Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω μια απορία στις ρυθμίσεις της κάμερας. Στην επιλογή AUTO και στις υποεπιλογές που αυτή δίνει όταν πατήσουμε το γρανάζι, αν επιλέξω UHD βίντεο, τότε το εικονίδιο του OIS είναι μόνιμα γκριζαρισμένο. Αυτό τι σημαίνει; ότι λειτουργεί το OIS ή όχι; και αν ναι αφορά και το βίντεο και την φωτογραφία;

Αν το γυρίσω σε FHD τότε ασπρίζει το εικονιδιάκι και μου δίνει και την επιλογή STEADY επιπλέον.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι είναι branded σε κάποιο πάροχο του εξωτερικού και αυτό δεν το θέλεις.

 

Επειδή φίλε μου είναι η πρώτη φορά που το ακούω, αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι ακριβώς σημαίνει να είναι "branded σε πάροχο.."? Στο κατάστημα που σκοπεύω να κάνω την παραγγελία είναι διατεθειμένοι να μου δώσουν το IMEI της συσκευής όπως και το αλφαριθμητικό νούμερο που δείχνει την χώρα προορισμού και ημερομηνία κατασκευής. Από το τηλέφωνο όμως, πως μπορώ να πληροφορηθώ αν είναι branded ή unbranded η συσκευή? Είναι υποχρεωμένοι να μου το πουν από το τηλέφωνο ή θα πρέπει να το εξακριβώσω εγώ όταν πάω να παραλάβω από την courier? Και τέλος τι μορφή πάνω-κάτω έχει αυτό το αυτοκόλλητο στη συσκευασία? Πολλές ερωτήσεις ξέρω, αλλά με τόσα που γίνονται καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια απορία στις ρυθμίσεις της κάμερας. Στην επιλογή AUTO και στις υποεπιλογές που αυτή δίνει όταν πατήσουμε το γρανάζι, αν επιλέξω UHD βίντεο, τότε το εικονίδιο του OIS είναι μόνιμα γκριζαρισμένο. Αυτό τι σημαίνει; ότι λειτουργεί το OIS ή όχι; και αν ναι αφορά και το βίντεο και την φωτογραφία;

Αν το γυρίσω σε FHD τότε ασπρίζει το εικονιδιάκι και μου δίνει και την επιλογή STEADY επιπλέον.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται;

Όταν είναι γκριζαρισμένο δεν λειτουργεί. Μόνο όταν είναι λευκό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα και δεν το έχω φορτίσει ακόμα. Όταν πάω σπίτι θα το φορτίσω και θα το ανοίξω. Πως βρίσκω από ποια χώρα είναι το κινητό βάσει του IMEI; Έχετε καμιά καλή sd να προτείνετε (μάλλον 64gb) για να αγοράσω και σε τι λεφτά παίζουν περίπου; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είμαι αρχάριος αν υπάρχει κάποιο guide όσον αφορά για αυτά που διαβάζω περί αναβάθμισης σε MM,τι πρέπει να κάνω και ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε στο 4κ βίντεο δεν έχει ois;;

 

Ναι στο 4κ οχι αλλα αν δεν εχεις παρκινσον(αστειευομαι)τραβαει εξαιρετικο βιντεο ακομα χωρις οις

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 4κ οχι αλλα αν δεν εχεις παρκινσον(αστειευομαι)τραβαει εξαιρετικο βιντεο ακομα χωρις οις

Είναι αισθητή η διαφορά στην ομαλότητα ακόμα και χωρίς Πάρκινσον :) επίσης βλέπω ότι δεν εχει ois και στο fhd 60 fps.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα και δεν το έχω φορτίσει ακόμα. Όταν πάω σπίτι θα το φορτίσω και θα το ανοίξω. Πως βρίσκω από ποια χώρα είναι το κινητό βάσει του IMEI; Έχετε καμιά καλή sd να προτείνετε (μάλλον 64gb) για να αγοράσω και σε τι λεφτά παίζουν περίπου; Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω επειδή είμαι αρχάριος αν υπάρχει κάποιο guide όσον αφορά για αυτά που διαβάζω περί αναβάθμισης σε MM,τι πρέπει να κάνω και ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω.

