Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανει δαχτυλιες το μαυρο?απο ανθεκτικοτητα πως τo βλεπεις?και ποια sim παιρνει;γιατι στο επισημο site το παιζουν λιγο διγλωσσια SIM Card Slot:Dual SIM

SIM Card Type:Standard , Micro SIM καποιος που το εχει ας μου πει

 

Δαχτυλιές κάνει

Ανθεκτικότητα πως μπορώ να ξέρω (;), είναι ωρών τα κινητά, αλλά μου φαίνονται αρκετά στιβαρά (μόνο τα κουμπιά με προβληματίζουν)

Παίρνει 2 sim και κάρτα sd (micro sim)

 

:)

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tέτοιου τύπου κουμπιά έχει και το xiaomi redmi note που έχω 1 χρόνο τώρα και είναι το μόνο που δε χάλασε σε αυτό το κάτα τα άλλα επώνυμο σε σχέση με άλλα κινέζικα κινητό.Δε νομίζω να βγάλει πρόβλημα το doogee στα κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

Tέτοιου τύπου κουμπιά έχει και το xiaomi redmi note που έχω 1 χρόνο τώρα και είναι το μόνο που δε χάλασε σε αυτό το κάτα τα άλλα επώνυμο σε σχέση με άλλα κινέζικα κινητό.Δε νομίζω να βγάλει πρόβλημα το doogee στα κουμπιά.

 

Τότε δεν μπορώ να βρω αρνητικό, πλην της κάμερας, όπου είναι κ αναμενόμενο κ απολύτως λογικό!! :):)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν μπορώ να βρω αρνητικό, πλην της κάμερας, όπου είναι κ αναμενόμενο κ απολύτως λογικό!! :):)

Οντως,αυτο με τα κουμπια εννοειται οτι δεν ειναι θεμα,το κντ το δουλευουμε το καπακι στην θεση του.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι Micro SIM δηλαδη γιατι στο http://www.vickmall.com/doogee-x5-pro-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-ips-hd-screen.html αναφερει Dual SIM Dual Standby(Dual Micro) δηλαδη καποιος μας δουλευει αν μπορεις ανεβασε φωτο με μια καρτα sim μεσα να το ξεκαθαρισουμε
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι Micro SIM δηλαδη γιατι στο http://www.vickmall.com/doogee-x5-pro-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-ips-hd-screen.html αναφερει Dual SIM Dual Standby(Dual Micro) δηλαδη καποιος μας δουλευει αν μπορεις ανεβασε φωτο με μια καρτα sim μεσα να το ξεκαθαρισουμε

Micro SIM ειναι φιλε 100%......μπροστα μου το εχω.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυριο που θά παραλαβω θα σας πω τι παιρνει .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι Micro SIM δηλαδη γιατι στο http://www.vickmall.com/doogee-x5-pro-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-ips-hd-screen.html αναφερει Dual SIM Dual Standby(Dual Micro) δηλαδη καποιος μας δουλευει αν μπορεις ανεβασε φωτο με μια καρτα sim μεσα να το ξεκαθαρισουμε

 

 

Εκανα λάθος...micro είναι κ οι δύο!:lol:

 

Το κινητό το λειτουργούμε με το καπάκι, αλλά αν δεν το κουμπώσεις πρώτα από την μεριά που είναι τα πλήκτρα, το power δεν "πατιέται" κ θέλει ξεκούμπωμα κ ξανα κούμπωμα! :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 μάυρα...

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για κάμερα, το κινητό είναι άπαιχτο, μιλάμε πάντα για το συγκεκριμένο ποσό, μην μου πει κανείς πως το xiaomi mi4 είναι καλύτερο, είναι διαφορετική κατηγορία...!

Η οθόνη είναι τέλεια, το wifi επίσης, κινέζικες εφαρμογές δεν υπάρχουν (αν έχει 2 αφαιρούνται αμέσως), ποιότητα κατασκευής τέλεια (μηδέν τριγμοί), pure android!

