Jump to content

Sony Xperia C4/C4 Dual


alexgiak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.χτες της αδερφής σου της επεσε κατω και της εσπασε το touch δουλεύει κανονικά και πηρε τηλ την σονυ και της ειπανε 130 ευρώ.αυτη θελει να το πουλήσει,αλλα Βρηκα μια οθόνη απο το εξωτερικο με 30 ευρώ αξιζει να το κρατήσει?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεις βιντεάκια και πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να το καταφέρεις. Από κει και πέρα πιθανόν να βρει σε άλλα, όχι εξουσιοδοτημένα καταστήματα, καλύτερη προσφορά. Ο μόνος τρόπος για να παραμείνει στην εγγύηση όμως είναι να το φτιάξει το επίσημo service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 175
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγγύηση έχει μέχρι τον Σεπτέμβριο, δεν εχω ρωτήσει για μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα να το φτιάξει. Αλλα και παλι εκει κοντα θα κυμαίνεται.θα το κοιταξουμε αυτο που ειπες.ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ βαρετό, αλλά δυστυχώς έφτασε Μάρτιος και ακόμα το κινητό δεν έχει πάρει αναβάθμιση, οπότε νομίζω ότι εδώ υπάρχει μείζον θέμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με κινητα Sony. Δεν μπορουμε να περασουμε το 6 απο καποια αλλη χωρα με καποιο τροπο;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να κάνω τόσο καιρό αφού και το pc companion δείχνει ότι δεν έχει αναβάθμιση, άρα υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μας έφεξε σήμερα!! Μου ήρθε email και on-air ενημέρωση για το Android 6.0 και σας γράφω απ' αυτό!!! Αν καθυστερήσει σε εσάς, πηγαίνετε στην εφαρμογή για PC για άμεση ενημέρωση!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα μου ήρθε και μόλις πατάω εγκατάσταση και βγάζει το εικονίδιο του ανδροιδ και την μπάρα κάτω να φορτωσει κάνει επανεκκίνηση και ανοίγει χωρίς να κάνει εγκατάσταση. Λέει η εγκατάσταση δεν μπόρεσε να γίνει, δοκιμάστε ξανά... Τι παίζει; Έχω δοκιμάσει 4 φορές να πούμε και τίποτα Edited by ratatouis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα χθες 24/6/2017 αναβάθμιση σε ΜΜ.

Είχα ανάγκη από extra internal storage και περίμενα πως και πως το MM 6.0, αλλά νομίζω ότι αδίκως...

 

Τελικά την SD card δεν μπορεί να την κάνει internal storage (αν και είναι 64GB SanDISK class 10).

Οπότε με βλέπω να επιλέγω τη λύση του link2SD που είχα χρησιμοποιήσει αξιόπιστα πριν από 5-6 χρόνια.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι, ας με βοηθήσει, πριν το root-άρω...

 

 

Το MM δεν έχω καταλάβει αν είναι καλύτερο. Έχει κάποιες μικρές βελτιώσεις σίγουρα σε μικροπράγματα...

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα μου ήρθε και μόλις πατάω εγκατάσταση και βγάζει το εικονίδιο του ανδροιδ και την μπάρα κάτω να φορτωσει κάνει επανεκκίνηση και ανοίγει χωρίς να κάνει εγκατάσταση. Λέει η εγκατάσταση δεν μπόρεσε να γίνει, δοκιμάστε ξανά... Τι παίζει; Έχω δοκιμάσει 4 φορές να πούμε και τίποτα

 

Τελικά η αναβάθμιση έγινε,αλλά απ το pc companion

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα upgrade σήμερα και με το που έκανε restart πλέον δεν λειτουργεί ο φωτισμός της οθόνης....:cry:

Έχω δοκιμάσει φωτισμό, απενεργοποίηση-ενεργοποίηση αισθητήρα, diagnostics, όλα καλά! Φαίνεται 100% softwarικό

Έχει κανείς καμμιά ιδέα ή να το ρίξω στο downgrade....?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεις βιντεάκια και πιάνουν τα χέρια σου, μπορείς να το καταφέρεις. Από κει και πέρα πιθανόν να βρει σε άλλα, όχι εξουσιοδοτημένα καταστήματα, καλύτερη προσφορά. Ο μόνος τρόπος για να παραμείνει στην εγγύηση όμως είναι να το φτιάξει το επίσημo service.

