτηκες...! Πιστοποιητικό γνησιότητας έχει μέσα?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες...! Πιστοποιητικό γνησιότητας έχει μέσα?

 

Ναι εννοείται με το serial number πάνω.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται με το serial number πάνω.

 

Μια χαρά, γιατί με το ebay δεν ξέρεις ποτέ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα....έχει να κάνει με το Andoid run time (ART)google it

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Ναι το έψαξα πριν ποστάρω εδώ αλλά επειδή δεν κατάλαβα και πολλά γι αυτό.

Εφόσον δεν είναι τίποτα το αφήνω στην ησυχία του. Thank you!

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω http://www.open365.gr/protector-lcd-blue-star-for-lg-v10-tempered-glass.html αυτό και μέχρι τώρα δεν έχω κανένα θέμα. Έχει κολλήσει άψογα, ειναι καλό στο scrolling και γενικά δε αφήνει πολλές δαχτυλιες. Τώρα για ανθεκτικοτητα δεν θέλω να μάθω :p :p :p :p

Ευχαριστω πολυ

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα το πάρω το δίκαρτο. με τα ελληνικά δίκτυα έχουμε κανένα θέμα?

Μάλλον εμένα θα ρωτάς... Στη 2η SIM έχω 4G της Cosmote. Άρα λειτουργεί το 4G. Προφανώς και στα άλλα δίκτυα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εμένα θα ρωτάς... Στη 2η SIM έχω 4G της Cosmote. Άρα λειτουργεί το 4G. Προφανώς και στα άλλα δίκτυα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Σε wind που ξέρω αν δεν εχει την b20 .....αστα...out off the box...Τώρα θαρρώ πως μου είχες πει πλάγιο τρόπο...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα Spigen rugged armor.. Είναι από τις καλύτερες θήκες που είχα. Πολύ ανώτερη από Otterbox.. Προστατεύει πολύ σωστά το κινητό στην οθόνη καθώς προεξέχει όσο πρέπει αλλά και πίσω έχει την σαγρέ υφή για να μη γλιστράει. Αυτός ήταν και ένας λόγος που παρήγγειλα την Rugged armor και όχι liquid crystal κλπ. Ειδικά στο λευκό έχει πολύ όμορφη αντίθεση και κυρίως δεν είναι χοντροκομμένη!! Να πω επίσης τα καλύτερα για το παλικάρι από το ebay ο οποίος μέσα στην μέρα μου την έστειλε και την επόμενη την έχω στα χέρια μου χωρίς μεταφορικά. Είναι από Αθήνα και ο σύνδεσμος για τη θήκη ο παρακάτω : http://www.ebay.com/itm/Spigen-LG-V10-Case-Rugged-Armor-Case-Cover-SGP11813-/152099324614?

Είναι πιο χοντρή λίγο από την liquid πράγμα που ήθελα να αποφύγω

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

Link to comment
Share on other sites

Σε wind που ξέρω αν δεν εχει την b20 .....αστα...out off the box...Τώρα θαρρώ πως μου είχες πει πλάγιο τρόπο...

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πιο χοντρή λίγο από την liquid πράγμα που ήθελα να αποφύγω

 

Στάλθηκε από το v10...το 10 το καλό

 

 

*#546368#*901# στον Dialer όπου 901 βάλτε 960 οι κάτοχοι του μονόκαρτου Η960Α και 961 οι κάτοχοι του δίκαρτου Η961Ν

 

Μην τρομάζετε μετά τις ενεργοποιήσεις κόβει το voice service και θέλει επανεκκίνηση.

Edited by ckrasos
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου εδω και μια ωρα.

Το πηρα σε μαυρο,μετα απο πολυ σκεψη.Δυσκολη αποφαση.

Μεχρι στιγμης ειμαι κατενθουσιαμενος.Φοβερο το κτηνος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...