Jump to content

Doogee X5 pro


bbbb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Mark_K

Αστα σπαει και παρασπαει,εαν φαει καλα την τπυμπιτσα.....εδω με τζαμακι,καλο,εσπασε σε ενα s6 που ειχα,αλλα επεσε σε πλακα πεζοδρομιου σαγρε και απο περιπου 3 μετρα υψος.

 

Είπα εγώ πουθενά ότι δεν σπάει; Απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει να το προφυλάξω από ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Εδώ δεν με ένοιαζε σε πολύ ακριβότερες συσκευές, στο Doogee θα κοιτάζω να φοβάμαι μη μου σπάσει; :lol:

Eίπα απλά πως, προσωπικά πάντα, με ενδιαφέρει όσο γίνεται τώρα που είναι και καινούριο να το κρατήσω χωρίς γρατζουνιές. Και για αυτή τη δουλειά η ζελατίνα που έχει από το εργοστάσιο είναι μια χαρά και εφαρμοσμένη τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπα εγώ πουθενά ότι δεν σπάει; Απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει να το προφυλάξω από ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Εδώ δεν με ένοιαζε σε πολύ ακριβότερες συσκευές, στο Doogee θα κοιτάζω να φοβάμαι μη μου σπάσει; :lol:

Eίπα απλά πως, προσωπικά πάντα, με ενδιαφέρει όσο γίνεται τώρα που είναι και καινούριο να το κρατήσω χωρίς γρατζουνιές. Και για αυτή τη δουλειά η ζελατίνα που έχει από το εργοστάσιο είναι μια χαρά και εφαρμοσμένη τέλεια.

Απλα να ξερεις οτι η ζελατινα στο 99% των περιπτωσεων χαλαει και την ποιοτητα που λαμβανεις απο την οθονη,χρωματικα τουλαχιστον.

Ενω με ενα καλο τζαμακι,των 4-5$ μην φανταστεις τιποτα ακριβο,βελτιωνεις την παραπανω,οπτικη ευχαριστηση σε αυτο που λαμβανεις.

Στο doogee τουλαχιστον,ακομα και το τζαμακι που μου εστειλε το καταστημα σαν δωρο,εκανε την διαφορα.Καλα για την ζελατινα δεν το συζητω,πηρε ποδι με την μια.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ ένα, κυρίως για να δω πως είναι. Απλά μ'αρέσει που είναι τόσο τέλεια περασμένη η ζελατίνα που θα ήθελα να τη βγάλω μόνο όταν αποκτήσει αρκετές "Χαρακιές". Πράγμα που δε θα αργήσει λογικά...
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κι εγώ ένα, κυρίως για να δω πως είναι. Απλά μ'αρέσει που είναι τόσο τέλεια περασμένη η ζελατίνα που θα ήθελα να τη βγάλω μόνο όταν αποκτήσει αρκετές "Χαρακιές". Πράγμα που δε θα αργήσει λογικά...

 

Ελπίζω μα εισαι τυχερός μεχρι να την αλλάξεις διοτι η συγκεκριμενη οθονη σπάει πολυ ευκολα !

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μα εισαι τυχερός μεχρι να την αλλάξεις διοτι η συγκεκριμενη οθονη σπάει πολυ ευκολα !

Με ποιο κριτιριο το λες αυτο???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο φίλος μας είναι πωλητής σε κάποια εταιρεία που φέρνει tempered glass; :lol:
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused::confused:

Ηχείο που δεν ακούγεται αλλα σου στελνει ανταλλακτικό και πρέπει να το λύσεις για να το αλλάξεις,

δόνηση που σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους κάνει νούμερα,

οθόνη που σπάει εύκολα ....

μηπως είναι απο ζάχαρη κουραμπιέ;;

η μηπως είναι το σμαρτφόν κουραμπ(δ)ιέ;;;;

 

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;;;;

 

Αν και το παράγγειλα , :worry::worry::worry: μάλλον πρέπει να είμαι τυχερός να μου κάτσει καποιο καλό που να μην εχει πρόβλημα ετσι και αλλοιώς όμως εγώ κρύωσα και αρχισα να το ξεγράφω........ :(:(:(:(:( μάλλον θα κολλήσω καθρεπτάκι στην οθόνη για να χτενίζομαι... :lol:

 

Μήπως ξεβάγει και η μπογια του απο την πολλή τη χρήση;; ξερω γω λέμε τώρα... :cry:

 

Αντε καλή χρονιά και χρόνια πολλα σε όλους σας....

