Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ψάχνεις.. Και μόνο από εμφάνιση... Το ένα είναι η Γεωργία Βασιλειάδου και το άλλο η Charlize Theron :D

Εχεις δικιο,ειναι πιο ομορφο αλλα και οι επιλογες για τη δευτερη οθονη ειναι μεγαλο θετικο,απο μπαταρια δεν ξερω ειναι νωρις ακόμα,τωρα gps κλειδωσε ακαριαια ηχος πολυ καλος στα ακουστικα του που εβαλα πλοηγηση ,οθονη νομίζω οτι του τζι4 ειναι ελαφρως καλυτερη,αυτα προς το παρων

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο Deezer έχει μικρή διαφορά στην ποιότητα ήχου και έντασης, στο poweramp απενεργοποιεις τον άμεσο έλεγχο έντασης ήχου από τις ρυθμίσεις, μικρές οι διαφορές πάντως, με τα ίδια ακουστικά στο Z ultra με viper & atmos ήταν κάτι μοναδικό.

Για να ενεργοποιηθεί το Hι DAC πλήρως και να μπει σε high gain mode θέλεις ακουστικά πάνω από 50 ohm... Τόιτε καταλαβάινεις πραγματικά την δύναμη του DAC. Μπορείς όμως με διάφορους adaptors όπως αυτός http://www.amazon.com/FosPower-Auxiliary-4-Conductor-Extension-Connectors/dp/B01552UGSS?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00 που τον βάζεις πριν τα ακουστικά και ενεργοποιεί το aux mode στο DAC. Έτσι βλέπεις μεγάλη διαφορά και στην ένταση και στο dynamic range του ήχου.... Περισσότερα εδώ http://www.head-fi.org/t/782706/lg-v10-new-ess-chipped-flagship-android-phone-from-lg. Καλό διάβασμα.....;);););)

Edited by johmic
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση,σε ΜΜ υπαρχουν ρυθμισεις της δευτερης οθονης;

Σε 5.1.1 τις ειχα βρει,τωρα μετα το update οχι,και κατι ακομα πως απενεργοποιημουμε τους ηχους στο πατημα οθονης,ευχαριστω

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Update

Την απενεργοποιηση των ηχων στην οθονη την βρηκα

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη @johmic:) ευχαριστώ πολύ, το παρακολουθώ το νήμα στο head-fi όσο μπορώ., έχει ενδιαφέρον το κομμάτι του ήχου στο V10 και σίγουρα έχει δρόμο ακόμα:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθα και εγω,απο σημερα κατοχος ενος πανεμορφου κατα την γνωμη μου λευκου LG Ve10 προερχομενος απο Mate 8

 

Καλορίζικο.

 

Επειδή είμαι ανάμεσα σε Mate 8 και V10, θα ήθελα την άποψή σου, μετά από μερικές μέρες.

Αν θέλεις, γράφεις ποιος ήταν ο λόγος που έδωσες το mate 8

Σε ευχαριστώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

 

Επειδή είμαι ανάμεσα σε Mate 8 και V10, θα ήθελα την άποψή σου, μετά από μερικές μέρες.

Αν θέλεις, γράφεις ποιος ήταν ο λόγος που έδωσες το mate 8

Σε ευχαριστώ:)

Οποιο και να παρεις καλο ειναι,θες μπαταρια τερας οθονη μεγάλη αλαγκαριστο με λιγα προβληματα στις ειδοποιησεις μεχρι στιγμης;παίρνεις mate 8,τωρα θες εμαφανιση με κατι πρωτοπορο μεχρι στιγμης(δευτερη οθονη) και αυτο αλαγκαριστο και βεβαια με χειροτερη μπαταρια;παιρνεις το v10

Ο λογος που το εδωσα το mate 8 ειναι καθαρα το προβλημα με τις ειδοποιησεις στο viber,ειναι η εφαρμογη που μιλαω καθημερινα με το γιο μου που ειναι φανταρακι στην Κύπρο,κανενας αλλος,αυτα....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά και τα πουλατε ένας ένας..?? Γέμισε δίπλα από αγγελίες με v10....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις καλο ειναι,θες μπαταρια τερας οθονη μεγάλη αλαγκαριστο με λιγα προβληματα στις ειδοποιησεις μεχρι στιγμης;παίρνεις mate 8,τωρα θες εμαφανιση με κατι πρωτοπορο μεχρι στιγμης(δευτερη οθονη) και αυτο αλαγκαριστο και βεβαια με χειροτερη μπαταρια;παιρνεις το v10

Ο λογος που το εδωσα το mate 8 ειναι καθαρα το προβλημα με τις ειδοποιησεις στο viber,ειναι η εφαρμογη που μιλαω καθημερινα με το γιο μου που ειναι φανταρακι στην Κύπρο,κανενας αλλος,αυτα....