 

Να την πάρει, έχεις 50-50 πιθανότητες να είναι 100% λειτουργική αλλά αν δεν έχει ελλάτωμα είσαι οκ! Μόλις έκανα το ίδιο και είναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα χθες 24/6/2017 αναβάθμιση σε ΜΜ.

Είχα ανάγκη από extra internal storage και περίμενα πως και πως το MM 6.0, αλλά νομίζω ότι αδίκως...

 

Τελικά την SD card δεν μπορεί να την κάνει internal storage (αν και είναι 64GB SanDISK class 10).

Οπότε με βλέπω να επιλέγω τη λύση του link2SD που είχα χρησιμοποιήσει αξιόπιστα πριν από 5-6 χρόνια.

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι, ας με βοηθήσει, πριν το root-άρω...

 

 

Το MM δεν έχω καταλάβει αν είναι καλύτερο. Έχει κάποιες μικρές βελτιώσεις σίγουρα σε μικροπράγματα...

 

Άμα είναι κενή, όταν την πρωτοβάλεις θα σε ρωτήσει. Όταν όμως κάνεις αναβάθμιση και έχει δεδομένα δεν υπάρχει σαν επιλογή, γιατί θα πρέπει να την κάνει Format!

Edited by hdimopoulos
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερο interface για την κάμερα, κλπ, αλλά νεκρώνει το Power button όταν βάλεις τον φορτιστή. Απογοήτευση... Πριν κάνω υποβάθμιση πρέπει να το φορτίζω κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

:D Τελικά έκανα Recover με την εφαρμογή και όλα δουλεύουν σωστά!!! Οι εφαρμογές εγκαταστάθηκαν με τις ρυθμίσεις γρήγορα κι αυτόματα!!

 

Για το USB που δε δούλευε μαζί με το Power με βοήθησε η πίεση του Volume Down, μαζί με το Power για 10"!!!

 

Μόνο σ' αυτή την έκδοση δεν μπορώ να μετακινήσω εφαρμογές στην SD κάρτα!!

Σε ένα φόρουμ της Sony διάβασα ότι με την Android 6 δεν θα κάνει χρήση της κάρτας, λόγω "μεγάλης" καθυστέρησης σε σχέση με την ενσωματωμένη μνήμη!! :worry:

 

Επίσης παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί ο τηλεφωνικός ήχος σε Bluetooth και δεν είναι δυνατή η ενεργοποίησή του (έλεγξα τρεις συσκευές).

Edited by hdimopoulos
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται τελικά αναβάθμιση ΟΤΑ να το δοκιμάσω σε λίγο στο κινητό, γιατί διέγραψα το pc companion...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε τελικά και σε μένα με αυτόματη ενημέρωση μεσω ΟΤΑ, είναι αισθητικά αλλά και λειτουργικά μια σταθερή έκδοση που έχει αναβαθμίσει και τις εφαρμογές της Σόνυ...απλά είναι μια χαρά και καλοδεχούμενη η αναβάθμιση που άργησε αρκετά..
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλυτερη η μπαταρια τωρα. Πολυ πολυ καλυτερη. Που να κανω και επαναφορα το τηλεφωνο και ρυθμιση απο την αρχη!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η αναβάθμιση πραγματικά, τώρα το μόνο που θέλω είναι μια εφαρμογή που να εξομοιώνει το touch force στα εικονίδια χωρίς όμως να εγκαταστήσω κάποιον launcher...να μου προτείνετε.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Παιδιά ήθελα να σας ενημερώσω και να σας ρωτήσω εάν εσείς είχατε το ίδιο πρόβλημα: Ξαφνικά νέκρωσε η Touch Screen εντελώς!! Μόνο με to Reset μπορούσα να κάνω επανεκκίνηση.. Δεν δούλεψε ούτε η Firmware Reset που του έκανα. Το πήγα στο κατάστημα που το είχα αγοράσει (Πλαίσιο Athens Heart Mall) και το πήγε σε έναν καλό προστατευμένο φάκελο στο TS Solutions, όπου σε πέντε εργάσιμες μέρες ήταν έτοιμο να το παραλάβω!! Χωρίς κόστος προφανώς λόγο εγγύησης και με νέα οθόνη, νέο digitizer (εξάρτημα που μετατρέπει την αφή στην οθόνη, σε ηλεκτρικά σήματα) και πλήρη δοκιμή!!

Τελικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αν και είχα πολύ ανησυχήσει με την προσωρινή απώλεια του κινητού!! Ευτυχώς με εξυπηρέτησε το προηγούμενο κινητό μου (Samsung i8910) που το έχω για ρόλο Backup!!

Τελικά πρέπει να έχει κανείς δυο κινητά και για λόγους απώλειας και για λόγους μπαταρίας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά ήθελα να σας ενημερώσω και να σας ρωτήσω εάν εσείς είχατε το ίδιο πρόβλημα: Ξαφνικά νέκρωσε η Touch Screen εντελώς!! Μόνο με to Reset μπορούσα να κάνω επανεκκίνηση.. Δεν δούλεψε ούτε η Firmware Reset που του έκανα. Το πήγα στο κατάστημα που το είχα αγοράσει (Πλαίσιο Athens Heart Mall) και το πήγε σε έναν καλό προστατευμένο φάκελο στο TS Solutions, όπου σε πέντε εργάσιμες μέρες ήταν έτοιμο να το παραλάβω!! Χωρίς κόστος προφανώς λόγο εγγύησης και με νέα οθόνη, νέο digitizer (εξάρτημα που μετατρέπει την αφή στην οθόνη, σε ηλεκτρικά σήματα) και πλήρη δοκιμή!!

Τελικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αν και είχα πολύ ανησυχήσει με την προσωρινή απώλεια του κινητού!! Ευτυχώς με εξυπηρέτησε το προηγούμενο κινητό μου (Samsung i8910) που το έχω για ρόλο Backup!!

Τελικά πρέπει να έχει κανείς δυο κινητά και για λόγους απώλειας και για λόγους μπαταρίας!!

καλησπερα φιλε εχω εδω κ αρκετο καιρο το κινητο μου κανει πολλα κολπα. Η αφη δλδ (ghost touch) αλλα παταω εγω,οποτε θελει ακουει οποτε το πιανει παταει μονο του πραγματα,και γενικα μολις το πιανει κανει οτι να ναι...

δεν ξερω τι γινεται και γτ ρε ****το να θελει τωρα να δωσω 80-100 ευρω για να αλλαξω την οθονη...

γινεται να αλλαξεις μονο το digitizer;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε εχω εδω κ αρκετο καιρο το κινητο μου κανει πολλα κολπα. Η αφη δλδ (ghost touch) αλλα παταω εγω,οποτε θελει ακουει οποτε το πιανει παταει μονο του πραγματα,και γενικα μολις το πιανει κανει οτι να ναι...

δεν ξερω τι γινεται και γτ ρε ****το να θελει τωρα να δωσω 80-100 ευρω για να αλλαξω την οθονη...

γινεται να αλλαξεις μονο το digitizer;

 

Τι να σου πω φίλε μου.. Πήγαινε το για έλεγχο εκεί που το αγόρασες ή σε μοντέρνα σέρβις, όπως της Vodafone και αν το κόστος είναι υπερβολικό κράτα τα λεφτά σου για νέα συσκευή!

 

Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μπορεί να πάρει το κινητό την 7.0;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia C4/C4 Dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...