Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες...αν ξερετε κατι βοηθατε.

Ρυθμίσεις >σχετικά με το tabket>αριθμός έκδοσης το πατάς επανειλημμένα καμιά 10 φορές

 

Γυρνάς πίσω στις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραμματιστές >εντοπισμός σφαλμάτων USB τικάρισμα και είσαι έτοιμος

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου πάντως δουλεύει μια χαρά.του έχω κάνει όλα τα update και δεν έχει κανένα πρόβλημα.και το wifi δεν κάνει αποσυνδέσεις ούτε έχει αδύνατο σήμα.σήμερα δοκίμασα και ένα παιχνίδι(real racing 3) και έτρεξε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα όσο κι αν το είχα ψάξει δεν είχα βρει τίποτα. Τελικά αγόρασα αυτή από ebay σε σκούρο μπλε, την έχω ένα χρόνο και είναι τέλεια !!!

;)

Την είχα και εγώ αυτή την θήκη και δυστυχώς δεν με είχε βολέψει καθόλου. Αυτή που προτείνει ο συμφορουμιτης vassar αξιζει κ μπορείς να την βρεις πιο Οικονομικά στο ebay.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >σχετικά με το tabket>αριθμός έκδοσης το πατάς επανειλημμένα καμιά 10 φορές

 

Γυρνάς πίσω στις ρυθμίσεις >επιλογές για προγραμματιστές >εντοπισμός σφαλμάτων USB τικάρισμα και είσαι έτοιμος

 

Στάλθηκε από το R7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αποκλείεται να το ευρισκα μονος μου. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την εμπειρια σας. Να μεινω στην 4.4.2 ή να παω στην 5.1; Στο κινητο ειμαι με την 4.4.2 και δεν εχω καποιο θεμα.. Εστω και μια ωρα μπαταριας να κερδισω, προτιμω να μη κανω την αναβαθμιση.

 

Αν και υπαρχει περιπτωση επειδη θα ειναι καινουρια παρτιδα να εχει την 5αρα ηδη περασμενη.. την 5.0.1 εχει ή την 5.1;

Link to comment
Share on other sites

treλοκομειο η Λενοβο. Εχω το Φ (wifi only without 3/4G). Battery doctor δειχνει 3 ωρες σε 3G.....

Πως γεν αυτό?

(είμαι LολιPοπ 5.01/ no root) Υπαρχει περιπτωση να μετραει συνδεση 3Γ λογω μεσω κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν δε κανω λαθος η 5.0.1 δεν ειναι απο τις καλυτερες εκδοσεις lollipop.. Το αντιθετο μαλιστα.. Οποτε μαλλον θα μεινω με την 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Παντως αν δε κανω λαθος η 5.0.1 δεν ειναι απο τις καλυτερες εκδοσεις lollipop.. Το αντιθετο μαλιστα.. Οποτε μαλλον θα μεινω με την 4.4.2.

 

αν δεν εχεισ θεμα μεινε εκει που εισαι...όταν θες ανεβαινεισ σε 5.01 αλλα το αναποδο είναι μανουρα

Link to comment
Share on other sites

Θα την εχω σημερα την tabletara απο το msystems το εκανα κρατησα στο λευκο που θα το παραλαβουν σημερα. Φρεσκο-φρεσκο..

 

Απλα το μοναδικο θεμα ειπαμε για την 4.4.2 ειναι που δεν παιζει 1080p video απο το youtube ( και απο καπου αλλου;; Πχ στο twitch γινεται; ), αλλα υπαρχει λυση και για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με 4.4.4 μια χαρά μου παίζει 1080p βίντεο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube; Νομιζα οτι αυτο γινεται μονο με την Lollipop και ανω.

 

Τελικα δεν ηρθε σημερα.. Αυριο το περιμενουν, εκτος απροοπτου παλι..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Στο youtube; Νομιζα οτι αυτο γινεται μονο με την Lollipop και ανω.

 

Τελικα δεν ηρθε σημερα.. Αυριο το περιμενουν, εκτος απροοπτου παλι..

Ναι. Έχω την εντύπωση χωρίς να θυμάμαι απόλυτα (έχω την ταμπλέτα πολύ καιρό) ότι στην αρχή δεν έπαιζε 1080p αλλά ίσως έφτιαξε με update του youtube γιατί στο τάμπλετ δεν εχω κάνει καμία αναβάθμιση.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακυρωσα το λευκο και θα παω να παρω αυριο το μπλε, καθως τεταρτη φευγω και θελω να το εχω μαζι μου.. Το ιδιο ωραιο δεν ειναι και το μπλε; Εξαλλου με την θηκη, μικρη η διαφορα..
Link to comment
Share on other sites

Ακυρωσα το λευκο και θα παω να παρω αυριο το μπλε, καθως τεταρτη φευγω και θελω να το εχω μαζι μου.. Το ιδιο ωραιο δεν ειναι και το μπλε; Εξαλλου με την θηκη, μικρη η διαφορα..
κουκλί είναι και το μπλε. αυτό έχω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαφορα απο τις δυο παρακατω θηκες; Φαινονται ολοϊδιες..

