Jump to content

Galaxy Note 5 Dual Sim (N9208, N9200, N920CD)


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ με 9208 από ταιβάν (build number LMY47X.N9208ZTU2AOJ3) δεν αναγνωρίζω ελληνικά από το spen.... οι επιλογές που μου δίνει είναι μόνο αγγλικά και 3 κινέζικα.... κάνω κάτι λάθος??

 

 

Υπάρχουν δύο 9208

 

Η έκδοση Taiwan και η έκδοση Μαλαισία/Φιλιππίνες

 

Στην πρώτη έκδοση χωρίς μαϊμούδια δεν γίνεται αλλά περνάει

 

Στην δεύτερη υπάρχει από τη μάνα του απλα κατεβαζεις τα ελληνικα στο stock πληκτρολόγιο και στην φέρνει.

 

Μερικες σελιδες πισω δες

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω δει, απλά επειδή αναφέρθηκε ότι με update βλέπει κανονικά ελληνικά, είπα μήπως και υπάρχει κανένα update πουθενά και για εμάς τους φτωχούς Ταϊλανδέζους.... Ευχαριστώ πάντως ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 1 βημα και εγω πριν κανω την παραγγελια του 920CD σε μαυρο χρωμα.

 

Μια ερωτηση μονο...

Ολα καλα ολα ωραια με το κινητο, απο μπαταρια πως τα παει το δικαρτο ? Την βγαζει την μια μερα με ολα ανοιχτα η μπαααα ?

Με λογικη χρηση και περιοσισμενη χρηση Data και WiFi ποσες μερες αντεχει η μπαταρια του ?

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει Update Με τα ελληνικα δν κανεις τπτ αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την χρήση γραφής SMS διότι δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09.

 

 

το εξηγεις λιγο?το 4G+ Δεν ειναι στην 800αρα σε ολες τις εταιρειες?δλδ στο 920Cd(Που δν υπαρχει πουθενα πλεον) τι παραπανω κερδιζεις σε σχεση με το 9208?

Η πιο διαδεδομένη μπάντα του 4g+ έως τώρα στην Ελλάδα είναι η 1800 απλά έχουν αρχίσει οι εταιρείες και χρησιμοποιουν την 800 στο εγγύς μέλλον όλοι θα χρησιμοποιουν την 800 στο 4g+ μιας και στις τελευταίες δημοπρασίες συχνοτήτων όλες οι εταιρείες έριξαν πολλά λεφτά σε αυτή την μπάντα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 1 βημα και εγω πριν κανω την παραγγελια του 920CD σε μαυρο χρωμα.

 

Μια ερωτηση μονο...

Ολα καλα ολα ωραια με το κινητο, απο μπαταρια πως τα παει το δικαρτο ? Την βγαζει την μια μερα με ολα ανοιχτα η μπαααα ?

Με λογικη χρηση και περιοσισμενη χρηση Data και WiFi ποσες μερες αντεχει η μπαταρια του ?

 

Την βγαζει Την ημέρα με χρήση χωρίς παιχνίδια. Εχθές μου έβγαλε σε 20 ώρες, οθόνη 4ωρες 30 λεπτά . Βέβαια είχα σχεδόν όλη την ημέρα WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια παιδια, αφου βγαζει μια ημερα (ανευ games) ολα καλα.

Η παραγγελια εγινε μολις απο το hedy.gr μαυρο δικαρτο 920CD στα 699 ευρω και αυριο τετοια ωρα θα το εχω ανα χειρας.

 

Και το πιο βασικο παιδια....

1 χρονο γραπτη πληρης καλυψη εγγυηση απο το καταστημα, αναλαμβανουν αυτοι τα παντα εαν παθει κατι η συσκευη ακομα και την αποστολη εξω.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευλογα ολα τα ανωτερω και μακαρι να μην πεσω στην περιπτωση φιλε μου, αυτα που αναφερει ο αλλος για Κορεατικο φορτιστη ειναι ακρως λογικο, τι περιμενε να εχει μεσα, Ελληνικο σουκο και 2 μετρα μπαλαντεζα να το φορτιζει στο μπαλκονι ? Τραγικος ο τυπος απλα δεν σχολιαζω αλλο.

Επισης αντικαταβολη χρεωνει το 99% ων καταστηματων με κοστος απο 2 εως 4 ευρω.

Μην λεμε οτι θελουμε.

 

Το να ειναι μαιμου το βλεπω λιγο δυσκολο....

1) Τα πουλαει ετσι χημα δημοσια στο Internet ? Δεν ειναι λιγο βαρυ ?

2) Δεχτηκε αμεσως το ανοιγμα της συσκευασιας κατα την παραλαβη, κανενας απατεωνας δεν το δεχεται.

3) Γιατι δεν τον μηνυσε ο τυπος να του το κλησει το μαγαζι αφου του εστειλε μαιμου κινητο ?

Ο καθενας λοιπον οτι θελει γραφει... και τα παρουσιαζει οπως θελει.

Η καθηστεριση στην παραλαβη ειναι αλλο κεφαλαιο, μπορει να συμβει απο οποιοδηποτε καταστημα.

 

Αλλα....

Μιλησα μαζι του και ηταν εξυπηρετικοτατος, μου εδωσε imei και μαλιστα απο 4-5 N920CD για να τα τσεκαρω στο imei.info, με ενημερωσε για το κοστος της αντικαταβολης στα 2 ευρω και μου ειπε οτι το κινητο απο αυτους φευγει σημερα το μεσημερακι.

Μαλιστα συμφωνησαμε και πιο imei θα μου στειλει, με το που ερθει το Courier θα τσεκαριστει επιτοπου οποτε.