Edited by tasos_v
Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνάς να σημειώνεις σε ποιο αυτί το χρησιμοποιείς σε κάθε κλήση για να κάνεις εναλλαγές τακτικά ώστε η ζημιά από την ακτινοβολία να είναι ομοιόμορφη...:p

 

Χαλαρώστε και απολαύστε τα τηλέφωνά σας.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 λεπτά χρήσης θέλει προσοχή.Υπάρχει περίπτωση να εκραγεί :p Σοβαρά τώρα..Η πλειοψηφία των συσκευών και ειδικά τα pro έχουν αποδειχθεί αξιόπιστα
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused::confused:

Ηχείο που δεν ακούγεται αλλα σου στελνει ανταλλακτικό και πρέπει να το λύσεις για να το αλλάξεις,

δόνηση που σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους κάνει νούμερα,

οθόνη που σπάει εύκολα ....

μηπως είναι απο ζάχαρη κουραμπιέ;;

η μηπως είναι το σμαρτφόν κουραμπ(δ)ιέ;;;;

 

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;;;;

 

Αν και το παράγγειλα , :worry::worry::worry: μάλλον πρέπει να είμαι τυχερός να μου κάτσει καποιο καλό που να μην εχει πρόβλημα ετσι και αλλοιώς όμως εγώ κρύωσα και αρχισα να το ξεγράφω........ :(:(:(:(:( μάλλον θα κολλήσω καθρεπτάκι στην οθόνη για να χτενίζομαι... :lol:

 

Μήπως ξεβάγει και η μπογια του απο την πολλή τη χρήση;; ξερω γω λέμε τώρα... :cry:

 

Αντε καλή χρονιά και χρόνια πολλα σε όλους σας....

 

Φιλε μου ελεος.....εχω δωσει σε φιλους τουλαχιστον 10 τεμαχια,και 2 τα εχω εγω εδω τωρα,σε κανενα μα κανενα δεν εχω το παραμικρο θεμα,και γραφω για συσκευες που τους πινουν το αιματακι ειδικα κατι ανιψια 15χρονα κτλ.Μην γραφουμε οτι ναναι........:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνάς να σημειώνεις σε ποιο αυτί το χρησιμοποιείς σε κάθε κλήση για να κάνεις εναλλαγές τακτικά ώστε η ζημιά από την ακτινοβολία να είναι ομοιόμορφη...:p

 

Χαλαρώστε και απολαύστε τα τηλέφωνά σας.

 

Καλά καλά!!!

 

Εχεις ακουσει που λένε οτι ,

 

αν δεν μπορείς να αποφύγεις τον βιασμό χαλάρωσε για να τον απολάυσεις;; :lol:

 

και γω το παράγγειλα!!!

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused::confused:

Ηχείο που δεν ακούγεται αλλα σου στελνει ανταλλακτικό και πρέπει να το λύσεις για να το αλλάξεις,

δόνηση που σε άλλους λειτουργεί και σε άλλους κάνει νούμερα,

οθόνη που σπάει εύκολα ....

μηπως είναι απο ζάχαρη κουραμπιέ;;

η μηπως είναι το σμαρτφόν κουραμπ(δ)ιέ;;;;

 

ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;;;;

 

Αν και το παράγγειλα , :worry::worry::worry: μάλλον πρέπει να είμαι τυχερός να μου κάτσει καποιο καλό που να μην εχει πρόβλημα ετσι και αλλοιώς όμως εγώ κρύωσα και αρχισα να το ξεγράφω........ :(:(:(:(:( μάλλον θα κολλήσω καθρεπτάκι στην οθόνη για να χτενίζομαι... :lol:

 

Μήπως ξεβάγει και η μπογια του απο την πολλή τη χρήση;; ξερω γω λέμε τώρα... :cry:

 

Αντε καλή χρονιά και χρόνια πολλα σε όλους σας....

Αυτες ειναι 4 περιπτωσεις ολες κι ολες και εβγαλες το συμπερασμα πως το κινητο ειναι μαπα ???

