Jump to content

Χρεώσεις καρτών σταθερής τηλεφωνίας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάρτα όπως τη θες είναι δύσκολο να βρεις. Το Μεξικό δεν είναι όπως οι ΗΠα ή ο Καναδάς για τα Ελληνικά δεδομένα. ΤΑ τιμολόγια που θες μπορείς να τα έχεις μόνο μέσω voip. Μπορείς να δεις το voipbuster.com που δίνει για Μεξικό 3,3 ευρωλεπτά.

Είναι πολύ φτηνό. Αν δε σου κάνει τότε είτε θα πας q1765 με 0,1/λεπτό (χωρις ΦΠΑ) είτε θα αρκεστείς στη Ya.

Κάρτα με 0,05 ευρώ ανά λεπτό για Μεξικό μόνο αν τη βρεις ψάχνοντας στα περιπτερα της Ομόνοιας αλλά οι πιο πολλές είναι απάτη(πάγιο τέλος κλήσης, ημερήσιο κόστος κλήσης και άλλα πολλά τέτοια πρόσθετα που ανεβάζουν το κόστος κλήσης)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου...πάντως το όλο θέμα είναι ξεφτίλα λες και δεν υπάρχουν αρκετοί Έλληνες στο Μεξικό και οι διάφορες τυχάρπαστες εταιρίες το έχουν αποκλείσει με το έτσι θέλω από την χαμηλή χρέωση..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει την κάρτα που συμφέρει περισσότερο για κλήσεις από σταθερό Ελλάδας προς κινητό στις ΗΠΑ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει την κάρτα που συμφέρει περισσότερο για κλήσεις από σταθερό Ελλάδας προς κινητό στις ΗΠΑ?

h xreosi eine idia stathero-kinito sti U.S.A.

oles oi kartes exoun axiologous xronous gia ton proorismo pou thes.

xronokarta ote-renata mastercom-kai kapoies kartes tis amimex nomizo oti eine oi kaliteres.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει την κάρτα που συμφέρει περισσότερο για κλήσεις από σταθερό Ελλάδας προς κινητό στις ΗΠΑ?

 

Χρονοκαρτα ΟΤΕ μεχρι 30 Σεπτεμβριου 140 λεπτα με 6 ευρω, Ya! 60 λεπτα με 3 Ευρω και την αριστη ποιοτητα, talk talk 60 λεπτα με 3 ευρω και η διευκολυνση της καρτοσταθερης.

Link to comment
Share on other sites

Χρονοκαρτα ΟΤΕ μεχρι 30 Σεπτεμβριου 140 λεπτα με 6 ευρω, Ya! 60 λεπτα με 3 Ευρω και την αριστη ποιοτητα, talk talk 60 λεπτα με 3 ευρω και η διευκολυνση της καρτοσταθερης.

 

Σ' ευχαριστώ Nrg! :)

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτες υπαρχουν; Καμια απο μαυρους δεν βγαινει; διοτι μιλαω με Γερμανια καθε μερα πολυ και εχω μαδηθει πια. Τι να κανω βρε παιδια;
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτες υπαρχουν; Καμια απο μαυρους δεν βγαινει; διοτι μιλαω με Γερμανια καθε μερα πολυ και εχω μαδηθει πια. Τι να κανω βρε παιδια;

 

Ε ακομα πιο φθηνα θελεις? Με 3 ευρω μιλας μια ολοκληρη ωρα!! :w00t: Υπαρχουν κατι ψαγμενες καρτες αλλα απο ποιοτητα δε λενε και πολλα, τις βρισκεις σε ανταλλακτηρια συναλλαγματος και κεντρικα περιπτερα.

 

 

Ξερει κανεις ποσο κρατανε οι talktalk? Εννοω σε ποσο καιρο ληγουν.

 

@vasileios Ισχυει ακομα η προσφορα του καρφουρ με τις ταλκ ταλκ?

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτες υπαρχουν; Καμια απο μαυρους δεν βγαινει; διοτι μιλαω με Γερμανια καθε μερα πολυ και εχω μαδηθει πια. Τι να κανω βρε παιδια;

Είπαμε για Γερμανία υπάρχει η ΧΡΟΝΟΚΑΡΤΑ ΟΤΕ .

