Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ E VOICE ΤΗΣ HOL..ΧΑΛΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, ΜΟΝΟ ΜΕ ADSL ΜΙΛΑΣ ΚΑΛΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ SMILE AND WEB ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ..ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 30/9 ΜΟΝΟ..ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΩΣΙΚΕΣ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ???

To e-voice της HOL μιλάει και μέσω 8002003864 και η πιότητα μεσω αυτού του αριθμού ειναι πολύ καλή

Δοκίμασε το .

Link to comment
Share on other sites

To e-voice της HOL μιλάει και μέσω 8002003864 και η πιότητα μεσω αυτού του αριθμού ειναι πολύ καλή

Δοκίμασε το .

τι εννοεις οτι μιλαει και μεσω αυτου του αριθμου?με ιδιες χρεωσεις?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι μιλαει και μεσω αυτου του αριθμου?με ιδιες χρεωσεις?

 

Ναι. Χρειαζεσαι τον sip αριθμο και το pin σου που βρισκονται στις "ρυθμισεις υπηρεσιας" οταν κανεις login.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα μία Χρονοκάρτα των €6 για τηλέφωνα σε σταθερό Σουηδίας και μου την έφαγε σε χρόνο dt.

 

Μετά απο αυτό, άντε YA. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα μία Χρονοκάρτα των €6 για τηλέφωνα σε σταθερό Σουηδίας και μου την έφαγε σε χρόνο dt.

 

Μετά απο αυτό, άντε YA. ;)

 

Αφου η προσφορα της χρονοκαρτας δεν ισχυει για τη Σουηδια, δεν το ηξερες? Μπορεις να επιλεξεις τη Ya που με 3 Ευρω μιλας 1 ωρα ή να παρεις ενα computer active οπου με 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας περιπου 225 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου η προσφορα της χρονοκαρτας δεν ισχυει για τη Σουηδια, δεν το ηξερες? Μπορεις να επιλεξεις τη Ya που με 3 Ευρω μιλας 1 ωρα ή να παρεις ενα computer active οπου με 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας περιπου 225 λεπτα.

ΤΟ COMPUTER ACTIVE ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΩΡΟ ΤΟ E-VOICE THS HOL ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ...

ΟΠΟΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ, ΣΥΛΛΟΓΑΤΑΙ ....ΚΑΛΑ!!!:!:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ COMPUTER ACTIVE ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΩΡΟ ΤΟ E-VOICE THS HOL ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ...

 

Εγω πως παιρνω και στο εξωτερικο τοτε? :wacko: Μια χαρα δουλευει και για εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΑΓΓΛΙΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.. ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΑΓΓΛΙΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.. ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΩ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Πηγαινε σε ενα περιπτερο και παρε το περιοδικο computer active, εχει μια καρτα που μιλας 225 λεπτα με μολις 2 Ευρω που κανει το περιοδικο. Αλλιως παρε μια χρονοκαρτα που μεχρι 31/9 εχει 140 λεπτα με 6 Ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα περιπτερο και παρε το περιοδικο computer active, εχει μια καρτα που μιλας 225 λεπτα με μολις 2 Ευρω που κανει το περιοδικο. Αλλιως παρε μια χρονοκαρτα που μεχρι 31/9 εχει 140 λεπτα με 6 Ευρω.

 

 

Μέχρι 30/9! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε NRG αφού δεν υπάρχει 31/9!!!

 

Ναι το καταλαβα...και επειδη 1 Οκτωβριου φευγω, αν ειχε και 31/9 θα ημουν 1 μερα παραπανω στην Ελλαδα, καταλαβες? :p

Link to comment
Share on other sites

Αφου η προσφορα της χρονοκαρτας δεν ισχυει για τη Σουηδια, δεν το ηξερες? Μπορεις να επιλεξεις τη Ya που με 3 Ευρω μιλας 1 ωρα ή να παρεις ενα computer active οπου με 2 Ευρω που κανει το περιοδικο μιλας περιπου 225 λεπτα.

 

..........και όντως έσπευσα ταχέως και προμηθεύθηκα 2 τεύχη του περιοδικού και χρησιμοποιώ ίδη την πρώτη κάρτα για κλήσεις προς Σουηδία και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος. Με κλήση απο το σταθερό μου τηλέφωνο μου δίνει, περίπου, 3 ώρες.

 

Θα πάω να πάρω κάνα δυό τεύχοι ακόμα :D :D :D

 

Απ' την άλλη, τι θα τα κάνω τόσα περιοδιά ?

 

........θέλει κανείς τσάμπα περιοδικό για pc ??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου τέλειωσε η κάρτα του computer active . Πήρα καινούρια κάρτα και έκανα Ενεργοποίηση με το ίδιο e-mail . Μου τα πρόσθεσε κανονικά και εμφανίζει την εξής

αιτιολογία

18/09/2005 17:46 Deposits

Κατάθεση Computer Active

6.43000 EUR κατατέθηκαν επιτυχώς.

6,43000 EUR

και τώρα έχω 6,4321 (μαζι με το προηγουμενο ελάχιστο υπόλοιπο.

