Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς usb to ethernet ανταπτορα στην lolipop; Στην προηγούμενη έκδοση δούλευε μία χαρά, με την αναβάθμιση σταμάτησε. Με οποιοδήποτε περιηγητή δουλεύει, με facebook επίσης. Με play store, με άλλα app και όταν πρέπει το tablet να έχει μία ip για να συνδεθεί μέσω περιηγητή με ένα μηχάνημα πχ, δεν τα καταφέρνει. Στο router φαίνεται ότι εχει ip. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη πριν γυρίσω στην kitkat. Μπορώ επίσεις να κραταω ένα ασύρματο router να συνδεω πάνω του ότι θέλω και να εχω τον έλεγχο του μέσω του tablet αλλά που να βρίσκω πρίζες κ μπαλαντεζες :p

Έχω χρησιμοποιήσει εγώ και δουλεύει μία χαρά στη lolipop χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω χρησιμοποιήσει εγώ και δουλεύει μία χαρά στη lolipop χωρίς κανένα πρόβλημα

 

Μπορείς να μου πεις μάρκα ή/και το chip που έχει; Στο play store συνδέεται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από lollipop σε kitkat γιατί μου έκανε κάτι κολλήματα και δεν δουλεύει πλέον το ethernet

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω στο θέμα του whats up. Πήγα να κατεβάσω την εφαρμογή από google play και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή. (έχω το 4g). Αν κατάλαβα καλά για να ανανεώνω χρόνο και πακέτα θα πρεπει να βγάζω τη sim και να τη βάζω σε τηλέφωνο που κάνει κλήσεις;:mad:
Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω στο θέμα του whats up. Πήγα να κατεβάσω την εφαρμογή από google play και μου λέει ότι δεν είναι συμβατή η συσκευή. (έχω το 4g). Αν κατάλαβα καλά για να ανανεώνω χρόνο και πακέτα θα πρεπει να βγάζω τη sim και να τη βάζω σε τηλέφωνο που κάνει κλήσεις;:mad:

Βάλε το λινγκ του Play Store από το what's up εδώ https://apps.evozi.com/apk-downloader/ κατέβασε το apk και κάνε το εγκατάσταση, δουλεύει κανονικά

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνδεω τα ακουστικά αλλά το ραδιόφωνο δεν παιζει, μου βγάζει μνμ να σύνδεσω τα ακουστικά. Εχω δοκιμάσει και αλλά 3 με 4 διαφορετικά ακουστικά και μου βγάζει το ίδιο μνμ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, επειδή την έχω πατήσει απο αναβαθμίσεις σε apple συσκευές στο παρελθόν που κυριολεκτικά τις σκότωσε πλέον έχω αποφασίσει να μην κάνω ποτέ αναβάθμιση σε κινητό η ταμπλέτα, και να αφήνω πάντα την μαμά έκδοση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Είναι υποχρεωτικό να κάνει κάποιος την αναβάθμιση στο εν λογω ταμπλετ, εννοώ δηλαδή σου πετάει κάποιο ενοχλητικό μυνημα ειδοποίησης που δεν μπορείς να το αποφύγεις, η υπάρχει κίνδυνος να πατήσεις το οκ για την αναβάθμιση κατα λαθος, ίσως μαζί με καποιες άλλες των εφαρμογών και να μπερδευτεις πχ, η να στην κατσικωσει με το ζόρι ας πουμε? Σορυ αν φανεί χαζομάρα αυτό που ρωτάω αλλά θελω να το προσέξω πολύ αυτό το πράγμα. Να πω οτι το παραγγείλα και εγω απο τα e-shop στα 2 καταστορικα, και φοβάμαι λιγο την μετάβαση σε lenovo απο samsung tab 3, 8 ίντσες που είχα ελπιζω να είναι αντάξιο αν οχι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Lenovo Tab 2 A10-70.

 

Καινούριο, το ανοίξαμε, τελείωσε η μπαταρία και έσβησε. Το βάζω να το φορτίσω τίποτε. Δεν ανοίγει. Το άφησα στη πρίζα 15 ώρες τίποτα, δεν ανάβει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo Tab 2 A10-70.

 

Καινούριο, το ανοίξαμε, τελείωσε η μπαταρία και έσβησε. Το βάζω να το φορτίσω τίποτε. Δεν ανοίγει. Το άφησα στη πρίζα 15 ώρες τίποτα, δεν ανάβει καθόλου.

Δοκίμασες σε άλλη πρίζα και κυρίως με άλλον φορτιστή;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, επειδή την έχω πατήσει απο αναβαθμίσεις σε apple συσκευές στο παρελθόν που κυριολεκτικά τις σκότωσε πλέον έχω αποφασίσει να μην κάνω ποτέ αναβάθμιση σε κινητό η ταμπλέτα, και να αφήνω πάντα την μαμά έκδοση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Είναι υποχρεωτικό να κάνει κάποιος την αναβάθμιση στο εν λογω ταμπλετ, εννοώ δηλαδή σου πετάει κάποιο ενοχλητικό μυνημα ειδοποίησης που δεν μπορείς να το αποφύγεις, η υπάρχει κίνδυνος να πατήσεις το οκ για την αναβάθμιση κατα λαθος, ίσως μαζί με καποιες άλλες των εφαρμογών και να μπερδευτεις πχ, η να στην κατσικωσει με το ζόρι ας πουμε? Σορυ αν φανεί χαζομάρα αυτό που ρωτάω αλλά θελω να το προσέξω πολύ αυτό το πράγμα. Να πω οτι το παραγγείλα και εγω απο τα e-shop στα 2 καταστορικα, και φοβάμαι λιγο την μετάβαση σε lenovo απο samsung tab 3, 8 ίντσες που είχα ελπιζω να είναι αντάξιο αν οχι καλύτερο.