Για μπες στα φορουμ των επωνυμων και διαβασε λιγο τι γινεται εκει με βλαβες και ηχεια ....και κοστιζουν κι ενα σκασμο λεφτα....

 

Αν δεν το θελεις πες μου να στο παρω εγω..

Καλη χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 λεπτά χρήσης θέλει προσοχή.Υπάρχει περίπτωση να εκραγεί :p Σοβαρά τώρα..Η πλειοψηφία των συσκευών και ειδικά τα pro έχουν αποδειχθεί αξιόπιστα

 

Ωχ ωχ ωχ ωχ!!!

 

Mην ξεχνάς να σημειώνεις σε ποιο αυτί το χρησιμοποιείς σε κάθε κλήση για να κάνεις εναλλαγές τακτικά ώστε η ζημιά από την ακτινοβολία να είναι ομοιόμορφη...:p

 

Χαλαρώστε και απολαύστε τα τηλέφωνά σας.

Πάλι τετράκις ανακράζω!!

 

Ωχ ωχ ωχ ωχ!!!

 

Φιλε μου ελεος.....εχω δωσει σε φιλους τουλαχιστον 10 τεμαχια,και 2 τα εχω εγω εδω τωρα,σε κανενα μα κανενα δεν εχω το παραμικρο θεμα,και γραφω για συσκευες που τους πινουν το αιματακι ειδικα κατι ανιψια 15χρονα κτλ.Μην γραφουμε οτι ναναι........:blink:

 

Γράφουνε ότι νάναι;;;

 

 

Χρονια πολλά και πάλι και ναστε όλοι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ ωχ ωχ!!!

 

 

Πάλι τετράκις ανακράζω!!

 

Ωχ ωχ ωχ ωχ!!!

 

 

 

Γράφουνε ότι νάναι;;;

 

 

Χρονια πολλά και πάλι και ναστε όλοι καλά!!

Επισης φιλε μου,χρονια πολλα!!!Οντως λογικο να υπαρχουν και εργοστασιακα σφαλματα,το θεμα ειναι να μην ειναι ο κανονας,και ευτηχως στο pro δεν ειναι.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία σχόλια και μετά απο την αργοπορημένη θα έλεγα απάντηση για την δική μου εντύπωση από την συσκευή είπα θα γράψω μετά από δύο μέρες χρήση αλλά άργησα λίγο παραπάνω για να έχω πολύ καλύτερη εικόνα. Το κινητό μόλις το παρέλαβα πρώτη ενέργεια ήταν τα updates. Αμέσως μετά TWRP, root και xposed με εγκατάσταση των modules που δουλεύω πάντα. Ρυθμίσεις ήχων και δόνησης και τοποθετήθηκαν οι sim. Κατασκευή καλή χωρίς τριγμούς και κάθεται μια χαρά στο χέρι μου! Οθόνη και ανταπόκριση touch τέλεια! Φωτισμός εξαιρετικός για τα δικά μου δεδομένα(την έχω ανεβάσει μέχρι το wifi toggle κάνα δύο φορές που είχε πολύ ήλιο αλλιώς τέρμα κάτω μόνιμα) και από μπαταρία τα πάει περίφημα! Σήμα απόλυτα ευχαριστημένος δεν έχει πέσει γραμμή σε καμιά κλήση που έχω κάνει αυτές τις μέρες και είναι πραγματικά εντυπωσιακό γιατί με οτι προηγούμενη συσκευή είχα ήταν σοβαρό πρόβλημα! Ταχύτητα και απόδοση στις εφαρμογές πολύ καλή, ότι ζητάω όταν το ζητήσω! Κανένα κόλλημα! Τα αρνητικά που έχω είναι το διάγραμμα της μπαταρίας που έχει το κενό αν και δεν με επηρεάζει σε κάτι και το άλλο που με ενοχλεί είναι ότι μετά τις ρυθμίσεις για τον ήχο πλέον δεν υπάρχουν επίπεδα παρά μόνο στο ήχο κλήσης και κλειδώματος-ξεκλειδώματος και στα πολυμεσα. Σε ξυπνητήρι και ειδοποιήσεις από το τέρμα κάτω επίπεδο μέχρι το τέρμα πάνω η ένταση έχει ελάχιστες διαφορές σε μείωση και αύξηση και είναι σαν να είναι μόνιμα τέρμα! Και τελευταίο αρνητικό η κάμερα του. Πιστεύω ότι αδικεί πολύ την συσκευή και θα μπορούσε να κοστίζει λίγο παραπάνω και να είχε έναν αξιοπρεπές φακό και όχι αυτόν που βγαίνουν όλα με εφέ ελαιογραφίας! Δεν έχω βάλει τζάμι αν και αγόρασα. Η ζελατίνα είναι άριστα τοποθετημένη και θα βγει όταν γεμίσει αρκετές γρατσουνιές, από θήκη πήρα αυτή που κλείνει από μπροστά χωρίς μαγνήτη και έβγαλα το δέρμα και κράτησα το πλαστικό που κουμπώνει μέσα. Για μένα ήταν μια πολύ καλή αγορά και άξιζε και η αναμονή και τα ευρώ που μου κόστισε η αγορά! Αυτά από εμένα περί εμπειρίας χρήσης και εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα ...και το δικο μου ηρθε με προβλημα στο ηχειο του ...ακουγεται ελαχιστα και πριμαριστα.....και κατεληξα στο οτι φταιει το ηχειο του....

