Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρελαβα και γω σημερα. Εντυπωσεις :

Πολυ γρηγορο, πολυ καλη οθονη, δεν κολλαει στις συνηθισμενες εργασιες, καλο Wifi, καλη ενταση ηχου, καρτες 2 microSIM τελικα οπως θα δειτε, μπολυ καλη συσκευασια μεσα σε φελιζολ, tempered glass αγορασα αν και φοραει screen protector ζελατινα (δυστυχως εχει 2 κοκκους απο κατω και φαινονται, οποτε θα την βγαλω καποια στιγμη) και θηκη μαυρη flip (οχι αυτη με το αυτοκολλητο που κολλαει στην πλατη της συσκευης, αλλα εχει θηκη σληρη πλαστικη οπου κουμπωνει μεσα), μνημη απιστευτη (εχω εγκαταστησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μου και εχει ελευθερη 1,5GB μνημη RAM. Το Lolipo 5.1 πολυ καλο, root ακομη δεν εχουμε, εφαρμογες δυστυχως δεν μπορουμε να μεταφερουμε στην microSD, αλλα δεν πειραζει. Φωτογραφιες και GPS δεν δοκιμασα ακομη, μπαταρια δεν μπορω να πω καυτι ειναι νωρις.

Γενικα για τα λεφτα του Value for Money !!!!:D

Οριστε και φωτογραφιες απο το unboxing

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή και εγώ έκανα τον ίδιο συνδιασμό ( άσπρο τηλέφωνο - μαύρη θήκη αλλά για το μικρό Χ5 ) , πως φαίνεται ; :)

 

Επίσης να ρωτήσω , η θήκη ασφαλίζει όταν κλείνει , με κάποιον τρόπο ; Έχει τίποτα μαγνητάκια ή απλώς κάθεται πάνω στο τηλέφωνο ; :)

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω σημερα. Εντυπωσεις :

Πολυ γρηγορο, πολυ καλη οθονη, δεν κολλαει στις συνηθισμενες εργασιες, καλο Wifi, καλη ενταση ηχου, καρτες 2 microSIM τελικα οπως θα δειτε, μπολυ καλη συσκευασια μεσα σε φελιζολ, tempered glass αγορασα αν και φοραει screen protector ζελατινα (δυστυχως εχει 2 κοκκους απο κατω και φαινονται, οποτε θα την βγαλω καποια στιγμη) και θηκη μαυρη flip (οχι αυτη με το αυτοκολλητο που κολλαει στην πλατη της συσκευης, αλλα εχει θηκη σληρη πλαστικη οπου κουμπωνει μεσα), μνημη απιστευτη (εχω εγκαταστησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μου και εχει ελευθερη 1,5GB μνημη RAM. Το Lolipo 5.1 πολυ καλο, root ακομη δεν εχουμε, εφαρμογες δυστυχως δεν μπορουμε να μεταφερουμε στην microSD, αλλα δεν πειραζει. Φωτογραφιες και GPS δεν δοκιμασα ακομη, μπαταρια δεν μπορω να πω καυτι ειναι νωρις.

Γενικα για τα λεφτα του Value for Money !!!!:D

Οριστε και φωτογραφιες απο το unboxing

 

Kαποιες μπορεις,αλλα ναι οχι ολες δυστηχως......

http://i61.tinypic.com/2e0l1ly.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω σημερα. Εντυπωσεις :

Πολυ γρηγορο, πολυ καλη οθονη, δεν κολλαει στις συνηθισμενες εργασιες, καλο Wifi, καλη ενταση ηχου, καρτες 2 microSIM τελικα οπως θα δειτε, μπολυ καλη συσκευασια μεσα σε φελιζολ, tempered glass αγορασα αν και φοραει screen protector ζελατινα (δυστυχως εχει 2 κοκκους απο κατω και φαινονται, οποτε θα την βγαλω καποια στιγμη) και θηκη μαυρη flip (οχι αυτη με το αυτοκολλητο που κολλαει στην πλατη της συσκευης, αλλα εχει θηκη σληρη πλαστικη οπου κουμπωνει μεσα), μνημη απιστευτη (εχω εγκαταστησει σχεδον ολες τις εφαρμογες μου και εχει ελευθερη 1,5GB μνημη RAM. Το Lolipo 5.1 πολυ καλο, root ακομη δεν εχουμε, εφαρμογες δυστυχως δεν μπορουμε να μεταφερουμε στην microSD, αλλα δεν πειραζει. Φωτογραφιες και GPS δεν δοκιμασα ακομη, μπαταρια δεν μπορω να πω καυτι ειναι νωρις.