 

Αστο ακομα δε το πηρες να το κανεις 6αρι δουλεψετο μαθετο να το χαρεις και μετα ........

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φίλε μου είναι η πρώτη φορά που το ακούω, αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι ακριβώς σημαίνει να είναι "branded σε πάροχο του εξωτερικού.."? Στο κατάστημα που σκοπεύω να κάνω την παραγγελία είναι διατεθειμένοι να μου δώσουν το IMEI της συσκευής όπως και το αλφαριθμητικό νούμερο που δείχνει την χώρα προορισμού και ημερομηνία κατασκευής. Από το τηλέφωνο όμως που θα κάνω στο κατάστημα, πως μπορώ να πληροφορηθώ αν είναι branded ή unbranded η συσκευή? Είναι υποχρεωμένοι να μου το πουν ή θα πρέπει να το εξακριβώσω εγώ οταν θα παραλάβω από την courier? Και τέλος τι μορφή πάνω-κάτω έχει αυτό το αυτοκόλλητο στη συσκευασία? Πολλές ερωτήσεις ξέρω, αλλά με τόσα που γίνονται καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου.. Edited by ChrisVag
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φίλε μου είναι η πρώτη φορά που το ακούω, αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι ακριβώς σημαίνει να είναι "branded σε πάροχο του εξωτερικού.."? Στο κατάστημα που σκοπεύω να κάνω την παραγγελία είναι διατεθειμένοι να μου δώσουν το IMEI της συσκευής όπως και το αλφαριθμητικό νούμερο που δείχνει την χώρα προορισμού και ημερομηνία κατασκευής. Από το τηλέφωνο όμως που θα κάνω στο κατάστημα, πως μπορώ να πληροφορηθώ αν είναι branded ή unbranded η συσκευή? Είναι υποχρεωμένοι να μου το πουν ή θα πρέπει να το εξακριβώσω εγώ οταν θα παραλάβω από την courier? Και τέλος τι μορφή πάνω-κάτω έχει αυτό το αυτοκόλλητο στη συσκευασία? Πολλές ερωτήσεις ξέρω, αλλά με τόσα που γίνονται καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου..

 

Branded σημαίνει ότι είναι από κάποιο παροχο πχ cosmote. Διαφορά δεν θα βρεις εκτός από ότι δε θα έχει φορτωμένες άχρηστες εφαρμογές που θα σου προσθέτει και άλλο bloatware. Ενδεχομένως να υπάρχει και μια μικρή καθυστέρηση στις αναβαθμίσεις. Λόγικα θα λέει πάνω κάτι Vodafone κτλ. Μπορείς να ρωτήσεις και θα σου απαντήσουν, συνήθως πλέον τα σκρουζομαγαζα σε περίπτωση που μια συσκευή είναι branded το γράφουν πριν το παραγγείλεις

 

 

Ενα παράδειγμα εδώ για το πως ανάφερεται στα σκρουζομαγαζα (φώτο από g3)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160413/ad53bb2a0616b1b37cccaef1e4cb700c.jpg

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Branded σημαίνει ότι είναι από κάποιο παροχο πχ cosmote. Διαφορά δεν θα βρεις εκτός από ότι δε θα έχει φορτωμένες άχρηστες εφαρμογές που θα σου προσθέτει και άλλο bloatware. Ενδεχομένως να υπάρχει και μια μικρή καθυστέρηση στις αναβαθμίσεις. Λόγικα θα λέει πάνω κάτι Vodafone κτλ. Μπορείς να ρωτήσεις και θα σου απαντήσουν, συνήθως πλέον τα σκρουζομαγαζα σε περίπτωση που μια συσκευή είναι branded το γράφουν πριν το παραγγείλεις

 

 

Ενα παράδειγμα εδώ για το πως ανάφερεται στα σκρουζομαγαζα (φώτο από g3)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160413/ad53bb2a0616b1b37cccaef1e4cb700c.jpg