Με 25 Ευρώ μιλάς 671 λεπτά δηλαδή το λεπτο στοιχίζει 0,037 μαζί με το ΦΠΑ.

με 6 ευρώ μιλάς 140 λεπτά δηλαδή στοιχίζει 0,042 . Η προσφορά τελειώνει 3ο Σεπτεμβρίου .

Oι ταλκ-ταλκ σε καρτοσταθερή λήγουν 6 μήνες μετά την τελευταία φόρτιση .

Αν τις κρατάς σε κάρτα έχουν επάνω ημερομηνία λήξεως ... και κυκλοφορούν διαφορές ανάλογα με το περίπτερο.

Δεν ισχυει η προσφορά του carefour πλέον .

Σήμερα πήρα το περιοδικό Computer Active του Σεπτεμβρίου .

έχει μια κάρτα με την οποία μιλάς 5 ώρες Ελλάδα Γερμανία και πολλές άλλες χώρες .

Πήρα 3 περιοδικα Η κάρτα πρέπει να ενεργοποιηθεί μέχρι 30 Σεπτεμβρίου

Μόλις την ενεργοποιήσεις σου λέει ότι έχει 6,426 ευρώ.

Οι 5 ώρες είναι μέσω internet αλλά μπορεί να τηλεφωνήσεις και μέσω του 8002003864 Σε αυτή την περίπτωση διαρκεί μόνο 3,5 ώρες . Φοβερή προσφορά αν σκεφτείς ότι με 2 ευρώ πέρνεις και το περιοδικό !!!

Για τον φίλο που ρώταγε για ΜΕΧΙCO η κάρτα έχει 212 λεπτά μέσω ιντερνετ και 152 μέσω του 8002003864 (Γερμανια 158)

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρώταγε για ΜΕΧΙCO η κάρτα έχει 212 λεπτά μέσω ιντερνετ και 152 μέσω του 8002003864 (Γερμανια 158)

 

Φανταζομαι και για Αγγλια 158 θα εχει, αλλα αν μπορεις τεσταρε το σε παρακαλω :) Απο ποιοτητα τι λεει? Σε ποσο καιρο ληγει η καρτα απο την ενεργοποιηση?? Να παρουμε 5-6 αμα ειναι :P Και μια διορθωση, 2,5 ωρες οχι 3,5 (για τα 158 λεπτα)

 

Προς κινητα Ευρωπης (Αγγλιας) τι χρεωσεις εχει?

 

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις πληροφοριες :)

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι και για Αγγλια 158 θα εχει, αλλα αν μπορεις τεσταρε το σε παρακαλω :) Απο ποιοτητα τι λεει? Σε ποσο καιρο ληγει η καρτα απο την ενεργοποιηση?? Να παρουμε 5-6 αμα ειναι :P Και μια διορθωση, 2,5 ωρες οχι 3,5 (για τα 158 λεπτα)

 

Προς κινητα Ευρωπης (Αγγλιας) τι χρεωσεις εχει?

 

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις πληροφοριες :)

Η χρέωση είναι 0,018 για Ελλάδα και 0,024 Για Αγγλία χωρίς ΦΠΑ

Για κάθε λεπτό όμως που μπαίνεις από το 800 200 και όχι από internet η τιμή αυξάνεται κατά 0,01 ευρώ . Άρα μιλάμε Ελλάδα με 0,028 και Αγγλία με 0,034 (158 λεπτά)

Αν όμως δίνεις 2 ευρώ για το περιοδικό και ... πέρνεις 6,43 ευρώ .... τώτε μιλάμε για τσάμπα χρεώσεις . Η κάρτα πρέπει να ενεργοποιηθεί μέχρι 31 Σεπτέμβρη όπως λέει :X γελάω γιατί δεν υπάρχει 31 /09 :)

Για κάθε ενεργοποίηση χρειάζεται και ένα e-mail .Η κάρτα λήγει ενα χρόνο μετά την ενεργοποίηση εγώ πήρα 3 περιοδικά. κοίτα στην σελίδα http://evoice.hol.gr/online/evoice/index.aspx?mid=4069 για τιμές για Αγγλία έχει πολλές διαφορετικές ....