Γενικα για τα λεφτα του Value for Money !!!!:D

Οριστε και φωτογραφιες απο το unboxing

Αν θυμάμαι καλά είχες το zte v975 . υπολείπεται ή όχι. Ποσό σου στοίχησε μαζί με προμήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είχες το zte v975. υπολείπεται ή όχι. Ποσό σου στοίχησε μαζί με προμήθεια;

Οχι δεν το ειχα ποτε.

Δεν υπαρχει προμηθεια, το εγραψα και παραπανω, 84,99$ στοιχιζει στο site, αυτα χρεωθηκαν και στο Paypal :)

 

Επειδή και εγώ έκανα τον ίδιο συνδιασμό ( άσπρο τηλέφωνο - μαύρη θήκη αλλά για το μικρό Χ5 ) , πως φαίνεται ; :)

Επίσης να ρωτήσω, η θήκη ασφαλίζει όταν κλείνει, με κάποιον τρόπο ; Έχει τίποτα μαγνητάκια ή απλώς κάθεται πάνω στο τηλέφωνο ; :)

Μια χαρα φαινεται. Και αν εισαι και ΠΑΟΚ, απλα ΤΕΛΕΙΟ :lol::lol::lol::lol:

Η θηκη δυστυχως δεν ασφαλιζει και θα ελεγα πως δεν κλεινει καλα, μια και δεν εχει ουτε μαγνητακια, αλλα και ειναι λιγο στενη στην αριοστερη πλευρα που διπλωνει. Αλλα τι δινεις και τι παιρνεις ....

 

Ερωτηση : screenshot πως παιρνουμε?

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είχες το zte v975 . υπολείπεται ή όχι. Ποσό σου στοίχησε μαζί με προμήθεια;

Η μερα με την νυχτα ειναι φιλε μου,δεν το συζηταμε καν αυτο,στα παντα μπροστα το pro.

(Που το θυμηθηκες αυτο βρε,ακομα εχει ενα ανηψιος μου,σκυλος το κντακι!!!)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η μερα με την νυχτα ειναι φιλε μου,δεν το συζηταμε καν αυτο,στα παντα μπροστα το pro.

(Που το θυμηθηκες αυτο βρε,ακομα εχει ενα ανηψιος μου,σκυλος το κντακι!!!)

Είχε περάσει ένα φεγγάρι από τα χέρια μου για λίγο. Τώρα έχω m1 note αλλά το θελω για γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και γρηγορα γρηγορα η πρωτη αναβαθμιση

http://i.imgur.com/j0JFKnQ.png?1

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με το ότι οι εφαρμογές δεν πάνε στην sd απο την στιγμή που έχουμε 11.58gb εσωτερική μνήμη και απο τις ρυθμίσεις αν επιλέξουμε ως χώρο αποθήκευσης την κάρτα μνήμης,τα περισσότερα μεγάλα τμήματα των εφαρμογών που θα πηγαίναν στην εσωτερική κάρτα μνήμης πάνε εκεί.Ελπίζω κάποια στιγμή να γίνει root και να κυκλοφορήσει και καμμιά ρομ με xposed και είμαστε 100% κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση : screenshot πως παιρνουμε?

power & volume down ταυτοχρονα δοκιμασες ? Δεν εχω το τηλεφωνο αλλα ετσι ειναι μεχρι το andoid 4.x.x

 

 

Βλεπω κανατε δυνατη ομαδα εδω μεσα :up: καλομιλητο σε ολους τους φιλους :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

power & volume down ταυτοχρονα δοκιμασες ? Δεν εχω το τηλεφωνο αλλα ετσι ειναι μεχρι το andoid 4.x.x

Βλεπω κανατε δυνατη ομαδα εδω μεσα :up: καλομιλητο σε ολους τους φιλους :)

Ετσι ειναι τελικα, Power + Vol down ταυτοχρονα .... ΤΗΝΧ :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ένταση ηχείου και ποιότητα κλήσης είναι ΟΚ; Λέω να το πάρω για τον πατέρα μου σαν πρώτο smartphone.

