Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλομιλητο φίλε μου να το χαρείς:D σου έστειλα pm ελπίζω να σε βοήθησα:)

Arxonta71 είσαι άρχοντας! Σε ευχαριστώ πολύ! Καλοριζικο και σε σένα και σε όλα τα παιδιά που το απόκτησαν πρόσφατα! Θα ανεβασω σύντομα και εγώ με την σειρά μου εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλως ορισες φιλε μας στο "κλαμπ"της κινηταρας lg v10 γιατι περι αυτου προκειται κι ας σκασουν οι οχθροι μας:) κοιτα να το μαθεις να του δωσεις και το χρονο του να το χαρεις και θα σε αποζημιωσει με την εξαιρετικη λειτουργια και χρηστικοτητα του.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες φιλε μας στο "κλαμπ"της κινηταρας lg v10 γιατι περι αυτου προκειται κι ας σκασουν οι οχθροι μας:) κοιτα να το μαθεις να του δωσεις και το χρονο του να το χαρεις και θα σε αποζημιωσει με την εξαιρετικη λειτουργια και χρηστικοτητα του.

 

Το πιστεύω και εγώ αυτό φίλε μου, για αυτό άλλωστε έπειτα από εκτενεστατη έρευνα στην αγορά των κινητών, κατέληξαν σε αυτό! Να φανταστεις ότι είχα αποφασίσει να αγοράσω το S6 Edge+ (το είχα ήδη παραγγείλει), ώσπου τυχαία ξαναεπεσα πάνω στο V10 (το είχα δει ακόμη μία φορά πριν ένα μήνα περίπου, αλλά δεν έδωσα σημασία τότε, γιατί ως κάτοχος του S3 Neo, είχα αποφασίσει να παραμείνω στη Samsung), και αυτό ήταν, κόλλησα! Να είμαστε λοιπόν όλοι καλά για να χαρουμε τις απεριόριστες δυνατότητες που προσφέρει η ναυαρχίδα της LG, και ειλικρινά σας ευχαριστώ γιατί με τα σχόλια σας με βοηθησατε σε μεγάλο βαθμό!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του lg g4 dual μπορω να πω οτι ρο τηλέφωνο αυτο ειναι απο τα καλύτερα. Ο μοναδικός λογος που δεν θα το πάρω ειναι η έλλειψη της συχνότητας 800. Φυσικα αυτο ειναι καθαρα υποκείμενικο αλλα θα μεινω το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του lg g4 dual μπορω να πω οτι ρο τηλέφωνο αυτο ειναι απο τα καλύτερα. Ο μοναδικός λογος που δεν θα το πάρω ειναι η έλλειψη της συχνότητας 800. Φυσικα αυτο ειναι καθαρα υποκείμενικο αλλα θα μεινω το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως κανεις καποιο λαθος η μπαντα 20(800)δεν ειναι της κοσμοτε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανεις καποιο λαθος η μπαντα 20(800)δεν ειναι της κοσμοτε;

Wind/Q ...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δίκαρτο πιάνει 4G (Cosmote) αλλά δεν το θεωρώ καθόλου σημαντικό. Μπαταρία καταναλώνει πιο πολύ και οι διαφορές στην καθημερινή χρήση είναι μηδέν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δίκαρτο πιάνει 4G (Cosmote) αλλά δεν το θεωρώ καθόλου σημαντικό. Μπαταρία καταναλώνει πιο πολύ και οι διαφορές στην καθημερινή χρήση είναι μηδέν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Με το 2καρτο N961 το ρουταρεις (xda) και ενεργοποιεις εκτός την μπάντα 20(800) και καμιά 10αρια ακόμα και είσαι έτοιμος με 4g, 4g+ κτλ.... Πάντως όταν το είχα μέχρι πριν 2 μήνες έπιανα κανονικότατα και παντου 4g και με Wind, Vodafone & cosmote μόνο 4g+ δεν επιανα μέχρι που το ρουταρα και ήμουν κομπλέ... Η μπάντα 800 θα υποστηριζετε πλήρως μαζί με τις άλλες 2 που έχουν όλα τα τηλέφωνα για πολυυυυ καιρό ακόμα. Οπότε για την ώρα no problem

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δίκαρτο πιάνει 4G (Cosmote) αλλά δεν το θεωρώ καθόλου σημαντικό. Μπαταρία καταναλώνει πιο πολύ και οι διαφορές στην καθημερινή χρήση είναι μηδέν.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Το μονοκαρτο παντως κοσμοτε μια χαρα λειτουργει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το μονοκαρτο παντως κοσμοτε μια χαρα λειτουργει

Για την ακρίβεια πετάει! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειπα οτι το θεμα ειναι υποκείμενικο. Με την wind εχω μειωσει τα εξοδα στα 10 ευρω το μηνα και ειμαι καλα εχω την ειδικη προσφορα. Και στην δευτερη εχω μια frog για τιποτα εξαιρετικες περιπτώσεις και αν δεν πιανει η wind γινεται εκτροπη στην frog.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματη φόρτιση έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, με το θέμα των αξεσουάρ της συσκευής τι γίνεται; μήπωςνα ανοίξουμε νέο θέμα ώστε να συγκεντρώνουμε απόψεις και λινκ; :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς πριν το v10 , note 4 να μας κάνει μια σύγκριση?