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατατοπιστικός!!!

Καλό υπόλοιπο θητείας στον υιό!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά και τα πουλατε ένας ένας..?? Γέμισε δίπλα από αγγελίες με v10....!!!

Βγήκε το g5 ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 χρόνο σε Note 3 σήμερα περιμένω να μου έρθει το v10 που παράγγειλα προχθές. Δεν έχω παράπονο από το Note 3 (πέραν του σχετικά αδύναμου σήματος) και ελπίζω το νέο θηριάκι -αν και μαύρο- να με βγάλει ασπροπρόσωπο.

 

Το καλό είναι ότι έχει αποσπόμενη μπαταρία, το κακό είναι ότι θα πρέπει να πληρώσω πάλι για νέα μπαταρία και φορτιστή (ήταν το πρώτο πράγμα που αγόρασα όταν είχα πάρει το Note 3)...

 

...δεν βαριέσαι.

 

Και δύο ερωτήσεις: Βλέπω πολλούς που αγοράζεται θήκες και tempered glasses. Το v10 έτσι και αλλιώς αντέχει πιο σκληρή μεταχείριση, κρίνετε ότι είναι απαραίτητο και τρίτο τζάμι (απ' όσο ξέρω από μόνο του έχει δύο, ένα gorilla 3 εσωτερικά και ένα gorilla 4 εξωτερικά).

 

Δεύτερη ερώτηση: Το upgrade σε 6.0.1 είναι OTA η πρέπει ντε και σώνει να εγκαταστήσω τη σουίτα της LG ?

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) @menes με το καλό να παραλάβεις και καλομιλητο, το τεμπερετ ουσιαστικά δίνει μια έξτρα προστασία από πτώσεις χτυπήματα και αποτρέπει και τις μικρές φθορές που προκαλούν στην επιφάνεια , σχετικά με την αναβάθμιση γίνεται μέσω του bridge lg και κάποια στιγμή θα δωθει με ΟΤΑ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκφέρω άποψη πριν το δω και το δουλέψω... Back to topic. Εχει κανει την θήκη της LG την γνήσια με το παραθυράκι πάνω πάνω? Αν ναι είναι βολική? Edited by athanaso77

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το εχει κανεις root και να ενεργοποιήσει την band 20?

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκφέρω άποψη πριν το δω και το δουλέψω... Back to topic. Εχει κανει την θήκη της LG την γνήσια με το παραθυράκι πάνω πάνω? Αν ναι είναι βολική?

 

Βολικότατη takare! αν και δεν έχω γνήσια της LG, αλλά μία που βρήκα σε σκρουτζομάγαζο με 13 €. Να φανταστείς προτού ενεργοποιήσω καν το κινητό για πρώτη φορά, το τοποθέτησα κατευθείαν σε θήκη για παν ενδεχόμενο, και έπαθα πλάκα γιατί το κινητό μας έχει ρύθμιση και για θήκη! Με το που ανοίγεις την θήκη ενεργοποιείται η οθόνη, και αντίστοιχα κλείνει, και εμφανίζεται αμέσως η second screen. Ασε που σήμερα ανακάλυψα σε εισερχόμενη κλήση τυχαία, ότι μιλάω κανονικά χωρίς καν να χρειαστεί να την ανοίξω! Εξτρα προστασία δηλαδή και για την οθόνη! Για το μόνο που είμαι σε δίλημμα είναι αν θα βάλω το tempered glass που έχω αγοράσει ή από την στιγμή που το έχω στη θήκη να το αφήσω με την μεμβράνη με την οποία ήρθε, δεν ξέρω... Ας μας πει εντυπώσεις κάποιος που το έχει ήδη κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι έγινε ρε παιδιά και τα πουλατε ένας ένας..?? Γέμισε δίπλα από αγγελίες με v10....!!!