 

Επίσης μπορεί να βάλει κάποιος μια φωτο μέρα και μια σε δωμάτιο με φλας;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πυξιδα δεν βλεπω πουθενα.

Ο διακοπτης για G/3G/4G που ειναι ρε παιδια ? Στις ρυθμισεις δεδομενων ?

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεται στις ρυθμίσεις--->περισσότερα-->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.Kαι εγώ δεν βρήκα πυξίδα.

Αυτονομία μετά την πρώτη φόρτιση.Νομίζω τα πάει εξαιρετικά.Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο,wifi ανοιχτό συνέχεια,bluetooth συνεχώς συνδεδεμένο με το smartwatch μου και στο παρασκήνιο τρέχει μια εφαρμογή για να στέλνει τις ειδοποιήσεις.Επισης έχω 1 ώρα και 20 λεπτά χρήση runkeeper με gps ανοιχτό και κλειστή οθόνη,10 περίπου λεπτά igo και το gps του είναι πολύ καλό χωρίς προβλήματα.Απο τις σχεδόν πέντε ωρες ανοιχτή οθόνη,η μιση ειναι με 3g και οι άλλες με wifi,internet,πειραγμα και youtube.

εδώ ανέβασα μερικές πρωινες και βραδινές φωτογραφίες.Τη μέρα κάπως καλύτερα,το βράδυ βγάζει πολύ θόρυβο και για το φλας πρέπει να είσαι αρκετά κοντά.http://www.myphone.gr/forum/

http://www.myphone.gr/forum/ http://s3.postimg.org/ao6x9scoj/Screenshot_2015_10_03_11_35_09.png

http://s27.postimg.org/soqcikwir/Screenshot_2015_10_03_11_35_14.png

 

power & volume down ταυτοχρονα δοκιμασες ? Δεν εχω το τηλεφωνο αλλα ετσι ειναι μεχρι το andoid 4.x.x

 

 

Βλεπω κανατε δυνατη ομαδα εδω μεσα καλομιλητο σε ολους τους φιλους

Φίλε μου να είσαι καλά.Αν στις σελίδες που ψάχνεις για τα δικά σου κινητά,πετύχεις καμμιά ιδέα για root σε 6735 cpu ή για το συγκεκριμένο κινητό ενημέρωσε με.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

για να γραψω και γω μερικα που διαπιστωσα σημερα. Οπως ειπε και ο bbbb οι φωτος δεν ειναι το δυνατο του σημειο, οι νυκτερινες δεν ειναι και οτι καλυτερο, αρκετος θορυβος, φλας που πιθανον να ανοιγει λιγο νωριτερα, δειγματα εδω (-).

Gps με Sygic δουλευει αψογα, δεν εχασε σημα και μεσα και εξω απο την πολη, κλειδωνει πολυ γρηγορα, αρα στα (+).

Ringtone ξεχωριστο για καθε καρτα δε μπορεις να βαλεις (-).

Ενταση ηχειου και ποιοτητα κλησης πολυ καλη (+).

Ασυρματα δικτυα εκανε κατι χαζα (ποτε εβρισκε ποτε εχανε το WiFi, αλλα τελικα επιανε) οποτε δεν το κατατασω καπου ακομη, αν δεν εχω δειγμα απο παρατεταμενη χρηση (.).

Εφαρμογες εκανα εγκατασταση οτι ειχα μεχρι στιγμης, εκτος απο Athensbook και Thessbook και Docs 2 Go (v4.002), νομιζω οτι οι εφαρμογες δεν ειναι συμβατες με 5.1. Αντιθετα εγκατασταθηκε κανονικα αυτη που ειχε μεσα σαν προεγκατεσημενη (+).