Το έχει η γυναίκα μου το Note 4. Τί ακριβώς σύγκριση θες να κάνεις?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η γυναίκα μου το Note 4. Τί ακριβώς σύγκριση θες να κάνεις?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Οθόνη ,κατασκευή, αυτονομία, κάμερα, και ηχος από ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη ,κατασκευή, αυτονομία, κάμερα, και ηχος από ακουστικά

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα αυτό επειδή έχω note 4 καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη ,κατασκευή, αυτονομία, κάμερα, και ηχος από ακουστικά

Οθόνη καλύτερο το Note 4. Πιο φωτεινή και πιο φανταχτερή. Η οθόνη του V10 φαίνεται λίγο άτονη. Βέβαια το κόκκινο είναι κόκκινο, και όχι βαθύ πορτοκαλί. Όταν έρθει από τη δουλειά θα σου γράψω περισσότερες πληροφορίες για την οθόνη.

Κατασκευή πάνω κάτω τα ίδια. Κανένα από τα 2 δεν είναι "premium" όπως πχ το Note 5, ή το Xiaomi Note Pro. Εγώ θα προτιμούσα το V10 λόγω του Gorilla Glass 4 και των στρατιωτικών προδιαγραφών όσον αφορά την ανθεκτικότητα.

Αυτονομία ίδια πράγματα. Ίσως λίγο καλύτερο το Note 4. Αν βγάζεις πάνω από 4.5 ώρες οθόνης με μικτή χρήση, έχεις καλύτερη αυτονομία.

Ο ήχος από τα ακουστικά δε με ξετρέλανε. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε όσον αφορά την ένταση ούτε την ποιότητα. Τα ακουστικά που δίνει η LG δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και γι αυτό δε μπόρεσα να ακούσω τον καταπληκτικό ήχο που λένε ότι βγάζει, λόγω της αυτόνομης κάρτας ηχούν που διαθέτει. Ακριβά ακουστικά των 300ων ευρώ δεν έχω για να σου πω, αλλά απ ότι είδα κάτι βιντεάκια στο ίντερνετ θες καλά ακουστικά για τον ήχο. Το Xiaomi Mi Note Pro που είχα πριν, με το Dolby Atmos είχαν απείρως καλύτερο και πιο δυνατό ήχο. Ο οποίος πέρναγε και μέσω των Bloutooth ακουστικών μου αυτούσιος (Jabra Rox).

Κάμερα καλύτερη του V10 και στις φωτογραφίες και στα βίντεο. Πιο γρήγορο focus και πιο φυσικό αποτέλεσμα. Επειδή δεν είμαι ειδικός στις φωτογραφίες δεν ξέρω ακριβώς πως να στο εξηγήσω, αλλά ορισμένες φορές το Note 4 φαίνεται να ζωγραφίζει τις φωτογραφίες για να μειώσει τον θόρυβο. Μιλάω πάντα για λήψεις με χαμηλό φωτισμό. Αλλιώς με φως και τα 2 είναι σούπερ. Στο δε βίντεο η ρύθμιση για τα 60fps απλά δεν υπάρχει.

Δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει να πας από το Note 4 στο V10, εκτός και αν το κάνεις ανταλλαγή. Μην ξεχνάς ότι έχεις ένα πενάκι που κάνει θαύματα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε τωρα που έχω παλι μετα απο καιρο κινητο με αφαιρουμενη μπαταρια και δε με νοιαζει ,θα του πιω το αιμα! Και με τα κροκοδειλακια απο την μπαταρια του αμαξιου θα το φορτιζω :p

 

Θεός :p

Διάβαζα λίγο το θέμα και νομίζω πως μόλις έκλεισα στο επόμενο μου κινητό!

Έχω μερικές απλές απορίες.. Για αρχή.. Άσπρο ή μαύρο; κλείνω προς το μαύρο αλλά ακούω τα καλύτερα για άσπρο και μπαίνω σε σκέψεις. Δεν τα έχω δει από κοντά.

