Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τρομερό το τηλέφωνο...δεν μπορώ να ξεκολλήσω να το χαζεύω...ερώτηση:χωρις εφαρμογες να τρεχουν μου βγαζει διαθεσιμη ram κοντα στα 2gb....είναι φυσιολογικό?έχετε να προτείνετε κάποιες καλές εφαρμογές για task killer και γενικα maintenence software για το v10 καθώς και καποιο καλο αντιβιοτικο απο playstore?Σε θήκες τι θα προτείνατε για προστασία καθώς και αν θα χρειαστεί επίσης προστατευτικο τζαμακι...ευχαριστώ

 

Για θήκη προτίμησα αυτή και είπα να δοκιμάσω και αυτό το τζαμάκι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά :) εδώ και λίγη ώρα το έχω στα χέρια μου, τα λόγια είναι περιττά :rolleyes::rolleyes: ήθελα να ρωτήσω εαν αξίζει να πάω προτού το στήσω στην 6 η να το δουλέψω στην υπάρχουσα έκδοση.

 

Βιαζεσαι δουλεψε το εκει που ειναι και πας στην 6 αργοτερα δεν την χανεις

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βιαζεσαι δουλεψε το εκει που ειναι και πας στην 6 αργοτερα δεν την χανεις

Όχι ρε, μη του λες τέτοια πράγματα του ανθρώπου... Αν στήσει τώρα το κινητό μετά θα πρέπει να του κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών και να το στήσει από την αρχή πάλι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνει αυτό.

 

Αδερφέ, πριν κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια στο κινητό, πριν περάσεις προγράμματα και ρυθμίσεις, για να μη χάνεις χρόνο και για να μην κάνεις ξανά μετά διπλή δουλειά, πέρασε όπως είσαι την 6.0 και μετά στήσε το όπως σου αρέσει.

 

Απ ότι διαβάζω μόνο εγώ με 160 προγράμματα και φουλ ρυθμίσεις, πέρασα από πάνω την 6.0 και κάθισε λουκούμι, χωρίς να κολλάει ή να κρεμάει τίποτα. Εσύ όμως το διακινδυνεύεις?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στην Ελλάδα έκδοση με 2 sim; ή μάλλον στην Ευρώπη... Τι κωδικό μοντέλου έχει το δικαρτο;

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :) το βλέπω λίγο χωρίς καμία ενέργεια στην 5.1 και εν συνεχεία θα το αναβαθμίσω, θα προτιμούσα μέσω ΟΤΑ αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :) το βλέπω λίγο χωρίς καμία ενέργεια στην 5.1 και εν συνεχεία θα το αναβαθμίσω, θα προτιμούσα μέσω ΟΤΑ αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο.

 

Μέσω LG Bridge από τον υπολογιστή σου θα το αναβαθμίσεις. Και εγώ έτσι έκανα προχτές.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μέσω LG Bridge από τον υπολογιστή σου θα το αναβαθμίσεις. Και εγώ έτσι έκανα προχτές.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Ναι έτσι θα το κάνω :happy: έχω διαβάσει και στο νήμα πιο πίσω, βασικά είμαι εντυπωσιασμένος από την συσκευή μας :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, μη του λες τέτοια πράγματα του ανθρώπου... Αν στήσει τώρα το κινητό μετά θα πρέπει να του κάνει μια επαναφορά εργοστασιακών και να το στήσει από την αρχή πάλι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνει αυτό.

 

Αδερφέ, πριν κάνεις οποιαδήποτε ενέργεια στο κινητό, πριν περάσεις προγράμματα και ρυθμίσεις, για να μη χάνεις χρόνο και για να μην κάνεις ξανά μετά διπλή δουλειά, πέρασε όπως είσαι την 6.0 και μετά στήσε το όπως σου αρέσει.

 

Απ ότι διαβάζω μόνο εγώ με 160 προγράμματα και φουλ ρυθμίσεις, πέρασα από πάνω την 6.0 και κάθισε λουκούμι, χωρίς να κολλάει ή να κρεμάει τίποτα. Εσύ όμως το διακινδυνεύεις?

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Για πες τι εχει η 6 που δεν εχει η 5 1 1 και τι χανεται απο την μητρικη" οταν πας 6;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ψάχνει για Tempered glass, μόλις παρέλαβα από Amazon UK το Tempered glass της Spigen. Είναι κορυφαίο, απίστευτη ευκρίνεια, το χέρι γλιστράει πάνω τέλεια και δεν καταλαβαίνεις καν ότι η οθόνη φοράει τζαμακι. Βέβαια εγώ έκανα βλακεία και επειδή μου κράτησε έναν κοκκο σκόνης σε ένα σημείο, το σήκωσα το τζαμακι και το ξανακολλησα, οπότε εκεί μου έχει αφήσει σημάδι. Ευτυχώς είναι γωνία και δεν ενοχλεί τόσο, αλλά με βλέπω να παραγγελνω άλλο ένα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι εχει η 6 που δεν εχει η 5 1 1 και τι χανεται απο την μητρικη" οταν πας 6;

Εμένα ρωτάς? Που θες να ξέρω εγώ. Την LG να ρωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :) το βλέπω λίγο χωρίς καμία ενέργεια στην 5.1 και εν συνεχεία θα το αναβαθμίσω, θα προτιμούσα μέσω ΟΤΑ αλλά μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο.