Συμπέρασμα πάω να πάρω 10 περιοδικά και να τα προσθέσω γρήγορα στο υπόλοιπο μου

Χαρίζονται computer active ....χωρίς την κάρτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Η talk-talk επανεφερε τον παλιο της τιμοκαταλογο. χωρες που χρεωνονταν 0,055€/λεπτο, χρεωνονται τωρα 0,22€/λεπτο... :(

 

καμμια ιδεα για κλησεις προς Τουρκια?εξακολουθει να ειναι φθηνη, αλλα η διαφορα με πριν ειναι τεραστια.....

Πάρε και συ το computer Active

Να οι χρεώσεις για Τουρκία

90212 Turkey 0.0630 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90216 Turkey 0.0630 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90312 Turkey 0.0710 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90232 Turkey 0.0799 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90242 Turkey 0.0811 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90392 Turkey 0.1041 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90322 Turkey 0.1067 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90 Turkey 0.1095 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90542 Turkey 0.1300 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90543 Turkey 0.1300 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90544 Turkey 0.1300 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90545 Turkey 0.1300 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90546 Turkey 0.1300 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

9039285 Turkey 0.1359 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90532 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90533 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90534 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90535 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90536 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90537 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

90538 Turkey 0.1420 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

905 Turkey 0.1455 Χρέωση ανά 1 δεύτερο. Ελάχιστη Χρέωση 1 δεύτερο.

 

μόνο που εσύ θα δώσεις 2 ευρώ θα διαβάσης και το περιοδικό και θα πάρεις 6,43. Άρα πληρώνεις το 31% των ανωτέρω χρεώσεων .....

και με χρέωση ανα δευτερόλεπτο

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε ενα περιπτερο και παρε το περιοδικο computer active, εχει μια καρτα που μιλας 225 λεπτα με μολις 2 Ευρω που κανει το περιοδικο. Αλλιως παρε μια χρονοκαρτα που μεχρι 31/9 εχει 140 λεπτα με 6 Ευρω.

 

thanks Να εισαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αρκετα τηλεφωνα στην Αγγλια, σταθερο και κινητο. Η ποιοτητα ηταν παρα πολυ καλη, πλησιαζε την αριστη :up:

 

edit: Για τη καρτα του evoice μιλαω, απο το σταθερο εγινε η κληση!

Link to comment
Share on other sites

Να ένα κόλλημα της evoice.

Βάζω μία νέα κάρτα για να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας και τον δέχεται αλλά είναι σε εκκρεμότητα μέχρι να τελειώσει ο χρόνος απο την προηγούμενη κάρτα.

 

Όμως, στην προηγούμενη μου έχουν μείνει πολύ λίγα λεφτα, 0,00019€ ή κάτι τέτοιο και απο την μία δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο και απο την άλλη δεν μου ενεργοποιεί την δεύτερη κάρτα.

 

Τους έστειλα mail και περιμένω.

 

Άμα δουλεύει έτσι το σύστημα τότε είναι γκάφα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αρκετά καλή επιλογή η υπηρεσία evoice όταν την χρησιμοποιείς κάνοντας κλήση απο το τηλέφωνο (και όχι απο το pc) και επίσης πολύ καλές και οι χρεώσεις!

Ενα άλλο σημαντικό ειναι οτι έχει και εξαιρετική διαχείριση-ανάλυση λογαριασμού μέσα απο το site της hol.

 

Μαζί με το skype τα έξοδα για διεθνείς κλήσεις σε σταθερά μειώνονται κατακόρυφα... :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά απο συνεννόηση με το τεχνικό τμήμα, λύθηκε το πρόβλημα με την ανανέωση στον λογαριασμό μου. Υπήρξε όντως πρόβλημα αλλά με πήρανε στο κινητό και το λύσανε σε 12 ώρες.

 

Η ποιότητα της γραμμής είναι όντως πολύ καλή, παρά το "φύσημα" που ακούγεται στο βάθος απο μέρους μου. Ο άλλος με ακούει πραγματικά άψογα.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσα να βαλω πανω απο μια καρτες e-Voice στον ιδιο λογαριασμο(mail) ? θα μου προσθεσει ολο το ποσο? -Ευχαριστω

 

Ναι μπορεις. Οταν πας να βαλεις τη νεα καρτα στο email θα βαλεις το username σου στη μορφη username@hol.gr και θα σου ερθει το λινκ στο email που ειχες δηλωσει στο λογαριασμο σου. Δεν χρειαζεται να ξανασυμπληρωσεις στοιχεια κλπ, αν βαλεις σαν email αυτο που σου ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...