Δεν μπορει να κανει αλητεια.... Το imei ειναι μοναδικο, εχω ειδη το imei που ζητησα και θα ερθει αυτο, αν δεν ερθει, το κινητο απλα θα παει πισω και τελος καλο ολα καλα. Εξαλου αντικαταβολη θα το στειλει με ανοιγμα συσκευασιας κατα την παραδοση, λεφτα δεν χανω με την καμια.

 

Τα ποστ με τα παραπονα ειναι 1 μηνα πριν, το μονο που μπορω να σκεφτω για την καθυστερημενη παραδοση ειναι οτι ισως ειχε τοτε προβλημα με διαθεσημοτητα.

Γιατι να μην θελει να πουλησει ? Ζεστο μετρητο θα παρει...

 

Μιλησα τωρα μαζι του κ μου εδωσε και Αριθμός Αποστολής...

http://i64.tinypic.com/qnmvt3.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο μπαταρια μια χαρα,ολη μερα wifi,δεδομενα,μειλ,τηλεφωνα,λιγο παιχνιδι,viber,και το βραδυ που πεφτω για υπνο και το βαζω να φορτισει εχει ακομα 30-40% μπαταρια.μια χαρα δηλαδη για μενα.Απο 8 το πρωι μεχρι 12 το βραδυ που το βαζω
Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο μπαταρια μια χαρα,ολη μερα wifi,δεδομενα,μειλ,τηλεφωνα,λιγο παιχνιδι,viber,και το βραδυ που πεφτω για υπνο και το βαζω να φορτισει εχει ακομα 30-40% μπαταρια.μια χαρα δηλαδη για μενα.Απο 8 το πρωι μεχρι 12 το βραδυ που το βαζω

 

Μια χαρα για 5.7 οθονη και 3000mA μπαταρια

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα λιγο τωρα στο youtube και ειδα οτι εχουν βγαλει κλωνο 100% ιδιο Note 5 και με ανησυχήσαμε κιολας με την φυση του καταστηματος....

https://www.youtube.com/watch?v=gUYtyJis2ik

 

Αν μπορει καποιος παιδια ας τσεκαρει το δικο του N920CD 32GB να μου πει εαν του εμφανιζει παρομοιες πληροφοριες για το imei...

 

Ποσταρω το imei που μου εδωσαν απο το μαγαζι...

Note 5 N920CD Dual SIM 32GB Black εχω παραγγηλει... με imei 352959074718934

 

Το emei info αναφερει τα εξης... καποια αποψη απο καποιον που γνωριζει περισσοτερα ?

 

Γιατι το αναγνωριζει σαν 65GB ???

http://i66.tinypic.com/2d0fadg.jpg

http://i64.tinypic.com/10nt4ev.jpg http://i66.tinypic.com/24no86q.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

από ότι είδα 699 έχει το απλό note 5 το duos το έχει 729.

 

Προσωπικα το ηθελα σε μαυρο και μαυρο ειχε μονο το N920CD. Το 920C το ειχε μονο σε λευκο.

Του λεω οτι ειναι ακριβοτερο και δεν μπορω να δωσω τα 729, μετα απο παζαρια κανα 10λεπτο μου το αφησε στα 699.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε gadgetfire και το δικο σου Ν920CD 32GB ειναι ? Ακριβως τα ιδια σου βγαζει στο imei info ?

Σε μενα αποτι βλεπω στο DUAL SIM εχει Χ. Γιατι ?

Μεχρι να το παραλαβω αυριο και να το τσεκαρω με το phone info δεν θα κλεισω ματι.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Φιλε gadgetfire και το δικο σου Ν920CD 32GB ειναι ? Ακριβως τα ιδια σου βγαζει στο imei info ?

Σε μενα αποτι βλεπω στο DUAL SIM εχει Χ. Γιατι ?

Μεχρι να το παραλαβω αυριο και να το τσεκαρω με το phone info δεν θα κλεισω ματι.

 

se 920c Βγαζει τα ιδια.σε 9208 δεν βρισκει καν το imei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

rom version,kernel?

 

Προηγουμενη καρτελα.Csc code

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην Live λιστα με τα Firmware της Samsung ξερει καποιος με τι κωδικο ειναι το N920CD ?

Γιατι δεν το βρησκω στην λιστα...

 

http://i67.tinypic.com/2emcrkn.jpg

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το ηθελα σε μαυρο και μαυρο ειχε μονο το N920CD. Το 920C το ειχε μονο σε λευκο.

Του λεω οτι ειναι ακριβοτερο και δεν μπορω να δωσω τα 729, μετα απο παζαρια κανα 10λεπτο μου το αφησε στα 699.

 

εμένα όταν πριν από κάποιο διάστημα επικοινώνησα μαζί του, μου είπε ότι θέλει πρώτα κατάθεση στην άλφαμπανγκ για να το στείλει.... ενώ στο site έλεγε αντικαταβολή.... άσε που δεν υπάρχει μαγαζί (παρόλο που λέει μια διεύθυνση στο site). είναι μόνο μαγαζί στο ίντερνετ.

μα καλά πως αγοράζετε από τέτοια site? τουλάχιστον έλεγξέ το πριν το πάρεις (αν το έστειλε αντικαταβολή) γιατί αν έκανες κατάθεση πρώτα η αγορά με πιστωτική......

ποτέ δεν κάνουμε σε κανένα κατάθεση, (που δεν είναι αξιόπιστο μαγαζί εννοώ), ούτε δίνουμε προκαταβολές, ούτε αγοράζουμε με αντικαταβολή από άτομα/μαγαζιά χωρίς αξιολογήσεις.... μια στραβή να σου κάτσει φτάνει για τόσο ακριβό κινητό.

καλή τύχη όπως και να έχει....

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...