Το ανοιξα και εβαλα παραλληλα μια αλλη καψα που ειχα και επαιξε κανονικα ...

Οποτε ζητησα απο τον κινεζο να μου στειλει κουτρα το ανταλακτικο και θα το αλλαξω

Ειναι προτιμοτερο απο το να το στειλω πισω και μετα να μου στειλει καινουργιο...

 

 

Εβαλα κι εγώ μια κάψα από ZTE παράλληλα και ακουγόταν το ίδιο χαμηλά όπως και στο ηχειάκι του Χ5 .Κατέβασα very lound rigtones που ακούγονται κάπως για να το ακούω τουλάχιστον στοιχειοδώς όταν με καλούν.Νομίζω πως είναι κάποιο bug στη rom;;;UΘα επικοινωνήσω με τον Κινέζω να του το επιστρέψω..Παράγγειλα από ελληνικό μαγαζί ένα ίδιο τουλάχιστον αμα βγεί κι αυτό μουφα να το επιστρέψω άμεσα .

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη δόνηση κατά την πληκτρολόγηση. Είτε από τις γενικές ρυθμίσεις, είτε από τις εφαρμογές, έχω απενεργοποιήσει όπου λέει για δόνηση. Όμως όταν γράφω sms ή κείμενο σε άλλη εφαρμογή, σε κάθε κλικ γίνεται μια μικρή δόνηση. Γνωρίζετε πώς απενεργοποιείται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγώ μια κάψα από ZTE παράλληλα και ακουγόταν το ίδιο χαμηλά όπως και στο ηχειάκι του Χ5 .Κατέβασα very lound rigtones που ακούγονται κάπως για να το ακούω τουλάχιστον στοιχειοδώς όταν με καλούν.Νομίζω πως είναι κάποιο bug στη rom;;;UΘα επικοινωνήσω με τον Κινέζω να του το επιστρέψω..Παράγγειλα από ελληνικό μαγαζί ένα ίδιο τουλάχιστον αμα βγεί κι αυτό μουφα να το επιστρέψω άμεσα .

 

Κατεβαε το mtk και ρυθμισε τον ηχο απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη δόνηση κατά την πληκτρολόγηση. Είτε από τις γενικές ρυθμίσεις, είτε από τις εφαρμογές, έχω απενεργοποιήσει όπου λέει για δόνηση. Όμως όταν γράφω sms ή κείμενο σε άλλη εφαρμογή, σε κάθε κλικ γίνεται μια μικρή δόνηση. Γνωρίζετε πώς απενεργοποιείται αυτό;

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο 3rd party πληκτρολόγιο? Τώρα που το κοίταξα δεν έχει επιλογή για δόνηση κατά το πάτημα όπως το TouchPal που έχω το έχω απενεργοποιήσει από την επιλογή που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαε το mtk και ρυθμισε τον ηχο απο εκει.

 

Το έχω κάνει ήδη,αλλά τζιφος.Εχω βάλει όλα τα λεβελ στο μαχ(255)

Ευχαριστώ για την απάντηση.Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη,αλλά τζιφος.Εχω βάλει όλα τα λεβελ στο μαχ(255)

Ευχαριστώ για την απάντηση.Χρόνια πολλά σε όλους.