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την διαφωτιστική σου απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω ρίξει αρκετό ψάξιμο και για αυτή, και για μία ακόμη συσκευή το έχω συναντήσει σε κάποιο σκρουτζομάγαζα, αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία. Να λοιπόν που όσο ζεις μαθαίνεις! Υπάρχει όμως περίπτωση κάποια από αυτά τα μαγαζιά (για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου) να το κρύβουν εσκεμμένα στη περιγραφή του προϊόντος, ακριβώς για να μην έχουν πρόβλημα στις πωλήσεις ή υπάρχει κάποιος νόμος ή κανόνας δεν ξέρω, που να τα υποχρεώνουν να το αναγράφουν οπωσδήποτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρομερό το τηλέφωνο...δεν μπορώ να ξεκολλήσω να το χαζεύω...ερώτηση:χωρις εφαρμογες να τρεχουν μου βγαζει διαθεσιμη ram κοντα στα 2gb....είναι φυσιολογικό?έχετε να προτείνετε κάποιες καλές εφαρμογές για task killer και γενικα maintenence software για το v10 καθώς και καποιο καλο αντιβιοτικο απο playstore?Σε θήκες τι θα προτείνατε για προστασία καθώς και αν θα χρειαστεί επίσης προστατευτικο τζαμακι...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρομερό το τηλέφωνο...δεν μπορώ να ξεκολλήσω να το χαζεύω...ερώτηση:χωρις εφαρμογες να τρεχουν μου βγαζει διαθεσιμη ram κοντα στα 2gb....είναι φυσιολογικό?έχετε να προτείνετε κάποιες καλές εφαρμογές για task killer και γενικα maintenence software για το v10 καθώς και καποιο καλο αντιβιοτικο απο playstore?Σε θήκες τι θα προτείνατε για προστασία καθώς και αν θα χρειαστεί επίσης προστατευτικο τζαμακι...ευχαριστώ

 

Τίποτα να μη βάλεις. Ούτε task killers ούτε αντιβιοτικά. Περισσότερη μπαταρία καταναλώνουν, και δουλειά δεν κάνουν.

Για θήκη κοίταξε της Nillkin, μια πολύ λεπτή και μαλακή TPU, με πορτάκια προστατευτικά για τις θύρες φόρτισης και ακουστικών. Τζαμάκι οποίο βρεις. Έχω ένα no name καταπληκτικό. Ούτε κολλάει ούτε δαχτυλιές μαζεύει.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την διαφωτιστική σου απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω ρίξει αρκετό ψάξιμο και για αυτή, και για μία ακόμη συσκευή το έχω συναντήσει σε κάποιο σκρουτζομάγαζα, αλλά δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία. Να λοιπόν που όσο ζεις μαθαίνεις! Υπάρχει όμως περίπτωση κάποια από αυτά τα μαγαζιά (για να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου) να το κρύβουν εσκεμμένα στη περιγραφή του προϊόντος, ακριβώς για να μην έχουν πρόβλημα στις πωλήσεις ή υπάρχει κάποιος νόμος ή κανόνας δεν ξέρω, που να τα υποχρεώνουν να το αναγράφουν οπωσδήποτε?

 

Καλημέρα, υπάρχει περίπτωση να μην το αναφέρει κάποιο μαγαζί, νομίζω δεν είναι υποχρεωμένοι να το αναφέρουν, ωστόσο πολλοί έχουν επιστρέψει τηλέφωνα επειδή δεν είχαν ενημερωθεί ότι είναι Branded οπότε για αυτό το λόγο έχουν ξεκινήσει και το αναφέρουν. Μπορείς απλά όταν σε καλεσουν για επιβεβαίωση της παραγγελίας να τους πεις ότι δεν επιθυμείς Branded τηλέφωνο. Παρόλα αυτά δεν κάνουν κάτι κακό που πουλάνε Branded έχουν το δικαίωμα απλά και εσύ έχεις το δικαίωμα να μην το δεχτείς και να ζητήσεις ένα unbranded τηλέφωνο χώρις περιττό bloatware από μια εταιρεία του εξωτερικόυ που δεν θα σου χρησιμεψει σε τίποτα. Μην αγχώνεσαι προχωρά στην αγορά και απλά συνεννόησου μαζί τους, δεν θα έχεις θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τρομερό το τηλέφωνο...δεν μπορώ να ξεκολλήσω να το χαζεύω...ερώτηση:χωρις εφαρμογες να τρεχουν μου βγαζει διαθεσιμη ram κοντα στα 2gb....είναι φυσιολογικό?