 

http://www.e-smartbuy.gr/i...=347&Itemid=71

http://www.e-smartbuy.gr/i...=347&Itemid=71

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Και είναι

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Και είναι

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε καταλαβα τι θελεις να πεις. Ιδια θηκη ειναι τελικα.

 

Μολις το πηρα αλανια! Σε λευκο τελικα με μαυρη θηκη. Πολυ καλο!

 

Το εχω βαλει για φορτιση και ο φορτιστης καιει!! Ειναι φυσιολογικο;;

 

Δυστυχως το tablet εχει την εκδοση 5.0.1 και μου εβγαλε και μια αναβαθμιση 360mbs. Τι να κανω;; Αξιζει να ασχοληθω με το downgrade;

 

Για να πω την αληθεια για 18 ευρω που εδωσα για την θηκη, περιμενα κατι καλυτερο.. Πρεπει να το εχω σε τραπεζι και στα γονατα για να μη πεφτει το μισο μερος της θηκης κατω.. Δε μπορω να κραταω ολη την επιφανεια της με τα χερια μου. Αν καταλαβαινετε τι θελω να πω.

 

 

 

** Δοκιμασε κανεις αυτο το tweak; Λειτουργει;

** Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα ότι είναι ίδιες οι θήκες, στο Ali έχουν 5€, κάνε του την αναβάθμιση και άστο όπως είναι το μόνο "πρόβλημα" θα είναι ότι "αργεί" να ανοίξει

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον τώρα το πήρες και δεν έχεις ακόμα μέσα πολλά δεδομένα, κάνε την αναβάθμιση και όποια αναβάθμιση σου βγάλει, και μετά κάνε πάλι επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tablet καλό, αλλά δεν είναι iPad σε καμία περίπτωση. Επίσης δυσκολεύομαι αρκετά να συνηθίσω τόσο μεγάλη οθόνη. Με κουράζει αρκετά. Τα κουμπιά αφής θέλουν λίγο παραπάνω πίεση από ότι στο iPad και θέλει εξάσκηση. Η μπαταρία νομίζω ότι τελειώνει γρήγορα. Το παιχνίδι Clash royale, απι τους κυρίους λόγους που αγόρασα το tablet, έχει κάποιο frame drop, αισθητή στο μάτι. Με χαλάει αρκετά.. Εντάξει βέβαια για 200 ευρώ δε πιστεύω να υπάρχει κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το tablet καλό, αλλά δεν είναι iPad σε καμία περίπτωση. Επίσης δυσκολεύομαι αρκετά να συνηθίσω τόσο μεγάλη οθόνη. Με κουράζει αρκετά. Τα κουμπιά αφής θέλουν λίγο παραπάνω πίεση από ότι στο iPad και θέλει εξάσκηση. Η μπαταρία νομίζω ότι τελειώνει γρήγορα. Το παιχνίδι Clash royale, απι τους κυρίους λόγους που αγόρασα το tablet, έχει κάποιο frame drop, αισθητή στο μάτι. Με χαλάει αρκετά.. Εντάξει βέβαια για 200 ευρώ δε πιστεύω να υπάρχει κάτι καλύτερο.

 

τι ρομ φοράς?

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που από γοητευτικές από το tablet.ξέρω πως δεν είναι I pad αλλά για τα λεφτά του πιστεύω ότι είναι πολύ καλό.το δικό μου πάντως είναι μια χαρά.και η μπαταρία κρατάει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η θηκη που πηρα απο εδω στα 18 ευρω δεν ειναι και οτι το καλυτερο, θα ηθελα να μου προτεινετε καποια αλλη απο εξωτερικο. Θα ηθελα αν γινεται να μπαινει και σε portrait mode με καποιο τροπο..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ψάχνω και εγώ θήκη για το συγκεκριμένο tablet έχουν προταθεί σε αυτό το thread αυτές οι 2 θήκες στο παρελθόν

 

http://www.ebay.com/itm/360-Rotation-PU-Leather-Case-Stand-For-10-1-Lenovo-TAB-2-A10-A10-70-2015-Tablet-/131633786127?var=431002333076&hash=item1ea5fc2d0f:m:mLKe_8ShHCX3Ef1TkJJzjRQ

 

https://www.amazon.co.uk/IVSO-Lenovo-A10-70F-Smart-Case-y/dp/B00U8NIQ5K/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1448838249&sr=8-2&keywords=lenovo+tab+2+a10-70+case

 

Δεν ξέρω αν σε γεμίζει κάποια και αν μπορούν να μπουν σε portraid mode αλλά εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 χωρίς να έχω αγοράσει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...