 

Κάντου όλες τις αναβαθμίσεις που θα σου ζητήσει.

Απλά για 100% επιτυχία , μετά από κάθε αναβάθμιση κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων !

Έχω το A10-70F με περασμένες όλες τις αναβαθμίσεις (5.0.1) και το tablet ξεσκίζει ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες σε άλλη πρίζα και κυρίως με άλλον φορτιστή;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

 

Φυσικά.

Καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

Καμία διαφορά.

Χμμ.. Συνδυασμούς κουμπιών για να κάνει soft reset;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από lollipop σε kitkat γιατί μου έκανε κάτι κολλήματα και δεν δουλεύει πλέον το ethernet

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου

Το ίδιο και το δικο μου. Δηλαδή Ethernet μονο με lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Συνδυασμούς κουμπιών για να κάνει soft reset;

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα! δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Και είναι του κουτιού ακόμα, μία φορά άνοιξε.

 

Reset button δεν εχει ετσι; Lenovo αντιπροσωπεία για service στην Ελλάδα; ή το πάω πίσω στα public;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες είναι που το έχεις, αν είναι μικρό το διάστημα πίσω στο public για αντικατάσταση.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πήρα την 4g έκδοση, έβαλα μια νέα σημερινή ενεργοποιημένη sim μέσα, ενεργοποίησα τα data , αλλά μου βγάζει 3g+ . Είναι λογικό?

Είναι κάτι που μου διαφεύγει?

 

Να σημειώσω πώς με το LG G4 πιάνω ή τουλάχιστον δείχνει 4G+

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ποιάς εταιρείας; Αν είναι Vodafone, στείλε 4G NAI στο 1285.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

ποιάς εταιρείας; Αν είναι Vodafone, στείλε 4G NAI στο 1285.

 

Wind. Θα τους καλέσω να δω, αν και περίεργο μου φαίνεται..

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Εχω κι εγω το ταμπλετ περιπου δυο μηνες τωρα. Ολα καλα, μεχρι πριν μερικες μερες. Οταν εχω φουλ τη φωτεινοτητα (ή δυο-τρεις θεσεις πριν το φουλ), ο φωτισμος της οθονηςη τρεμοπαιζει. Αλλα το κουλο ειναι οτι το κανει οταν κυριαρχει το ασπρο στην οθονη. :blink: Στον browser, στο store, σε βιβλιο, παντου! Αλλα μονο αν εχει πολυ ασπρο!

Για παραδειγμα αν ανοιξω ανωνυμη περιηγηση στον chrome και πατησω για πληκτρολογιση (λευκο θεμα πληκτρολογιου), οπου η μιση οθονη ειναι ασπρη και η αλλη μιση μαυρη, δεν το κανει. Ουτε στο συρταρι εφαρμογων, ουτε στην αρχικη οθονη με φοντο χωρις πολυ ασπρο.

Εκανα σημερα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τιποτα! Καμια ιδεα;:cry:

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα οθόνης. να το πας για εγγύηση.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, επειδή την έχω πατήσει απο αναβαθμίσεις σε apple συσκευές στο παρελθόν που κυριολεκτικά τις σκότωσε πλέον έχω αποφασίσει να μην κάνω ποτέ αναβάθμιση σε κινητό η ταμπλέτα, και να αφήνω πάντα την μαμά έκδοση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Είναι υποχρεωτικό να κάνει κάποιος την αναβάθμιση στο εν λογω ταμπλετ, εννοώ δηλαδή σου πετάει κάποιο ενοχλητικό μυνημα ειδοποίησης που δεν μπορείς να το αποφύγεις, η υπάρχει κίνδυνος να πατήσεις το οκ για την αναβάθμιση κατα λαθος, ίσως μαζί με καποιες άλλες των εφαρμογών και να μπερδευτεις πχ, η να στην κατσικωσει με το ζόρι ας πουμε? Σορυ αν φανεί χαζομάρα αυτό που ρωτάω αλλά θελω να το προσέξω πολύ αυτό το πράγμα. Να πω οτι το παραγγείλα και εγω απο τα e-shop στα 2 καταστορικα, και φοβάμαι λιγο την μετάβαση σε lenovo απο samsung tab 3, 8 ίντσες που είχα ελπιζω να είναι αντάξιο αν οχι καλύτερο.

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών-όλα-ενημέρωση συστήματος-απενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Hard reset απο Recovery, δεν το κάνεις μέσα από το μενού του λειτουργικού συστήματος. Πρέπει να ξεκινήσεις το tablet με το Volume Up κουμπί πατημένο και το Power.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Hard reset απο Recovery, δεν το κάνεις μέσα από το μενού του λειτουργικού συστήματος. Πρέπει να ξεκινήσεις το tablet με το Volume Up κουμπί πατημένο και το Power.

 

Και τι γίνεται με αυτό; Είναι καλύτερο από επαναφορά εργοστασιακών;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...