Αυτο με την ελευθερη μνημη RAM με προβληματιζει λιγο, δειχνει συνεχεια ελευθερη 1,5GB. Ειναι δυνατον, να δειχνει οτι και να εχεις βαλει το ιδιο ποσο ελευθερης ?

Μπαταρια δεν μπορω να εχω αποψη ακομη, ξεκινησα το πρωι με 91%, με Wifi και αρκετο πειραγμα και λιγο απο Gps ειναι τωρα στο 72%. Θα επανελθω με αποτελεσματα επειτα απο περισσοτερο χρονο χρησης (.).

Αυτα προς το παρον .....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα η ραμ χαμηλώνει κανονικά.πχ τώρα έχω 1.2gb ελεύθερα

 

Δεν το έχω ποια αλλά εκεί που σας δείχνει την μνήμη αν πατήσετε πάνω δεξιά θα σας δείξει τι πραγματικά μένει..

 

Τελικα οντως, αλλαζει, τωρα δειχνει 1,3GB :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Επισης παρατηρώ ότι φορτίζει αργά.Για πληρη φορτιση χρειάζεται πάνω απο 3ωρο
Link to comment
Share on other sites

Επισης παρατηρώ ότι φορτίζει αργά.Για πληρη φορτιση χρειάζεται πάνω απο 3ωρο

Εν μερη αυτο ειναι καλο καθως δεν σκιζει την μπαταρια.Αλλα εαν βιαζεσαι..........:)

Εγω πολλες φορες σε διαφορες συσκευες κντων που εχω κατα καιρους,και οταν βιαζομαι,βαζω εναν παλιο που εχω απο καποιο zte,δεν ξερω τι ακριβως ειναι,εχουν σβηστη τα γραμματα,αλλα,οτι και να του βαλω το φορτιζει στο φτερο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά θα πω ένα μπράβο στα παιδιά εδώ μέσα που έχουν μεράκι και κάθονται και γράφουν τις εμπειρίες τους, για να μπορούμε και εμείς οι υπόλοιπου στην έρευνά μας να βοηθηθούμε.

Σε εντατικό ψάξιμο τελευταία για κινητό/α και διάβασα τις αναρτήσεις σας εδω μέσα και με κατατοπίσατε τέλεια! (Η αλήθεια είναι ότι σας πρόλαβα και στην αρχή. Άλλο να διαβάζεις 5 σελίδες και άλλο 55 ή 155).

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις φωτογραφιες εχουμε βαλει λινκς εδω μεσα οποτε μπορεις να δεις δειγματα απο αυτες.....

Οριστε και ενα screenshot σχετικο με την ελευθερη μνημη

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αφου μιλησα με κατοχους του συγκεκριμενου κινητου ας κανω μερικες ερωτησεις και απο εδω

 

1. Για θηκη ποια χρησιμοποειται; στειλτε μου links. εχει gorilla glass ;

2. Εχει αργη φορτιση απο οτι με πληροφορησατε.. Αν δοκιμαζατε αλλο φορτιστη π.χ. 2Α μηπως θα φορτιζε πιο γρηγορα; καντε μια δοκιμη

3. Ακουσα για καποια προβληματα με το WiFi. Ισχυουν;εχει δυνατο σημα στο WiFi; γιατι και μια φιλη μου που αγορασε ενα αλλο μοντελο της Doogee μου ειπε οτι δεν μπορει να συνδεθει στο router του σπιτιου της

4. Ειναι λεπτο κινητο ή χοντροκομμενο; το ρωταω γιατι προοριζεται για νεαρο

5. Δεν εχει καλη καμερα αλλα αυτο δεν με ενοχλει

6. Απο ποιο καταστημα το πηρατε; εχετε κανενα κουπονι;

http://www.everbuying.net/product1084654.html

7. Εχει δυνατο σημα οταν μιλατε; Εχει καλη ακουστικη οταν μιλατε; ακουγεται δυνατα το ηχειο; σας ακουνε δυνατα;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...