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό Κοιτάξτε χρέωση 02/09/2005 16:23 eVoice Τηλεφώνημα Internet -> 0097235590XXX - Status: ANSWERED - Duration: 7 minutes and 16 seconds

Χρεώθηκαν 7 λεπτά και 16 δεύτερα για Κλήση προς 0097235590XXX [israel (State of)].

0,20754 EUR

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη η ποιότητα πως είναι;

Δεν μπορώ να πώ άριστη...

Πάντως είναι υποφερτή αν μιλάσ με το 800

Με το Χ-lite και ακουστικά internet δεν λεει πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτες υπαρχουν; Καμια απο μαυρους δεν βγαινει; διοτι μιλαω με Γερμανια καθε μερα πολυ και εχω μαδηθει πια. Τι να κανω βρε παιδια;

Βρήκα και την phonehome

Λέει πώς έχει 125 λεπτά για Γερμανία με τιμή 5 Ευρώ .

Η κάρτα γράφει από πίσω powered by Tellas .Την δοκίμασε ένας φίλος μου λέει ότι είναι καλή σε πιότητα δυστυχώς δεν μπορώ να σου πώ την δική μου άποψη αφου δεν την έχω δοκιμάσει . http://www.phonehome.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πώ άριστη...

Πάντως είναι υποφερτή αν μιλάσ με το 800

Με το Χ-lite και ακουστικά internet δεν λεει πολλά

 

Πηρα και εγω ενα περιοδικο. Η ποιοτητα σιγουρα δεν ειναι αριστη αλλα ναι ειναι υποφερτη προς το καλη. Εκανα μια κληση εντος Ελλαδος και με χρεωσε μολις 0,214/λεπτο με ΦΠΑ! Δηλαδη ουσιαστικα οσο και το evoice παροτι χρησιμοποιησα το 800...μιλαμε για καταπληκτικες χρεωσεις, θα παω να παρω και αλλη :w00t:

 

5 minutes and 32 seconds 0,11852 EUR

 

Edit: 004423 - Status: ANSWERED - Duration: 2 seconds

Χρεώθηκαν 2 δεύτερα για Κλήση προς 004423 [united Kingdom of Great Britain and Northern Ireland].

0,00095 EUR :w00t: :w00t: :w00t:

 

0,024 με ΦΠΑ για κληση προς Αγγλια και μαλιστα με χρεωση ανα δευτερολεπτο!

Link to comment
Share on other sites

H κάρτα κυκλοφορεί στο εμπόριο; εννοώ εκτός περιοδικού;

 

Οχι αλλα μπορεις να παρεις το περιοδικο ωστε να εχεις τη καρτα και μολις τελειωσει να καταθεσεις χρηματα μεσω του evoice με την πιστωτικη σου.

 

Η καρτα ουσιαστικα δινει 262 λεπτα προς Ευρωπη :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα .

Αν πάς στην σελίδα http://evoice.hol.gr/online/evoice/index.aspx?mid=4067 και βάλεις το e-mail σου η HOL θα σου δώσει 3 ευρώ και χωρίς να έχεις την κάρτα .

Επίσης με τις συνδρομές από ΝΕΑ και ΒΗΜΑ φτιάχνεις νέο λογαριασμό και κερδίζεις 3 ευρώ.....

Link to comment
Share on other sites

Και με την συνδρομή από το Ram λέει ότι πέρνεις τα 3 ευρώ το λέει στο περιοδικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιρνωντας σημερα εξω απο ενα call shop εντοπισα την idt eastern europe (γνωστη καρτα στην Αγγλια) η οποια αν καλεις σε δωρεαν τηλεφωνο με 5 Ευρω ειχε καπου στα 90 λεπτα προς Αγγλια (λογικα και Ευρωπη-ΗΠΑ), ε και ? Θα μου πειτε... Διπλα ομως ειχε μια αλλη τιμη, αν καλεις σε αριθμο 210 (Αθηνας) εχεις 1225 λεπτα προς Αγγλια με 5 Ευρω!! :w00t: Δηλαδη καλεις απο κινητο και χρεωνεσαι εθνικη κληση ή απο το σταθερο με τα προγραμματα τυπου 0,099 και μιλας σχεδον τζαμπα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...