Σαφώς φίλε μου υπάρχουν πολλές περιπτώσεις, όχι μόνο για το V10 αλλά σε όλα τα προϊόντα του ανταγωνισμού, που οι χρήστες απογοητεύονται επειδή ενδεχομένως περίμεναν κάτι διαφορετικό από το κινητό. Το βασικότερο θέμα για εμένα προσωπικά στην επιλογή ενός κινητού, έχει να κάνει ξεκάθαρα με την χρήση για την οποία το προορίζει ο καθένας και από την στιγμή που σήμερα μια συσκευή προσφέρει απεριόριστες δυνατότητες, λογικό είναι να επιλέξεις εκείνη που θα σου καλύψει σε μεγάλο βαθμό τις περισσότερες. Σαν συσκευή πάντως δεν έχει εμφανίσει μέχρι στιγμής τουλάχιστον σε επίπεδο hardware το παραμικρό πρόβλημα, και επειδή το έχω ψάξει αρκετά, από άλλες ναυαρχίδες επώνυμων εταιριών έχουν γεμίσει τα service..

Link to comment
Share on other sites

Βολικότατη takare! αν και δεν έχω γνήσια της LG, αλλά μία που βρήκα σε σκρουτζομάγαζο με 13 €. Να φανταστείς προτού ενεργοποιήσω καν το κινητό για πρώτη φορά, το τοποθέτησα κατευθείαν σε θήκη για παν ενδεχόμενο, και έπαθα πλάκα γιατί το κινητό μας έχει ρύθμιση και για θήκη! Με το που ανοίγεις την θήκη ενεργοποιείται η οθόνη, και αντίστοιχα κλείνει, και εμφανίζεται αμέσως η second screen. Ασε που σήμερα ανακάλυψα σε εισερχόμενη κλήση τυχαία, ότι μιλάω κανονικά χωρίς καν να χρειαστεί να την ανοίξω! Εξτρα προστασία δηλαδή και για την οθόνη! Για το μόνο που είμαι σε δίλημμα είναι αν θα βάλω το tempered glass που έχω αγοράσει ή από την στιγμή που το έχω στη θήκη να το αφήσω με την μεμβράνη με την οποία ήρθε, δεν ξέρω... Ας μας πει εντυπώσεις κάποιος που το έχει ήδη κάνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαφώς φίλε μου υπάρχουν πολλές περιπτώσεις, όχι μόνο για το V10 αλλά σε όλα τα προϊόντα του ανταγωνισμού, που οι χρήστες απογοητεύονται επειδή ενδεχομένως περίμεναν κάτι διαφορετικό από το κινητό. Το βασικότερο θέμα για εμένα προσωπικά στην επιλογή ενός κινητού, έχει να κάνει ξεκάθαρα με την χρήση για την οποία το προορίζει ο καθένας και από την στιγμή που σήμερα μια συσκευή προσφέρει απεριόριστες δυνατότητες, λογικό είναι να επιλέξεις εκείνη που θα σου καλύψει σε μεγάλο βαθμό τις περισσότερες. Σαν συσκευή πάντως δεν έχει εμφανίσει μέχρι στιγμής τουλάχιστον σε επίπεδο hardware το παραμικρό πρόβλημα, και επειδή το έχω ψάξει αρκετά, από άλλες ναυαρχίδες επώνυμων εταιριών έχουν γεμίσει τα service..

 

Της nillkin έχεις? Να το βάλεις το tempered glass μην το σκεφτεσαι καθόλου! Όσο ανθεκτικό και αν είναι δεν ξέρεις πότε αν πέσει υπό ποια γωνία θα πέσει και ένα υπάρχει έστω και ένα ενδεχόμενο να σώσεις την οθόνη από το tempered δεν θα σκέφτεσαι γιατί δεν το έβαλες. Δεν θα αλλάξει κάτι στο scroll το ίδιο πράγμα είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Της nillkin έχεις? Να το βάλεις το tempered glass μην το σκεφτεσαι καθόλου! Όσο ανθεκτικό και αν είναι δεν ξέρεις πότε αν πέσει υπό ποια γωνία θα πέσει και ένα υπάρχει έστω και ένα ενδεχόμενο να σώσεις την οθόνη από το tempered δεν θα σκέφτεσαι γιατί δεν το έβαλες. Δεν θα αλλάξει κάτι στο scroll το ίδιο πράγμα είναι

 