Που μπορώ να βρω δεύτερη (μην πω και τρίτη :p ) μπαταρία για το κινητό, από Ελλάδα, και βάση φόρτισης της μπαταρίας; :) συμφέρει; ή εξωτερικό;

Γνώμη για tempered glass? Ποτέ δεν είχα αλλά 400 ευρώ κινητό θέλω να το προστατευσω λίγο :p Με νοιάζει να μην επηρεάζει την εμπειρία..

 

Καλορίζικο και σε όσους το πήραν πρόσφατα! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Nick, για χρώμα είναι καθαρά στην δική σου κρίση, εγώ για παράδειγμα πήρα λευκο γιατί το θεωρώ πιο όμορφο και πολυτελές σε συνδυασμό με τα μπρονζε πλαϊνά του πάντα για τα δικά μου γούστα.

Για το θέμα των αξεσουάρ έγραψα και πιο πριν οτι καλό θα ήταν να υπάρχει μια ξεχωριστή ενότητα όπου θα μπορεί ο καθένας να καταθέτει και να αναζητά προτάσεις και λύσεις:happy:

 

Με το καλό να το πάρεις:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το καλυτερο χρωμα ειναι το ασπρο,αλλα επειδη ηθελα να ειναι διακριτικο και οχι να ξεχωριζει σα λευκος ελεφαντας,πηρα το μαυρο. Δυστυχως δεν υπάρχουν πολλα αξεσουαρ για τη συσκευη ελλαδα,για μπαταριες και βασεις θα κοιταζα εξωτερικο. Tempered γυαλι εβαλα το πιο φθηνο που βρηκα στο skroutz,καλο ειναι,γενικα με τα γυαλια δεν εχω συναντησει ποτε προβλημα. Βεβαια η συσκευη εχει ενα εσωτερικο gorilla 3,ενα εξωτερικο 4 και μεις βαζουμε και τριτο απο πανω. Επισης λογω των πλαστικων bezels πανω κατω εξεχει το γυαλι ,αλλα δε με πειραζει,λογω της προστασιας που δινει.

Αν και ωραία σε εμφανιση,οντως τα ακουστικα της jbl δε λενε πολλα και νομιζα οτι ειναι μαρκετινγκ ο ηχος του κινητου. Εβαλα ομως πανω sennheiser hd229 που εχω και με το dac στο on ακουγονται παρα πολυ καλα.Θελει on ear ακουστικα καπως καλης ποιοτητας για να δεις διαφορα,δε λεω και ακουστικα 300 ευρω γιατι δεν ξερω αν μπορεί να τα οδηγησει,αλλα με τα δικα μου του 40ευρου ειναι πολυ πανω απ τα αλλα τηλεφωνα. Διαβασα ενα review που νικαει κατα κρατος το g5,γιατι προφανως θελανε να προωθησουν το εξωτερικο dac και του v10 ειναι σκαλες ανωτερο.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανείς πριν το v10 , note 4 να μας κάνει μια σύγκριση?

Εγω παλι ειχα το 4f και το εδωσα σε 20 μερες η μπαταρια σε μενα ηταν αθλια με την χρηση που κανω απο τις 6 το πρωι το απογευμα ηταν στην καλυτερη στο 20% με το v10 κατω απο 45% σπανια.Σαν χρωματα το 4αρι πιο κορεσμενα και εντονα αλλα πολυ καλα στο v10 πιο ατονα αλλα πιο φυσικα που εγω το προτιμω σαν ενταση εξωτερικου ηχειου κινουνται στα ιδια επιπεδα με 2 κλικ πιο δυνατο του v10 με καλυτερη ποιοτικοτερη απόδοση.Σαν ποιοτητα κατασκευης και τα δυο κρινονται εξαιρετικα αλλα το v10 δειχνη πιο ανθεκτικο στο περασμα του χρονου.Ο ηχος απο τα ακουστικα 8.5 στο νοτ 4. 9.8 στο v10 οσο αφορα την εμπειρια χρησης το πενακι δε το βολευτηκα προτιμω τα δαχτυλακια μου πανω στην οθοναρα του v10 .Eσυ παντως κατσε στο note 4 το v10 δεν ειναι για σενα καθως η απουσια πενακιου θα σε χαλασει.Παντως εγω προσωπικα το v10 το εχω λατρεψει.Οσο για την καμερα και το βιντεο που τραβαει;καμμια σχεση με το v10 που γαζωνει μερα νυχτα ειδικα με τις χειροκινητες ρυθμισεις ΑΞεπεραστο.

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι εργαλειαρα είναι το τηλέφωνο? Πρόθυμο στα πάντα, οθόνη απολαυστική, ήχος πολύ καλός και αυτονομία αρκετά καλή, για την χρήση μου πολύ καλύτερη του g4. Είμαι πολύ ικανοποιημενος από την μετάβαση και το καταευχαριστιεμαι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να είναι καλύτερη η αυτονομία από το g4? Ίδια μπαταρία έχουν και εχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...