 

Φυσιολογικότατο είναι, απόλαυσε το η ram είναι υπεραρκετή, δεν χρειάζεται να κοιτάς καν τα νούμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τελικά έχει εγγύηση απ την ελληνική αντιπροσωπία? sorry που ρωτάω μάλλον έχει απαντηθεί αλλά δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα,ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά τελικά έχει εγγύηση απ την ελληνική αντιπροσωπία? sorry που ρωτάω μάλλον έχει απαντηθεί αλλά δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα,ευχαριστώ.

 

Δεν χρειαζεται να το διαβασεις ολο 8 9 σελιδες πισω αναφερεται.Οτι καλυπτει μονο επισκευη εφοσον ειναι ευρωπαικο μοντελο για 2 ετη

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από θέμα hardware σε καλύπτει με ανταλλακτικά αλλά το πληρώνεις αφού δεν εισάγεται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από θέμα hardware σε καλύπτει με ανταλλακτικά αλλά το πληρώνεις αφού δεν εισάγεται κανονικά.

Σου ειπε κανεις οτι πληρωνεις κατι δε σε"καταλαβαινω.Οτι και να παθει επισκευαζετσι δωρεαν αλλα δεν υπαρχει περιπτωση αντικαταστασης συσκευης.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να αρπάζεσαι μια κουβέντα είπα ευχαριστώ πάντως.

Δεν αρπαχτηκα ο γραπτος λογος παρεξηγηται καμμια φορα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα. Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του καταπληκτικού κινητού. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Γίνεται στη 2η οθόνη να λέει την ημέρα στα Ελληνικά όταν είναι σβηστή η κανονική οθόνη και επίσης να δείχνει και το ποσοστό της μπαταρίας (όχι μόνο το εικονίδιο της); Δεν τα έχω βρει από κάπου. Επίσης όταν είμαι έξω και έχει ήλιο εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δω στη 2η οθόνη, την φωτεινότητα την εχω στο αυτόματο.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα. Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του καταπληκτικού κινητού. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Γίνεται στη 2η οθόνη να λέει την ημέρα στα Ελληνικά όταν είναι σβηστή η κανονική οθόνη και επίσης να δείχνει και το ποσοστό της μπαταρίας (όχι μόνο το εικονίδιο της); Δεν τα έχω βρει από κάπου.

 

Aυτα εψαχνα κι εγω αλλα μαλλον δε γινετε....

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα. Εδώ και μερικές μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του καταπληκτικού κινητού. Θέλω να ρωτήσω κάτι. Γίνεται στη 2η οθόνη να λέει την ημέρα στα Ελληνικά όταν είναι σβηστή η κανονική οθόνη και επίσης να δείχνει και το ποσοστό της μπαταρίας (όχι μόνο το εικονίδιο της); Δεν τα έχω βρει από κάπου. Επίσης όταν είμαι έξω και έχει ήλιο εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δω στη 2η οθόνη, την φωτεινότητα την εχω στο αυτόματο.

 

Οχι και για τα δυό οσο για την σταθμη ενα ταπ ταπ σου λυνει την απορια

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) εδώ και λίγη ώρα το έχω στα χέρια μου, τα λόγια είναι περιττά :rolleyes::rolleyes: ήθελα να ρωτήσω εαν αξίζει να πάω προτού το στήσω στην 6 η να το δουλέψω στην υπάρχουσα έκδοση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...