Μετά την πρώτη εκκίνηση και ένα μικρό update είναι έτοιμο και μάλιστα έχει 1,6gb ελεύθερη ram

Αν πρέπει να του βρω αρνητικά θα πω πρώτα την κάμερα και τα πλήκτρα, που μόνο σε ένα coolpad f1 είχα συναντήσει (χωρίς το καπάκι της μπαταρίας είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσουν)

 

Τρομερό vfm...

Ε λίγο τριζει :p πάτα με λίγο δύναμη στην μέση περίπου και αριστερά...

Link to comment
Share on other sites

Ε λίγο τριζει :p πάτα με λίγο δύναμη στην μέση περίπου και αριστερά...

 

Το δοκίμασα...εμένα δεν τρίζει καθόλου! :rolleyes:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εκανα λάθος...micro είναι κ οι δύο!:lol:

 

Το κινητό το λειτουργούμε με το καπάκι, αλλά αν δεν το κουμπώσεις πρώτα από την μεριά που είναι τα πλήκτρα, το power δεν "πατιέται" κ θέλει ξεκούμπωμα κ ξανα κούμπωμα! :)

οριστε και μια φωτο που δειχνει τις καρτες SIM

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2015/09/Doogee-X5-9-640x553.jpg

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος

 

Micro SIM ειναι φιλε 100%......μπροστα μου το εχω.:)

 

οριστε και μια φωτο που δειχνει τις καρτες SIM

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2015/09/Doogee-X5-9-640x553.jpg

 

βρε ναι τη φωτο ετσι την βρισκεις το θεμα ειναι να δεις και την sim μεσα

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερες φωτο αυριο που θα παραλαβω .... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και μια μικρη και συντομη videoπαρουσιαση απο το pro παιδια.

https://www.youtube.com/watch?v=9cz7zcjuNqs&feature=youtu.be

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και μια μικρη και συντομη videoπαρουσιαση απο το pro παιδια.

https://www.youtube.com/watch?v=9cz7zcjuNqs&feature=youtu.be

 

Το βίντεο είναι private :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θεματάκι που μας μένει λοιπόν είναι να βρούμε τρόπο για root.

Το root είναι κάτι που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε για να το δουλέψει ένα μέσος χρήστης ή είναι για κάποιον που "ψάχνεται" με τα κινητά; Το λέω γιατί δεν ούτε τον χρόνο έχω αλλά ούτε τις γνώσεις να ασχοληθώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

τελικά για το πόσο κρατάει η μπαταρία δεν έχουμε καμία απάντηση?

είναι ικανοποιητική?

κρατάει 1 μέρα με αρκετή χρήση?

 

Νοιώθω σαν αόρατος :lol::lol: κανείς δεν απαντάει :(

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλε οι μισοι παρελαβαν χθες και οι αλλοι παραλαμβανουμε σημερα.περιμενε λιγες μερες να το δουλεψουμε και θα σου πουμε

Το root είναι κάτι που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε για να το δουλέψει ένα μέσος χρήστης ή είναι για κάποιον που "ψάχνεται" με τα κινητά; Το λέω γιατί δεν ούτε τον χρόνο έχω αλλά ούτε τις γνώσεις να ασχοληθώ.

οχι δεν ειναι απαραίτητο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι private :)

 

Εχεις δικαιο,τωρα ειναι οκ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.Η πρώτη εντύπωση είναι ότι πρόκειται για εκπληκτικό vfm κινητό.Το μόνο που με προβλημάτιζε απο άποψη απόδοσης είναι στην αναπαραγωγή βίντεο καθώς θυμόμουν τον περσινό φτηνό επεξεργαστή της mtk τον 6582 που ήταν τραγικός σε αυτό το κομμάτι αλλά εδώ είμαστε οκ.Με το που το άνοιξα έκανε ένα update 19,8mb.Η ταχύτητα είναι ικανοποιητικότατη για κινητό αυτής της τιμής.

Η συσκευή δε τρίζει καθόλου από όπου και αν την πιέσω στο σασί της και η οθόνη έχει άψογες γωνίες θέασης.Η κάμερα για κινητό των 80€ θεωρώ πως είναι απολύτως ικανοποιητική.Εχω βάλει πάνω μια κάρτα wind και μια vodafone και 3g/4g έχει να επιλέξουμε σε όποια απο τις δυο σιμ θέλουμε

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...