Της ΟΕΜ είναι η θήκη, και την προτίμησα γιατί έχει την δυνατότητα και πλαϊνής στήριξης. Απ'οσο ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, της Nillkin δεν έχουν αυτή την δυνατότητα. Άσε που πριν δυο εβδομάδες περίπου που έψαχνα, τις έβρισκα από 25 € και πάνω. Και με αυτή που πήρα μια χαρά την κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Της ΟΕΜ είναι η θήκη, και την προτίμησα γιατί έχει την δυνατότητα και πλαϊνής στήριξης. Απ'οσο ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, της Nillkin δεν έχουν αυτή την δυνατότητα. Άσε που πριν δυο εβδομάδες περίπου που έψαχνα, τις έβρισκα από 25 € και πάνω. Και με αυτή που πήρα μια χαρά την κάνεις την δουλειά σου.

Εγω εχω τετοια θηκη οχι τη μαμισια που μαλιστα κλεινει μονη της με μαγνιτακι και δεν ανοιγει ευκολα σε πεσιμο οποτε εχω αφησει τη μαμα προστασια και ειναι μια χαρα δε φοβαται χαρο μιας και απο κατασκευης το κινητο μονο του ειναι ανθεκτικο στις κακουχιες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Της ΟΕΜ είναι η θήκη, και την προτίμησα γιατί έχει την δυνατότητα και πλαϊνής στήριξης. Απ'οσο ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, της Nillkin δεν έχουν αυτή την δυνατότητα. Άσε που πριν δυο εβδομάδες περίπου που έψαχνα, τις έβρισκα από 25 € και πάνω. Και με αυτή που πήρα μια χαρά την κάνεις την δουλειά σου.

Δώσε ένα link να την δούμε τη θήκη σου...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει τι κάνουμε σχετικά με τις ειδοποιήσεις για e-mail? Γιατί ενώ έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις κανονικά με αυτόματο συγχρονισμό, για να δω εάν έχω νέα, θα πρέπει να ανοίξω τον φάκελο και τότε μόνο βλέπω να ενημερώνονται και να τα λαμβάνω κανονικά. Ένα ακόμη μικρότερο πρόβλημα έχει να κάνει με την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας, όπου σε περιβάλλον με ελάχιστο φωτισμό (π.χ. δωμάτιο με σβηστό φως), αντί να την αυξήσει, την μειώνει ακόμη περισσότερο! Υπάρχει κάποιο τρικ που το διορθώνει? Γιατί κάθε φορά που το κάνει, χρειάζεται μετά να το ρυθμίζω χειροκίνητα, ξεκλικάρωντας το auto (έχω ακόμη την lollipop).
Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη μικρότερο πρόβλημα έχει να κάνει με την ρύθμιση της αυτόματης φωτεινότητας, όπου σε περιβάλλον με ελάχιστο φωτισμό (π.χ. δωμάτιο με σβηστό φως), αντί να την αυξήσει, την μειώνει ακόμη περισσότερο! Υπάρχει κάποιο τρικ που το διορθώνει?

 

Mα...αν δε σφάλλω αυτο ειναι το λογικό,να τη μειώσει....

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα link να την δούμε τη θήκη σου...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

 

http://mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=473&virtuemart_product_id=5585&Itemid=1853

Link to comment
Share on other sites

Mα...αν δε σφάλλω αυτο ειναι το λογικό,να τη μειώσει....

 

Δε σφαλλεις καθολου αυτο ειναι το φυσιολογικο.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτη ακριβως τη θηκη εχω την πηρα 3 ευρω με τα μεταφορικα απο κινα εκανε να ερθει ενα μηνα βεβαια.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το εχει κανεις root και να ενεργοποιήσει την band 20?

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια εταιρια ανήκει η band 20 ;

Μιλαμε για 4G δικτυο ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρια ανήκει η band 20 ;

Μιλαμε για 4G δικτυο ;

 

Αν δεν κανω λαθος η wind Q

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κλεινω περιπου ενα μηνα με το κινητό και βλεπω βελτιωση στην μπαταρία. Δεν ξερω αν ειναι επειδη εστρωσε ή λογω του doze,αλλα ,χωρις να εχω ακριβη στατιστικα,πεφτει με αρκετα βραδυτερους ρυθμους απ ο,τι στην αρχή. Επισης σε standby χανει πολυ λιγο,βραδυ που κλεινω wifi κ δεδομενα χανει 0-1% το 8ωρο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...