Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να συνδέσω το Tab 2 7'' wifi με TV μέσω HDMI και αν ναι κάνει όποιο MHL ή χρειάζεται κάποιο συγκεκριμένο συμβατό αξεσουάρ;
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω ότι η συσκευή μας υποστηρίζει MHL.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

έχει πάντως κάποιες εφαρμογές για screen sharing κλπ αλλά μόνο μέσω wifi υποθέτω.

 

Διαβάζω στο notebookcheck για το 10'' ότι δεν δουλεύει η σύνδεση με καλώδιο:

"We attempted to connect to an external display via MHL HDMI to check for support, but alas the screen will not output or mirror to additional displays."

 

Οπότε μάλλον και για το 7'' ισχύει το ίδιο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και δουλεύει μια χαρά σε ΚΚ, η κάρτα είναι μια no name από το geek στα 8,5€ με τα μεταφορικά.

Εγώ έχω lollipop και σκέφτομαι για μια ακριβούτσικη κάρτα 128αρα. Ισως είναι λαχείο τελικά επειδή στα χαρακτηριστικά γράφει μέχρι 64 gb

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πας σε κάτι επώνυμο.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πας σε κάτι επώνυμο.

Σε επώνυμο θα πάω σίγουρα. Αλλά λέω μήπως αντί 64αρα πάω σε 128αρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε επώνυμο θα πάω σίγουρα. Αλλά λέω μήπως αντί 64αρα πάω σε 128αρα.

 

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να τσεκάρουμε και πως γίνεται format μια 64GB κάρτας. Δείτε λεπτομέρειες στο παρακάτω link από το forum της Lenovo:

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Supported-memory-cards-for-TAB-2-A10-70/m-p/2191470/highlight/true#M26852

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω. Πολύ καλή αγορά, φανταστική οθόνη. Με το 4g θα έχεις καλή μεταπωλητική αξία.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το πάρω με 4G αξίζει τα χρήματα του; καλή η full HD οθόνη του;

Για να πάρεις τα χαρακτηριστικά του σε άλλη εταιρία, θα πληρώσεις τουλάχιστον +100€.

Για μένα είναι η καλύτερη αγορά σε αυτά τα χρήματα.

Είναι υπολογιστής, όχι tablet ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

 

Μου έχει αναθέσει γνωστός μου ταξιτζής να του βρω μια ταμπλέτα για τη δουλειά αλλά και για το σπίτι για την ψυχαγωγία του.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο και με όριο χρημάτων τα 250€ είμαι μεταξύ του Lenovo και του Samsung Galaxy Tab E μρ το 1,5GB Ram.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το τάμπλετ να είναι απροβλημάτιστο όσο αναφορα bugs κτλ και να δουλεύει πολύ σωστά το GPS του (το χρειάζεται το επάγγελμα).

 

Διάβασα κάμποσες σελίδες και είδα ότι η Lolipop δεν είναι και ότι καλύτεο μπορούσε να έρθει για το τάμπλετ.

 

Σαν χαρακτηριστικα είναι ωραίο και θα τον καλύψει....αλλά με φοβίζει ρε ****το...τι να κάνω??

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλη την παρέα.

 

 

Μου έχει αναθέσει γνωστός μου ταξιτζής να του βρω μια ταμπλέτα για τη δουλειά αλλά και για το σπίτι για την ψυχαγωγία του.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο και με όριο χρημάτων τα 250€ είμαι μεταξύ του Lenovo και του Samsung Galaxy Tab E μρ το 1,5GB Ram.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το τάμπλετ να είναι απροβλημάτιστο όσο αναφορα bugs κτλ και να δουλεύει πολύ σωστά το GPS του (το χρειάζεται το επάγγελμα).

 

Διάβασα κάμποσες σελίδες και είδα ότι η Lolipop δεν είναι και ότι καλύτεο μπορούσε να έρθει για το τάμπλετ.

 

Σαν χαρακτηριστικα είναι ωραίο και θα τον καλύψει....αλλά με φοβίζει ρε ****το...τι να κάνω??

 

Κάθε γνώμη ευπρόσδεκτη!!

H lollipop δεν είναι υποχρεωτική αναβάθμιση. Μήπως όμως είναι μεγάλο το 10άρι για ταξί; Ζυγίζει μισό κιλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πηρα κ εγώ το συγκεκριμένο ταμπλετ κ μου βγάζει να κάνω αναβάθμιση σε lollipop. Αξίζει ή να το αφήσω όπως είναι; το έχει κάνει κανενας; Επίσης καποιες εφαρμογές μου λέει ότι δεν ειναι συμβατες με το συγκεκριμένο ταμπλετ. Μηπως κ γιαυτό φταίει η αναβάθμιση ή καμιά σχέση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΓΚΡΙΜΕΝΟ ΤΑΜΠΛΕΤ.ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ(ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΗΛ ΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ.

 

ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΣΕ ΜΝΜ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ WIFI ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΩ ΟΤΙ H ΚΑΡΤΑ SIM ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

 

ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ SIM ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΗΛ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ ΤΙΠΟΤΑ.