Δεν μπορει να τα εβαλες ολα στο μεγιστο και να μην γινει τιποτα.

Αλλιως ξαναπερνας την ρομ η μονη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να τα εβαλες ολα στο μεγιστο και να μην γινει τιποτα.

Αλλιως ξαναπερνας την ρομ η μονη λυση.

 

Την ξαναπέρασα τη ρομ αλλά τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο 3rd party πληκτρολόγιο? Τώρα που το κοίταξα δεν έχει επιλογή για δόνηση κατά το πάτημα όπως το TouchPal που έχω το έχω απενεργοποιήσει από την επιλογή που έχει.

 

Διαπίστωσα ότι δεν είχα ενεργοποιήσει την εφαρμογή πληκτρολογίου που έρχεται με το κινητό. Αφού έκανα αποδοχή, η δόνηση δεν υπάρχει κατά την πληκτρολόγηση. Να υποθέσω ότι το default δεν είχε επιλογή για απενεργοποίηση δόνησης από όπου κι αν την έβγαλα;

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα ότι δεν είχα ενεργοποιήσει την εφαρμογή πληκτρολογίου που έρχεται με το κινητό. Αφού έκανα αποδοχή, η δόνηση δεν υπάρχει κατά την πληκτρολόγηση. Να υποθέσω ότι το default δεν είχε επιλογή για απενεργοποίηση δόνησης από όπου κι αν την έβγαλα;

Το κινητό έχει το AOSP πληκτρολόγιο μέσα όταν έρχεται και ακόμη ένα που δεν θυμάμαι πιο είναι γιατί το έβγαλα καθώς τα τελευταία 2 χρόνια χρησιμοποιώ μόνο TouchPal. Το AOSP δεν έχει κάποια επιλογή για δόνηση κατά το πάτημα πλήκτρου στο πληκτρολόγιο. Προφανώς ή χρησιμοποιείς το άλλο ή λόγο του ότι δεν είχες επιλέξει πιο από τα δύο να δουλεύει κρατούσε ρυθμίσεις και από τα δυο(?) αφού σταμάτησε μην το πειράζεις και πολύ παραπάνω. Δοκίμασε και το TouchPal αν θέλεις μπορεί να σε βολέψει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνεχίζει να είναι στα 32bit.Επίσης ενώ ο επεξεργαστής είναι χρονισμένος μόλις στο 1ghz και 4πυρηνος μπορώ να πω ότι ίσως και να είναι πιο smooth σε καθημερινή χρήση απο τον 8πυρηνο mtk6592 στο 1,7ghz του redmi note 3g που είχα πριν παρά το χαμηλότερο σκορ στο antutu.

Εdit

Aνέβασα εδώ ένα twrp backup της stock rom που περιλαμβάνει επιπλέον root με supersu,xposed framework συν gravitybox και app settings.Απεγκατέστησα επίσης την παλιά έκδοση του docs2go που υπήρχε στο /system ώστε να μπορούμε να βάλουμε την καινούρια έκδοση και ένα πληκτρολόγιο με όνομα barga keyboard που δεν έβρισκα κάποια χρησιμότητα να υπάρχει.

Για όποιον θέλει να δοκιμάσει τη ρομ,κατεβάζει το αρχείο,αποσυμπιέζει στο pc,βρίσκει τον φάκελο DOOGEE-X5pro-xposed-rooted και τον αντιγράφει στην sd του στο φάκελο TWRP/BACKUPS/X5pro.

Mπoυτάρει στο twrp με power + volume up και αφου μπουτάρει πάμε Backup,παίρνουμε για παν ενδεχόμενο backup της τωρινής μας ρομ και μετά πάμε back-->restore βρίσκουμε το αρχείο DOOGEE-X5pro-xposed-rooted και κάνουμε επαναφορά.Οταν τελειώσει πατάμε reboot system και περιμένουμε να μπουτάρει.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Το λιγκ που δίνεις δεν λειτουργεί.Μπορείς σε παρακαλώ να το ξαναβάλεις;Έχω πρόβλημα με τον ήχο και θα ήθελα μια ρομ δοκιμασμένη να την περάσω μήπως και φτιάξει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...