 

Οι απόψεις σχετικά με το τρόπο της αναβάθμισης διίστανται. Προσωπικά και εγώ θεωρώ ως ασφαλέστερο τρόπο την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ, γιατί πολλοί αναφέρθηκαν σε προβλήματα μέσω LG Bridge. Βασικά όσοι είχαν την δυνατότητα να κάνουν σύγκριση σε κινητά που ενημερώθηκαν και με τους δύο τρόπους, παρατήρησαν καλύτερη λειτουργία σε όσα είχαν ενημερωθεί μέσω ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μέσω οτα μέχρι να δούμε και γενικά τι θα βγάλει η 6, πρόσφατη ενημέρωση είναι και δεν χάθηκε ο κόσμος, επίσης σχετικά με αξεσουάρ δώστε και λινκ ώστε να έχουμε μια εικόνα και εμείς, το tempered με ενδιαφέρει:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μέσω οτα μέχρι να δούμε και γενικά τι θα βγάλει η 6, πρόσφατη ενημέρωση είναι και δεν χάθηκε ο κόσμος, επίσης σχετικά με αξεσουάρ δώστε και λινκ ώστε να έχουμε μια εικόνα και εμείς, το tempered με ενδιαφέρει:)

Το link για το tempered:

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B016CBE6PA/ref=mp_s_a_1_1?qid=1460641024&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=Spigen+LG+v10+tempered&dpPl=1&dpID=51JgssV-w1L&ref=plSrch

 

Παίζει τρόπος άραγε αν ενδιαφέρεται κανείς να το παραγγείλει να κάνουμε καμία ομαδική παραγγελία να γλυτωσουμε τίποτα από μεταφορικά; :rolleyes:

Εμένα ρωτάς? Που θες να ξέρω εγώ. Την LG να ρωτήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ:happy: για ομαδική παραγγελία είμαι μέσα σχετικά με γυαλί:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά micro ή nano sim παίρνει το κινητό? Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς σας διαφορετικό launcher εκτός από τον μανίσιο, και εάν ναι ποιον θα είχατε να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Nano περνει!!εγω στο g4 εβαλα τον Nova launcher και ξενιασα!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Nano περνει!!εγω στο g4 εβαλα τον Nova launcher και ξενιασα!! :)

 

Ξενοιασες; απο τι ακριβως; ρωταω για να μαθαινω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γενικα με βολευουν πολυ τα gestures που εχει η παραμετροποιηση,που υποστιριζει ολα τα icon packs και ειναι και πιο smooth απο τον στοκ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε άφοβα την 6 MM του Android.

Η μπαταρία βελτιώθηκε. Εχθές με 3 ώρες ανοιχτή οθόνη στο 90% φωτεινότητα , συνεχές σερφαρισμα με WiFi και Bluetooth ανοιχτό να στριμαρει μουσική σε ηχείο κι ήμουν στο 50%, συνεπώς ένα σύνολο on Screen 6αωρο το έβγαζε!

Και εγώ το nova launcher έχω χωρίς πρόβλημα, πετάει το κινητό!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσουμε την γρήγορη φόρτιση γιατί δεν το έχω βρει κάπου.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσουμε την γρήγορη φόρτιση γιατί δεν το έχω βρει κάπου.

 

Εδω σε αλλα τηλεφωνα σκοτονωνται να την εχουν και συ να την βγαλης; ε νομιζω οτι τα εχω δει ολα τωρα ο λογος ποιος ειναι θες να μας πεις;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εδω σε αλλα τηλεφωνα σκοτονωνται να την εχουν και συ να την βγαλης; ε νομιζω οτι τα εχω δει ολα τωρα ο λογος ποιος ειναι θες να μας πεις;

Για καλύτερη συντήρηση της μπαταρίας, αν δεν χρειάζεται να το φορτίο γρήγορα καλό θα του κάνει να την φορτίζει κανονικά.

Πάρε έναν από φορτιστή φίλε και φορτιζε το με αυτόν....

Οπότε θέλεις γρήγορη φόρτιση βάλε τον δικό του.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερη συντήρηση της μπαταρίας, αν δεν χρειάζεται να το φορτίο γρήγορα καλό θα του κάνει να την φορτίζει κανονικά.

Πάρε έναν από φορτιστή φίλε και φορτιζε το με αυτόν....

Οπότε θέλεις γρήγορη φόρτιση βάλε τον δικό του.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ας το βαζει στο λαπτοπ ολη νυχτα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...