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ?SOS!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποία εφαρμογή, ποιον αριθμό, ποιά υπηρεσία, για εσένα μπορεί να είναι αυτονόητο αλλά πες μας και εμάς να καταλάβουμε.

Πολύ σημαντικό γράφουμε με μικρά γράμματα, κανόνας του φόρουμ.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες αφότου έκανα την αναβάθμιση το ταμπλετ φαίνεται μια χαρά.. Γενικά "πήγαινει " φυσιολογικά , ανοίγει σε λιγότερο από 1 λεπτό , ίσως η ισχύς του ήχου να μειώθηκε λίγο αλλά και πάλι ακούγεται πολύ καλα και από την επίσημη εφαρμογή του YouTube έχει την επιλογή να δεις σε 1080ρ. Επειδή αυτές τις μέρες δεν έχω Wi-Fi οπότε δε μπορώ να πω με σιγουριά αλλά τις λίγες ώρες που ήμουν ήταν σταθερό. Με αυτό που ξενερωσα είναι ότι πάλι δεν λειτουργεί το Wi-Fi spot. Ελπίζω να σας φωτισα λίγο , για ότι άλλο ρωτήστε με να σας πω !

Ανδρέα, μετά από 2 εβδομάδες χρήσης, πως τα βλέπεις τα πράγματα? Αξίζει λες τον κόπο να δοκιμάσουμε και οι υπόλοιποι αναποφάσιστοι την περίφημη πια αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ανδρέα, μετά από 2 εβδομάδες χρήσης, πως τα βλέπεις τα πράγματα? Αξίζει λες τον κόπο να δοκιμάσουμε και οι υπόλοιποι αναποφάσιστοι την περίφημη πια αναβάθμιση?

Φίλε μου ναι ναι σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει μια χαρά ! Μάλιστα από χθες μου ήρθε ειδοποίηση ότι υπάρχει κ άλλη ενημέρωση 115 mb αλλά ακόμα δεν την έχω κάνει

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλουμε λοιπόν την Lollipop το βράδυ.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για TWRP recovery και Root...

https://forums.lenovo.com/t5/Android-Ecosystem-Developers/TWRP-custom-recovery-for-Lenovo-Tab-2-A10-70/td-p/2247841

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλουμε λοιπόν την Lollipop το βράδυ.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για TWRP recovery και Root...

https://forums.lenovo.com/t5/Android-Ecosystem-Developers/TWRP-custom-recovery-for-Lenovo-Tab-2-A10-70/td-p/2247841

και θα περιμένουμε και οι υπόλοιποι, και μια δεύτερη γνώμη...;)

Link to comment
Share on other sites

και θα περιμένουμε και οι υπόλοιποι, και μια δεύτερη γνώμη...;)

Πήρα την γενναία απόφαση και προχώρησα στην αναβάθμιση χθες το βράδυ. Πρώτα πέρασα την A10-70L_S000115_160119_ROW και αμέσως μετά μου έβγαλε και νέα έκδοση (την A10-70L_S000116_160129_ROW).

Ή όλη διαδικασία πήρε σχεδόν μια ώρα. Μόλις τελείωσα, μου έβγαζε πρόβλημα σε κάποιες google εφαρμογές. Οπότε, έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή οποία μου πήρε κανά τρίωρο αλλά όλα πλέον δουλεύουν σφαίρα.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Μην ξεχασετε να έχετε πλήρες αντίγραφο ασφαλείας πριν οποιαδήποτε αναβάθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς τα ίδια. Μια χαρά πάει με την lollipop. Το μόνο που παρατήρησα είναι χαμηλότερη στάθμη σήματος του WiFi. Όχι ότι δεν πιάνει, αλλά έχει λιγότερες γραμμές.

 

Το ποσοστό της μπαταρίας από πού το εμφανίζω;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ τα ίδια. Σε όλα ευχαριστημένος εκτος από: "το μόνο που παρατήρησα είναι χαμηλότερη στάθμη σήματος του WiFi. Όχι ότι δεν πιάνει, αλλά έχει λιγότερες γραμμές".
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς τα ίδια. Μια χαρά πάει με την lollipop. Το μόνο που παρατήρησα είναι χαμηλότερη στάθμη σήματος του WiFi. Όχι ότι δεν πιάνει, αλλά έχει λιγότερες γραμμές.

 

Το ποσοστό της μπαταρίας από πού το εμφανίζω;

 

Ίσως αν βάζαμε κάποια εφαρμογή εξοικονόμησης μπαταρίας? Θα το τσεκάρω και επανέρχομαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ίσως αν βάζαμε κάποια εφαρμογή εξοικονόμησης μπαταρίας? Θα το τσεκάρω και επανέρχομαι.

 

'Έβαλα το DU Battery Saver και βγάζει πλέον στην μπάρα των ειδοποιήσεων το υπόλοιπο του χρόνου της μπαταρίας.

Προφανώς και πολλές άλλες εφαρμογές θα κάνουν την ίδια δουλειά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...